Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

D750 s 480000 cvakmi

Nameless
2020-01-05 23:49:26+01
Nazdar. Ma cenu kupovat D750 s 480000 cvakmi. Cena je totiz velmi lakava - 280e. Uzavierka pravdepodobne uz vela nevydrzi (uz toto je uctihodne cislo) ale aj s pripadnym servisovanim sa nedostanem ani na uroven beznych bazarovych D750 s menej cvakmi. Ma niekto skusenost s tak ojazdenym telom? Aka je cena za vymenu uzavierky u D750? A su s vymenou uzavierky spojene dake dalsie rizika?
Nie som fotograf, nezivym sa tym a ani nebudem a znalosti mam obmedzene. Otazky kladiem po neuspesnom pokuse si odpovede vygooglit. Dakujem za pochopenie.
 
landov
2020-01-06 07:20:03+01
Novy D750 sa da kupit uz za 955€, cize vyhodit 280€ von oknom za taky fotak pred koncom zivota je nezmysel.
 
Tibor78
2020-01-06 07:50:32+01
Treba si uvedomit, ze sa neopotrebovavala iba cisto uzavierka, napr.aj samotna spust sa uz moze pokazit, co su potom dalsie servisne naklady...
 
francesco
2020-01-06 08:48:41+01
Podla toho co pises zrejme taky fotak ani nevyuzijes. Nema vyznam kupit nieco co mechcem lebo je to lacne, hlavne u tiel, u objektivov je to trochu ine.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-01-06 09:43:06+01
V tomto ti nikto neporadi. Fotak moze vydrzat milion a moze sa pokazit po par zaberoch.
 
fatality
2020-01-06 10:50:10+01
príspevok od: Nameless
Nazdar. Ma cenu kupovat D750 s 480000 cvakmi. Cena je totiz velmi lakava - 280e. Uzavierka pravdepodobne uz vela nevydrzi (uz toto je uctihodne cislo) ale aj s pripadnym servisovanim sa nedostanem ani na uroven beznych bazarovych D750 s menej cvakmi. Ma niekto skusenost s tak ojazdenym telom? Aka je cena za vymenu uzavierky u D750? A su s vymenou uzavierky spojene dake dalsie rizika?
Nie som fotograf, nezivym sa tym a ani nebudem a znalosti mam obmedzene. Otazky kladiem po neuspesnom pokuse si odpovede vygooglit. Dakujem za pochopenie.
ak ma nieco polmiliona cvakov,nebude opotrebovana len zavierka..
 
seifi
2020-01-06 12:11:00+01
a možno pre štart stačí; lepšie vyhodiť 280 ako 955 ; a ak sa chytí fotiť za 280 tak tá investícia stála za to ...
 
fatality
2020-01-06 13:42:58+01
príspevok od: seifi
a možno pre štart stačí; lepšie vyhodiť 280 ako 955 ; a ak sa chytí fotiť za 280 tak tá investícia stála za to ...
tak ako evidentny amater by som si nekupoval mega ojazdeneho fullfrejma,ale nejaky entry level apsc/mft za 3-4 kilka a splnilo by to presne ten ucel,o ktorom hovoris..
 
vaclav.pavelek
2021-04-28 00:21:08+02
Ja moc nepozeram na cvaky... Náhodou mi vybehol inzerát na staručku D300s z 18500 nafotenymi a bral som za tú cenu.. 😃 480 tisíc je moc... Kamarat profik za život vystriedal 5x d700 a z toho 4 docvakal do smrti 😃 záleží na používaní, skôr by som šiel do D610 napríklad alebo D810 ak by som sa mal rozhodnúť..možno D700 pretože to je fakt legenda..toho by som sa nebal na bazosi je jedna teraz za 600 a ma nafotené necelých 16k... To by som bral ihneď alebo tam je ešte jedna 700 za 290-350€ aj z 28-70 ale nafotene 60 tisíc čo je na D700 zabeh... Musíš sám vedieť čo chceš ale keď sa tým nejdeš živiť myslím že ti bude FF asi aj zbytočný
 
jozef84
2021-04-28 11:35:03+02
príspevok od: fatality
ak ma nieco polmiliona cvakov,nebude opotrebovana len zavierka..
Nemusí, ak robil časozbery,tam rýchlo nacvakáš tento počet.Pozrel by som ešte rok výroby (kôli kondenzátorom v elektronike, precízne prekontroloval všetko, čo sa len dá, poriadne otestovať s rôznymi objektívmi, pripojenie k počítaču, sloty, koróziu)A dá sa ešte jednať. Myslím, že za 250 sa to oplatilo.Výmena uzávierky nezruinuje a D750 je dobrý stroj.
 
fatality
2021-04-29 09:25:26+02
príspevok od: jozef84
Nemusí, ak robil časozbery,tam rýchlo nacvakáš tento počet.Pozrel by som ešte rok výroby (kôli kondenzátorom v elektronike, precízne prekontroloval všetko, čo sa len dá, poriadne otestovať s rôznymi objektívmi, pripojenie k počítaču, sloty, koróziu)A dá sa ešte jednať. Myslím, že za 250 sa to oplatilo.Výmena uzávierky nezruinuje a D750 je dobrý stroj.
neviem..myslim ze najma dnes nieje ziaden dovod na kupu takto vyslahanej masiny,kedze bazary su plne fotakov v podstatne lepsom stave a za vyborne ceny..
jediny by som mozno videl pri skusenom,chudobnom fotografovi.. ..co by si ten fotak,ako pises, podrobne prezrel,otestoval,dal vymenit zavierku,popr.co treba dalsie a nakoniec by mozno zistil,ze zan dal tolko,co stoja hotove novsie na bazosi.. ..
 
