Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Ovládanie spúšte zrkadlovky

nebster381
2018-12-07 09:34:25+01
Dobrý deň,

dúfam, že som trafil kategóriu, ak nie ospravedlňujem sa.

Mám vytvoriť spoľahlivé diaľkové ovládanie spúšte zrkadlovky (typ zrkadlovky je ľubovoľný v primeranej cene a kvalite), ktorý budem ovládať v rôznom časovom intervale na základe určitých podmienok.

Exituje nejaká spoľahlivá spúšť napr. USB prepojenie, kde môžem ovládať od fotografovanie spolu s priostrením, cez PC ?

Ďakujem Rišo
 
z80
2018-12-07 09:59:21+01
príspevok od: nebster381
Dobrý deň,

dúfam, že som trafil kategóriu, ak nie ospravedlňujem sa.

Mám vytvoriť spoľahlivé diaľkové ovládanie spúšte zrkadlovky (typ zrkadlovky je ľubovoľný v primeranej cene a kvalite), ktorý budem ovládať v rôznom časovom intervale na základe určitých podmienok.

Exituje nejaká spoľahlivá spúšť napr. USB prepojenie, kde môžem ovládať od fotografovanie spolu s priostrením, cez PC ?

Ďakujem Rišo
Tu je prehlad software ktory to umoznuje. Niekedy je to podporovane len pri drahsich (profesionalnejsich) modeloch, treba si overit podporu u konkretneho modelu fotoaparatu.
https://www.lmscope.com/en/remote_control_pc_mac_en.html
 
acton
2018-12-07 10:52:51+01
príspevok od: nebster381
Dobrý deň,

dúfam, že som trafil kategóriu, ak nie ospravedlňujem sa.

Mám vytvoriť spoľahlivé diaľkové ovládanie spúšte zrkadlovky (typ zrkadlovky je ľubovoľný v primeranej cene a kvalite), ktorý budem ovládať v rôznom časovom intervale na základe určitých podmienok.

Exituje nejaká spoľahlivá spúšť napr. USB prepojenie, kde môžem ovládať od fotografovanie spolu s priostrením, cez PC ?

Ďakujem Rišo
Napr Canon ma eos utility, kompletne ovladanie zrkadlovky z Pc.
 
pirhi
2018-12-07 14:04:37+01
Kedysi som skúšal digicamcontrol s D7000 fungovalo v pohode http://digicamcontrol.com/
 
nebster381
2018-12-13 16:25:31+01
Ďakujem za odpovede 😋. Prezrel som zopár linkov a našiel som podporu pre EOS utilitu. Ak by to niekto niekedy hľadal...

Mám už len jednu otázku, ktorý z týchto typov je cenovo najvýhodnejší v pomere cena/výkon? Keďže chcem fotoaparát ovládať ešte cez jednu aplikáciu nechcem kupovať príliš drahé komponenty na vývoj app, preto hľadám optimálne riešenie.

Modely EOS

EOS 1D C
EOS 1D Mark III
EOS 1D Mark IV
EOS 1D X
EOS-1D X Mark II
EOS 1Ds Mark III
EOS 5D Mark II
EOS 5D Mark III
EOS 5D Mark IV
EOS 5DS
EOS 5DS R
EOS 6D
EOS 6D Mark II
EOS 7D
EOS 7D Mark II
EOS 77d
EOS 40D
EOS 50D
EOS 60D
EOS 60Da
EOS 70D
EOS 77d
EOS 80D
EOS M3
EOS M5
EOS M6
EOS M10
EOS M50
EOS M100
EOS Rebel SL1
EOS Rebel SL2
EOS Rebel Tí
EOS Rebel T2i
EOS Rebel T3
EOS Rebel T3i
EOS Rebel T4i
EOS Rebel T5
EOS Rebel T5i
EOS Rebel T6
EOS Rebel T6i
EOS Rebel T6
EOS Rebel T7
EOS Rebel T7i
EOS Rebel XS
EOS Rebel XSi
 
acton
2018-12-13 16:37:29+01
príspevok od: nebster381
Ďakujem za odpovede 😋. Prezrel som zopár linkov a našiel som podporu pre EOS utilitu. Ak by to niekto niekedy hľadal...

Mám už len jednu otázku, ktorý z týchto typov je cenovo najvýhodnejší v pomere cena/výkon? Keďže chcem fotoaparát ovládať ešte cez jednu aplikáciu nechcem kupovať príliš drahé komponenty na vývoj app, preto hľadám optimálne riešenie.

