Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Výmena zrkadlovky !!

djpepino125
djpepino125 2011-05-21 17:15:07+02
Dobrý deň chcel by som sa spýtať či sa oplatí vymeniť Canon EOS 450D za Canon EOS 50D + doplatok !
 
conan7
2011-05-23 21:33:00+02
príspevok od: Cyril
To je len moj nazor, ako sa na to pozeram ja. Samozrejme mam mozno ine potreby ako Ty. Z galerie neviem ozaj posudit co fotografujes, pripadne, co budes. U mna je to ovela jednoduchsie. Fotim ludi a tak potrebujem este nieco sirsie, pevne, svetelne a som vybaveny, viac nepotrebujem.
Preco pevne? Konstrukcne jednoduchsie, presnejsie a v neposlednom rade svetelnejsie.
Hlavne to svetelnejsie (1,4 alebo 1,8) Ti umoznuje byt ovela kreativnejsi, ako ked Ti na Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS dovoli ist na 3,5 len ak ho supnes na ohnisko 18. Pri ohnisku 55 Ta clona pusti len na 5,6, nizsie si nesktrtnes. Na pevnom si sice nezazumujes, ale nohami komponovat urcite zvladnes.
Ale ako hovorim, je to len moj pohlad. Poznam kvalitnych fotografov, ktori nepotrebuju nizsie clonove cisla a vystacia si s 5,6 a su tak kreativni, ze mi pada sanka. Ozaj je to len individualny pohlad.
ved si prečítaj v profile: svadby, portréty, makro, šport ))
podľa všetkého on by mal radiť tebe a nie opačne
 
beholder
2011-05-23 21:33:26+02
príspevok od: Cako
treba riesit skla ale hlavne obrazovu kvalitu fotografie! to je najhlavnejsie nie somariny FPS stavovy display atd...
...no.....trochu záleží aj od toho....čo fotíš......a ako to fotíš....práve stavový display a fps by som za somariny nepovažoval.........
 
conan7
2011-05-23 21:34:42+02
príspevok od: Cyril
To je len moj nazor, ako sa na to pozeram ja. Samozrejme mam mozno ine potreby ako Ty. Z galerie neviem ozaj posudit co fotografujes, pripadne, co budes. U mna je to ovela jednoduchsie. Fotim ludi a tak potrebujem este nieco sirsie, pevne, svetelne a som vybaveny, viac nepotrebujem.
Preco pevne? Konstrukcne jednoduchsie, presnejsie a v neposlednom rade svetelnejsie.
Hlavne to svetelnejsie (1,4 alebo 1,8) Ti umoznuje byt ovela kreativnejsi, ako ked Ti na Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS dovoli ist na 3,5 len ak ho supnes na ohnisko 18. Pri ohnisku 55 Ta clona pusti len na 5,6, nizsie si nesktrtnes. Na pevnom si sice nezazumujes, ale nohami komponovat urcite zvladnes.
Ale ako hovorim, je to len moj pohlad. Poznam kvalitnych fotografov, ktori nepotrebuju nizsie clonove cisla a vystacia si s 5,6 a su tak kreativni, ze mi pada sanka. Ozaj je to len individualny pohlad.
jaj a on je stredne pokročilý a ty si začiatočník, tak nemáš čo mudrovať....
 
Cyril
2011-05-23 21:48:37+02
príspevok od: conan7
jaj a on je stredne pokročilý a ty si začiatočník, tak nemáš čo mudrovať....
To sa urcite len pomylil. Stredne pokrocily neda takuto otazku
 
Cako
ocenenie redakciou 2011-05-23 21:57:21+02
príspevok od: beholder
...no.....trochu záleží aj od toho....čo fotíš......a ako to fotíš....práve stavový display a fps by som za somariny nepovažoval.........
nie ze za somariny tak som to nemyslel. Ale kazdy ked tu hlada nejaky fotak, tak mu hovoria, horcikova zliatina, stavovy display, vacsie rozlisenie na display, rychlejsie FPS atd. Ale nikdo nespomenie dynamicky rozsah, obrazovu kvalitu. To je najdolezitejsie...
 
conan7
2011-05-23 22:38:34+02
príspevok od: Cyril
To sa urcite len pomylil. Stredne pokrocily neda takuto otazku
máš pravdu, on mal aj iné perličky )))))))))))))))))
 
beholder
2011-05-24 06:01:59+02
príspevok od: Cako
nie ze za somariny tak som to nemyslel. Ale kazdy ked tu hlada nejaky fotak, tak mu hovoria, horcikova zliatina, stavovy display, vacsie rozlisenie na display, rychlejsie FPS atd. Ale nikdo nespomenie dynamicky rozsah, obrazovu kvalitu. To je najdolezitejsie...
....dnes už je obrazová kvalita všetkých moderných zrkadloviek na vysokej úrovni (samozrejme v spojení s kvalitnou optikou)............môžeš mať dynamický rozsah aký len chceš, keď daný okamih nie si schopný zaznamenať kôli ďalším obmedzeniam techniky...

(o tak zvládnutom dynamickom rozsahu, citlivosti, ako to je dnes sa mohlo fotografom čo i len pred 5 rokmi iba snívať, ....a pri tom to kvalite fotiek v globále vôbec nepomáha, tí ktorí to vedia, majú skvelé výsledky aj s D70kou.....a tí ktorý nie, ani D800000 im nepomôže: ))....
 
istvic
ocenenie redakciou 2011-05-24 07:14:40+02
Proč Canon?

