Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Nikon D7000 pomoc pre buffer

BYko
BYko 2011-03-13 20:08:43+01
Potrebujem poradit:

Otazka znie ako zvacsit dlzku sekvencneho fotenia bez zhorsenia kvality snimky. Potrebujem nieco lepsie nastavit vo fotaku alebo rychlejsiu kartu (kolko snimok by mi asi pridala)?

pri sekvencnom foteni s nastavenim: rozlisenie 16MPx, Fine JPG, kopresia JPG s optimalnou kvalitou, redukcia sumu ISO norm, automaticka korekcia zkreslenia off (to zozere najviac) a karte PRETEC 8Gb class 10, (233x) a dosiahnem udaj na displeji r15, so zapnutim korekcie r08.
r15- nacvaka rychlostou 6fps cca 24 snimkou


jedna podotazocka: dialkova infra spust NIKON ML-L3 pre sekvencne snimanie bude fungovat?

DAKUJEM, dufam ze som to zrozumitelne opisal
 
barron.prasil
2011-03-17 10:40:22+01
príspevok od: BYko
karta je class10 , citanie zapis 30MB/s. Min. zapis garantuju 10MB/s, co aj v reali je 10-11 MBs.
Takze je jasne, ze to nestiha tahat z buferu, a keby mi to nekleslo pod 10, bol by som uplne spokojny.
http://www.pretec.com/products/memory-cards/sd-card/item/sd/sdhc-233x-class-10

Gulometom nefotim, ale na sekacky to potrebujem. Z viac fps sekacky si viem vybrat lepsi moment do skladacky. Inak som uz hodne nacvakal od decembra asi 9000snimok (par bolo fotiek s testovanim parametrov, co to robi...), a zivotnost uzavierky neriesim. Bud fotim a fotak mi sluzi alebo lezi v sufliku co mi neprinasa ziadny uzitok. A fotim vyhradne na M, co si obcas pri spravnom nastaveni pita 2-3 foto na spravne nastavenie. (Ano viem si znizit sek. po 2,3,4,5,6 fps)

Takze pojdem do rychlejsej karty (hlavne garantovany zapis), dakujem.
V rawku skladanu sekvenciu nehodlam fotit.

Dakujem
PS: nejaka skusenost s tym dialkovym odpalovanim?
ako som uz hore napisal, s karou sandisk extreme buffer neklesne pod 10 (pri hore uvedenych nastaveniach) a drzi sa na 10-11 obrazkoch.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()