Hore
Fórum » Návrhy a pripomienky
 

Len pre Veľkých chlapcov …!!!

miro simko
2009-01-21 07:06:05+01
Faktom je, že na portáli viazne diskusia a mnohí sa prirodzene cítia byť frustrovaní, keď sa pri ich snímkoch nikto nezastaví. Hľadajú sa možné riešenia. A čo tak začať od seba. Čo keby tí, ktorí sú na výslní a dostávajú týždenne alebo mesačne desiatky a desiatky hodnotení si osvojili nepísané pravidlo, nazrieť do galérií hodnotiteľov a okomentovať a ohodnotiť im aspoň jednu fotografiu, ktorú považujú za hodnotnú. Určite by to viedlo k skvalitneniu ich portfólií a k ozdraveniu komunikácie. Nestálo by to nič. Stačí ísť príkladom a prejaviť dobrú vôľu.
 
2009-01-21 07:40:27+01
Ja pripíšem k názvu témy, že aj ´pre Veľké dievčatká...´, hoci je nás tu drvivo málo, ale aj tak, píšeš mi z duše...
 
miro simko
2009-01-21 07:48:32+01
... presne takto som to povodne uvazoval ale myslim si, ze Velke dievcatka tu na portali si nepestuju az take velke ego:)
 
dmedia
2009-01-21 07:49:28+01
No pravdou je, ze fotiek stale pribuda, ale komentov pri nich je pramalo, 0-1, za starych cias, ked tento portal vznikol ich bolo ovela viac 3-10 pri kazdej fotke.
 
miroslavkormos.com
2009-01-21 08:18:34+01
ale tak to je udel fotoportalu... kto chce viac pokecu o svojich fotkach, musi najst fotoklub nejaky a tam sa realizovat... pretoze tie kvanta fotiek, co su denne pridavane (casto bez stipky sebakritiky, vdaka ktorej by sa to mohlo trosku napravit) su casto odsudene na nespozorovanie... kto je registrovany aj na vacsich zahranicnych forach, vie o com to je... cim viac aktivnych uzivatelov, tym menej komentarov pod ich fotografiami...
 
Cohen
2009-01-21 08:39:52+01
príspevok od: miroslavkormos.com
ale tak to je udel fotoportalu... kto chce viac pokecu o svojich fotkach, musi najst fotoklub nejaky a tam sa realizovat... pretoze tie kvanta fotiek, co su denne pridavane (casto bez stipky sebakritiky, vdaka ktorej by sa to mohlo trosku napravit) su casto odsudene na nespozorovanie... kto je registrovany aj na vacsich zahranicnych forach, vie o com to je... cim viac aktivnych uzivatelov, tym menej komentarov pod ich fotografiami...
myslím že si to vystihol
 
Hegi
2009-01-21 09:16:13+01
no ja tu mam zatial iba jednu fotku, ale hodnoteni som uz rozdal dost, no pri mojej ftke sa nikto nezastavil... mozno by sa mal kazdy zamysliet, ze nie len on je na tomto serveri a aj ini chcu pocut nazory na svoje fotky.
 
Ultra TXF
2009-01-21 09:25:03+01
Súhlasím,ja to tak niekedy aj robím,ale už sa stalo že to niektorí pri zlom hodnotené nevydržali,vyhľadali si ´zlého´ hodnotiteľa a z pomsty mu tam natrieskali kraviny a nuly . Mne osobne je to jedno,to človek ľahko odfiltruje.Je fakt ,že hodnotený fotograf by si mohol vyhľadať aj galériu hodnotiteľa a normálnym spôsobom tiež niečo na oplátku(v dobrom slova zmysle)
niečo ohodnotiť.Podľa galérie by videl ,kto ho hodnotí a podľa toho si urobil obraz nakoľko vážne brať jeho hodnotenie.
Bolo by dobré,keby hlavne ti skúsenejší niečo sem tam na oplátku ohodnotili.
 
duroslav
2009-01-21 09:36:21+01
Okrem zlých hodnotení na oplátku som tu pred pár dňami videl jeden prípad, kde bolo v komentári ku obrázku napísané niečo v tom zmysle ako
´Je to to isté ako včera, ale niekto mi dal zlé hodnotenie tak som to zmazal a uploadol sem ešte raz´ :-)
No nedá sa vyhovieť každému. Niekomu stačí hociake ohodnotenie a zoberie si z neho poučenie, iný nevie zlé hodnotenie odignorovať.

