Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

fotky v raw kvalite

blackberry
2012-06-14 15:39:24+02
mám problém dostať fotky v raw kvalite do pc vie mi s tým niekto pomôcť :/
 
Marcel Rebro
2012-06-14 15:42:35+02
príspevok od: blackberry
mám problém dostať fotky v raw kvalite do pc vie mi s tým niekto pomôcť :/
... skus byt konkretnejsi. Co presne nezvladas :
- fyzicky prenos fotiek z fotkau do PC?
- konverziu do ineho formatu (nevies "otvorit" RAW)?
 
blackberry
2012-06-14 15:49:11+02
príspevok od: Marcel Rebro
... skus byt konkretnejsi. Co presne nezvladas :
- fyzicky prenos fotiek z fotkau do PC?
- konverziu do ineho formatu (nevies "otvorit" RAW)?
je to asi dosť trápne ale bežne viem dávať fotky do pc ale v tom raw formáte sa mi nedajú otvoriť a neviem ani ako postupovať v akom programe to mám otvoriť a tak :/
 
tibor22
2012-06-14 15:50:07+02
nechcem otvarat novu temu.. ako pracujete s raw fotografiami? čo robíte po ich vhodeni do počítača? lebo doteraz som používal len jpeg fotky.
 
Blackman
2012-06-14 15:56:59+02
príspevok od: tibor22
nechcem otvarat novu temu.. ako pracujete s raw fotografiami? čo robíte po ich vhodeni do počítača? lebo doteraz som používal len jpeg fotky.
Import do Lightroomu alebo Aperture a spracovavam. Skus si prejst fotoskolu, je tam toho popisaneho habadej.
 
2012-06-14 15:57:16+02
príspevok od: blackberry
je to asi dosť trápne ale bežne viem dávať fotky do pc ale v tom raw formáte sa mi nedajú otvoriť a neviem ani ako postupovať v akom programe to mám otvoriť a tak :/
Lightroom poprípade picasa tá je zdarma
 
MaPe
2012-06-14 15:57:52+02
blackberry- Na prehliadanie používam Picasa photo viewer
tibor- neviem či som ťa spravne pochopil, ale tak ja osobne občas prisvetlím, ak je nejaký prepal tak zas stmavím, vytiahnem kontrast... alebo tak . to musíš vidieť ty na danej fotky. Ale tak na to treba Lightroom alebo Zoner
 
Marcel Rebro
2012-06-14 15:58:47+02
príspevok od: blackberry
je to asi dosť trápne ale bežne viem dávať fotky do pc ale v tom raw formáte sa mi nedajú otvoriť a neviem ani ako postupovať v akom programe to mám otvoriť a tak :/
No kedze nas nezatazujes informaciou o tom aky mas fotak, v profile nemas zadanu ziadnu techniku a jedina fotka co tu mas ma orezany EXIF skusim vseobecne :
- pouzi SW co mas k tomu fotaku
- pouzi nejaky pokrocilejsi editor - Zoner, Lightroom, Photoshop, Gimp ...
 
StefanB
2012-06-14 16:00:30+02
Ano presne ako tu hovoria Lightroom je super... potom ich mozes spracovat v Photoshope.... a ak si ich potrebujes len prezriet tak velmi dobry prehliadac a nie len to je Faststone...
Daj si tu do vyhliadavania slovo raw a dokonca ti najde aj videa kde sa tym zaoberaju ako to spracovat v PSku atd...
 
kofoluska
2012-06-14 16:29:52+02
príspevok od: blackberry
je to asi dosť trápne ale bežne viem dávať fotky do pc ale v tom raw formáte sa mi nedajú otvoriť a neviem ani ako postupovať v akom programe to mám otvoriť a tak :/
Ako ti tu pisali, potrebujes na to speci soft. Ja osobne Lightroom nepouzivam, nejak mi nesadol. Na prezeranie a upravu RAW fotiek mam Bibble 5 Pro (momentalne uz kupene Corelom, takze program sa tusim vola Corel AfterShot Pro). Pouzivam aj Zoner Pro, kde mi ale prezeranie RAWov trva dlhsie ako v Bibble. Vyskusaj a uvidis, ktory program ti najlepsie sadne. V klasickych prehliadacoch RAW format neotvoris (napriklad vo Win picture manager a podobne).
 
