Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Zrkadlovka + objektiv - 900E-1000E

petoobserver
2015-04-07 02:55:48+02
Ahojte, rozmyslam uz dlhsie nad vyberom entry-level zrkadlovky aj s objektivom. Zatial mam Canon Powershot S110 ale chcel by som vyskusat zrkadlovku.
Fotim najma krajiny, mesto, makro, obcas zvierata ale nie uplne wildlife, malokedy portrety, sport vobec nie... Video pre mna nie je velmi dolezite.
K zrkadlovke by som chcel aj zoom objektiv, kedze fotim pri roznych ohniskovych vzdialenostiach (i ked najcastejsie asi okolo 25mm) a tak by ma zrejme obmedzoval objektiv s pevnym ohniskom.

Zatial mam vyhliadnute po precitani roznych recenzii:
Canon EOS 700d + Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM

Peniaze co mi ostanu chcem venovat na kupu nejakej makro predsadky a dobreho fotobatoha + by som chcel dalej zainvsetiovat aj do roznych kurzov - literaturu uz nejaku mam od Freemana, Kelbyho.

Otazka je: To co som si vyskladal je dobra volba? Vedeli by ste do 900-1000E vyskladat mozno optimalnejsiu kombinaciu? Bazaru (telo) sa tiez nebranim, rovnako ako aj ne-Canon objektivom, pripadne aj Nikon s podobnym objektivom ako som uviedol tiez nie. Pentax a ine zrejme nie

Dakujem
 
MagickVamp
2015-04-07 06:35:50+02
To co si si vybral nie je zla volba, ale ide o to, aky zaner chces fotit a ci planujes prechod na FF alebo nie a ake su tvoje financne moznosti. Ak by som si ja mal kupovat nieco v DX triede od canonu tak 760D, mas tam stavovy displej a novsi cip. Objektiv si si vybral na zaciatok fajn.

1.- Ak fotis viac akciu, wildlife, sport a neskor planujes prechod na FF tak by som si vyberal z Canonov. Sice ich modeli FF su uz starsie, no stale dobre a s prichodom novych modelov to bude zas niekde dalej.

2.- Ak neplanujes prechod na FF a nechces do toho vrazat nejak vela penazi, tak v Dx triede by som vyberal z NIkonov, Dx triedu maju podla mojho nazoru viac vymakanu pre beznych ludi. Ak mas ale prachov vela a chces fotit akciu, zas by som siel do Canonov aj v Dx triede. Maju podla mna lepsie objektivy na dany zaner(ale su moooc drahe) a perfeknu Dx zrkadlovku 7D mark II. No podla toho co pises myslim ze to nie je cesta ktorou chces ist.

3.- Ak fotis viac krajinky, sport a akciu rekreacne, tak je jedno ci planujes prechod na FF, alebo nie...vyberal by som z Nikonov a za 750 Eur sa da splasit uz profi Dx telo - Nikon D7100 a v bazare za este menej. Profi telo ma vela vyhod, okrem utesnenia, rozmiestnenia tlacidiel na fotaku, ma D7100 v danej cene vynikajuce ostrenie a hlavne malokedy objektiv sadne na fotak ako prdel na serbel, v D7100 si vies skorigovat front focus ci back focus - ocenis to, to ti garantujem



 
MagickVamp
2015-04-07 07:41:43+02
Nikon D7100 + objektiv 18-105

bazarove za 820 Eur napriklad

http://foto.bazos.sk/inzerat/48309252/NIKON-D7100--18-105-AF-S-DX-VR.php

a nove zohnas za cca 950 Eur.

(Toto by som bral ja ak by som mal tvoj rozpocet a neplanoval kupu skiel ako Canon 100 - 400 L II napriklad, na ktore v Nikone som doteraz nic nenasiel ako alternativu. Snad casom pribudne nejaka novsia verzia 80-400vky. V nizsich triedach objektivov je to +- rovnake, jeden ma lepsie jedno, druhy zas druhe sklo.)

 
alexmenti
2015-04-07 10:50:38+02
príspevok od: MagickVamp
To co si si vybral nie je zla volba, ale ide o to, aky zaner chces fotit a ci planujes prechod na FF alebo nie a ake su tvoje financne moznosti. Ak by som si ja mal kupovat nieco v DX triede od canonu tak 760D, mas tam stavovy displej a novsi cip. Objektiv si si vybral na zaciatok fajn.

