Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Prejst s DX na FX,alebo nie ?

Harvy
Harvy 2017-11-28 14:48:33+01
Zdravim, mozno tato tema tu uz bola ,ale skor mi ide radu.
Momentalne pouzivam Nikon D5100. Je to moja prva zrkadlovka ,ale po rokoch pouzivania uz by som chcel resp. uz ozaj potrebujem zmenu. Len mam dilemu. Zostat pri DX ,alebo prejst na FX ? Mam sice d5100 ,ale v objektivoch a filtroch mam uz investovane slusne eura a preto by som radsej zostal pri DX a mojim naj favoritom je d7200 (pripadne d7500 ,ale na moje fotenie je asi vhodnejsi 7200) ,alebo ist do FX este by som zvladol D750 ,ale zas ked si predstavim ,ze zas nakupit nove objektivy (z troch objektivov mam len jeden na FX) a potom nove fitlre ,tak z tej predstavy sa mi ide zatocit hlava Len by ma zaujimalo ,ze co by ste robili vy ? Ci este pockat a radsej ist cestou ktora je omnoho lacnejsia ,alebo postupne prejst na FX ?
 
Harvy
2017-11-28 23:58:42+01
príspevok od: Jerry C.
Zostaň pri DX - kúp si D500
D500 ma moc neoslovila je to skor "akcnejsi" fotoaparat ja nepotrebujem 10snimok za sekundu, sport ci reportazne foto az tak moc nerobim napríklad skor vôbec Ked uz zostanem pri DX ,tak siahnem na rad 7xxx ,ale dakujem myslel som aj na D500
 
Krtko fotografom
2017-11-29 07:16:53+01
príspevok od: psykora2
jednoznacne DX pre teba je idealny aj ked verim ze ked nevyskusas FX na vlastnej kozi vzdy budes mat pochybnosti, je to prirodzena vlastnost, ja som presiel na FX tiez a teraz sa vraciam spat na DX, odporucam ti D7200/D7500, zistil som ze nove snimace DX su dostatocne dobre aj na fotenie za zlych svetelnych podmienok ak pouzijes kvalitny svetelny objektiv (napr. nikon 20/1.8, 24/1.8, 35/1.8, 50/1.8, 85/1.8 su sice urcene aj pre FX ale to nevadi, bohuzial sigma 18-35/1.8 ma nespolahlive ostrenie)
Vcera som sa akurat "hral" s tou Sigmou 18-35/1,8, na D7200. Po takmer 4 hodinach "dockovania", je teraz ostra v celom rozsahu na clone 1,8. Bol som prekvapeny, ze moje nervy vydrzali .
 
z80
2017-11-29 09:18:41+01
príspevok od: Harvy
ja fotim hlavne extremne dlhe uzavierky a teda hlavne zo stativu. Pre 7500 u mna hovori aj hoc malickost ,ale to je vyklopny displej pre mna je to ozaj velmi dolezite kedze d5100 to ma a teraz fotit bez vyklopneho displeja si ani neviem predstavit Hlavne sa clovek nemusi krcit ked si kontroluje fotky a tak, ale zas 7200 ma kvalitnejsi obrazovy vystup no musim si to este nechat ulezat v hlave.
S vyklopnym displejom je aj D5600 sice nizsia trieda ako D7200, ale kvalita vystupu je v podstate rovnaka ako pri D7200 a ak teraz dokazas fungovat s D5100, tak by ta horsia ergonomia nemala obmedzovat. Pripadne vypredajova D5500, Bluetooth ktory prinasa D5600, nie je az taky nevyhnutny.
 
viliamhruby
2017-11-29 09:46:09+01
Fíha ja riešim presne túto istú dilemu a tiež používam D5100.Má už cez 5 rokov rátam,že budem kupovať čoskoro ďalší stroj.Tiež chcem ísť do FX len tie ceny ma odraďujú.Zatiaľ som rozhodnutý pre radu 7xxx.Mám však otázku aj pre ostatných čo tu prispeli komentármi.V čom je rozdiel (okrem ceny)medzi DX a FX telami.Mnohí tu píšete,že ste vyskúšali FX ale vrátili ste sa naspäť k DX.
 
Marcel Rebro
2017-11-29 09:58:20+01
príspevok od: viliamhruby
Fíha ja riešim presne túto istú dilemu a tiež používam D5100.Má už cez 5 rokov rátam,že budem kupovať čoskoro ďalší stroj.Tiež chcem ísť do FX len tie ceny ma odraďujú.Zatiaľ som rozhodnutý pre radu 7xxx.Mám však otázku aj pre ostatných čo tu prispeli komentármi.V čom je rozdiel (okrem ceny)medzi DX a FX telami.Mnohí tu píšete,že ste vyskúšali FX ale vrátili ste sa naspäť k DX.
Fyzika nepustí : menšia hĺbka ostrosti, "lepšie výsledky" pri horšom svetle. Ak fotíš žánre pri ktorých na tom až tak veľmi nezáleží, resp. dokážeš s tým žiť tak FF nepotrebuješ.

Veľa ľudí chce FF práve kvôli menšej HO ... a potom prepnú do módu keď každý cvak s rozmachleným pozadím je dobrá fotka.
 
