Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Nástupca D750 ?

DOMINIKKLACIK
2017-10-09 18:38:36+02
Je rok 2017 a stále čakám na nástupcu digitálne zrkadlovky formátu FX "Nikon D750" bude niekedy nástupca aj na trhu ? Alebo len márne čakám ?
 
WildSammy
2017-10-09 21:03:42+02
príspevok od: DOMINIKKLACIK
Je rok 2017 a stále čakám na nástupcu digitálne zrkadlovky formátu FX "Nikon D750" bude niekedy nástupca aj na trhu ? Alebo len márne čakám ?
ja cakam na keš, aby som si kupil d850, neviem, co viac by som este mohol chciet mozno uz len d5s
 
landov
2017-10-09 22:01:47+02
Mňa zase zaujíma, či bude DF2.
 
WildSammy
2017-10-09 22:56:22+02
príspevok od: landov
Mňa zase zaujíma, či bude DF2.
to mna tiez, ale d850 mi to myslim vynahradi
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-10-10 06:55:28+02
Treba sledovat nikonrumors.com. Kym sa tam neobjavia spravy doplnene obrazkami a tech, parametrami, nema zmysel o nejakom nastupcovi akejkolvek zrkadlovke Nikon, spekulovat.
Zatial sa nic neobjavilo o nastupcoch D610, D750, Df...
 
landov
2017-10-10 07:08:58+02
príspevok od: Karol Srnec
Treba sledovat nikonrumors.com. Kym sa tam neobjavia spravy doplnene obrazkami a tech, parametrami, nema zmysel o nejakom nastupcovi akejkolvek zrkadlovke Nikon, spekulovat.
Zatial sa nic neobjavilo o nastupcoch D610, D750, Df...
ale objavilo
https://nikonrumors.com/2017/01/12/rumors-from-japanese-magazine-nikon-df2-to-be-based-on-the-d750-24mp-sensor.aspx/
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-10-10 07:16:49+02
príspevok od: landov
ale objavilo
https://nikonrumors.com/2017/01/12/rumors-from-japanese-magazine-nikon-df2-to-be-based-on-the-d750-24mp-sensor.aspx/
Treba odlisovat spekulacie od sprav, kde uz je vidno, ze niekto cerpa z overenych zdrojov. Stranky rumors hodnotie hodnovernost znacenim v titulku. Zacat sa spravami zaoberat ma zmysel pri 4 a 5.
 
DOMINIKKLACIK
2017-10-11 00:39:21+02
V podstate je mam DX formát a chystám sa kúpiť FX takže preto rozmýšľam či investovať do D750 ale čakať na nástupcu :/
 
DenisBede
2017-10-11 13:49:35+02
príspevok od: DOMINIKKLACIK
V podstate je mam DX formát a chystám sa kúpiť FX takže preto rozmýšľam či investovať do D750 ale čakať na nástupcu :/
Ty si teda riadny špekulant, človeče, väčšinou sa ľudia nevedia rozhodnúť, ktorý z dvoch modelov v predaji zobrať a ty špekuluješ nad tým, čo sa ešte ani nepredáva. Ja by som skôr už počkal na mirrorless FX model, vraj v ňom bude snímač z novej D850tky!!!
A ja som si myslel, keď som uvidel túto tému vo fóre, že už sú tu prvé informácie, reku nakuknem
Záleží asi ako dlho chceš čakať... lebo keďže sa zatiaľ žiadne správy o novej d760tke neobjavili, tak to bude minimálne 1-1,5 roka...
Ja by som rozhodne išiel do D750, ak sa chystáš už teraz, keď aj príde D760tka, ako sledujem Nikon v poslednej dobe, tak neviem či príde s niečím prevratným... skôr len klesnú ceny D750tky a pôjdeš aj tak do tej, lebo ti bude ľúto priplatiť 500 eur navrch za zopár serepetičiek navyše a o jeden SD slot menej
 
DOMINIKKLACIK
2017-10-12 15:56:58+02
príspevok od: DenisBede
Ty si teda riadny špekulant, človeče, väčšinou sa ľudia nevedia rozhodnúť, ktorý z dvoch modelov v predaji zobrať a ty špekuluješ nad tým, čo sa ešte ani nepredáva. Ja by som skôr už počkal na mirrorless FX model, vraj v ňom bude snímač z novej D850tky!!!
A ja som si myslel, keď som uvidel túto tému vo fóre, že už sú tu prvé informácie, reku nakuknem
Záleží asi ako dlho chceš čakať... lebo keďže sa zatiaľ žiadne správy o novej d760tke neobjavili, tak to bude minimálne 1-1,5 roka...
Ja by som rozhodne išiel do D750, ak sa chystáš už teraz, keď aj príde D760tka, ako sledujem Nikon v poslednej dobe, tak neviem či príde s niečím prevratným... skôr len klesnú ceny D750tky a pôjdeš aj tak do tej, lebo ti bude ľúto priplatiť 500 eur navrch za zopár serepetičiek navyše a o jeden SD slot menej
Múdro napísané hh ale tak vieme aká je doba človek sa snaží vyšpekulovať čo najlepšiu variantu aj keď nie vždy sa to podari hh ale tak čakám,...čakám lebo už by som prijal prechod na FX len zase si hovorím keď človek už za investovať do niečoho čo mu má vydržať niekoľko rokou tak sa snaží čo najlepšie peniaze obracať
 
