Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Nastupca CANON 5D mark2

markus
markus 2011-01-13 18:53:34+01
Obzeram vselijake rumors stranky a snazim sa zistit kedy asi pride nahrada za 5D mark2 pretoze planujem tento rok vymenit svoju staru 5D za novsie telo a aby sa mi nestalo to ze si kupim mark 2 a o dva mesiace vyleti na trhu uz 3ka Vsetky 5Dcky boli dobre ale potesilo by ma keby trosku rozlozenie AF bodov bolo po celom hladaciku, o rozlisenie mi nejde to by ma aj potesilo keby ostalo tych 20mpix a malo radiove odpalovanie bleskov v tele ako to ma 7D a 60D mozno aj vyklopny displej to by bola parada. Planujem tak v lete nakup ked panbozko dopusti.
 
markus
2011-01-13 22:02:12+01
príspevok od: MatoBello
Ale ten interný blesk môže ale aj nemusí blesknúť - podľa nastavenia.
OK tak ked nemusi vybliknut tak akym sposobom odpali externe blesky a ak funguje ze musi vybliknut tak nie vzdy je dobre priame svetlo ved preto blesky chcem externe aby som mohol trosku obrazok vymodelovat pohrat sa ....
 
MatoBello
2011-01-13 22:06:52+01
príspevok od: markus
OK tak ked nemusi vybliknut tak akym sposobom odpali externe blesky a ak funguje ze musi vybliknut tak nie vzdy je dobre priame svetlo ved preto blesky chcem externe aby som mohol trosku obrazok vymodelovat pohrat sa ....
Takto nejako to funguje na 7D
 
kecal
2011-01-13 22:09:47+01
asi to bude Canon 3D mark 2 ... lebo dnes je v móde 3D
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-01-13 22:16:16+01
aspon konečne viem načo je dobrý interný blesk! na odpaľovanie externých bleskov!

Nič vzlom ale bezdrátové odpalovanie Canon bleskov v a hlavne s tým spojené automatické meranie v režime P, A ,S, je na \"P\"... Možno ďalšia generácia bude fungovať aspoň tak ako moj už predaný Nikon D200 + SB800vky.
 
kecal
2011-01-13 22:55:29+01
príspevok od: Jozef Peniak
aspon konečne viem načo je dobrý interný blesk! na odpaľovanie externých bleskov!

Nič vzlom ale bezdrátové odpalovanie Canon bleskov v a hlavne s tým spojené automatické meranie v režime P, A ,S, je na \"P\"... Možno ďalšia generácia bude fungovať aspoň tak ako moj už predaný Nikon D200 + SB800vky.
vidíš, ešte lepšie, vnukol si mi, že nástupca Canon 5D mark2 - no predsa Nikon D800
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-01-14 00:01:04+01
príspevok od: kecal
vidíš, ešte lepšie, vnukol si mi, že nástupca Canon 5D mark2 - no predsa Nikon D800
presne! to je moj kandidát - len som zvedavý na senzor
 
markus
2011-01-14 10:23:04+01
príspevok od: MatoBello
Takto nejako to funguje na 7D
Takze tam sa pise ze sa to da odpalit radiovo + stavany blesk teda usudzujem ze to blesk neaktivuje okolite blesky ale nejake cidlo zabudovane v tele fotoaparatu co vysiela radiove vlny.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-01-14 10:57:35+01
príspevok od: markus
Takze tam sa pise ze sa to da odpalit radiovo + stavany blesk teda usudzujem ze to blesk neaktivuje okolite blesky ale nejake cidlo zabudovane v tele fotoaparatu co vysiela radiove vlny.
Jesus robí sa to pri 7D INTERNYM BLESKOM - skúšal som to, alebo nasadeným 580EXII alebo ST2 už do toho neplette rádio zabudované v tele pls. lebo už sa cítim ja kao rádio Interný blesk na scéne vôbec nemusí byť vidno ak nechceš - určite sa to da nastaviť, ten len predzábleskom odpáli slave blesky. Rádio si treba dokúpiť - vysielač príjímač ale s tým už Canon ako značka nemá nič, su to PW, Cactus a neviem čo ešte ...a blabla.
 
markus
2011-01-14 11:26:02+01
Ja som to len vydedukoval s obrazka co prilozil MatoBello. A tam je napisane Wireless a to pre mna vzdy znamena radiove nijak si nepomozem aj myska mi funguje na wireless. A je tam aj na tom obrazku nakreslene ze ide to aj bez predblesku stavaneho blesku.
 
mathino
2011-04-12 00:53:51+02
wireless = bezdrôtové, nikde nie je napísané že je to wireless radio odpaľovanie bleskov . Canon túto technológiu (ak sa nemýlim) zakladá na IR-ku, čo môže byť niekedy problematické (väčšia vzdialenosť, priame silné slnečné svetlo). Pokiaľ chceš rádiové, tak už spomínané PocketWizardy (ak chceš aj TTL) alebo nejaké čínske bez TTL-ka. Ja mám set Cactus V4 2+1 a som spokojný (stál ma 50 Eur). PW-čka sú "trošku" inde cenovo - aj keď tie nové FlexTT5 a Mini TT1 mi motajú hlavu už dlhšie.

Btw, osobne si myslím, že Canon nebude dávať toto odpaľovanie do 5D Mark III. Ak si to má zanechať profi úroveň, tak tam nebude interný blesk, najmä kôli weathersealingu (a rovnako ani výklopný displej), čo sa týka snímača odhadujem 30 Mpx +. Ale treba si počkať čo príde, zatiaľ môžme iba hádať a písať wishlist na veci, ktoré by sme chceli, aby mal Navyše, bohvie ako to budú stíhať vyrábať, či nebudú "manufacturing issues" - veď 8-15 bola predstavená už dosť dávno a ešte stále nie je dostupná. Veľa sa vraví o uvedení na jeseň (vcelku logické, aby to bolo "pod stromček" v obchodoch) No treba cvakať s tým, čo je

Skús si možno od niekoho požičať MK II na pár dní/víkend a uvidíš, ako budeš spokojný s výstupmi a výkonom.
 
oksyd
2011-04-12 02:39:21+02
Podla mna takuto temu moze zalozit iba clovek ktoremu nejde primarne o vysledny produkt, fotku, ale myslim si ze technika z neho spravi fotografa a ani pozeranie rumors stranok ti nepomoze... Toto usudenie porovnavam iba podla seba, lebo taketo otazky ma zaujimali iba ked som zacinal fotit. Nie ze by som fotil NEprofi technikou ale pokial mas 5D, amater by si nemal byt a taketo temy by si nemal zakladat (zbytocne?).
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()