Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Pentax K-X za Nikon D100

denySK
2011-06-01 00:41:37+02
Zdravim, mam Pentax K-x, dva setaky a pevnu pentax smc-m 50mm/1.7. Za 120€ mam vsak moznost zohnat nikon D100. Viem ze d100ka je stare telo, 6Mpix, ale....Na K-xko + setak mam kupcu, ktory by mi dal cca 320€ (+ za pevnu 50tku dalsich 50eur a teleobjektiv uz by sa nejako predal).
Fotky mam hlavne v PC, a ked uz nejaku tlacim tak urcite nie vecsiu ako A4. O obrazovy vykon na vyssie ISO mi nejde, radsej by som komfort, pohodlne drzanie (Kx mi nevyhovuje velkostou, taktiez nemozno zohnat battery grip), avsak nechcem skocit o velky krok vzad co sa tyka obrazoveho vystupu, tak sa pytam, aky mate nazor na vymenut K-x s vyssie uvedenymi objektivmi za nikon d100 + zpoaciatku pevnu nikon 50mm/1.8 (setaky na k-x takmer nepouzivam)?

D100ka bola udajne velmi malo pouzivana, chlapik mi poslal jednu fotku ktorej oznacenie bolo DSC_1525.JPG, co by znamenalo ze bolo spravenych iba 1525fotiek,co je vsak velmi nerealne. Subory sa ukladaju v jednotlivych zlozkach tak zajtra budem vedet i cislo zlozky, na zaklade ktoreho sa bude dat realnejsie odhadnut stav uzavierky. (pri D100 sa neda zistit stav z EXIFu).

Pripadne ake ma obmedzenia D100ka? Cital som niekde nejake problemy s bleskami, ale neviem o co konkretne sa jednalo
 
TTL
2011-06-01 06:21:08+02
Tyjo D100, dobry vintage... To tusim nema vyznam ani vypisovat, co vsetko je na nom uz kruto zastarale. Ved si ho vezmi do ruky a uvidis sam. Ani ta ergonomia nie je lepsia, male (vlastne) zrkadlovky od tej doby usli dlhu cestu. Na D100 sa neda cistit ani senzor bez elektrickeho adaptera. A tie blesky... Podporuje iba dva ext. blesky s podporou D-TTL a obecne blesk funguje pekne hnusne.

Nezvyknem zavrhovat stare fotaky, ale D100 je dnes tak na urovni Skoda Favoritu. Da sa s ym fungovat, ale je to hlavne pre zberatelov (snad sa neurazia ludia co D100 stale pouzivaju ). Zaujimalo by ma, kolko zan majitel chce?
 
TTL
2011-06-01 06:21:45+02
*malo byt: male (vlastne vsetky) zkradlovky
 
Rastislav
2011-06-01 08:15:35+02
Čo sa týka obrazovej kvality, ak nejde o šum a megapixely, tak je podstatný rozdiel v dynamickom rozsahu. Ešte aj d200 ho má nižší ako k-x. Čo sa týka objektívov na k-x sú setové dobré a na A4 fotky úplne postačujú. Ak treba niečo kvalitnejšie, v ponuke pentaxu je dosť kvalitných objektívov. Myslím, že za tie peniaze bola k-x najrozumnejšia kúpa a pokiaľ človek nemá na k-5, prípadne na Nikon d7000, nie je nad čím rozmýšľať, ale sa treba zdokonaľovať s tým čo človek má, a na čo človek má.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()