1.- Ak fotis viac akciu, wildlife, sport a neskor planujes prechod na FF tak by som si vyberal z Canonov. Sice ich modeli FF su uz starsie, no stale dobre a s prichodom novych modelov to bude zas niekde dalej.

2.- Ak neplanujes prechod na FF a nechces do toho vrazat nejak vela penazi, tak v Dx triede by som vyberal z NIkonov, Dx triedu maju podla mojho nazoru viac vymakanu pre beznych ludi. Ak mas ale prachov vela a chces fotit akciu, zas by som siel do Canonov aj v Dx triede. Maju podla mna lepsie objektivy na dany zaner(ale su moooc drahe) a perfeknu Dx zrkadlovku 7D mark II. No podla toho co pises myslim ze to nie je cesta ktorou chces ist.

3.- Ak fotis viac krajinky, sport a akciu rekreacne, tak je jedno ci planujes prechod na FF, alebo nie...vyberal by som z Nikonov a za 750 Eur sa da splasit uz profi Dx telo - Nikon D7100 a v bazare za este menej. Profi telo ma vela vyhod, okrem utesnenia, rozmiestnenia tlacidiel na fotaku, ma D7100 v danej cene vynikajuce ostrenie a hlavne malokedy objektiv sadne na fotak ako prdel na serbel, v D7100 si vies skorigovat front focus ci back focus - ocenis to, to ti garantujem



osobne by som začínajúceho fotografa, ktorý sa rozhoduje kúpiť si svoju prvú zrkadlovku vôbec nestresoval vyjadreniami, či plánuje prechod na FF a podobne...kým vôbec využije potenciál Dx zrkadloviek a naučí sa s tým fotiť, tak ubehne kopec času...a potom uvidí on sám a na základe vlastných skúseností, či vôbec bude upgradovať na väčší snímač...a či to vôbec bude potrebné...konieckoncov za niekoľko rokov sa môže stať všeličo, vývoj je neúprosný a nie som úplne presvedčený o nevyhnutnosti vôbec prechádzať na FF, najmä v amatérskych podmienkach...
reagoval som na to obšírnejšie preto, pretože u viacerých, ktorí spomínajú prechod na FF mi pomaly príde, ako keby sa s APS-C snímačom takmer nedalo fotiť...a pritom už aj menšie snímače 4/3, prípadne 1 palcové jasne naznačujú, že potenciál majú a nie malý....
 
MagickVamp
2015-04-07 10:57:18+02
príspevok od: alexmenti
osobne by som začínajúceho fotografa, ktorý sa rozhoduje kúpiť si svoju prvú zrkadlovku vôbec nestresoval vyjadreniami, či plánuje prechod na FF a podobne...kým vôbec využije potenciál Dx zrkadloviek a naučí sa s tým fotiť, tak ubehne kopec času...a potom uvidí on sám a na základe vlastných skúseností, či vôbec bude upgradovať na väčší snímač...a či to vôbec bude potrebné...konieckoncov za niekoľko rokov sa môže stať všeličo, vývoj je neúprosný a nie som úplne presvedčený o nevyhnutnosti vôbec prechádzať na FF, najmä v amatérskych podmienkach...
reagoval som na to obšírnejšie preto, pretože u viacerých, ktorí spomínajú prechod na FF mi pomaly príde, ako keby sa s APS-C snímačom takmer nedalo fotiť...a pritom už aj menšie snímače 4/3, prípadne 1 palcové jasne naznačujú, že potenciál majú a nie malý....
jj suhlasim
 
sharkyyy
2015-04-07 12:39:55+02
Jednoznacne fujifilm x-e1 + 18-55, lepsi obraz nedostanes v podobnej cenovej kategorii.

Alebo pentax k-30 + tamron 17-50 mm.
 
blahoslav J B Art
2015-04-07 17:08:31+02
uplne na zaciatok si precitaj tento clanok, az potom uvazuj, co kupit
http://www.fotoradce.cz/zrcadlovka-za-vas-hezke-fotky-neudela-clanekid1770
 
Roman Point
2015-04-07 19:18:32+02
príspevok od: blahoslav J B Art
uplne na zaciatok si precitaj tento clanok, az potom uvazuj, co kupit
http://www.fotoradce.cz/zrcadlovka-za-vas-hezke-fotky-neudela-clanekid1770
Takže mobil na začiatok a učiť sa ostatné veci. Das stimmt
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()