Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Nikon D7000 problem s AF

Mishike
Mishike 2011-02-02 15:14:03+01
Chcel by som sa opytat, ci ti, ktori ste si kupili D 7000 mate podobny problem aky je spominany v tom linku dole.. Rozmyslam nad kupou, ale ako som pozeral zahranicne fora, tak su plne problemov s AF.

Dik za odpoved.


http://photo.net/nikon-camera-forum/00XnSk
 
duroslav
2011-02-27 10:11:14+01
príspevok od: Pospo
S takymto nazrorom som sa etse nestretol (co ale nie je s mojho pohladu nic neobvykle). V com je ta finta?
Finta je (aspoň z môjho pohľadu) to, že tým v určitých prípadoch minimalizujem množstvo preostrení niekam do blba, keď držím namačknutú spúšť a sledovaný objekt sa stratí z príslušného ostriaceho bodu, alebo keď potrebujem so zapnutým AF-C rýchlo zaostriť a prekomponovať a zároveň viem, že sa objekt za ten čas nedostane mimo HO. Skrátka sú situácie, kedy mám zapnuté AF-C, chcem stlačiť spúšť ale nechcem aby foťák preostril.
Samozrejme pri vyšších radách než D90, ktoré majú viac ostriacich bodov a kde sledovanie objektu s viacerými bodmi, na rozdiel od D90, je aj reálne použiteľné, takýto prístup možno nemá zmysel.
 
martin_sciranka
2011-03-07 18:12:13+01
D7000 mám asi mesiac, zatiaľ žiadne podobné problémy som nepozoroval, osobne môžem len odporúčať.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()