Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Canon 6D MarkII

Krtko fotografom
2017-06-22 10:22:46+02
Ja nie som sice Canonista, ale mozno niekoho zaujme.
https://petapixel.com/2017/06/21/canon-6d-mark-ii/
 
MagickVamp
2017-06-22 15:42:57+02
príspevok od: Krtko fotografom
Ja nie som sice Canonista, ale mozno niekoho zaujme.
https://petapixel.com/2017/06/21/canon-6d-mark-ii/
Canonisti si to sleduju uz dlho, neboj.
 
stokinger
2017-06-22 19:49:56+02
ja osobne som trošku sklamaný uvidime aka bude cena
 
MagickVamp
2017-06-22 20:06:37+02
príspevok od: stokinger
ja osobne som trošku sklamaný uvidime aka bude cena
Ja som tiez bol, najivne som cakal dva sloty, a ked som zistil ze asi nebudu tak som si povedal ze pockam na A7III, ostrenie by mi snad uz mohlo stacit a 2 sloty su dvolezite....akurat A7III podla rumorov tiez dva sloty mat nebude. Vlastne okrem Nikonu nik nedava do zrkadloviek tejto triedy dva sloty a strategia Nikonu ho priviedla tam kde je. Myslim ze Canon nic nedonuti si podpilit konar pod 5DmkIV, fotakom co bude o cca 40% lacnejsi. Ale inak udavane parametre mi pridu super co sa tyka fotenia. Ty si z coho sklamany?
 
blahoslav J B Art
2017-06-22 21:14:17+02
no nic ... kto cakal na Mk II, kludne moze pockat aj na Mk III ... a ak by ani ta nebola podla predstav, staci pockat na Mk IV alebo V ... ja som kupil tuto od kolegu fotografa 10 knih o foteni, tak si mozem sprijemnit cakanie ich citanim a fotenim ... aj ked vlastne of Canonu nic necakam, lebo fotim s Olympusou a Fujinou 😊
 
MagickVamp
2017-06-23 06:14:14+02
príspevok od: blahoslav J B Art
no nic ... kto cakal na Mk II, kludne moze pockat aj na Mk III ... a ak by ani ta nebola podla predstav, staci pockat na Mk IV alebo V ... ja som kupil tuto od kolegu fotografa 10 knih o foteni, tak si mozem sprijemnit cakanie ich citanim a fotenim ... aj ked vlastne of Canonu nic necakam, lebo fotim s Olympusou a Fujinou 😊
Mojoo a ty si tu zabludilo zase k teme Canon? Uz som sa tesil ze si si uvedomilo, ze k tvojej tvorbe ti staci mobil a santis uz na strankach mobimlanie. ,-) A ty si si knizocky kupil? No pekne. Ano 6DmkII bude coskoro vonku, mozes zacat rozcvicovat prstiky aby si nam mohol pastovat mudre veci ako je technika nepodstatna, alebo len poslat odkazy na spravy minule... Predpokladam ze ty sa kupovat fotak nechystas ze? Ja viem, to co ti treba v obchodoch nepredavaju.
 
Johnnny
2017-06-23 07:27:30+02
príspevok od: MagickVamp
Mojoo a ty si tu zabludilo zase k teme Canon? Uz som sa tesil ze si si uvedomilo, ze k tvojej tvorbe ti staci mobil a santis uz na strankach mobimlanie. ,-) A ty si si knizocky kupil? No pekne. Ano 6DmkII bude coskoro vonku, mozes zacat rozcvicovat prstiky aby si nam mohol pastovat mudre veci ako je technika nepodstatna, alebo len poslat odkazy na spravy minule... Predpokladam ze ty sa kupovat fotak nechystas ze? Ja viem, to co ti treba v obchodoch nepredavaju.
Ja uz by som na neho ani nereagoval, to je vylozene trollenie. Inak teda neviem, ale asi by som dal prednost jazdenej 5D MK III. Tu by mi vadilo ovladanie. Z rovnakeho dovodu sa mi kedysi nechcelo ist zo 7D na 80D
 