jozef84
2021-04-29 10:29:28+02
príspevok od: fatality
neviem..myslim ze najma dnes nieje ziaden dovod na kupu takto vyslahanej masiny,kedze bazary su plne fotakov v podstatne lepsom stave a za vyborne ceny..
jediny by som mozno videl pri skusenom,chudobnom fotografovi.. ..co by si ten fotak,ako pises, podrobne prezrel,otestoval,dal vymenit zavierku,popr.co treba dalsie a nakoniec by mozno zistil,ze zan dal tolko,co stoja hotove novsie na bazosi.. ..
Máš pravdu. Ponuka je teraz fakt dobrá a dá sa vybrať. Mal som v rukách Canon 5dII a ten mal vysoko cez 300 000 a to by si ani nepovedal.Bol ako nový a doslova ešte voňal tým plastom ako rovno z výroby.Kamarát ho kúpil v Anglicku(pracuje tam) od jedného filmára, ktorý robil časozber kvitnutia nejakého vzácneho kaktusu a len na túto akciu. Musím ho ísť pozrieť, či s ním ešte fotí. Ale páčil sa mi. Ale máš pravdu, je to len pre takého, kto akceptuje určitú mieru rizika a vie si dôsledne odskúšať všetko a zváži náklady prípadnej opravy. Niekedy ten obchod je výhodný, keď tam máš fajné objektívy v polovičnej cene a foťák k tomu.Treba dobre kalkulovať. . Inak páči sa mi tá obmena foťákov a objektívov, človek sa teraz dostane ľahko ku skvelým strojom, ktoré sú morálne zastaralé, ale s výstupom na rovnakej úrovni ako nové. A za zlomok pôvodnej ceny. Len tak ďalej, ešte potrebujem jeden dlhší portrétny objektív.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2021-04-29 10:31:17+02
Profesionálna zrkadlovka Nikon D4 má životnosťou uzávierky 400 000 cyklov. Je to však zrkadlovka, kde vo vnútri aparátu sa nachádzajú komponenty, ktoré sú s prémiových materiálov a preto ich životnosť je veľmi vysoká. U zrkadlovky Nikon D750 sú vnútorné komponenty na omnoho nižšej úrovni a preto očakávať, že ich životnosť bude na rovnakej úrovni je dosť naivná. Pokiaľ kupovať Nikon D750 tak určite s nižším počtom zhotovených záberov. V mojom prípade by som odporúčal hľadať Nikon D750 do 50 000 nafotených snímkov. Obetovať zopár stoviek eur na vyše pri kúpe používanej Full frame zrkadlovky sa určite oplatí!
 
jozef84
2021-04-29 10:52:30+02
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Profesionálna zrkadlovka Nikon D4 má životnosťou uzávierky 400 000 cyklov. Je to však zrkadlovka, kde vo vnútri aparátu sa nachádzajú komponenty, ktoré sú s prémiových materiálov a preto ich životnosť je veľmi vysoká. U zrkadlovky Nikon D750 sú vnútorné komponenty na omnoho nižšej úrovni a preto očakávať, že ich životnosť bude na rovnakej úrovni je dosť naivná. Pokiaľ kupovať Nikon D750 tak určite s nižším počtom zhotovených záberov. V mojom prípade by som odporúčal hľadať Nikon D750 do 50 000 nafotených snímkov. Obetovať zopár stoviek eur na vyše pri kúpe používanej Full frame zrkadlovky sa určite oplatí!
Myslíš, že dávali na Nikon D4 napríklad aj na plošné spoje aj kvalitnejšie kondenzátory, kvalitnejšiu gumu na tesnenia a hlavne olovenú spájku? Teraz sa už všade používa bezolovnatá spájka(tá rýchlejšie stárne a mení elektrické a mechanické vlastnosti). Teraz sa už šetrí všade a je to vlastne skladačka. Niečo z toho, niečo z toho, nerob si ilúzie - niektoré slabé miesta ostávajú. A čím komplikovanejší stroj, tým viac možností na chyby.Čo tam nie je, tak sa nemôže pokaziť.
 
jozef84
2021-04-30 08:51:21+02
príspevok od: Nameless
Nazdar. Ma cenu kupovat D750 s 480000 cvakmi. Cena je totiz velmi lakava - 280e. Uzavierka pravdepodobne uz vela nevydrzi (uz toto je uctihodne cislo) ale aj s pripadnym servisovanim sa nedostanem ani na uroven beznych bazarovych D750 s menej cvakmi. Ma niekto skusenost s tak ojazdenym telom? Aka je cena za vymenu uzavierky u D750? A su s vymenou uzavierky spojene dake dalsie rizika?
Nie som fotograf, nezivym sa tym a ani nebudem a znalosti mam obmedzene. Otazky kladiem po neuspesnom pokuse si odpovede vygooglit. Dakujem za pochopenie.
Tu máš v tejto cene niečo, čo by ťa mohlo uviesť do sveta FF a ešte by ti mohol dlho slúžiť: https://foto.bazos.sk/inzerat/124199291/nikon-d700.php
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()