Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Pad zrkadlovky

malulinke
2011-08-28 10:24:47+02
Zdravim,
manzelovi padla moja zrkadlovka a nefunguje automaticke zaostrovanie, ani manualne. Pri automatickom motorcek pocujem, ze sa snazi zaostrit a pri manualnom nezaostrim, ak urobim fotku, tak je cierna len navrchu je vidiet pruzok snimky. Podla mna si to odniesol objektiv, neviete niekto, co by to mohlo byt a ci sa oplati oprava? Vdaka
 
Cako
ocenenie redakciou 2011-08-28 10:36:57+02
podla toho aky mas fotak a ci si skusila vymenit iny objektiv
 
viking81
2011-08-28 10:52:31+02
a co na to povedal servis ? ci najprv mame skusit nase vestecke gule a az potom pojde do servisu ?
 
Ferdo
2011-08-28 11:02:25+02
príspevok od: malulinke
Zdravim,
manzelovi padla moja zrkadlovka a nefunguje automaticke zaostrovanie, ani manualne. Pri automatickom motorcek pocujem, ze sa snazi zaostrit a pri manualnom nezaostrim, ak urobim fotku, tak je cierna len navrchu je vidiet pruzok snimky. Podla mna si to odniesol objektiv, neviete niekto, co by to mohlo byt a ci sa oplati oprava? Vdaka
vestecku gulu sice nemam ako viking ale podla popisu si to odniesol urcite objektiv kedze nezaostruje a ta cierna snimka..hm, to moze byt vselico. Uzavierka, zle kontakty na pamatovej karte resp. fotoaparate. Tu toho asi vela neporiesis, pomoze len odborny servis.

Este pred tym to vsak vyskusaj s inym objektivom a inou pamatovou kartou, pre istotu.
 
viking81
2011-08-28 11:09:53+02
príspevok od: Ferdo
vestecku gulu sice nemam ako viking ale podla popisu si to odniesol urcite objektiv kedze nezaostruje a ta cierna snimka..hm, to moze byt vselico. Uzavierka, zle kontakty na pamatovej karte resp. fotoaparate. Tu toho asi vela neporiesis, pomoze len odborny servis.

Este pred tym to vsak vyskusaj s inym objektivom a inou pamatovou kartou, pre istotu.
a inou baterkou...inym popruhom....inym telom dobre radis...len nechapem preco toto ludia nespravia skor ako sam hodia temu...alebo preco sa nepozru do manualu....tam su popisane caste zavady...my tu takto mozeme len hadat a tipovat...
 
malulinke
2011-08-28 11:15:44+02
príspevok od: viking81
a inou baterkou...inym popruhom....inym telom dobre radis...len nechapem preco toto ludia nespravia skor ako sam hodia temu...alebo preco sa nepozru do manualu....tam su popisane caste zavady...my tu takto mozeme len hadat a tipovat...
skusala som uz vsetko mozne, len iny objektiv nemam moznost skusit a po pravde naozaj pojde do servisu, lebo dnech vyhodil aj chybove hlasenie a podla vsetko nejde aj uzavierka, problem vsak je ten, ze je este v zaruke takze musim kontaktovat predajnu, ci cez nich alebo si ho mam rovno zaniest do autorizovaneho servisu, ktory je samozrejme v Blave
ale inak vam vsetkym dakujem, obratila som na vas preto, lebo sa to stale vcera poobede... a este dnes by som ho najradsej nakopala, ale este vzdy sa drzim s nadhladom....
 
viking81
2011-08-28 11:17:00+02
príspevok od: malulinke
skusala som uz vsetko mozne, len iny objektiv nemam moznost skusit a po pravde naozaj pojde do servisu, lebo dnech vyhodil aj chybove hlasenie a podla vsetko nejde aj uzavierka, problem vsak je ten, ze je este v zaruke takze musim kontaktovat predajnu, ci cez nich alebo si ho mam rovno zaniest do autorizovaneho servisu, ktory je samozrejme v Blave
ale inak vam vsetkym dakujem, obratila som na vas preto, lebo sa to stale vcera poobede... a este dnes by som ho najradsej nakopala, ale este vzdy sa drzim s nadhladom....
ak mas canon tak jedine v BA....a mozes to tam rovno zaniest....
 
malulinke
2011-08-28 11:23:01+02
je to Nikon ... este, keby nebol naspodu ten riadny "obuchanec", mohla by som to skusit zahrat na zaruku... naco ho vobec bral do paprc
 
uncle_roxor
2011-08-28 11:43:10+02
príspevok od: malulinke
je to Nikon ... este, keby nebol naspodu ten riadny "obuchanec", mohla by som to skusit zahrat na zaruku... naco ho vobec bral do paprc
no bohuzial "na zaruku" by si to zahrala aj bez toho obuchanca len do momentu, kym by technik v servise otvoril telo a objektiv ... s tymto maju skusenosti viac nez dost a vedia ako vyzera unava materialu, vyrobne vady a ako poskodenie padom
 
viking81
2011-08-28 11:56:49+02
príspevok od: malulinke
je to Nikon ... este, keby nebol naspodu ten riadny "obuchanec", mohla by som to skusit zahrat na zaruku... naco ho vobec bral do paprc
a kedze je to nikon tak mozes ist do prahy alebo do viedne myslim....tam su jedine autorizovane servisne strediska pre nikon v okoli
 
lubos hladky
2011-08-28 12:08:37+02
príspevok od: malulinke
je to Nikon ... este, keby nebol naspodu ten riadny "obuchanec", mohla by som to skusit zahrat na zaruku... naco ho vobec bral do paprc
preto ja nedavam nikomu moju zrkadlovku do ruk ...
 
malulinke
2011-08-28 12:18:39+02
príspevok od: lubos hladky
preto ja nedavam nikomu moju zrkadlovku do ruk ...
a co ho mam teraz zavrazdit???
 
lubos hladky
2011-08-28 12:21:10+02
príspevok od: malulinke
a co ho mam teraz zavrazdit???
napriklad
 
ordek
2011-08-28 12:23:07+02
príspevok od: malulinke
a co ho mam teraz zavrazdit???
telo za telo... objektiv za oko
 
tomatito
ocenenie redakciou 2011-08-28 14:00:21+02
sikovny manzel.. !!
 
malulinke
2011-08-28 14:26:29+02
no, nutkanie by aj bolo, ale snazim sa to brat s nadhladom, lebo viem, ze to neurobil schvalne a spat sa to uz vratit neda aj ked je pravda, ze to vo mne vrie.........
 
lgsvgh
2011-08-28 14:37:08+02
príspevok od: malulinke
no, nutkanie by aj bolo, ale snazim sa to brat s nadhladom, lebo viem, ze to neurobil schvalne a spat sa to uz vratit neda aj ked je pravda, ze to vo mne vrie.........
Ešte je tu nádej, obráťte sa na Mr. MRCo, pokiaľ má svoju vešteckú guľu po ruke, ste spasený.
 
MarianDLL
2011-08-28 14:38:42+02
Ber to z tej lepsej stranky, teraz tu musi kupit novy - lepsi...
 
malulinke
2011-08-28 15:35:06+02
hm, uz vravel, ze kupi novy, ale tento som mala len 1/2 roka, rozmyslam nad tym servisom, ale ked citam tie skusnosti s nikonom v prahe, tak stracam aj tu poslednu chut sa do toho pustit....
 
lubco
2011-08-28 21:16:54+02
príspevok od: ordek
telo za telo... objektiv za oko
pre mňa asi najlepší komentár tento rok
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()