Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

sRGB alebo AdobeRGB ???

MX5_SVK
MX5_SVK 2011-03-22 21:51:27+01
Ahojte ephotaci. Chcem sa spytat ako nastavujete Color space vo vasich fotakoch? Na sRGB alebo Adobe RGB??
A co to vlastne vsetko ovplyvni??
Prave som cital v Hot shoe diares ze mr. Joe pouziva vecsinou Adobe koli vecsiemu farebnemu rozsahu...zevraj farby su pri nom zivsie a dynamickejsie a gradienty su prirodzenejsie.
Popravde rozdiel som nikdy neskumal a vobec netusim co vsetko tym ovplyvnim. Spracovanie fotografii v PS zmena color space vo fotaku neovplyvni??
Dakujem za zastavenie
 
psykora2
2012-10-07 22:47:24+02
príspevok od: tappert
chcem sa opytat ak jpg je sRGB a v rawe sa nastavuje farebny priestor az v postprocese. preco je v mojom fotoaparate moznost volby. adobergb a srgb? dakujem
pretoze nie je pravda ze JPG ti zobrazi len sRGB ako hore niekto pisal ale JPG mozes nastavit vo fotaku aj na AdobeRGB, prakticky to ale uvidis len v tom pripade ak mas graficky monitor so sirsim gamutom, cize ak ti monitor tento priestor zobrazi aspon na 95%, to iste plati aj pre tlac, bezne tlaciarne tento priestor nedokazu vytlacit (jedna sa hlavne o ziarive alebo neonove farby) a preto tu tiez nema velky vyznam to nastavit na AdobeRGB ak netlacis na specialnych 6-12 farebnych profi tlaciarnach ale dost velky vyznam ma vacsi priestor pri editaci fotiek (presnejsie vypocty, jemnejsie prechody atd.), preto ak upravujes fotky je lepsie to robit v co najvacsom priestore napr. AdobeRGB a az nakoniec po upravach ich previest do mensieho priestoru sRGB kvoli tlaci alebo prezentacii na webe
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2012-10-07 22:59:27+02
fotak AdobeRGB, tlac AdobeRGB, web sRGB ....vybaveno
 
ummagama
2012-10-08 07:44:49+02
príspevok od: total empty
aj CMYK aj......atd.
Samozrejme. Len som reagoval na rozoberane priestory
 
Bofo
2012-10-08 09:37:57+02
Najjednoduchšie a bez problémov je ako spomínala Bambulka - sRGB. Ja však fotím do RAW s nastaveným AdobeRGB. Pred konečným odovzdávaním fotografií konvertujem do sRGB.
 
rbr69
2012-10-08 10:27:51+02
príspevok od: Bofo
Najjednoduchšie a bez problémov je ako spomínala Bambulka - sRGB. Ja však fotím do RAW s nastaveným AdobeRGB. Pred konečným odovzdávaním fotografií konvertujem do sRGB.
rawu je jedno co mas nastavene vo fotaku, farebny priestor urcujes az pri konverzii rawu ...
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()