JakubH
2017-10-12 17:06:26+02
príspevok od: DOMINIKKLACIK
Múdro napísané hh ale tak vieme aká je doba človek sa snaží vyšpekulovať čo najlepšiu variantu aj keď nie vždy sa to podari hh ale tak čakám,...čakám lebo už by som prijal prechod na FX len zase si hovorím keď človek už za investovať do niečoho čo mu má vydržať niekoľko rokou tak sa snaží čo najlepšie peniaze obracať
Kúp d750 a vydrží, keď aj vyjde nový model, zasa pôjdem do druhého tela d750 lebo sa zatie peniaze najviac oplatí
 
lordsewen
2017-10-12 20:30:23+02
príspevok od: DOMINIKKLACIK
Múdro napísané hh ale tak vieme aká je doba človek sa snaží vyšpekulovať čo najlepšiu variantu aj keď nie vždy sa to podari hh ale tak čakám,...čakám lebo už by som prijal prechod na FX len zase si hovorím keď človek už za investovať do niečoho čo mu má vydržať niekoľko rokou tak sa snaží čo najlepšie peniaze obracať
Z vlastnej skúsenosti... kúp lepšie sklo a peniaze investuj do workshopu na úpravu foto a na cestovanie... úprava foto je 70% fotografie... resp. nejaké lepšie DX telo...(D7100/7200)...FF je fajn ale pre ľudí čo sa fotografovaním živia... inak v ňom utopíš nemalé €... ...ale každý koná ako mu vyhovuje...
 
DOMINIKKLACIK
2017-10-13 00:02:51+02
príspevok od: lordsewen
Z vlastnej skúsenosti... kúp lepšie sklo a peniaze investuj do workshopu na úpravu foto a na cestovanie... úprava foto je 70% fotografie... resp. nejaké lepšie DX telo...(D7100/7200)...FF je fajn ale pre ľudí čo sa fotografovaním živia... inak v ňom utopíš nemalé €... ...ale každý koná ako mu vyhovuje...
Nemôžem povedať že sa tým živím ale pri vyrobím si nejakú tu korunku no keďže mame už to euru tak nejaké to euro (fotím svadby a rôzne spoločenské eventy) preto ma tak veľmi láka FX DX mam D7200 veľmi šikovne telo k kombinácií so Sigmou 18-35 f1.8 Art je to dosť postačujúce ale aj tak by som chcel s hĺbkou ostrosti isť ešte nižšie a DX mi to už nedovolí preto váham či kúpiť D750 a nejaké tie ARTOVÉ skla alebo čakať u nikone asi do nekonečná na nový model ktorý bude drahý ako nikon v poslednej dobe vie obrať tela o dobre funkčne vlastnosti.
 
Hakuna Matata
2017-10-13 19:39:30+02
príspevok od: DOMINIKKLACIK
Nemôžem povedať že sa tým živím ale pri vyrobím si nejakú tu korunku no keďže mame už to euru tak nejaké to euro (fotím svadby a rôzne spoločenské eventy) preto ma tak veľmi láka FX DX mam D7200 veľmi šikovne telo k kombinácií so Sigmou 18-35 f1.8 Art je to dosť postačujúce ale aj tak by som chcel s hĺbkou ostrosti isť ešte nižšie a DX mi to už nedovolí preto váham či kúpiť D750 a nejaké tie ARTOVÉ skla alebo čakať u nikone asi do nekonečná na nový model ktorý bude drahý ako nikon v poslednej dobe vie obrať tela o dobre funkčne vlastnosti.
chápem Tvoj myšlienkový pochod, ale ak tomu správne rozumiem: myslíš si, že keď budeš fotiť na FF, tak dosiahneš menšiu hĺbku ostrosti a ten rozdiel spôsobí, že si budeš môcť vypýtať vyšší honorár, ktorým si postupne vykompenzuješ nákup nového tela? Lebo ja by som pochyboval o tom, či ten rozdiel mladomanželia vôbec postrehnú (myslím rozdiel DOF, rozdiel vo zvýšenej cene fotenia postrehnú určite )
 
