Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Canon 5D mark I alebo Nikon D7000

jdvorsky
2015-03-15 17:32:12+01
Ahojte,
už dlhšie uvažujem nad výmenou foťáku, nakoľko Nikon D3100 na ktorej som sa tak povediac učil fotiť mi už nestačí na to čo by som chcel. Už ma znervózňuje šum na fotografiaách, o ISO nehovoriac, a nízka uroveň ostrosti.... Dosť toho proste. A tak som začal behať po inzerátoch, či by som našiel niečo za cenu toho za akú by som predal moju DSLR aj s 2 objektívmi (400€)... A našiel som Nikon D7000 a Canon 5D mark I (iba telá). Na Nikon som našiel pár inzerátov kde boli veľmi zachovalé kúsky s cca 20-30000 expozíciami, za cenu 400€. No potom som našiel že "tak povediac sused" predáva Canon 5D mark I za 350€. Ihneď ma to zaujalo nakoľko je to 5Dčko a je to hlavne full frame (a tá cena).... Bol som práve vyskúšať, a je to zachovalý kúsok, a fotí to úžasne... Až na ten malý display, a staršiu techniku...

Poradte mi. Oplatí sa mi vymeniť v podstate nový foťák (D3100 ma vyše 1 roka) za foťák ktorý bol vyrobený niekedy v 2009? Alebo radšej ten Nikon?... Fotím predovšetkým landscape, portréty, marko, nočné fotografie...
Dal by som na to zatiaľ 50mm 1.8 sklo...
Ďík za rady
 
Marcel Rebro
2015-03-15 17:55:06+01
príspevok od: jdvorsky
Ahojte,
už dlhšie uvažujem nad výmenou foťáku, nakoľko Nikon D3100 na ktorej som sa tak povediac učil fotiť mi už nestačí na to čo by som chcel. Už ma znervózňuje šum na fotografiaách, o ISO nehovoriac, a nízka uroveň ostrosti.... Dosť toho proste. A tak som začal behať po inzerátoch, či by som našiel niečo za cenu toho za akú by som predal moju DSLR aj s 2 objektívmi (400€)... A našiel som Nikon D7000 a Canon 5D mark I (iba telá). Na Nikon som našiel pár inzerátov kde boli veľmi zachovalé kúsky s cca 20-30000 expozíciami, za cenu 400€. No potom som našiel že "tak povediac sused" predáva Canon 5D mark I za 350€. Ihneď ma to zaujalo nakoľko je to 5Dčko a je to hlavne full frame (a tá cena).... Bol som práve vyskúšať, a je to zachovalý kúsok, a fotí to úžasne... Až na ten malý display, a staršiu techniku...

Poradte mi. Oplatí sa mi vymeniť v podstate nový foťák (D3100 ma vyše 1 roka) za foťák ktorý bol vyrobený niekedy v 2009? Alebo radšej ten Nikon?... Fotím predovšetkým landscape, portréty, marko, nočné fotografie...
Dal by som na to zatiaľ 50mm 1.8 sklo...
Ďík za rady
Podla mna neoplati. A rovnako si myslim, ze D3100 nie je to co ta obmedzuje v kreativite. Fot kludne dalej s tym co mas.
 
kralik_j
2015-03-15 18:05:08+01
V prvom rade si treba uvedomit ze sa rozhodujes medzi dvoma platformami. Rozhodujes sa medzi
- Roznymi snimacmi a s tym spojenymi i poziadavkami na objektivy
- Medzi roznmymi ergonomiami a sposobom ovladania
- po zakupeni tela zacina dalsie rozhodovanie akym dalsim prislusenstvom ako i objektivmi budes pokracovat

Moja rada je ponechat si telo ktore mas a zacat si budovat zakladnu v kvalitnych svetelnych objektivoch

PS kupou staruckeho Mark si treba odlozit peniaze na pripadny servis ktory skor ci neskor pride.
 
jdvorsky
2015-03-15 18:09:03+01
Presne nad tým som začal uvažovať. Telo síce vyzeralo fajn, ale z vonku. A nakoľko mi povedal predajca že už on je druhý majiteľ, tak asi ostanem tam kde som.
Nevedel mi ani povedať z toho dôvodu že kedy je vyrobený, a koľko má naexponované. Tak asi redšej nie.
 