Hegi: Už sa to tu veľa razy písalo. Žiadne hodnotenie je tiež hodnotenie. Keď je fotka nemastná-neslaná alebo úplne odveci, tak nebudem k nej písať niečo nasilu.
 
miroslavkormos.com
2009-01-21 10:03:44+01
No jedna vec, ktora by podla mna velmi pomohla, je zrusit hodnotenie cislami ako take... prepacte za vyraz, ale je to debilne... Chapem, aky bol asi povodny zamer, ked vznikla idea hodnotit tymto sposobom, ale myslim, ze sa ukazala ako nevhodna. Vedie to k nahananiu a oplacaniu bodikov, mazaniu fotiek kaziacich celkovy priemer a podobne. Na niektorych english serveroch to maju riesene napriklad tak, ze sa dava iba hlas. Bez ciselneho hodnotenia, proste ked sa foto paci ale si notoricky nekomentovac, tak tam stlacis ´vote´ a hotovo. Lebo ked chces autorovi pomoct a dat mu spatnu vazbu o kvalite, aj tak mu napises komentar, cislo mu nic nepovie.
Len ono je to aj o povahe... este potrva, kym sa naucime komentovat nie tak, aby autor vedel, ako by sme to fotili my, keby sme to fotili a mali idealne podmienky... ale hovorit to, co si myslime, ze je dobre a kde vidime mozne rezervy ...bez toho aby sme popierali autorsky zamer a jedinecnost pohladu (lebo o com inom to je? vsetko uz bolo odfotene, uz je to ozaj len o tom, ze sme rozny ludia s roznym pohladom na svet)
 
Ultra TXF
2009-01-21 11:08:45+01
Faktom je,že samotné pôsobenie a publikovanie na ePhote ešte nespraví niekoho dobrým fotografom,aj tie rady sú subjetívne,nemusia byť správne,každý môže mať na jednu a tú istú vec iný názor.
Na spríjemnenie dňa a inšpiráciu event.technické informácie je to ok ,ale ako cestu k ´stvoreniu´ fotografa by som to nevidel. Tudy cesta nevede....:)
 
Hegi
2009-01-21 11:21:58+01
duroslav: môžem s tebou len súhlasiť, ale tu nastáva problém. Keď Ti nikto fotku neohodnotí a nepomôže Ti odstrániť chyby, tak ani nevieš kde sú. Ja som dosť sklamaný z tej jednej fotk, čo som tu vložil. viac ako 80 zobrazení a jeden koment?
 
duroslav
2009-01-21 11:35:31+01
príspevok od: Hegi
duroslav: môžem s tebou len súhlasiť, ale tu nastáva problém. Keď Ti nikto fotku neohodnotí a nepomôže Ti odstrániť chyby, tak ani nevieš kde sú. Ja som dosť sklamaný z tej jednej fotk, čo som tu vložil. viac ako 80 zobrazení a jeden koment?
Skrátka, ber to tak, že tá fotka je taký šedý priemer.
Pre mňa osobne sú niektoré žánre fotografií úplne nezaujímavé a vôbec sa k ním neviem vyjadriť dajme tomu po obsahovej stránke. Vyjadrujem sa k tým fotkám, ktoré ma nejakým spôsobom zaujmú. Vyjadrovať sa k fotkám ktoré ma nezaujímajú a neoslovujú považujem za otravnú činnosť, ktorá by mi zabrala strašne veľa času. A uznaj sám, kto si dá záležať na tom, aby dobre robil otravnú činnosť? Potom by tomu zodpovedali aj tie výsledky.
 
Hegi
2009-01-21 11:49:50+01
takže z toho vyplýva, že tento problém nemá zmysel riešiť a diskusia je uzavretá :)
 
slavmiro
2009-01-21 12:28:48+01
chlapci, tolko kolko ste tu za jeden 1/2 popisali ste mohli venovat hodnoteniu fotiek. Nech je vam aspon moja osoba vzorom.. ;)
 
Ultra TXF
2009-01-21 12:37:52+01
Inak čím dlhšie som tu,tým viac nadobúdam presvedčenie,že nejaké publikovanie tu nemá extra nejaký význam,ak si tu niekto potrebuje zvýšiť vlastné ego tak ano,ale inak to nemá praktický význam.Zadšej isť von a fotiť.Tu je to viacmenej len o pokece a sem tam nadobudnutiu nejakej cielenej informácie dajme tomu ohľadom objektívu a tak...
 
zelovoc
2009-01-21 19:21:03+01
myslim, ze ak niekto chce aby mal svoju fotku okomentovanu, tak musi v prvom rade niecim zaujat. ak su tie fotky len obycajny priemer tak zapadnu do zabudnutia a nikto si ich nevsimne lebo su nezaujimave, ako napr. moje fotky, cize cesta nevedie cez nutenie sa ku komentarom ale ku kvalitnym fotkam ktore dokazu zaujat. nemusia byt dokonale, musia byt zaujimave.
 
2009-01-21 19:39:37+01
príspevok od: Ultra TXF
Inak čím dlhšie som tu,tým viac nadobúdam presvedčenie,že nejaké publikovanie tu nemá extra nejaký význam,ak si tu niekto potrebuje zvýšiť vlastné ego tak ano,ale inak to nemá praktický význam.Zadšej isť von a fotiť.Tu je to viacmenej len o pokece a sem tam nadobudnutiu nejakej cielenej informácie dajme tomu ohľadom objektívu a tak...
hovoríš mi z duše...neviem prečo mám pocit, že sa to tu mení...len je otázka, či k lepšiemu...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()