Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

oprava front/back focus

Kortas
2021-06-13 14:04:04+02
Dobrý deň.
Rád by som sa na Vás obrátil s prosbou o pomoc...Už 2 roky používam telo Canon EOS 4000D ktoré patrí k tým najviac budget aké existujú má miestami výrazný front/back focus a aj po dlhom blúdení internetom som nikde nenašiel či je možné nastavenie focusu aj bez možnosti micro-adjustment kedže moje telo micro-adjusment nepodporuje vzhľadom ktomu že je až príliš lacné.Miestami je tá odchýlka focusu až otrasne otravná a premýšľal som už aj nad predajom a kúpou bezzrkadlovky ktoré tento problem nemajú.
 
pirhi
2021-06-13 15:03:43+02
príspevok od: Kortas
Dobrý deň.
Rád by som sa na Vás obrátil s prosbou o pomoc...Už 2 roky používam telo Canon EOS 4000D ktoré patrí k tým najviac budget aké existujú má miestami výrazný front/back focus a aj po dlhom blúdení internetom som nikde nenašiel či je možné nastavenie focusu aj bez možnosti micro-adjustment kedže moje telo micro-adjusment nepodporuje vzhľadom ktomu že je až príliš lacné.Miestami je tá odchýlka focusu až otrasne otravná a premýšľal som už aj nad predajom a kúpou bezzrkadlovky ktoré tento problem nemajú.
Jediné riešenie je poslať telo s objektívom do servisu kde to nastavia
 
quapor
2021-06-13 20:00:56+02
to si cakal 2r kym skonci zaruka, aby si naledne zacal riesit servis, kde za upravu FF/BF zaplatis 30euro ? (objektiv)
problem je na setovom objektive?
funguj len cez Live View, tam FF/BF mat nebudes
 
Kortas
2021-06-13 21:27:31+02
nie necakal som 2 roky obcas sa to trafi obcas to je odhodene od ostriaceho bodu fotil som macro tam sa to neprejavovalo kedze ostris manualne ale ako sa narodila mala tak som skusal portret na AF a tam uz to vidno ... a live view nepouzivam napriklad pri macre displej ma strasne nizku kvalitu takze dost casto fotka vypada vporiadku manualne zaostrena kam chcem a pri preskumani raw v pc to uz vypada kus mimo..
otazka je kde sa to da vlastne riesit pisal som do AQT a odpisali ze riesia len doladenie cez micro-adjustment ktory moje telo nema
 
gytheio
2021-06-14 06:17:43+02
Canon ma velmi zle setove objektivy, skus si niekde pozicat napriklad 24-70 hoci aj od Tamronu alebo 35mm od Sigmy... ked to bude tiez robit tak ho predaj a kup si za 100 eur z bazaru 600D, ten to robit nebude.
 
quapor
2021-06-14 07:55:22+02
napr. prolaika.sk/servis.xhtml
do vyriesenia problemu malu fot cez Live View, makro ako doteraz
ak je to setak, tak sa to podla mna neoplati opravovat, respektive objektiv ma cenu ako oprava
na tvojom mieste zajdem do foto/elektro predajne v tvojom meste, aj s fotakom, a tam odskusam iny canon objektiv, ked bude telo dobre, kup napr lacny canon 50mm/1.8 a pouzivaj ho ako hlavny
 
gytheio
2021-06-14 10:45:53+02
príspevok od: quapor
napr. prolaika.sk/servis.xhtml
do vyriesenia problemu malu fot cez Live View, makro ako doteraz
ak je to setak, tak sa to podla mna neoplati opravovat, respektive objektiv ma cenu ako oprava
na tvojom mieste zajdem do foto/elektro predajne v tvojom meste, aj s fotakom, a tam odskusam iny canon objektiv, ked bude telo dobre, kup napr lacny canon 50mm/1.8 a pouzivaj ho ako hlavny
50mm ako hlavny objektiv?
 
Kortas
2021-06-14 11:40:02+02
príspevok od: gytheio
Canon ma velmi zle setove objektivy, skus si niekde pozicat napriklad 24-70 hoci aj od Tamronu alebo 35mm od Sigmy... ked to bude tiez robit tak ho predaj a kup si za 100 eur z bazaru 600D, ten to robit nebude.
to prave nieje setovy objektiv ale canon 100 f2.8 macro usm
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()