Hore
Fórum » Návrhy a pripomienky
 

Ako byt TOP na Ephoto :)

2009-03-05 19:44:16+01
No keďže sem na Ephoto chodím uz nejaký ten piatok, pripravil som Vás pár rád ako dostať do TOP prehlaďu , fotky dňa a fotky mesiaca. • Top prehľad : Táto kategoria je najširšia, ale má niekoľko pevných pravidiel, ktoré je nutné dodržiavať. Ak fotíme ženu držíme sa pravidla - čím menej oblečenia tým lepšie - a tak v duchu hesla cecky ven/hezká prdel sa snažíme nás objekt zbaviť čo najviac nepotrebného oblečenia. Tieto fotky majú úspech u mužského publika ale je tu riziko, s ktorým je nutné ratať. A to, že každý ma iný vkus a objekt sa nemusí zrovna každému páčiť. Fotenie mužov je povolené len od veku objektu 55+ a čím vačšia brada/fúzy a čím viac vrások, tým je fotka úspešnejšia. Na koniec do tejto kategórie patria fotky zo zahraničia. Múzem, most , more, kopec, všetko čo je mimo SVK sa počíta. Tieto fotky majú úspech zvačša u ľudí, ktorí vačšinu svojho života prežili v komunizme a zahraničie poznajú len z podobných fotiek. • Fotka dňa : Táto kategória má striktné pravidlá, ktorých porušenie sa často trestá. Dovoľuje sa fotiť len zvieratá. Najlepšie vtáky(to je jedno aké)..sýkorky, vrabce všetko čo má krídla sa ráta – je jedno v akej polohe hlavne že sú. Na špecialne povolenie sa možu fotiť aj iné zvery, ktoré ale musia vyvíjať nejakú aktivitu(jesť, utekať atď…). Pri týchto fotkách sa nedbá na pravidlá ktorým sa smrtelný fotograf vyhýba... doležitý je objekt-nič iné nas nezaujíma. Tieto fotky majú veľký úspech u ľudí, žijúcich v meste, ktorí o exzistencii podobných stvorení vedia len z dokumentov na Discoveri. Špeciálnu kategóriu tvoria živočíchy, ktoré poznáme len z filmov Ridley-ho Scott-a (oči muchy atď) a však ich fotenie je náročné a preto sa objavujú na fotkách len zriedkavo. • Fotka mesiaca : Tu exzistuje len jedna kategória – Hrad na kopci alebo samotný kopec zo SVK . Zvyčajne pozliepaný do panorámy aby budil dojem majostátnosti, šikovnosti a profesionality autora. Úspech je zaručný, pretože osloví každú skupinu. Obyvatelia miest snívajú aké krásne tam musí byť žiť, chlapci z dediny spomínaju ako tam vyrastali, bratia Češi ticho závidia a proste všetkým z tej chrumkavej fotky cvrkne do bavlnky. • Umelecké fotky : Tieto fotky tvoria špecifickú kategóriu. Na Ephoto niesu veľmi obľúbené ale ak sa predsa len rozhodnete, že idete byť umelcom, tak tu je nieniekoľko pravidiel, ktoré ale ako správny umelec musíte porušovať : - Fotiť výhradne mobilom ..ide predsa o myšlienku nie o kvalitu. - Ľuďom zásadne rezať končatiny.. stale ide o myšlienku. - Vidiet umenie aj tam kde nieje..myšlienka tam predsa je. Pri týchto fotkách je ale nutné sa pripraviť na kritiku a je lepšie si do predu pripraviť hárok s možnými otázkami a v rámci duševneho cvičenia si na ne aj odpovedať. Fotka je síce základ ale odborná literatura odporúča dodržiavať aj nasledujúce pravidlá : - Fotku pridávať v čase 00:01 až 00:09 a urýchlene si ju obodovať vaším druhým kontom aby sa hneď dostala minimálne do prehľadu. - Mať minimálne 5 kamarátov, ktorí si vzájomne medzi sebou dávaju 3x7 (toto pravidlo sa dá obísť vytvořením 5 vedľajšich účtov). - Vyjadrovať san a fore štýlom : všude sem byl, všechno jsem videl... vačšinu užívateľov to presvadčí o tom že naozaj viete o čom hovoríte... - Komenty k cudzím fotkám písať výhradne štýlom : jemne by som to orezal z prava, padá ti to do ľava..dovoľuje sa aj použitie frázy ”posunul by som to viac hore” .. aby ste každého presvedčili o svojom dokonalom cite pre kompozíciu atď... No to by bolo asi všetko ale ak sa vám aj naďalej nedarí mať svoju vysnívanu fotku dňa... Nezúúúfajte. Vždy je tu plno iných foto-portálov, z ktorých možete nejakú fotku ukradnúť a vydávať ju za svoju čo by vám už želaný úspech malo priniesť. Veď o to predsa v konečnom dosledku aj ide. A tak vám želám pevnú ruku a dobré svetlo a dúfam, že tento jemne satiricky ladení príspevok nikto nezobral vážne a ani osobne, pretože zámerom bolo trosku rozveseliť užívateľov v tieto upršané dni a nie uraziť.
 