MagickVamp
2017-06-23 08:32:01+02
príspevok od: Johnnny
Ja uz by som na neho ani nereagoval, to je vylozene trollenie. Inak teda neviem, ale asi by som dal prednost jazdenej 5D MK III. Tu by mi vadilo ovladanie. Z rovnakeho dovodu sa mi kedysi nechcelo ist zo 7D na 80D
No hej je to cisty trolling, akurat ze on to nerobi zamerne, my sme jeho jedini kamarati, tak sa nam chcel pochvalit ze studuje a ma pokrokove myslenie kedze ma Olympus a FUJI. Obcas nam napise ked ide na dovolenku, tazko sa na neho hnevat.

No je to vec zvyku, a o kompromisoch, ktore je kto ochotny spravit. 6DmkII bude mat uplne novy snimac, citlivejsie ostrenie ako ma 5DmkIII, vyklopny dispej a vela dalsich veci, ktore 5DmkIII nema....az na tie dva sloty a 1/8000s, ktore su urcene len pre 5kove a 1tkove rady. Vec priorit no.
 
marcus_labeo
2017-06-23 08:55:07+02
Ono sa tu môžu mirorlesáci pohoršovať, ako dinosaurus Canon nevie priniesť nič revolučné, že Mk II bude len miernou evolúciou Mk I a že Canon týmto spôsobom čoskoro skončí. Realita ale bude opäť taká, že 6D sa predá viac, ako všetkých modelov Fuji dohromady. Pretože dlhoročný fotograf nepotrebuje nevyhnutne revolúciu, naopak chce to, na čo je zvyknutý, chce rokmi overenú ergonómiu bez experimentovania, pokusov-omylov, akurát to chce rýchlejšie, presnejšie, s väčším rozlíšením atp.
A to v podobe Mk II zrejme aj dostane.
 
marcus_labeo
2017-06-23 08:59:55+02
príspevok od: MagickVamp
No hej je to cisty trolling, akurat ze on to nerobi zamerne, my sme jeho jedini kamarati, tak sa nam chcel pochvalit ze studuje a ma pokrokove myslenie kedze ma Olympus a FUJI. Obcas nam napise ked ide na dovolenku, tazko sa na neho hnevat.

No je to vec zvyku, a o kompromisoch, ktore je kto ochotny spravit. 6DmkII bude mat uplne novy snimac, citlivejsie ostrenie ako ma 5DmkIII, vyklopny dispej a vela dalsich veci, ktore 5DmkIII nema....az na tie dva sloty a 1/8000s, ktore su urcene len pre 5kove a 1tkove rady. Vec priorit no.
Prečo sa tak bazíruje na dvoch slotoch pre karty? Netrolujem, naozaj by ma zaujímalo, načo je niekomu nahrávanie fotiek na dve rôzne karty. Ako dôvod si viem predstaviť bezpečnosť, teda zálohovanie, ak sa jedna karta pokazí. Mne sa ale za celú dobu môjho fotenia v žiadnom digitále nestalo, že by mi karta zlyhala, ani nikoho nepoznám, komu sa to stalo. Takže tú druhú kartu vnímam asi ako hasiaci prístroj v aute; tiež ho v dobách Škody 105 môj otec v aute nosil, ale ja som sa s horiacim autom ešte nestretol a dnes nepoznám nikoho, kto hasiaci prístroj v aute nosí.
 
MagickVamp
2017-06-23 09:06:42+02
príspevok od: marcus_labeo
Ono sa tu môžu mirorlesáci pohoršovať, ako dinosaurus Canon nevie priniesť nič revolučné, že Mk II bude len miernou evolúciou Mk I a že Canon týmto spôsobom čoskoro skončí. Realita ale bude opäť taká, že 6D sa predá viac, ako všetkých modelov Fuji dohromady. Pretože dlhoročný fotograf nepotrebuje nevyhnutne revolúciu, naopak chce to, na čo je zvyknutý, chce rokmi overenú ergonómiu bez experimentovania, pokusov-omylov, akurát to chce rýchlejšie, presnejšie, s väčším rozlíšením atp.
A to v podobe Mk II zrejme aj dostane.
No 6DmkII je evolucia vzhladom na konkurenciu ale oproti staruckemu 6DmkI je to riadny krok vpred. Inak je to presne ako pises.
 
