Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Ostrenie na Nikon D7000

DJ_Dee
DJ_Dee 2011-10-26 23:47:26+02
Ahojte,
rád by som sa opýtal tých čo tu už vlastnia Nikon D7000 či náhodou nemal niekto problémy so zaostrovaním. Ja som prešiel z D40x na D7000 mám objektívy 16-85 a 70-300. Obidva na D40x boli ostré ako britva, akonáhle som ich dal na D7000 tak "celé zle". Najprv som myslel že som mal nízke časy a rozostrenie vzniklo strhnutím spúšte, ale potom som porobil pár testov a aj v Live View to proste nezaostrí. Skúšal som sa hrať aj s FineTuningom back/front focusu, a aj sa to zlepšilo, ale ja to vidím ako vec na reklamáciu. Čo vy na to???
 
kaFOtka
2012-10-21 17:35:48+02
príspevok od: KoCi
Ja som to nerobil cez LV, ale zrejme to ma suvis s tym, ze cez LV si nastopro zaostria spravne a potom ladia. Neviem, tazko sa mi vyjadrit, neskumal som to.
veru aj ja som z toho trosku mimo.. lebo ja si myslim ze oba zaostrovacie systemy pracuju na baze kontrastoveho zaostrovania.. ale asi aj tak je to najlepsie poslat do servisu kym to je este v zaruke, nech to tam vyladia
 
mortistewe
2012-10-22 00:27:35+02
Dobry den,
Obraciam sa na Vas tiez s podobnym problemom. Moj "novy" fotak D7000 pouzivam s pevnym objektivom 50mm 1.8 f, ktore v ateliery sa chova vyborne. Avsak obe fotenie za posledne dva dni vo vonkajsom prostredi mi vysli mizerne. Fotka je nedostatocne zaostrena a na pouzite nastavenie expozicie neskutocne zrnite. Pridavam aj fotku...nie je problem s konvertovanim, lebo pri skuse roznych importov je vysledok taky isty. Prosim poradte, kde moze byt problem.
 
SK_8er
2012-10-22 00:36:05+02
príspevok od: mortistewe
Dobry den,
Obraciam sa na Vas tiez s podobnym problemom. Moj "novy" fotak D7000 pouzivam s pevnym objektivom 50mm 1.8 f, ktore v ateliery sa chova vyborne. Avsak obe fotenie za posledne dva dni vo vonkajsom prostredi mi vysli mizerne. Fotka je nedostatocne zaostrena a na pouzite nastavenie expozicie neskutocne zrnite. Pridavam aj fotku...nie je problem s konvertovanim, lebo pri skuse roznych importov je vysledok taky isty. Prosim poradte, kde moze byt problem.
ahoj, ak si fotil na clone 1.8 alebo priblizne tak, tak je tam dost nizka hlbka ostrosti, vyzera to tak ze si z nej vybehol, ake boli presne nastavenia ? cas, iso, clona ?
 
mortistewe
2012-10-22 00:37:27+02
príspevok od: SK_8er
ahoj, ak si fotil na clone 1.8 alebo priblizne tak, tak je tam dost nizka hlbka ostrosti, vyzera to tak ze si z nej vybehol, ake boli presne nastavenia ? cas, iso, clona ?
detaily su na fotke...prave okienko
 
mortistewe
2012-10-22 00:39:10+02
ISO 200, f 2.4, cas 1/180
 
SK_8er
2012-10-22 01:05:25+02
príspevok od: mortistewe
ISO 200, f 2.4, cas 1/180
vlastne hej, prepac, nevsimol som si,
nedoostroval si fotku v LR ? to ti mohlo sposobit sum aj pri iso 200, to rozostrenie, no... bud si omylom zle zaostril alebo sa modelka pohla, pri clone f/2.4 to niekedy netrafis no... treba skontrolovat vo fotaku, priblizit na oci ci su ostre... vsetky fotky ti tak zle vysli ?
 