Modely EOS

EOS 1D C
EOS 1D Mark III
EOS 1D Mark IV
EOS 1D X
EOS-1D X Mark II
EOS 1Ds Mark III
EOS 5D Mark II
EOS 5D Mark III
EOS 5D Mark IV
EOS 5DS
EOS 5DS R
EOS 6D
EOS 6D Mark II
EOS 7D
EOS 7D Mark II
EOS 77d
EOS 40D
EOS 50D
EOS 60D
EOS 60Da
EOS 70D
EOS 77d
EOS 80D
EOS M3
EOS M5
EOS M6
EOS M10
EOS M50
EOS M100
EOS Rebel SL1
EOS Rebel SL2
EOS Rebel Tí
EOS Rebel T2i
EOS Rebel T3
EOS Rebel T3i
EOS Rebel T4i
EOS Rebel T5
EOS Rebel T5i
EOS Rebel T6
EOS Rebel T6i
EOS Rebel T6
EOS Rebel T7
EOS Rebel T7i
EOS Rebel XS
EOS Rebel XSi
Neviem ci ti spravne rozumiem na co su niekomu tie linky... Utility je v baleni spolu s fotoaparatom na CD, iba ho nainstaljes a funguje...
EOS 5D Mark IV
 
MaxGamut
2018-12-13 17:18:35+01
príspevok od: nebster381
Dobrý deň,

dúfam, že som trafil kategóriu, ak nie ospravedlňujem sa.

Mám vytvoriť spoľahlivé diaľkové ovládanie spúšte zrkadlovky (typ zrkadlovky je ľubovoľný v primeranej cene a kvalite), ktorý budem ovládať v rôznom časovom intervale na základe určitých podmienok.

Exituje nejaká spoľahlivá spúšť napr. USB prepojenie, kde môžem ovládať od fotografovanie spolu s priostrením, cez PC ?

Ďakujem Rišo
Problem je asi v tomto tvrdeni:
"(typ zrkadlovky je ľubovoľný v primeranej cene a kvalite)"
Cena primerana comu ? Od actona si dostal tip na 3000€ zrkadlovku (plus sklo navrch)
Na experimentovanie podla mna dost vela penazi (ked teda zrovna nie si Rockefeller)
 
MaxGamut
2018-12-13 17:27:07+01
Alebo inak - v tom zozname mas novsie stroje az nad 5000E, ale aj dost stare za 300€ v bazari.
Na skusanie cohosi Ti bohate staci aj pouzity zachovaly za 500-700€.
 
acton
2018-12-13 17:34:02+01
príspevok od: MaxGamut
Problem je asi v tomto tvrdeni:
"(typ zrkadlovky je ľubovoľný v primeranej cene a kvalite)"
Cena primerana comu ? Od actona si dostal tip na 3000€ zrkadlovku (plus sklo navrch)
Na experimentovanie podla mna dost vela penazi (ked teda zrovna nie si Rockefeller)
Zrejme mu bolo jedno ked tam dal taky vyber, inac kazdy jeden fotoaparat v tom zozname sa na to hodi.
 
janchi
2018-12-13 17:55:45+01
Skôr to chápem ako človeka, ktorý nemá ako prioritu fotografovanie ako také, ale ma za úlohu vývoj nejakej aplikácie, ktorá bude na dialku ovládať aparát. V tom prípade, si vyber podľa budgetu.
 
acton
2018-12-13 18:01:17+01
príspevok od: janchi
Skôr to chápem ako človeka, ktorý nemá ako prioritu fotografovanie ako také, ale ma za úlohu vývoj nejakej aplikácie, ktorá bude na dialku ovládať aparát. V tom prípade, si vyber podľa budgetu.
Take aplikacie davno existuju, ja tiez ovladam aparat z telefonu.
 
z80
2018-12-13 18:16:37+01
príspevok od: acton
Take aplikacie davno existuju, ja tiez ovladam aparat z telefonu.
Ale on to potrebuje fotak ovladat z PC, nie z telefonu.
Nieco podobne ako ked sa robia obcianske, clovek si sadne do kabinky pred fotak a uradnicka cez aplikaciu v PC vytvori fotku, ktora bude na obcianskom.

