Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

rozsypane RAW na D300?

pizvizdik
pizvizdik 2011-09-05 19:52:54+02
ahojte, neviem, ci som trafil sekciu, ale mam problem, resp. dilemu..
mam D300 a fotim vyhradne do RAW.. ked som vsak skusil par fotiek do JPEG, vsimol som si, ze JPEG format je akysi krajsi, jednoducho RAW je oproti JPEGu rozsypane a nepekne.. prikladam prilohy, po zvacseni je rozdiel velmi vidno..
RAW fotim do 12bit uncompresed a JPEG s optimal quality..
je to chyba? ak ano, aka? kde?
 
haplo602
2011-09-06 20:59:12+02
iny jpeg kompresny algoritmus ... to je vsetko ... inac su identicke ...

proste v raw konvertore si nastavil zle parametre exportu do jpeg ...
 
Fatty
2011-09-06 21:02:22+02
ako jeden môj kamarát - fotí RAW lebo kdesi započul že profíci tak fotia...po importe do LR absolutne nič neladí, nechá to vyexportovať do JPG tak ako to vyliezlo z foťáku...prepaly, podpaly, WB.........a je spokojný jak panda akú ultimátnu kvalitu dostal

-akurát nedávno kukal, že ono sa zmení farebné tónovanie pri posunutí white balance..........................
 
total empty
2011-09-06 21:04:48+02
príspevok od: Fatty
šak fotografuj na JPG ak sa ti zdá krajšie, no problem

prečooooo sa väčšina ľudí domnieva, že samotné fotenie do RAW bohovsky zlepšuje obrazovú kvalitu???
RAW len vypľuje surové dáta ktoré TREBA VEDIEŤ SPRACOVAŤ
Tak je- treba vedieť spracovať data, čistá pravda.
 
dodo_bb
2011-09-06 22:15:43+02
príspevok od: calven
Ako sa teraz módne hovorí: sánka dolu, šéfe
Ale ak je niekto stredne pokročilý, tak je jednoducho stredne pokročilý. S tým sa nedá nič robiť...
byť stredne pokročilý neznamená automaticky povinnosť fotiť do RAW
 
calven
2011-09-06 22:34:22+02
príspevok od: dodo_bb
byť stredne pokročilý neznamená automaticky povinnosť fotiť do RAW
To nikde netvrdím. Už som sa kdesi rozpisoval o tom, prečo bolo pre mňa lepšie začať fotiť do JPEG a až potom prejsť na RAW. Možno by to mal zvážiť aj zadávateľ dotazu.
Fatty to celkom slušne vystihol. Tiež takých poznám. Ale medzi ostatnými ja kráľ, lebo fotí do toho profesionálneho "rávu"...
Ale ak by sme boli všetci rovnaký, svet by bol zrejme nudné miesto. Každý nech si robí čo a ako chce, že áno?
 
lubco
2011-09-06 23:44:30+02
ono odfotiť niečo do jpeg excelentne tiež nieje žiadna sranda.
To len taký šuflikanti ako ja fotia do RAW aby mohli potom doma čo to ešte zachrániť
 
calven
2011-09-07 08:24:08+02
príspevok od: lubco
ono odfotiť niečo do jpeg excelentne tiež nieje žiadna sranda.
To len taký šuflikanti ako ja fotia do RAW aby mohli potom doma čo to ešte zachrániť
Tak tak, pravdu máš....
 
dodo_bb
2011-09-07 11:50:45+02
príspevok od: calven
To nikde netvrdím. Už som sa kdesi rozpisoval o tom, prečo bolo pre mňa lepšie začať fotiť do JPEG a až potom prejsť na RAW. Možno by to mal zvážiť aj zadávateľ dotazu.
Fatty to celkom slušne vystihol. Tiež takých poznám. Ale medzi ostatnými ja kráľ, lebo fotí do toho profesionálneho "rávu"...
Ale ak by sme boli všetci rovnaký, svet by bol zrejme nudné miesto. Každý nech si robí čo a ako chce, že áno?
Jasne, Braňo. Preto som sa aj ja zaradil ako začiatočník - nechce sa mi zapratávať si karty a disky stovkami mega zbytočných obrazových dát, fotím si takmer stále do jpg Možno je to aj tým, že viem posúdiť svoje schopnosti a netrpím mylnou predstavou, že robím ťažké umenie A tiež si nemyslím, že dokážem nastaviť naozaj správne tie desiatky volieb, hodnôt a šupátok v RAW konvertore lepšie ako vymakaný soft v mojom foťáku Ten má vraj niekde vnútri uložených 30 000 vzorových modelových jasových scén a pri spracovaní obrazu do jpg vyberie podľa nameraných údajov z 1000 segmentového TTL snímača niektorú z nich a nastaví tie najvhodnejšie parametre podľa nej. Môžem povedať, že sa mu to darí skvele a netrúfam si s ním súťažiť Som od prírody aj trochu lenivý
 
calven
2011-09-07 12:06:55+02
príspevok od: dodo_bb
Jasne, Braňo. Preto som sa aj ja zaradil ako začiatočník - nechce sa mi zapratávať si karty a disky stovkami mega zbytočných obrazových dát, fotím si takmer stále do jpg Možno je to aj tým, že viem posúdiť svoje schopnosti a netrpím mylnou predstavou, že robím ťažké umenie A tiež si nemyslím, že dokážem nastaviť naozaj správne tie desiatky volieb, hodnôt a šupátok v RAW konvertore lepšie ako vymakaný soft v mojom foťáku Ten má vraj niekde vnútri uložených 30 000 vzorových modelových jasových scén a pri spracovaní obrazu do jpg vyberie podľa nameraných údajov z 1000 segmentového TTL snímača niektorú z nich a nastaví tie najvhodnejšie parametre podľa nej. Môžem povedať, že sa mu to darí skvele a netrúfam si s ním súťažiť Som od prírody aj trochu lenivý
Plne s Tebou súhlasím, Jozef. Všetko je otázka priorít a každý nech si vyberie svoju cestu. A nech sa pokojne na tej ceste pýta ostatných, či ide dobre. Ale nech pri tých otázkach nečaká len také odpovede, ktoré mu budú vyhovovať. Je to niečo ako v pred GPS čase, keď niekto zablúdil a pýtal sa na cestu. Občas človek dostal takú odpoveď, ktoré ho otočila späť a až neskôr naviedla na správnu cestu...
Hmm, ani som netušil, že mám také básnické črevo
A mimochodom - dík za oslovenie. Je vidieť, že si dal námahu o mne niečo zistiť. V dobe internetovej anonymity je to jav celkom nevídaný...
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()