Přišel pod ruku. Já se o fotografickou techniku ani tolik nezajímám. Jsem megaloman, vždycky jsem cpal peníze do vybavení, abych měl to nejlepší, ale za poslední roky jsem zjistil, že není nutné mít to nejlepší. Jsem rád, že mi to došlo. Zrušil jsem externí blesk, zoomové objektivy. Fotím jen pevnými skly. Teď se neúspěšně snažím i jeden fotoaparát prodat (Canon EOS 1Ds Mark III. – pozn. autora) O vybavení to není, je to o vidění.

Jan Šibík
 
snowball
2011-05-24 07:35:22+02
nie
 
Marcel Rebro
2011-05-24 07:37:08+02
príspevok od: Cako
treba riesit skla ale hlavne obrazovu kvalitu fotografie! to je najhlavnejsie nie somariny FPS stavovy display atd...
pre niekoho je FPS somarina, pre Stevieho Wondera jediny sposob ako nieco cvaknut ... aspon tak tvrdia zahranicni odbornici ...
 
wayne
2011-05-24 11:22:27+02
príspevok od: Marcel Rebro
Ja som istu dobu nosil v aute ako "pohotovostny fotak" synovu D5100 (moju D300 mal pozicanu jeden prezident co mu na nej odisla zavierka). Vsetko fajn, az kym som ju nevytiahol a nechcel som zmenit vyber ostriaceho bodu, ISO ... skoro ma prdlo o zem ...
to bol ale D5000 predpokladam, nie D5100? Ano, s tym pocitam, isty luxus stratim, no ten maly bazmek mi pride strasne sexy, zatial som si ho len osahaval v kamennej predajni a dojmy vysoko pozitivne, aj napriek malemu hladaciku a chybajucim tlacitkam.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-05-24 11:35:12+02
príspevok od: wayne
to bol ale D5000 predpokladam, nie D5100? Ano, s tym pocitam, isty luxus stratim, no ten maly bazmek mi pride strasne sexy, zatial som si ho len osahaval v kamennej predajni a dojmy vysoko pozitivne, aj napriek malemu hladaciku a chybajucim tlacitkam.
D5100 teraz testujem. Na horsiu ergonomiu som si pomerne zvykol a v nedelu na vylete som cvakal o dusu bez toho, aby som neustale nadaval. Ale v momente, kedy som chytil do ruky D7000 som uvidel ten obrovsky rozdiel. V tom momente bola D5100 len detskou hračkou.
 
Marcel Rebro
2011-05-24 11:42:20+02
príspevok od: wayne
to bol ale D5000 predpokladam, nie D5100? Ano, s tym pocitam, isty luxus stratim, no ten maly bazmek mi pride strasne sexy, zatial som si ho len osahaval v kamennej predajni a dojmy vysoko pozitivne, aj napriek malemu hladaciku a chybajucim tlacitkam.
jj ... D5000 ... stovka hore, stovka dole
 
Marcel Rebro
2011-05-24 11:42:55+02
príspevok od: Karol Srnec
D5100 teraz testujem. Na horsiu ergonomiu som si pomerne zvykol a v nedelu na vylete som cvakal o dusu bez toho, aby som neustale nadaval. Ale v momente, kedy som chytil do ruky D7000 som uvidel ten obrovsky rozdiel. V tom momente bola D5100 len detskou hračkou.
... v momente ked chytim D3ku je D7000 len ...
 
wayne
2011-05-24 12:15:35+02
príspevok od: Karol Srnec
D5100 teraz testujem. Na horsiu ergonomiu som si pomerne zvykol a v nedelu na vylete som cvakal o dusu bez toho, aby som neustale nadaval. Ale v momente, kedy som chytil do ruky D7000 som uvidel ten obrovsky rozdiel. V tom momente bola D5100 len detskou hračkou.
To mi je jasne, no aj tak mi to neprekaza, bud fotim staticke motivy alebo v relativne konstatnych svetelnych podmienkach dlhsiu dobu, takze vacsinou aj tak len koleckom menim clonu.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-05-24 12:17:15+02
príspevok od: Marcel Rebro
... v momente ked chytim D3ku je D7000 len ...
... v momente ked chytim... Co to mam chytit?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-05-24 12:17:42+02
príspevok od: wayne
To mi je jasne, no aj tak mi to neprekaza, bud fotim staticke motivy alebo v relativne konstatnych svetelnych podmienkach dlhsiu dobu, takze vacsinou aj tak len koleckom menim clonu.
To som robil na nedelnajsom vylete a tiez mi horsia ergonomia nevadila.
 
Nico 1
2011-05-24 12:31:57+02
príspevok od: Marcel Rebro
... v momente ked chytim D3ku je D7000 len ...
Fajn poznámka
 
pxls.jpg
2011-05-24 19:42:38+02
príspevok od: Marcel Rebro
Ja som istu dobu nosil v aute ako "pohotovostny fotak" synovu D5100 (moju D300 mal pozicanu jeden prezident co mu na nej odisla zavierka). Vsetko fajn, az kym som ju nevytiahol a nechcel som zmenit vyber ostriaceho bodu, ISO ... skoro ma prdlo o zem ...
vsak to, tieto stvorciferne nikony zacinajuce 3kou a 5kou maju sice na tele tlacidiel ako naozajstne fotaky ale tie ovladaju len sprostosti co nepotrebujes a ked chces hocico zmenit musis do menu ako na kompakte za 150 €, aj niektore ultrazoomy maju viac funkcii vyvedenych na telo
 
pxls.jpg
2011-05-24 19:48:23+02
príspevok od: Cako
treba riesit skla ale hlavne obrazovu kvalitu fotografie! to je najhlavnejsie nie somariny FPS stavovy display atd...
napr preto ze ked mas zle telo tak v niektorych zanroch fotku nestihnes spravit (ostrenie, ergonomia ovladania, maly buffer atd atd)
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()