Z toho zoznamu vychadza asi ako najlacnejsi novy model EOS M100, da sa kupit aj so setakom za menej ako 400 €. Nie je to sice zrkadlovka, ale snimac a teda aj kvalita fotiek je rovnaka ako zo zrkadlovky.
 
acton
2018-12-13 18:27:59+01
príspevok od: z80
Ale on to potrebuje fotak ovladat z PC, nie z telefonu.
Nieco podobne ako ked sa robia obcianske, clovek si sadne do kabinky pred fotak a uradnicka cez aplikaciu v PC vytvori fotku, ktora bude na obcianskom.

Z toho zoznamu vychadza asi ako najlacnejsi novy model EOS M100, da sa kupit aj so setakom za menej ako 400 €. Nie je to sice zrkadlovka, ale snimac a teda aj kvalita fotiek je rovnaka ako zo zrkadlovky.
A utility nie je to iste?
 
janchi
2018-12-13 18:50:15+01
Nie nie je, on robí nejakú customer specific aplikáciu, predpokladám na hromadný zber dát.
 
z80
2018-12-13 20:35:26+01
príspevok od: acton
A utility nie je to iste?
Samotna EOS utility asi nestaci, je to len zaklad, cez ktory bude fotak ovladat ina aplikacia. Otazne je, ci sa da takto ta EOS utility da pouzit, teda ci je mozne ju ovladat z inej aplikacie.
 
MaxGamut
2018-12-17 01:34:37+01
príspevok od: acton
Zrejme mu bolo jedno ked tam dal taky vyber, inac kazdy jeden fotoaparat v tom zozname sa na to hodi.
acton, snad sa neuzrazis - myslim to mierumilovne.
mam pocit, ze vela tvojich hadok a nedorozumeni (aj na tomto fore) prameni z toho, ze:
a/ nepozorne citas (nevnimas ludi)
b/ pridavas si vlastny kontext, ktory tam nebol
c/ slabo citas medzi riadkami a slabo chapes okolnosti a motivaciu inych ...

Konkretne pri tejto veci - zoznam fotakov zjavne nebol napisany, ale od niekial skopirovany.
Odkial ? No asi z niektoreho manualu k softu, ktory tu niekto spominal.
Cize... autor dotazu nema ani hrubu predstavu, co za fotaky to su (ani o ich cenach).
Kedze ma nieco vyijat, je to zjavne technik alebo IT-ckar.
Desto - nepotrebuje odborne rady, ale zakladne info nato, aby sa zorientoval.
Odporucat mu na "skusanie" 5D je ... dost prehnane.
Dobre hovorim?

 
nebster381
2018-12-21 17:54:39+01
Ahojte,
Dostal som sa až teraz k tomu bol som zasypaný robotou.
MaxGamut, trafil si to. O cenách a ani parametroch netuším, pre mňa je podstatná kvalita fotiek a ovládanie na diaľku. Bude to slúžiť ako kontrola fotografia, či bol výrobok poškodený už pri vyrobe, montážny...
Potrebujem niečo čo už niekto spomenul podobné ako sa robia fotografie na obciansky, avšak zautomatizovat.
Otázka je ktorá zrakdlovka to dokáže, spolu s príslušenstvom, byť ovládaná cez PC prostredníctvom kabla.? Je možnosť prepojenia aj cez wifi, avšak bojím sa výpadkov a casteho zlihavania... Alebo sa nemám čoho obávať? Začal by som lacnejším variantom, a ak vývoj app dopadne dobre, môžem ísť aj do vyššieho typu zrkadlovky a hrať sa s kvalitou fotiek.

Vie mi niekto vysvetliť princip prepojenia do PC prostredníctvom kábla. Aký sa tam používa konektor? V systéme win je zrkadlovka pripojená ako USB alebo ako COM zariadenie?
Čítal som, že je to možné pripojenie do Pc prostredníctvom Ethernet káblu (RJ45), predpokladám že to pôjde cez redukciu?
Ma niekto takúto zrkadlovku a vedel by mi ozrejmiť funkčnosť?
Po prípade nahrať nejaké video ako to je prepojenie ako vyzerá softvér, kde sa fotografie ukladajú do PC, ako dlho trvá čas od vyslania požiadavky na oodfotografovanie až po samotné uloženie suboru do Pc cez kábel?
Ďakujem
 