DOMINIKKLACIK
2017-10-13 20:21:50+02
príspevok od: Hakuna Matata
chápem Tvoj myšlienkový pochod, ale ak tomu správne rozumiem: myslíš si, že keď budeš fotiť na FF, tak dosiahneš menšiu hĺbku ostrosti a ten rozdiel spôsobí, že si budeš môcť vypýtať vyšší honorár, ktorým si postupne vykompenzuješ nákup nového tela? Lebo ja by som pochyboval o tom, či ten rozdiel mladomanželia vôbec postrehnú (myslím rozdiel DOF, rozdiel vo zvýšenej cene fotenia postrehnú určite )
Určite to nerobím pre cenu ale pre výsledný výstup ktorý im chcem odovzdať a hlavne to robím pre to lebo ja chcem ale téma bola založená o niečom inom (ps: ale pre cenu to určite nieje ) podla môjho názoru mi FF dá možnosti ktoré mi APS-C nedá preto som chcel vedieť či isť do 750 alebo čakať na novšiu generáciu
 
Hakuna Matata
2017-10-13 20:46:14+02
príspevok od: DOMINIKKLACIK
Určite to nerobím pre cenu ale pre výsledný výstup ktorý im chcem odovzdať a hlavne to robím pre to lebo ja chcem ale téma bola založená o niečom inom (ps: ale pre cenu to určite nieje ) podla môjho názoru mi FF dá možnosti ktoré mi APS-C nedá preto som chcel vedieť či isť do 750 alebo čakať na novšiu generáciu
Ak je hybnou silou sebakritika a snaha o zlepšovanie, potom OK. Neviem, či to tu zaznelo alebo nie, ale 750 mala isté výrobné "problémy", ktoré boli široko medializované. To by nahrávalo alternatíve počkať na nástupcu, lenže čo ak vznikne problém aj pri nástupcovi? Aj keď podľa mňa nástupca v r. 2018 nebude...
 
DOMINIKKLACIK
2017-10-14 00:07:01+02
príspevok od: Hakuna Matata
Ak je hybnou silou sebakritika a snaha o zlepšovanie, potom OK. Neviem, či to tu zaznelo alebo nie, ale 750 mala isté výrobné "problémy", ktoré boli široko medializované. To by nahrávalo alternatíve počkať na nástupcu, lenže čo ak vznikne problém aj pri nástupcovi? Aj keď podľa mňa nástupca v r. 2018 nebude...
Práve som sa o tých problémoch dozvedel poprvýkrát a som zarazený :/ a teraz mam v hlave ešte väčší chaos :/ hm ..... ale ďakujem za ujasnenie veľmi podstatný fakt takže tu kúpu asi musím prehodnotiť . len iné telo mi nevychádza lebo 850 810 800 800E nepotrebujem to je ešte zbytočnosť a 600 mala fľaky olejové na čipe a 610 je vnútorné na úrovní D7200. Takže vychádza mi len D750 ale teraz ma to už nejako odrádza i keď nie každý model mal tieto problémy .
 
digihelion
2017-10-14 10:00:21+02
Podla mna je podstatne CO s tym FF chces fotit. Lebo na svadby a eventy mas dostacujucu zostavu, tam ist do FF je zbytocny luxus. Mozno este Sigmu 50-100mm f1.8 by som k tomu pridal a budes mat aj mensiu hlbku ostrosti.
 
xherics
2017-10-14 10:20:59+02
Ak fotis svadby, urcite potrebujes FF, a to nie z dovodu hlbky ostrosti, ale hlavne kvoli tazkym svetelnym podmienkam, cim sa na kazdej jednej svadbe stretnes. Na FF tele ISO3200 je este pouzitelne, na APS-C tele max do 1600 a to uz je celkom dost zasumene. A o oslave po svadbe v kostole ci na urade ani nehovorim.

Vlastnim D7200 a D750, viem o com hovorim.

Otazka, ci si kupit teraz D750, alebo pockat si... Ked sa pozriem na vydanie D810 a D750, tak medzi nimi bol skoro rok. Podla tohto a zaroven podla nikonrumors sa nastupca D750 bude predstaveny niekedy az v lete 2018 (ak vobec) a do predaja pojde az na jesen 2018.

Dalsia vec je, ze podla nikonrumors sa teraz Nikon sustreduje na mirrorless FF, ktory ma mat novy bajonet, teda pri FF mirrorless tele musi vydat aspon 1-2 objektivov, i ked nikon pracuje aj na medzikruzku aby sa dali pouzivat aj aktualne FF objektivy.

Ked vsetko zrhniem, podla mna sa stale oplati kupit D750, hlavne ked fotis svadby a eventy.
Je to dobre telo, cip je tiez dobry a niekolko rokov este urcite kvalitou vydrzi.
Pravda, ze ma svoje muchy a ked si kupis zo skladovych zasob, asi budes musiet dat vymenit uzaver, kvoli vyrobnej chybe, ale napriek tomu vsetkemu okolo D750, je to super telo.
 
JakubH
2017-10-14 11:48:43+02
Taktiež som sa bál výrobných chýb a zatiaľ všetko šlape v pohode, kupoval som na začiatku roka 2017, tam neboli zatiaľ ohlásené žiadne zvolávačky...keď je aj ohlásená chyba, neznamená to,že ňou trpí každý model,
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()