seifi
2012-06-14 17:01:23+02
príspevok od: kofoluska
Ako ti tu pisali, potrebujes na to speci soft. Ja osobne Lightroom nepouzivam, nejak mi nesadol. Na prezeranie a upravu RAW fotiek mam Bibble 5 Pro (momentalne uz kupene Corelom, takze program sa tusim vola Corel AfterShot Pro). Pouzivam aj Zoner Pro, kde mi ale prezeranie RAWov trva dlhsie ako v Bibble. Vyskusaj a uvidis, ktory program ti najlepsie sadne. V klasickych prehliadacoch RAW format neotvoris (napriklad vo Win picture manager a podobne).
on tie súbory.raw nevidí, tak si myslí, že nie sú stiahnuté
 
calven
2012-06-14 17:10:03+02
príspevok od: seifi
on tie súbory.raw nevidí, tak si myslí, že nie sú stiahnuté
Nie, on ich stiahne a nevie čo s nimi.
Rada? Foť do JPEG. Niečo o RAW si naštuduj a potom začni fotiť do RAW.
Ale hlavne si prečítaj pravidlá fóra. Chalani tu majú dlhodobo pokazené veštecké gule.
 
seifi
2012-06-14 17:19:17+02
príspevok od: calven
Nie, on ich stiahne a nevie čo s nimi.
Rada? Foť do JPEG. Niečo o RAW si naštuduj a potom začni fotiť do RAW.
Ale hlavne si prečítaj pravidlá fóra. Chalani tu majú dlhodobo pokazené veštecké gule.
dotazovateľ píše:
mám problém dostať fotky v raw kvalite do pc vie mi s tým niekto pomôcť :/
nepíše , že ich tam má a nevie čo s nimi
 
kofoluska
2012-06-14 17:20:58+02
príspevok od: seifi
dotazovateľ píše:
mám problém dostať fotky v raw kvalite do pc vie mi s tým niekto pomôcť :/
nepíše , že ich tam má a nevie čo s nimi
v dalsom komente sa uz viac rozpisal
 
bear
- moderator
2012-06-14 17:34:31+02
Ak sa jedna o Canon fotak, a Windows, alebo Apple, staci nainstalovat SW co bol dodany k fotoaparatu na CD.
Na Linuxe je free program RawTherapee. Ale kupil som si radsej rychlejsi Corel Aftershot Pro. JPG nahlady obsiahnute v RAW suboroch vie prehliadat viac prehliadacov, ja osobne pouzivam geeqie.
 
keko
2012-06-14 17:48:56+02
Mam inu otazku:
Je sposobili clovek, co sa pyta na fore taketo otazky hadzat volebne listky do urny?
 
werdza
2012-06-14 18:17:20+02
príspevok od: blackberry
je to asi dosť trápne ale bežne viem dávať fotky do pc ale v tom raw formáte sa mi nedajú otvoriť a neviem ani ako postupovať v akom programe to mám otvoriť a tak :/
Na cédečku, ktoré bolo priložené k foťáku máš rôzne programy, ktoré je dobré si nainštalovať. Neviem, aký máš foťák, v profile to nemáš. Napríklad Canon má programy Eos utility na nahrávanie fotografii, Digital photo professional, kde môžeš fotografie v rawe mierne doupraviť, expozíciu a podobne a aj fotografie zmenšiť na web, aj viacej naraz, potom má program Picture style editor, kde sa dajú spraviť nejaké úpravy a dôležitý je hlavne program Zoom browser ex, ktorý je vlastne prehliadač fotografii, keďže raw fotografie ti bežný windowsácky Photo wiewer neotvorí.
 
Trevor
2012-06-14 18:52:49+02
Pokiaľ máš Nikon, tak si mal ku nemu aj program ViewNX, tam si môžeš prezerať fotografie v RAW-ku, upravovať ho a exportovať do JPEG...Aj do TIFF ale tým Ťa asi zaťažovať nejdem
 
juve16
2012-06-14 19:15:12+02
príspevok od: keko
Mam inu otazku:
Je sposobili clovek, co sa pyta na fore taketo otazky hadzat volebne listky do urny?
odpoveď: áno, je
Preto také výsledky volieb...
 
blackberry
2012-06-14 19:23:24+02
príspevok od: Trevor
Pokiaľ máš Nikon, tak si mal ku nemu aj program ViewNX, tam si môžeš prezerať fotografie v RAW-ku, upravovať ho a exportovať do JPEG...Aj do TIFF ale tým Ťa asi zaťažovať nejdem
áno super už som našla to CD tak to bude hračka dakujem za radu
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()