Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

1ds II vs 1d III vs 5d II

grizzly
grizzly 2011-08-24 23:48:55+02
Dobry den, chcel by som poziadat o pomoc pri rozhodovani v kupe pouziteho tela. Chcel by som fotit proste vsetko od svatieb, portrety, malo krajinky a sem tam sport. Viem, ze pri tomto kriteriu uz mozme vylucit 5d II. Ten som uviedol len pretoze sa mi paci obrazova kvalita. 1d III obavam sa maleho rozlisenia a ze to za tu cenu nebude podavat kvalitne obrazky a na koniec co hovorite na 1ds II??? Kvalita obrazu ovela horsia ako u 5D II alebo len citelna. Dakujem za vsetky rady.
 
garyfisher
2011-08-25 17:51:10+02
príspevok od: werdza
ja som po inzeratoch patrala priblizne v marci po 1D mk III a vsetky uz boli predane, tak zalezi aj od toho, ci zozenies. 1Ds mk II ma zas len iso 3200, co by mne bolo malo, kedze nerada bliskam. Tak som kupila novy 5D mark II a nelutujem, lebo vysoke iso je na nom super, fotim casto aj na 6400, ma rovnako ostriacich bodov, ako som bola zvyknuta na 450D, takze reci o zlom ostreni si moze kazdy vysvetlit podla seba, pokial nevyskusa, ano viac ostriacich bodov by bodlo, lebo pri ostreni na ai servo mi do komponovania chybaju, tak som si zvykla na one shot a stredovy bod a prekomponovat a spomalenu rychlost ostrenia som si nevsimla, ani na koncertoch pri vysokom ise, proste nepatrim k ludom "technickym maniakom" ktori su zatazeni na skumanie, ja mam fotak a fotim. Sportove podujatie som snim nefotila, tak neviem posudit. Aj uzasny svadobny fotograf a Canon ambasador Jeff Ascough foti 5D mk II a aj 1D mk IV. Ale kedze nemam na 1D mk IV, tak o nom len snivam a 5D mk II je dobra volba, aspon pre mna. Sam sa musis rozhodnut ake mas priority, ci das prednost vysokemu isu na 5D mkII, alebo viac ostriacim bodom na 1D mk III, ak ho teda este zozenies
1D III sa v bazaroch len tak hemzia, ako hovorim o zahranici. Bol som v Parizi aj Londyne, teraz mam jeden bazar vyhliadnuty vo Frankfrte ale s tym este nemam osobnu skusenot. Castokrat tam maju navyber z viac tiel, napr v parizi mali prilozeny aj doklad o tom kolko snimkov bolo pristrojom urobenych. Podla toho sa tam roznili ceny od 1400 za telo od svadobneho fotografa po 2300 za telo od nejakeho amatera s 5000 snimkami.
Ja mam zatial 7D a zbieram objektivy. Ak raz budem mat stastie tak pride 1D IV alebo nieco novsie casu dost.
 
marcelfilo
2011-08-25 21:35:42+02
príspevok od: werdza
ja som po inzeratoch patrala priblizne v marci po 1D mk III a vsetky uz boli predane, tak zalezi aj od toho, ci zozenies. 1Ds mk II ma zas len iso 3200, co by mne bolo malo, kedze nerada bliskam. Tak som kupila novy 5D mark II a nelutujem, lebo vysoke iso je na nom super, fotim casto aj na 6400, ma rovnako ostriacich bodov, ako som bola zvyknuta na 450D, takze reci o zlom ostreni si moze kazdy vysvetlit podla seba, pokial nevyskusa, ano viac ostriacich bodov by bodlo, lebo pri ostreni na ai servo mi do komponovania chybaju, tak som si zvykla na one shot a stredovy bod a prekomponovat a spomalenu rychlost ostrenia som si nevsimla, ani na koncertoch pri vysokom ise, proste nepatrim k ludom "technickym maniakom" ktori su zatazeni na skumanie, ja mam fotak a fotim. Sportove podujatie som snim nefotila, tak neviem posudit. Aj uzasny svadobny fotograf a Canon ambasador Jeff Ascough foti 5D mk II a aj 1D mk IV. Ale kedze nemam na 1D mk IV, tak o nom len snivam a 5D mk II je dobra volba, aspon pre mna. Sam sa musis rozhodnut ake mas priority, ci das prednost vysokemu isu na 5D mkII, alebo viac ostriacim bodom na 1D mk III, ak ho teda este zozenies
Ja teda vôbec nepotrebujem všetkých 45 ostriacich bodov na 1Ds mkII, mám aktivovaných len 11 a to mi bohate stačí. Skôr mi ide o ich rozmiestnenie (5D ich má sakra natlačené okolo stredu, na DSku dosahujú až po zlatý rez) a hlavne mi záleží na ich kvalite, lebo pri nízkej DOF a pohyblivom objekte focus - recompose na stredový bod nie vždy funguje, na DSku aj okrajové ostria dosť spoľahlivo. ISO 6400 nepotrebujem, pri f1,2 - 1,6 sa na ISO 1600 dá fotiť aj pri svetle sviečky, len to che používať pevné sklá, čo vzhľadom na reportážnu foto, ktorú fotíš, nie je až tak pohotové.
 
lundgreen7
2012-07-19 00:21:11+02
príspevok od: bear
microfocus adjustment by mi asi chybal, ale dnes by som dal prednost 1Ds mark II pred 5D mark II. Je sice vacsi, ale nie taky velky ako 5D s gripom a drzi sa ovela lepsie.
jasne 1ds je super mam jeden ako novy kto by chcel kupit a lacno...
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()