Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Canon EOS 90D vs EOS RP

IAAF
IAAF 2020-09-23 20:53:57+02
Zdravím Aký máte názor na tieto dva verzie? Viem ze na fotografovanie je mať dobré full frame a práve RP to ma ale nie je to zrkadlovka co je škoda. Ak by ste mali vyberať medzi nimi dvoma ktoreho by ste kúpili na fotografovanie a natáčanie? 🤔A prečo? Diky za skorú odpoveď.
 
Scout
2020-09-28 08:03:26+02
príspevok od: IAAF
Aha nepozeral som ešte koľko stoja ale viem napr ze do toho RP sa dá použiť aj objektív od zrkadlovky. Samozrejme nie vsetke ale tie co majú full frame. 🤔
Áno to je pravda a napríklad natívny RF 35mm nie je až taká pálka. Ak by peniaze nehrali rolu, tak by som šiel do Canon RF systému. Áno EF objektívy nasadíš cez redukciu, ale stále to prehadzovať, napríklad pri fotení športu by bola pre mňa otrava.
Takže si spočítaj koľko dáš za EF objektívy, ktoré potrebuješ a koľko za RF objektívy, lebo taký kvalitný RF zoom na video je riadna pálka.
 
IAAF
2020-09-29 14:28:24+02
Aký máte nápor na objektív 🤔 SIGMA 18-35 mm F/1.8 DC HSM Canon ART
 
IAAF
2020-09-29 14:35:53+02
Aj tento MSlim že pre začiatok asi stačí Canon EF 50mm f/1.8 STM na portréty a video
 
aladar56
2020-09-30 08:49:59+02
príspevok od: IAAF
Aj tento MSlim že pre začiatok asi stačí Canon EF 50mm f/1.8 STM na portréty a video
To je asi najlepsia volba pre zaciatocnika v pomere cena-vykon.
 
archMaros
2024-03-23 13:56:45+01
príspevok od: Karol Srnec
Canon EOS 90D je jedna z najlepsich pokrociulych amatersskych zrkadloviek. o EOS R9 nemozem povedat, ze je jedna z najlepsich amaterskcyh bezzrkadloviek. EOS 90D je mozno labutiou piesnou DSLR Canon. EOS RP ale nie je privelmi vydareny model. Pouziva stary hardver.

Objektivy RF su urcite lepsie ako EF. Ale prva generacia FF CSC Canon nie je zrovna ta, co by vyrazala dych. Zato druha generacia R6 a R5 sa vydarili, lenze cena je niekde uplne inde.

Buducnost je v bezzrkadloévkach, ale ide o to, ci si pozes dovolit tu dobru. Ak nie, vyuzi to, ze DSLR su aktualne na vrchole a kup si D90.
Zdravím, chcem Vás poprosiť o radu ktoré telo kúpiť.
Mám 70d a EF-S aj EF sklá, všetko od Canonu, najdrahší bol Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM ale ten nevie moja 70D naplno využiť. ISO 70D 12800 mi už nestačí.
Uvažujem o zmene - najmä 90d a 6DmII. Keď čítam net všade sa ospevuje R6 mII, t.j. + kúpiť adaptér na moje objektívy to je tretia voľba (ten si pôjdem ešte ochytať do predajne , tu mám obavy ako to bude s hľadáčikom, prehrievaním tela a prípadne zamrznutím foťáku ?
Do budúcna neuvažujem o kúpe ďalších objektívov, mám 5ks (a zopár starých manuálnych), rozsahovo mám pokryté APSC aj FF, video točím tak 1x za rok.
Pracovne je 70D s 10-18 super až na to ISO, súkromne chcem FF.
70D zapnem a fotím, tá nikdy ma nesklamala.
Je rozdiel v kvalite snímok 70D vs 90D resp. 6D mII taký že a mi oplatí zmena ?
Má zmysel uvažovať o 6D mII ?
 
Dumaru
2024-03-23 14:44:52+01
príspevok od: archMaros
Zdravím, chcem Vás poprosiť o radu ktoré telo kúpiť.
Mám 70d a EF-S aj EF sklá, všetko od Canonu, najdrahší bol Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM ale ten nevie moja 70D naplno využiť. ISO 70D 12800 mi už nestačí.
Uvažujem o zmene - najmä 90d a 6DmII. Keď čítam net všade sa ospevuje R6 mII, t.j. + kúpiť adaptér na moje objektívy to je tretia voľba (ten si pôjdem ešte ochytať do predajne , tu mám obavy ako to bude s hľadáčikom, prehrievaním tela a prípadne zamrznutím foťáku ?
Do budúcna neuvažujem o kúpe ďalších objektívov, mám 5ks (a zopár starých manuálnych), rozsahovo mám pokryté APSC aj FF, video točím tak 1x za rok.
Pracovne je 70D s 10-18 super až na to ISO, súkromne chcem FF.
70D zapnem a fotím, tá nikdy ma nesklamala.
Je rozdiel v kvalite snímok 70D vs 90D resp. 6D mII taký že a mi oplatí zmena ?
Má zmysel uvažovať o 6D mII ?
Uff toto je ťažká otázka, asi by bola štandardná odpoveď ísť už do bezzrkadla. Lenže ak neplánuješ kúpu nových RF objektívov a využiť tak ich plný potenciál, asi by som v tvojom prípade pokračoval vo fotení s 70D a doplnil ho len o fullframe 6D II (keď chceš FF). Sám som zvedavý na komenty iných a ako sa rozhodneš.
 