mortistewe
2012-10-22 06:26:12+02
dakujem za radu. pri roznych svietivostiach napr. f11 je vysledok bohuzial z dvoch roznych foteniach ten isty. spolu z šžé fotiek je tam asi 5 percent co je doostrene, ale aj tam je velmi vysoky sum pri nizkom ISO. V LR boli importovane, bez ostrenia. Este nejaky napad? Skusal som ho aj teraz v interiery pri menej priaznivych svetelnych podmienok. Same result...neostrost a zrnitost a to som uz zo zufalstva vymazal vsetky nastavenia - reset.
 
hyperon
2012-10-22 11:01:05+02
samozrejme pokial je fotak v zaruke,treba ho zaniest aj s objektivom, najlepsie nejakym svetelnym do servisu vyreklamovat.
ak nie je v zaruke a blbne ti zaostrovanie, ci uz na front alebo back, moze pomoct tato stranka:
http://www.peleng8.com/how-to-detect-back-focus.html
je tam sablona ktoru treba vytlacit a budes vidiet ako si na tom s focusom, sprav par zaberov za sebou z tej istej vzdialenosti a budes vidiet.
ja som mal s focusom problem na D60 a toto mi pomohlo. software-ovu korekciu v mojom fotaku namam tak som googlil ako na to, a prisiel som na jednu vec a to taku, ze:
nikony maju nastavovacie skrutky na koreciu f/b focusu. neviem ci to maju uplne vsetky, ale teoreticky by mali mat.
das dole objektiv, sklopis zrkadlo, a na vonkajsej strane (od konektorov) uvidis dve imbusove skrutky.
ta co je blizsie k snimacu je autofocusova a ta blizsie k objektuvu pre manual focus.
krutenim tychto skrutiek a by si mal dosiahnut vycentrovanie zaostrovania. samozrejme ze po kazdom potoceni skrutky (staci pomalicky krutit po 1/10 otacky) treba nasadit objektiv a spravit fotku a budes vidiet, ci sa priblizujes k 0 na pravitku alebo sa oddalujes, potom samozrejme treba tocit na opacnu stranu, alebo este potroche pridavat.
tie skrutky (aspom na D60) nie su na klasicke metricke imbusove kluce ale na americke cislovanie.
snad ti tento kratky navod pomoze
 
mortistewe
2012-10-22 13:01:03+02
príspevok od: hyperon
samozrejme pokial je fotak v zaruke,treba ho zaniest aj s objektivom, najlepsie nejakym svetelnym do servisu vyreklamovat.
ak nie je v zaruke a blbne ti zaostrovanie, ci uz na front alebo back, moze pomoct tato stranka:
http://www.peleng8.com/how-to-detect-back-focus.html
je tam sablona ktoru treba vytlacit a budes vidiet ako si na tom s focusom, sprav par zaberov za sebou z tej istej vzdialenosti a budes vidiet.
ja som mal s focusom problem na D60 a toto mi pomohlo. software-ovu korekciu v mojom fotaku namam tak som googlil ako na to, a prisiel som na jednu vec a to taku, ze:
nikony maju nastavovacie skrutky na koreciu f/b focusu. neviem ci to maju uplne vsetky, ale teoreticky by mali mat.
das dole objektiv, sklopis zrkadlo, a na vonkajsej strane (od konektorov) uvidis dve imbusove skrutky.
ta co je blizsie k snimacu je autofocusova a ta blizsie k objektuvu pre manual focus.
krutenim tychto skrutiek a by si mal dosiahnut vycentrovanie zaostrovania. samozrejme ze po kazdom potoceni skrutky (staci pomalicky krutit po 1/10 otacky) treba nasadit objektiv a spravit fotku a budes vidiet, ci sa priblizujes k 0 na pravitku alebo sa oddalujes, potom samozrejme treba tocit na opacnu stranu, alebo este potroche pridavat.
tie skrutky (aspom na D60) nie su na klasicke metricke imbusove kluce ale na americke cislovanie.
snad ti tento kratky navod pomoze
Dakujem za kazdu radu! Dnes vyskusam doladit focus a uvidime co to spravi, dam vediet. Dakujem!
 