z80
2018-12-21 20:01:17+01
príspevok od: nebster381
Ahojte,
Dostal som sa až teraz k tomu bol som zasypaný robotou.
MaxGamut, trafil si to. O cenách a ani parametroch netuším, pre mňa je podstatná kvalita fotiek a ovládanie na diaľku. Bude to slúžiť ako kontrola fotografia, či bol výrobok poškodený už pri vyrobe, montážny...
Potrebujem niečo čo už niekto spomenul podobné ako sa robia fotografie na obciansky, avšak zautomatizovat.
Otázka je ktorá zrakdlovka to dokáže, spolu s príslušenstvom, byť ovládaná cez PC prostredníctvom kabla.? Je možnosť prepojenia aj cez wifi, avšak bojím sa výpadkov a casteho zlihavania... Alebo sa nemám čoho obávať? Začal by som lacnejším variantom, a ak vývoj app dopadne dobre, môžem ísť aj do vyššieho typu zrkadlovky a hrať sa s kvalitou fotiek.

Vie mi niekto vysvetliť princip prepojenia do PC prostredníctvom kábla. Aký sa tam používa konektor? V systéme win je zrkadlovka pripojená ako USB alebo ako COM zariadenie?
Čítal som, že je to možné pripojenie do Pc prostredníctvom Ethernet káblu (RJ45), predpokladám že to pôjde cez redukciu?
Ma niekto takúto zrkadlovku a vedel by mi ozrejmiť funkčnosť?
Po prípade nahrať nejaké video ako to je prepojenie ako vyzerá softvér, kde sa fotografie ukladajú do PC, ako dlho trvá čas od vyslania požiadavky na oodfotografovanie až po samotné uloženie suboru do Pc cez kábel?
Ďakujem
Zabudni na Ethernet, to maju vacsinou len "vlajkove lode" s cenou 3000 € a viac. Cez USB kabel sa vacsinou vyuziva PTP protokol, ktory vie prenasat aj fotky aj ovladat fotak.
https://en.wikipedia.org/wiki/Picture_Transfer_Protocol#Device_control
https://www.circuitsathome.com/canon-eos-cameras-principles-of-interfacing-and-library-description/
https://www.circuitsathome.com/ptpusb-control-camera-data/
http://www.gphoto.org/doc/remote/
 
actonn
2018-12-21 20:48:41+01
príspevok od: MaxGamut
acton, snad sa neuzrazis - myslim to mierumilovne.
mam pocit, ze vela tvojich hadok a nedorozumeni (aj na tomto fore) prameni z toho, ze:
a/ nepozorne citas (nevnimas ludi)
b/ pridavas si vlastny kontext, ktory tam nebol
c/ slabo citas medzi riadkami a slabo chapes okolnosti a motivaciu inych ...

Konkretne pri tejto veci - zoznam fotakov zjavne nebol napisany, ale od niekial skopirovany.
Odkial ? No asi z niektoreho manualu k softu, ktory tu niekto spominal.
Cize... autor dotazu nema ani hrubu predstavu, co za fotaky to su (ani o ich cenach).
Kedze ma nieco vyijat, je to zjavne technik alebo IT-ckar.
Desto - nepotrebuje odborne rady, ale zakladne info nato, aby sa zorientoval.
Odporucat mu na "skusanie" 5D je ... dost prehnane.
Dobre hovorim?

Pripadas mi ako male dieta, 5D som dal preto lebo som Utility pouzival s 5D a fungovalo to na jednotku. Odpovedal som na to na co sa pytal...
Kedze ma nieco vyijat, je to zjavne technik alebo IT-ckar... to si medzi riadkami vycital? inac dobry postreh ja by som na to nikdy neprisiel.
Cize... autor dotazu nema ani hrubu predstavu, co za fotaky to su... dalsi super postreh, keby mal predstavu tak sem ten zoznam neda.
 
actonn
2018-12-21 20:55:36+01
Sice som Utility pouzival iba v studiu na produktovu fotografiu fungovalo to naozaj jednoducho a promtne, ziadne cakacie doby na prenos fotografii do pc.
Najdi niekoho kto ma Canon, urcite ma aj instalacny disc Utility, nainstaluj pripoj fotak pomocou USB kabla. Ked kliknes v Pc na Utility a zapnes fotak okamzite to pracuje, vsetko co vidis na displaji fotaku uvidis aj v Pc.
Nehodi sa to na portretove fotografie ani na nic pohyblive, na uz spominanu produktovu fotografiu je to idealne, vidis scenu na monitore, mozes prisvecovat ostrit hrajkatsa...
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()