seifi
2024-03-23 16:20:05+01
Máš známeho s FF ? Tak za ním zájdi a daj si ten 24-70 na ten aparát.
 
archMaros
2024-03-23 17:02:28+01
príspevok od: seifi
Máš známeho s FF ? Tak za ním zájdi a daj si ten 24-70 na ten aparát.
Nemám
Ale chystám sa požičať si z jednej predajne R6 mII a popritom skúsiť aj 90D a 6D II.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2024-03-23 20:15:30+01
príspevok od: archMaros
Zdravím, chcem Vás poprosiť o radu ktoré telo kúpiť.
Mám 70d a EF-S aj EF sklá, všetko od Canonu, najdrahší bol Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM ale ten nevie moja 70D naplno využiť. ISO 70D 12800 mi už nestačí.
Uvažujem o zmene - najmä 90d a 6DmII. Keď čítam net všade sa ospevuje R6 mII, t.j. + kúpiť adaptér na moje objektívy to je tretia voľba (ten si pôjdem ešte ochytať do predajne , tu mám obavy ako to bude s hľadáčikom, prehrievaním tela a prípadne zamrznutím foťáku ?
Do budúcna neuvažujem o kúpe ďalších objektívov, mám 5ks (a zopár starých manuálnych), rozsahovo mám pokryté APSC aj FF, video točím tak 1x za rok.
Pracovne je 70D s 10-18 super až na to ISO, súkromne chcem FF.
70D zapnem a fotím, tá nikdy ma nesklamala.
Je rozdiel v kvalite snímok 70D vs 90D resp. 6D mII taký že a mi oplatí zmena ?
Má zmysel uvažovať o 6D mII ?
1. EOS 90D ma vyrazne lepsi dynamicky rozsah ako 70D. Ma aj o nieco mensi sum, ale nie je to rozdiel triedy. Ma podstatne lepsie zaostrovanie, obzvlast v LV.
2. EOS 6D II ma mensi sum, ale nepolepsis si v dynamickom rozsahu.
3. Skutocne poriadny pokrok by si mal az u FF bezrkadloviek EOS R. Dnymaickym rozsahom aj sumom. Canon ma v ponuke tri adaptery EF na RF a funguju velmi dobre.
4. Osobne uz sum prilis neriesim. Lightroom, Tomat Denoi, alebo DXO PureRaw dokazu zazraky pri odsumovani pomocou AI.
 
archMaros
2024-03-23 20:57:50+01
príspevok od: Karol Srnec
1. EOS 90D ma vyrazne lepsi dynamicky rozsah ako 70D. Ma aj o nieco mensi sum, ale nie je to rozdiel triedy. Ma podstatne lepsie zaostrovanie, obzvlast v LV.
2. EOS 6D II ma mensi sum, ale nepolepsis si v dynamickom rozsahu.
3. Skutocne poriadny pokrok by si mal az u FF bezrkadloviek EOS R. Dnymaickym rozsahom aj sumom. Canon ma v ponuke tri adaptery EF na RF a funguju velmi dobre.
4. Osobne uz sum prilis neriesim. Lightroom, Tomat Denoi, alebo DXO PureRaw dokazu zazraky pri odsumovani pomocou AI.
Ďakujem
Keď to dobre chápem dynamický rozsah je lepší u 90D než u 6DmII ?
R6II si idem požičať, snáď ma presvedčí
PS: Len som strááááášne konzervatívny - okrem svojho prvého foťáku CMENA 8M, ktorý som si kúpil v Bulharsku niekedy v roku 1984 mám stále zrkadlovky Canon a aj teraz som chcel zrkadlovku
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2024-03-24 07:48:32+01
príspevok od: archMaros
Ďakujem
Keď to dobre chápem dynamický rozsah je lepší u 90D než u 6DmII ?
R6II si idem požičať, snáď ma presvedčí
PS: Len som strááááášne konzervatívny - okrem svojho prvého foťáku CMENA 8M, ktorý som si kúpil v Bulharsku niekedy v roku 1984 mám stále zrkadlovky Canon a aj teraz som chcel zrkadlovku
Vykony snimacov lahko porovnas na dxomark.com
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()