Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Zrkadlovka 4K FF + flip screen

stereus
2016-04-25 08:37:24+02
Prosim o radu najma v novinkach a rumours zbehlych - su Sony Alpha A7S II a A7r II jedinymi zariadeniami ktore vedia natacat 4K video a maju vyklopny displej? Pre pripadny upgrade som si totiz stanovil nasledovne parametre:

- Full Frame
- 4K video
- vyklopny displej
- expozicny bracketing

a zistujem, ze vyber je znacne obmedzeny. Ak by som ozelel 4K video, tak snad Nikon D750, ale to by som nerad. Pripadne, chysta sa v dohladnej dobe (pol roka) nieco nove v tomto semente?

Dakujem.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-04-25 08:57:25+02
Sony je najlepsou volbou. Ma profesionalne nastavenia videa (S-Log atd.), interne ukladanie 4K, stabilizovany snimac. Vyhodou je, ze to nie je zrkadlovka. To je pre video lepsie. Mas tu aj vsetky video pomocky ako zebra, peaking level, lupa. Vo svete je bezne, ze kamaramani pouzivajuci drahe systemy maju ako zalohu prave A7. Naviac na ne mozes dat cez adapter prakticky akykolvek objektiv. Vyraba sa pre ne aj vela videoprislusenstva.
 
stereus
2016-04-25 09:29:05+02
príspevok od: Karol Srnec
Sony je najlepsou volbou. Ma profesionalne nastavenia videa (S-Log atd.), interne ukladanie 4K, stabilizovany snimac. Vyhodou je, ze to nie je zrkadlovka. To je pre video lepsie. Mas tu aj vsetky video pomocky ako zebra, peaking level, lupa. Vo svete je bezne, ze kamaramani pouzivajuci drahe systemy maju ako zalohu prave A7. Naviac na ne mozes dat cez adapter prakticky akykolvek objektiv. Vyraba sa pre ne aj vela videoprislusenstva.
Dakujem, pre video to vyzera naozaj top. Ale je nieco v com by mohli zaostavat za Canon/Nikon zkradlovkami pri foteni?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-04-25 09:38:04+02
príspevok od: stereus
Dakujem, pre video to vyzera naozaj top. Ale je nieco v com by mohli zaostavat za Canon/Nikon zkradlovkami pri foteni?
Vlastne ani nie. Vela Canonistov presedlalo na A7, pretoze cez redukciu mozu pouzivat EF objektivy aj s funkcnym AF.
Stale je tu ale problem s portfoliom originalnych objektivov, ktore este zdaleka nie je kompletne.
 
Libco
2016-04-25 13:27:03+02
Panasonic gh4?
 
Jozi Mačutek
2016-04-25 16:37:41+02
príspevok od: Libco
Panasonic gh4?
Video ma super ale od fullframu podla mna daleko
 
dodo_bb
2016-04-25 23:35:36+02
Záleží, čo chceš fotiť. Odkedy som si kúpil k Sony A7r grip a objektív ZEISS 16-35/4, tak NIKON 800E som už dávno nevytiahol zo skrine Možno je to ale aj tým, že som prestal fotiť akčné foto Na šport tá A7 ešte nemá ten správny grif...
 
stereus
2016-04-26 01:44:52+02
príspevok od: dodo_bb
Záleží, čo chceš fotiť. Odkedy som si kúpil k Sony A7r grip a objektív ZEISS 16-35/4, tak NIKON 800E som už dávno nevytiahol zo skrine Možno je to ale aj tým, že som prestal fotiť akčné foto Na šport tá A7 ešte nemá ten správny grif...
Co sa tyka foto (video je samostatna tema), tak najma krajinky a architekturu (klasicky i dlhe expozicie s ND1000), makro, netradicne ultra wide zabery. Den i noc. Vyuzitie starych skiel (Pentacon, Helios, ..). No a ak sa vydari pekny rodinny portret, to je len bonus. Urcite nie sport, wildlife tak maximalne v ZOO.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()