Marcel Rebro
2015-03-15 18:23:02+01
príspevok od: jdvorsky
Presne nad tým som začal uvažovať. Telo síce vyzeralo fajn, ale z vonku. A nakoľko mi povedal predajca že už on je druhý majiteľ, tak asi ostanem tam kde som.
Nevedel mi ani povedať z toho dôvodu že kedy je vyrobený, a koľko má naexponované. Tak asi redšej nie.
Kup si k tej 3100 radsej 35/.8 a / alebo Tamrona 17-50/2.8 (starsieho bez VC) a experimentuj ...
 
kralik_j
2015-03-15 19:09:56+01
Nato su programy kde zistis kolko to ma naslahane.. Ale nestracaj energiu niecim co dosluhuje.

Zameraj sa na vyber skla pozri si lab testy, porovnaj to s tvojimi ocakavaniami a potom irob vyhodnu kupu.

Pozor, euro oslabilo voci dolaru, tak pozor na nacasovanie kupy a zdroj odkial to kupis :-o

Nakoniec ti toto vsetko zaberie peknych par mesiacov

Ja razim cestu, max vyuzit, upotrebit co mas k dispozicii a az naozaj ked si viac nespokojny resp. Uz naozaj velmi narocny, tak ries nakup
 
Peter1111
2015-03-15 20:58:13+01
Podľa tých fotiek čo tu máš si tú 3100 veľmi neopotreboval . Kúp si tie pevné sklá , alebo Tamrona za tie peniaze. 3100 je výstupom podľa mňa slušné telo.
 
jdvorsky
2015-03-15 21:49:21+01
Ďakujem. Spravím tak. Dnes som spravil pár fajn záberov, tak nejako sa tá spokojnosť vyrovnala. Chce to len lepšie sklá . Tak sa pokukám po tých čo radíte, a hlavne Nikkor 50mm 1.8 by som rád zohnal
 
Paladin25
2015-03-16 07:03:19+01
Nikkor 50mm je super... využiteľný aj na portréty.... pre všeobecnejšie použitie (viac krajinky, street, a interier) by som ale zvažoval aj nikkor 35...
 
rodney
2015-03-16 16:22:37+01
tak tak prvú svetelnú vec čo zoberieš (resp. by som zobral ja) ....tak určite nikkor DX 35/1,8F (predsa len je to univerzálnejšie sklo a v prípade nutnosti poslúži aj na "portrét"... potom by som až riešil 50tku ... alebo ak ti nevadia bazárové sklá tak 35tku nájdeš slušnú kvalitu aj za 100-120 euri a 50tku tiež plus mínus tiež tak... a časom ak ti učarujú pevné svetelné sklá a úvažiš si to , tak aj nikon 85/1,8F .... ja som spravil blbosť že po kúpe 50tky a dalšieho univerzálnejšieho skla som si myslel že 35tku už nevyužijem, tak som ju predal a teraz mi začala chýbať , alebo ked chceš oplieskať peniaze a mať veľmi slušné a relatívne univerzálne sklo a 35/ 1,8 ti nebude vyhovovať skrz toho že je to pevný objektív tak by som riešil aspoň ten tamron 17-50 /2,8 alebo už keď sigmu 18-35 / 1,8 ale to zoženieš už za trošku vyšší peniaz ...

človek sa pri tom len viac a viac zamotá ked rieši kade sa pohnúť ktorým smerom ... ale v podstate zdieľam názor čo tu bol vyslovený ... max využiť, čo maš k dispozícii a až keď si viac nespokojný resp. velmi náročný, tak rieš nákup"
 
ales
2015-03-16 20:43:38+01
Ja som mal aj D7000 a mam aj staru 5D. D7000 je skvely, kvalita obrazu, iso, rychlost... Ale vystup z 5D, sa mi stale paci viac, aj ked je to stary stroj, co sa tyka spolahlivosti, napriek tomu, ze ma neskutocne vela nafotene, stale je to jeden z mojich najspolahlivejsich aparatov. Ale vzdy plati pravidlo, ze je dolezite mat dobre objektivy, naucit sa co najviac vyuzit potencial fotaku, ktory mas, ked ti nebude stacit, kupit druhy.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()