hyperon
2012-10-22 18:09:19+02
este aby som to upresnil, pouzil som na to imbusovy kluc c. 5/64
 
mortistewe
2012-10-23 15:00:59+02
No takze...som zistil vdaka pridanemu chartu, ze som cca 2cm v backfocusu, co je premna smola, bo fotak dovoluje len 1 celu jednotku upravu. Kedze je v zaruke ide pekne do Prahy. Avsak...stale to nemeni nic na tom, ze fotky su dost zrnite pri foteni od 200 do - 400 ISO (nie podexponovane). Ma niekto podobnu skusenost? Uvital by som napady este predtym, ako ho poslem do servisu, aby som mohol vyriesit vsetko naraz.
 
MartinEl
2012-11-17 21:33:52+01
Tak skúšal som ostrenie ručne na tlačítko myslíte že mi to ostrí presne ?
Je to surová fotka.
http://www.ulozisko.sk/566338/DSC_1517.JPG
 
MartinEl
2012-11-17 21:34:03+01
http://www.ulozisko.sk/566338/DSC_1517.JPG
 
vader
2012-11-18 07:17:04+01
príspevok od: nyco
skúsil som, kuknite:
+6:
http://i41.tinypic.com/33utr0p.jpg

normal:
http://i42.tinypic.com/307t444.jpg

nijako inak upravované, no neviem či je to práve správne foto na porovnanie, ostrené na satelit...
podla mna ak fotis do raw nema sharpness ziadny dosah na vyslednu fotku m takze je jedno ci nastavis na +6 alebo nie stale to bude rovnake,,jedine ma dosah na fotenie do JPG ked to robi priamo fotak.
 
vader
2012-11-18 07:31:32+01
príspevok od: Photograph33
podla mna to mas zaostrene vcelku dobre, len pri podobnych objektivoch za par eur radsej nepozivat najnizsie clonove cisla........vyskusaj clonu 2.8 pripadne 4
no tento objektiv by som nezatracoval aj ked je za par supov , na byvalej D90 bol to jediny objektiv na ktorom sa dali ratat mihalnice aj na 1.8 ,a to som mal aj drahsie skla , (nikkor 105,nikon 70-200 a dalsie)teraz sa opravim bol druhy najostrejsi najostrejsi bol walimex 85 1.4 .a to aj na 1,4 , ale mozno som mal len najlepsie kusy na svete
 
Photograph33
2012-11-18 18:27:21+01
príspevok od: vader
no tento objektiv by som nezatracoval aj ked je za par supov , na byvalej D90 bol to jediny objektiv na ktorom sa dali ratat mihalnice aj na 1.8 ,a to som mal aj drahsie skla , (nikkor 105,nikon 70-200 a dalsie)teraz sa opravim bol druhy najostrejsi najostrejsi bol walimex 85 1.4 .a to aj na 1,4 , ale mozno som mal len najlepsie kusy na svete
ja ho skutocne nezatracujem.........fotil som s nim velmi dlho.......len clony 1.8-2.2 som radsej pri modelkach nepouzival.....nebolo to ono.......
 
MartinEl
2012-11-20 21:10:14+01
Nevie mi nikto poradiť s mojou otázkou vyššie? Ďakujem
 
01pralinka
2012-11-20 21:27:37+01
príspevok od: MartinEl
Nevie mi nikto poradiť s mojou otázkou vyššie? Ďakujem
ak si to mal na plnej diere, tak myslim, ze ostri presne. ale nazornejsie by to bolo na nejake pravitko so stupnicou..
 
lesho
2012-11-20 21:37:02+01
príspevok od: MartinEl
Nevie mi nikto poradiť s mojou otázkou vyššie? Ďakujem
moc ostre to tam nemas... ja mam tiez problem zaostrit bez stativu pokial nevyklopim blesk. pripadne, musim sa nesmierne sustredit.. pomohol by vyssi cas (>1/90). ISO mavam zvycajne 160-200. pouzivam 35mm 1.8
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()