Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

vplyv nastaveni na raw

mirozvolen
2011-06-16 09:26:36+02
cavte, ma vplyv nastavenie kontrastu, jasu a ostrosti vo fotaku vplyv aj na RAW alebo len na JPEG, ktory fotak spracuje.
dikes
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2011-06-16 09:37:34+02
ahoj co tak stlacit 2x spust vo svojom fotaku a pozriet si to sam?
Ale chapem, takto je to rychlejsie..
 
miki33
2011-06-16 10:06:30+02
samozrejeme na RAW nie, ale to sa pise aj v manuali k fotoaparatu
 
viking81
2011-06-16 10:42:23+02
ma to vplyv aj na raw...lebo surovy raw ti nejaky konvertor zobrazi s prednastavenymi hodnotami ktore boli vo fotaku....tie si ale mozes samozrejme akokolvek zmenit a upravit....takze ak si dobre nastavis fotak tak mas menej roboty za pc...
 
Gino
2011-06-16 11:18:07+02
https://sites.google.com/site/rbrunovsky/blog/picturestylevscameraprofilealebodppvsacr

Tu je o tom pekne napísané.
 
Rastislav
2011-06-16 11:27:52+02
príspevok od: mirozvolen
cavte, ma vplyv nastavenie kontrastu, jasu a ostrosti vo fotaku vplyv aj na RAW alebo len na JPEG, ktory fotak spracuje.
dikes
Ja využívam čo najmenší kontrast a najmenšiu sýtosť farieb. Z vlastnej skúsenosti - menej prepalov a lepšie prekreslené tmavé partie, ale trochu viac roboty v pc.
 
keko
2011-06-16 12:06:47+02
príspevok od: Rastislav
Ja využívam čo najmenší kontrast a najmenšiu sýtosť farieb. Z vlastnej skúsenosti - menej prepalov a lepšie prekreslené tmavé partie, ale trochu viac roboty v pc.
Jo, a aky to tvoje nastavenie ma vpyv na RAW?
 
Rastislav
2011-06-16 12:30:21+02
príspevok od: keko
Jo, a aky to tvoje nastavenie ma vpyv na RAW?
No tak to je otázka na odborníkov, ktorí by to možno vedeli vysvetliť technicky a svoje domnienky nemá význam zverejňovať. Ja môžem, len povedať, že to takto funguje. Skúšal som to napr. na oblohe s rovnakými nastaveniami. Fotka s nastaveným vyšším kontrastom mala viac prepalov, ako fotka s kontrastom na minime.
 
viking81
2011-06-16 13:02:01+02
príspevok od: Rastislav
No tak to je otázka na odborníkov, ktorí by to možno vedeli vysvetliť technicky a svoje domnienky nemá význam zverejňovať. Ja môžem, len povedať, že to takto funguje. Skúšal som to napr. na oblohe s rovnakými nastaveniami. Fotka s nastaveným vyšším kontrastom mala viac prepalov, ako fotka s kontrastom na minime.
to je logicke ale ked nastavis potom vo vyslednom rawe rovnake nastavenia tak musia byt rovnake
 
daislen
2011-06-16 13:08:24+02
príspevok od: viking81
to je logicke ale ked nastavis potom vo vyslednom rawe rovnake nastavenia tak musia byt rovnake
potom hodis do vyvojky, ustalovaca...a uz som aj zabudol...a nakoniec do vody?
 
keko
2011-06-16 14:24:50+02
príspevok od: Rastislav
No tak to je otázka na odborníkov, ktorí by to možno vedeli vysvetliť technicky a svoje domnienky nemá význam zverejňovať. Ja môžem, len povedať, že to takto funguje. Skúšal som to napr. na oblohe s rovnakými nastaveniami. Fotka s nastaveným vyšším kontrastom mala viac prepalov, ako fotka s kontrastom na minime.
Takze netreba ani tak klast odbornikom otazky, ako si precitat vsetky k teme napisane prispevky. RAW je od toho, aby ani jedno nastavenie nemalo nanho vplyv. Jedine, co ma na RAW vplyv je expozicia. Ak je velka - RAW je svetlejsi, ak je mala -RAW je tmavsi, ak je primerana - RAW je ten najlepsi ...
 
Rastislav
2011-06-16 14:32:38+02
príspevok od: viking81
to je logicke ale ked nastavis potom vo vyslednom rawe rovnake nastavenia tak musia byt rovnake
To je pravda. Ale keď vzniknú prepaly, alebo príliš tmavé miesta pri vyvolávaní v počítači, tak sa dá toho viac zachrániť a hrať sa s krivkami, ako keď sú na fotke "od výroby". Nie že by som to často potreboval, ale občas to pomôže, ale nie som momentálne zástancom príliš veľkých úprav v počítači.
 
Rastislav
2011-06-16 14:39:56+02
príspevok od: keko
Takze netreba ani tak klast odbornikom otazky, ako si precitat vsetky k teme napisane prispevky. RAW je od toho, aby ani jedno nastavenie nemalo nanho vplyv. Jedine, co ma na RAW vplyv je expozicia. Ak je velka - RAW je svetlejsi, ak je mala -RAW je tmavsi, ak je primerana - RAW je ten najlepsi ...
Nebudem polemizovať. Moja skúsenosť je taká, ako som napísal a ak je to blbosť, tak potom sorry.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()