Harvy
2017-11-29 10:05:21+01
príspevok od: viliamhruby
Fíha ja riešim presne túto istú dilemu a tiež používam D5100.Má už cez 5 rokov rátam,že budem kupovať čoskoro ďalší stroj.Tiež chcem ísť do FX len tie ceny ma odraďujú.Zatiaľ som rozhodnutý pre radu 7xxx.Mám však otázku aj pre ostatných čo tu prispeli komentármi.V čom je rozdiel (okrem ceny)medzi DX a FX telami.Mnohí tu píšete,že ste vyskúšali FX ale vrátili ste sa naspäť k DX.
vitaj v klube
FX ma v prom rade vacsi snimac a teda nizsiu uroven sumu co je najvyraznejsia vyhoda oproti DX teda podla mna. Ma lepsi dynamicky rozsah a dosiahnes nizsiu hlbku ostrosti, ale ty rovnako ako ja pozeram fotis hlavne krajinku a tieto vyhody by si podla mna rovnako ako ja az tak moc nevyuzil a pokial ti ide o cenu tak nezabudaj ,ze objektivy su tiez drahsie ako pri DX. Ja som sa rozhodol zostat takmer na isto pri DX
 
psykora2
2017-11-29 10:30:04+01
príspevok od: Krtko fotografom
Vcera som sa akurat "hral" s tou Sigmou 18-35/1,8, na D7200. Po takmer 4 hodinach "dockovania", je teraz ostra v celom rozsahu na clone 1,8. Bol som prekvapeny, ze moje nervy vydrzali .
netes sa predcasne vyskusaj poriadne na vsetky krajne body a na rozne vzdialenosti a daj vediet ci to je konzistentne, inak odporucam ti na portrety sigmu 50-100/1.8 (neskutocny bokeh a ostrost aj ked skoda ze nema stabilizaciu) tam by uz problemy nemali byt podla toho co som cital, je to uz predsa len novsi model ale overene to mam len pre conon verziu ja uvazujem namiesto tej sigmy 18-35/1.8 nad nikonom 24/1.8, co som si vsimol sigma ma problemy s AF vacsinou na sklach do 50mm, na teleobjektivoch je celkom spolahliva
 
psykora2
2017-11-29 10:41:39+01
príspevok od: Harvy
vitaj v klube
FX ma v prom rade vacsi snimac a teda nizsiu uroven sumu co je najvyraznejsia vyhoda oproti DX teda podla mna. Ma lepsi dynamicky rozsah a dosiahnes nizsiu hlbku ostrosti, ale ty rovnako ako ja pozeram fotis hlavne krajinku a tieto vyhody by si podla mna rovnako ako ja az tak moc nevyuzil a pokial ti ide o cenu tak nezabudaj ,ze objektivy su tiez drahsie ako pri DX. Ja som sa rozhodol zostat takmer na isto pri DX
FX vyuzijes v pripade ze fotis casto krajinky s nocnou oblohou alebo svadby, inak ti staci DX, ja pouzivam oba systemy naraz (napr. na svadbe pouzivam FX a v zalohe alebo tandeme mam DX), inak D610 zozenies na eglobale uz pod 1000€
 
viliamhruby
2017-11-29 11:04:44+01
príspevok od: psykora2
FX vyuzijes v pripade ze fotis casto krajinky s nocnou oblohou alebo svadby, inak ti staci DX, ja pouzivam oba systemy naraz (napr. na svadbe pouzivam FX a v zalohe alebo tandeme mam DX), inak D610 zozenies na eglobale uz pod 1000€
No, cena d7500+širokouhlý objeltív Tokina 12-24 mm cca 2000e a cena D610 + širokouhlý Nikkor 18 -35 mm cca 2150.Nie je to velký rozdiel v cene.Čo sa týka výstupu rozdiel asi bude(možno sa mýlim).Už mi bolo poradené že upgrade v DX leveli sa neoplatí.Posun zbadám na prechode do FX na šume a dynamickom rozsahu.Možno tá najlacnejšia 610 je slabšia ako d7200 čítam všeličo ale rada 750 alebo 810 či 850 je už iná cenová skupina...Dobrý článok z ktorého som mnoho pochopil je tento www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/vyber-fotoaparatu/nikon---z-dx-na-fx/ a Vám dakujem za rady
 
fatality
2017-11-29 13:44:21+01
príspevok od: viliamhruby
No, cena d7500+širokouhlý objeltív Tokina 12-24 mm cca 2000e a cena D610 + širokouhlý Nikkor 18 -35 mm cca 2150.Nie je to velký rozdiel v cene.Čo sa týka výstupu rozdiel asi bude(možno sa mýlim).Už mi bolo poradené že upgrade v DX leveli sa neoplatí.Posun zbadám na prechode do FX na šume a dynamickom rozsahu.Možno tá najlacnejšia 610 je slabšia ako d7200 čítam všeličo ale rada 750 alebo 810 či 850 je už iná cenová skupina...Dobrý článok z ktorého som mnoho pochopil je tento www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/vyber-fotoaparatu/nikon---z-dx-na-fx/ a Vám dakujem za rady
pri d7200 ten cenovy rozdile bude vyraznejsi..
musis sa sam rozhodnut ci potrebujes vacsiu alebo mensiu hlbku ostrosti,
o nieco viac ci menej sumu,o nieco vacsi/mensi dyn.rozsah..lepsie/horsie ostrenie..
a ci to za a tie peniaze stoji..
dnes uz moderne dx snimace podavaju velmi dobre vysledky aj co sa tyka sumu(rozdiel oproti fx je jeden krok) aj dyn.rozsahu..+pri krajinke vyuzijes prave tu vacsiu hlbku ostrosti a na iso100,na ktorom
sa krajinky fotia nemas sancu rozoznat ci je to fx alebo dx..
ja nepotrebovat vyklopny display,urcite beriem d7200..momentalne najj riesenie v pomere vykon/kvalita/cena..
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()