Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Prosím pomožte mi, padla mi Nikon D3000.

Dru
2011-07-01 15:12:34+02
Zdravím. Prosím Vás neskutočne moc o radu, čo mám robiť, keď mi padla zrkadlovka? Zrkadielka idú ale vypisuje mi, že "Lens not attached". Je to veľmi vážne? Ak je dodžubaný len objektív nedá sa to opraviť? Spadla mi zo skrinky lebo za zachytila o roh. Prosím Vás veľmi, poraďte mi, som z toho úplne vyklepaná, svoju zrkadlovku milujem až príliš a nechcem o ňu prísť.
 
Marcel Rebro
2011-07-01 15:17:30+02
príspevok od: Dru
Zdravím. Prosím Vás neskutočne moc o radu, čo mám robiť, keď mi padla zrkadlovka? Zrkadielka idú ale vypisuje mi, že "Lens not attached". Je to veľmi vážne? Ak je dodžubaný len objektív nedá sa to opraviť? Spadla mi zo skrinky lebo za zachytila o roh. Prosím Vás veľmi, poraďte mi, som z toho úplne vyklepaná, svoju zrkadlovku milujem až príliš a nechcem o ňu prísť.
Zbehnut do servisu si skusala?

Alebo potom www.vestkynazana.sk ...
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-07-01 15:18:07+02
príspevok od: Dru
Zdravím. Prosím Vás neskutočne moc o radu, čo mám robiť, keď mi padla zrkadlovka? Zrkadielka idú ale vypisuje mi, že "Lens not attached". Je to veľmi vážne? Ak je dodžubaný len objektív nedá sa to opraviť? Spadla mi zo skrinky lebo za zachytila o roh. Prosím Vás veľmi, poraďte mi, som z toho úplne vyklepaná, svoju zrkadlovku milujem až príliš a nechcem o ňu prísť.
No hore ťažko mohla letieť. Skusila si uz prehodit iny objektiv? Resp. ten co mas dat dole a znova nasadit?
 
TTL
2011-07-01 15:21:32+02
Prepnut na manualny rezim a skusit, ci foti.

Odobrat objektiv, popozerat, znova nasadit.
 
viking81
2011-07-01 15:25:23+02
jaaaj boze....vlastnou gramblavostou si dotlcete fotaky a potom celi vystresovani zakladate vlakna ze co s tym mate robit....no co asik....ked to nejde ani po vymene skla...tak jedine do servisu....same sa to neopravi a ani ti nepomoze ked ti tu napisem mne padol tiez..a bla bla bla...ludia....prosim vas..pohnite rozumom a nezakladajte vlakna koli kazdej kravine co sa vam stane ! a samozrejme....clenom ephota si ododneska....regnes sa len koli tomu aby sa kraviny mohla vypytovat...parada...
 
Dru
2011-07-01 15:26:16+02
Stalo sa mi to pred 10 minútami, stále tomu neverím, ak to nepojde, pravdaže skúsim servis. Iný objektív nemám ale tento 18-55 som už dávala dole a nasadzovala speť no stále na automate mi dáva že nie je nasadený. S tým manuálom som to robila a fotí normálne. Bude problém v tom objektíve? Je to veľmi zlé? Ďakujem vám veľmi pekne.
 
bonifacko
2011-07-01 15:27:34+02
príspevok od: Dru
Zdravím. Prosím Vás neskutočne moc o radu, čo mám robiť, keď mi padla zrkadlovka? Zrkadielka idú ale vypisuje mi, že "Lens not attached". Je to veľmi vážne? Ak je dodžubaný len objektív nedá sa to opraviť? Spadla mi zo skrinky lebo za zachytila o roh. Prosím Vás veľmi, poraďte mi, som z toho úplne vyklepaná, svoju zrkadlovku milujem až príliš a nechcem o ňu prísť.
Ked ju miluješ, niet je čo riešiť
http://www.kofola.sk/index.cfm/historia/historia-znacky-kofola/
 
Dru
2011-07-01 15:28:04+02
A prepáč ale som z toho vyplašená, svoju zrkadlovku mám rok a vždy som ju držala ako v bavlnka jak svoje dieťa a sakra sa mi stane toto ani veriť tomu nechcem tak sory že som vyplašená a hľadám rýchlo nejakú pomoc
 
TTL
2011-07-01 15:30:12+02
Ked na manuale foti normalne, tak je to objektiv. Zrkadlovky vydrzia dost, s tymi plastovymi objektivmi je to horsie. Na ebay kupis dalsi 18-55 aj za 50 eur, alebo mozes rovno kupit nieco lepsie.

Ale treba najprv vyskuat nejaky iny objektiv, pre istotu.
 
viking81
2011-07-01 15:36:32+02
príspevok od: Dru
A prepáč ale som z toho vyplašená, svoju zrkadlovku mám rok a vždy som ju držala ako v bavlnka jak svoje dieťa a sakra sa mi stane toto ani veriť tomu nechcem tak sory že som vyplašená a hľadám rýchlo nejakú pomoc
rychlejsej pomoci by sa ti dostalo zo strany uzivatelskeho manualu kde su spomenute caste chyby...ale to ti asi tiez nenapadlo....no nevadi...skus zacat tam....potom skus iny objektiv a sama uvidis ci to na ten servis je alebo nie je....mi tu mozeme teoretizovat o tom hodiny a aj tak nic nevyriesime
 
Dru
2011-07-01 15:40:38+02
Bože manuál, ďakujem to som zabudla.. iný objektív nemám asi zbehnem za kamarátom on ich má dosť a skúsim. Ďakujem strašne veľmi pekne a ospravedlňujem sa, len som vystrašená..
 
Marcel Rebro
2011-07-01 15:42:37+02
príspevok od: Dru
Bože manuál, ďakujem to som zabudla.. iný objektív nemám asi zbehnem za kamarátom on ich má dosť a skúsim. Ďakujem strašne veľmi pekne a ospravedlňujem sa, len som vystrašená..
... nezabudni zobrat flasku cerveneho ... nech spojite uzotocne s prijemnym ...
 
Dru
2011-07-01 15:47:36+02
príspevok od: Marcel Rebro
... nezabudni zobrat flasku cerveneho ... nech spojite uzotocne s prijemnym ...
Fajn nápad
 
Marcel Rebro
2011-07-01 15:49:05+02
príspevok od: Dru
Fajn nápad
... a pre istotu kontrolna otazka : ma tiez Nikon?
 
Dru
2011-07-01 15:54:27+02
príspevok od: Marcel Rebro
... a pre istotu kontrolna otazka : ma tiez Nikon?
On má Nikony aj Canony.
 
Marcel Rebro
2011-07-01 15:56:02+02
príspevok od: Dru
On má Nikony aj Canony.
... no keby mal este aj Olympusy a Panasoniky tak to budem ja ...
 
bonifacko
2011-07-01 16:22:57+02
príspevok od: Dru
Bože manuál, ďakujem to som zabudla.. iný objektív nemám asi zbehnem za kamarátom on ich má dosť a skúsim. Ďakujem strašne veľmi pekne a ospravedlňujem sa, len som vystrašená..
Umele dýchanie si skúšala?
 
KESKOSENI
2011-07-01 16:44:48+02
príspevok od: Marcel Rebro
... no keby mal este aj Olympusy a Panasoniky tak to budem ja ...
 
Dru
2011-08-05 18:31:10+02
Prosím vás, čo zanmená "hnuté-rozsazené kryty"?
 
yanoschick
2011-08-05 19:08:51+02
co sa stalo mi je luto, ale na taketo updejty tu je fejcbuk
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()