kaukaz
2017-06-23 09:10:03+02
príspevok od: MagickVamp
Mojoo a ty si tu zabludilo zase k teme Canon? Uz som sa tesil ze si si uvedomilo, ze k tvojej tvorbe ti staci mobil a santis uz na strankach mobimlanie. ,-) A ty si si knizocky kupil? No pekne. Ano 6DmkII bude coskoro vonku, mozes zacat rozcvicovat prstiky aby si nam mohol pastovat mudre veci ako je technika nepodstatna, alebo len poslat odkazy na spravy minule... Predpokladam ze ty sa kupovat fotak nechystas ze? Ja viem, to co ti treba v obchodoch nepredavaju.
Prečo hneď takýto prízemný útok na autora komentára ohľadom jeho tvorby, nerozumiem... A prepytujem ak si porovnám už tú tvorbu, je na tom podstatne lepšie ako ty. Hold knižka o fotografii má ozaj väčší zmysel na tvorbu ako články o technike, či nie?
 
MagickVamp
2017-06-23 09:16:00+02
príspevok od: marcus_labeo
Prečo sa tak bazíruje na dvoch slotoch pre karty? Netrolujem, naozaj by ma zaujímalo, načo je niekomu nahrávanie fotiek na dve rôzne karty. Ako dôvod si viem predstaviť bezpečnosť, teda zálohovanie, ak sa jedna karta pokazí. Mne sa ale za celú dobu môjho fotenia v žiadnom digitále nestalo, že by mi karta zlyhala, ani nikoho nepoznám, komu sa to stalo. Takže tú druhú kartu vnímam asi ako hasiaci prístroj v aute; tiež ho v dobách Škody 105 môj otec v aute nosil, ale ja som sa s horiacim autom ešte nestretol a dnes nepoznám nikoho, kto hasiaci prístroj v aute nosí.
Jj bezpecnost, pocit istoty ze niekomu nestratis neopakovatelne spomienky...To je asi o zodpovednosti, jeden to berie na lahku vahu, dalsi sa chce viac istit. Mne osobne tiez este ziadna karta neskolabovala a to mam rozne obycajne karty. A okrem nich sa predavaju este tie turbo odolne a mame tu zachranny softwer a este aj specializovane firmy profesionalne sa zaoberajuce zachrannou dat, tak snad by to nemala byt az taka tragedia. Ale sam by som za 6DmkII kludne rad priplatil aj par stoviek naviac ak by mal dva sloty..len tak..pre istotu...
 
MagickVamp
2017-06-23 09:21:19+02
príspevok od: kaukaz
Prečo hneď takýto prízemný útok na autora komentára ohľadom jeho tvorby, nerozumiem... A prepytujem ak si porovnám už tú tvorbu, je na tom podstatne lepšie ako ty. Hold knižka o fotografii má ozaj väčší zmysel na tvorbu ako články o technike, či nie?
Pretoze autor troluje, ak nesledujes nevies. Keby to napisal niekto iny, tak nad tym ani nemrknem, alebo normalne odpoviem, ako som X krat odpisal Blahoslavovi...ale on len troluje. Tvoj nazor, lebo jeho tvorba je podobna tvojej. Navyse davam tu len co mozem davat..takze vacsinou len zvieratka ,-) Kludne si spravte diskusiu o knihach o technike, ale pod fotakom zas trolovat s tym ze si kupil 10 knih a on ma FUJI a Olympus...no naco?
 
