Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

"Problém" s rawom - deformácia farieb

BlackWolf
2011-06-22 20:35:33+02
Zdravím,

chcem ako riešite tento problém Vy - možno ste si ho všimli a možno doteraz ani nie lebo uvažujem že to robí všade lebo ja mam D7000 priatelka EOS 450D a robí nam to obom:

ked fotim do raw a nasledne ho otvorim v PC v PS a upravim farby nasledne z RAW-u prejdem do vnutra PS a tam to dalej upraujem a potom dam ulozit tak je vsetko OK ale ako nahle ten obrazok dam sem alebo napriklad v nejakom inom programe len zmensim - zoner, fast stone photo resizer a podobne, tak straca na farbach - akoby sa saturacia a kontrast o nejaky jeden stupen stratili - riesim to tak ze ked obrazok dokoncim a nejdem dalej upravovat tak proste ctrl + c , ctrl + n a nasledne ctrl + v a tak ulozit a vtedy to cuduj sa svetu je v pohode.

Zaujimalo by ma cim to je a ci ste si to vsimli aj vy a ako to riesite - co treba prepnut v PS alebo neviem je to strasna otrava vkuse kopcit.

Aby som uviedol aj priklad tak si staci tento moj obrazok zobrazit v prehliadaci opera, chrome - vtedy zobrazi tak divne farby a potom si ho pozrite vo firefoxe - novsom a farby su zrazu v pohode:
www.ephoto.sk/fotogaleria/hodnotit-fotografiu/194405/dievcatko-v-skolke/

potom som az zistil cim to je ale vtedy som este nevedel.

Este poznamka - pri JPG to nerobi len ak povodne upravovany obrazok bol RAW
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-06-22 20:42:43+02
10x preberane, skonvertovat do sRGB. Adobe RGB nie je podporovany programami bez spravy farieba preto je zobrazovany nespravne, cize sedivo, aj ked ma v skutocnosti vyraznejsie farby. Odporucam nastudovat aspon zaklady colormanagementu, najma, ak to robis v PS. Je to profi program, ktory to od uzivatel vyzaduje.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-06-22 20:51:53+02
Presne ako som predpokladal, fotka dievcatka je v AdobeRGB.
 
BlackWolf
2011-06-22 21:00:25+02
príspevok od: Karol Srnec
10x preberane, skonvertovat do sRGB. Adobe RGB nie je podporovany programami bez spravy farieba preto je zobrazovany nespravne, cize sedivo, aj ked ma v skutocnosti vyraznejsie farby. Odporucam nastudovat aspon zaklady colormanagementu, najma, ak to robis v PS. Je to profi program, ktory to od uzivatel vyzaduje.
dakujem za odpoved, ospravedlnujem sa ze som to vytvoril duplicitne - asi som si to nevsimol a ani v photoshope az teraz ... sranda... teda mna to napadlo ze je to pochopitelne farebnou schemou - cmyk / RGB menim casto a ja som len letmo pozrel v akej skale som a videl som RGB- ok tymto asi nebude navyse vo fotaku som si nastavoval farebnu schemu na sRGB a tiez ma nenapadlo ze to asi na RAW velky vplyv nema


dakujem este raz teda za odpoved. clovek sa uci cely zivot
 
BlackWolf
2011-06-22 21:10:09+02
príspevok od: Karol Srnec
Presne ako som predpokladal, fotka dievcatka je v AdobeRGB.
ano bola aj som to kontroloval - hovorim totalne ma doteraz ani raz nenapadlo sa pozriet do tej dolnej casti v tom okne upravy RAW-ka a v images - mode , som videl RGB - reku hura farebnou schemou to nebude
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()