tom-o
2017-06-23 11:44:36+02
príspevok od: blahoslav J B Art
no nic ... kto cakal na Mk II, kludne moze pockat aj na Mk III ... a ak by ani ta nebola podla predstav, staci pockat na Mk IV alebo V ... ja som kupil tuto od kolegu fotografa 10 knih o foteni, tak si mozem sprijemnit cakanie ich citanim a fotenim ... aj ked vlastne of Canonu nic necakam, lebo fotim s Olympusou a Fujinou 😊
Nechapem, preco mas vzdy potrebu hejtovat novu techniku. Aj tvoje fotaky boli kedysi nove, tiez si hovoril ake to je zbytocne a ze si si kupil knizku a ze ti staci tvoj "dopln s cim si fotil pred tvojim aktualnym oly+fuji"? Mozno si si ich kupoval z druhej ruky, to je ale nepodstatne, lebo mi pride, ako keby si si v hlave urcil ze level tvojich fotakov je hranicny, kedy je fotak dost dobry ale nie zbytocne moc. Lenze kazdy ma ine priority a potreby. Mozno tvoje fotaky su skvele, ale za 5, 7, 9 rokov uz ti tiez nebudu stacit, aj ked si teraz mozno myslis ze ano. Je to ako s VHS, tiez boli super a mali skvely obraz a vsetko a vobec naco komu je dvd s fullhd a pod?! A potom ked za 10 rokov dvd filmov si pozries VHS, tak sa zhrozis, ako sme kazety kedysi mohli pouzivat. S fotakmi to je rovnako, teraz su fajn, ale za xy rokov budes chciet nieco ine, uz aj keby islo len o vacsiu vydrz baterky, lepsi hladacik atd., co fakt nie je len nahananie cisel. Ziadny model nie je vyslovene zbytocny, to ze tebe nesadol do cyklu obmeny vybavy neznamena, ze niekomu inemu to nebude vyhovovat.
 
zvonec
2017-06-23 12:23:38+02
príspevok od: MagickVamp
Pretoze autor troluje, ak nesledujes nevies. Keby to napisal niekto iny, tak nad tym ani nemrknem, alebo normalne odpoviem, ako som X krat odpisal Blahoslavovi...ale on len troluje. Tvoj nazor, lebo jeho tvorba je podobna tvojej. Navyse davam tu len co mozem davat..takze vacsinou len zvieratka ,-) Kludne si spravte diskusiu o knihach o technike, ale pod fotakom zas trolovat s tym ze si kupil 10 knih a on ma FUJI a Olympus...no naco?
 
velislav
2017-06-23 12:30:28+02
príspevok od: marcus_labeo
Prečo sa tak bazíruje na dvoch slotoch pre karty? Netrolujem, naozaj by ma zaujímalo, načo je niekomu nahrávanie fotiek na dve rôzne karty. Ako dôvod si viem predstaviť bezpečnosť, teda zálohovanie, ak sa jedna karta pokazí. Mne sa ale za celú dobu môjho fotenia v žiadnom digitále nestalo, že by mi karta zlyhala, ani nikoho nepoznám, komu sa to stalo. Takže tú druhú kartu vnímam asi ako hasiaci prístroj v aute; tiež ho v dobách Škody 105 môj otec v aute nosil, ale ja som sa s horiacim autom ešte nestretol a dnes nepoznám nikoho, kto hasiaci prístroj v aute nosí.
odveci ale nedalo mi.... ja som sa stretol a dokonca som mal pri sebe aj foťák ... a to bolo nové volvo na prvej jazde po kúpe... neviem kto to povedal ale mám pocit že to bol niekto z nasa, keď sa niečo môže pokaziť tak sa to pokazí.
 
JohnNewton
2017-06-23 13:53:02+02
príspevok od: kaukaz
Prečo hneď takýto prízemný útok na autora komentára ohľadom jeho tvorby, nerozumiem... A prepytujem ak si porovnám už tú tvorbu, je na tom podstatne lepšie ako ty. Hold knižka o fotografii má ozaj väčší zmysel na tvorbu ako články o technike, či nie?
Asi pre to, že Blahoslav osobne tento typ prízemných útokov veľmi rád používa
 
Lubo.Karch
2017-06-23 18:47:21+02
Podla mna 6D mkII nie je sklamanie. kto ma 6D tomu moze chýbat iba viac krizovych bodov a trocha viac rychlosti. To dostane...
 
roka222
2017-06-29 10:29:04+02
Pre mńa je otázne stabilizacia snímača ?
 
Strana 1 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()