b.a.f.o.a.r.t.
2010-07-11 04:58:13+02
príspevok od: conan7
a keď budem mať 400mm f2.8 a budem vedieť tak fotiť ako joe klamar, či jonh mcdermott, tak s vami sa ani nebavím :DDDDDDDDDDDDDDDDDD
tomu rozumiem :) už keby som mal to čo ty tak sa s tebou nerozprávam :)
 
b.a.f.o.a.r.t.
2010-07-11 05:01:30+02
príspevok od: Granko
ja by som ich nechcel...ťažké to je ako krava, veľké ako krava, nosiť to treba a to sa mi nechce :o)
a máš fitko zdarma .:).:).:)..:).
 
titinius
2010-07-11 09:11:48+02
príspevok od: conan7
a keď budem mať 400mm f2.8 a budem vedieť tak fotiť ako joe klamar, či jonh mcdermott, tak s vami sa ani nebavím :DDDDDDDDDDDDDDDDDD
bral by som vsetkymi desiatimi ! :D
 
Granko
2010-07-11 09:17:58+02
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
a máš fitko zdarma .:).:).:)..:).
skôr by som bral nosičku zdarma :o))
 
Marcel Rebro
2010-07-11 09:36:25+02
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
a máš fitko zdarma .:).:).:)..:).
Ked som bol u svojich (georgaficky) vzduialenych pribuznych, ujo Tono po obede vstal a vravi ´no je cas ist do fitka´. Ostal som sediet nad gulasom zo srnca (nie Srnca) s otvorenou drzkou ... ujo si obliekol monterky a hijo v 30 stupnovom vypeku na sesternicinu stavbu ...

Inac podobne ´klince´ su jeho specialita. Ked sa chlapi bavili ci je alebo nie je dobry napad ´behat´ za susedou, ujo Tono ze ´ja to mam tazke, najskor by som si musel nejaku vyhrabat ... byva vdela cintorina ...
 
conan7
2010-07-11 09:48:09+02
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
tomu rozumiem :) už keby som mal to čo ty tak sa s tebou nerozprávam :)
ty si trapko :DDD stačilo by zmazať účet na ephoto a odhodiť sim-ku z telefónu a mal by si :DDDDDDD aspoň časť :)
 
conan7
2010-07-11 09:49:47+02
príspevok od: titinius
bral by som vsetkymi desiatimi ! :D
no ved na rozdiel odo mňa ty si to aj môžeš dovoliť :))))) chceš kúpiť 70-200 II a 300mm, tak ked dáš lóve dokopy už máš na 400ku :)))
 
titinius
2010-07-11 10:43:12+02
príspevok od: conan7
no ved na rozdiel odo mňa ty si to aj môžeš dovoliť :))))) chceš kúpiť 70-200 II a 300mm, tak ked dáš lóve dokopy už máš na 400ku :)))
no ale musis rozlisovat ´chciet kupit´ a ´mat v plane kupit´ :) :D
chcel by som aj 1D mkIV :) a 85mm f1,2 :) a mnoho dalsich,,, ale ostava to v rovine ´chcem´ :) resp prajem si
 
titinius
2010-07-11 10:45:44+02
sory ze sa miesam do dialogu :) ale ujo by si mal davat bacha, lebo lahko moze natrafit na problemy so srdieckom ked sa bude presilovat vo velkych teplotach a po slanom jedle (gulasi) ktore zvysuje tlak ;)
 
conan7
2010-07-11 10:53:58+02
jaaaaj myslel som si že máš peniaze pripravené len sa nevieš rozhodnúť kde to zobrať :))))))))))
 
conan7
2010-07-11 10:54:51+02
príspevok od: titinius
sory ze sa miesam do dialogu :) ale ujo by si mal davat bacha, lebo lahko moze natrafit na problemy so srdieckom ked sa bude presilovat vo velkych teplotach a po slanom jedle (gulasi) ktore zvysuje tlak ;)
tu také prkotiny sa na dedine neriešia :) len by ťa vysmiali :))))))))))))))
 
b.a.f.o.a.r.t.
2010-07-11 11:37:08+02
príspevok od: conan7
ty si trapko :DDD stačilo by zmazať účet na ephoto a odhodiť sim-ku z telefónu a mal by si :DDDDDDD aspoň časť :)
ja viem rolo ale nie som zlodej ani chrapúň :) a keď sa jedná o tu 135 možno je to sklo ktoré nikdy nebudem mať ale viem že keď pôjdem okolo toho jura tak mi ho na chvíľu požičiaš :)
 
b.a.f.o.a.r.t.
2010-07-11 11:39:56+02
príspevok od: Granko
skôr by som bral nosičku zdarma :o))
jáj áno ale to je úplne iné ihrisko a aj iná liga :)
 
b.a.f.o.a.r.t.
2010-07-11 11:45:25+02
to poznám bolo 30 v tieni ale ja u kámoša na stavbe som hádzal do miešačky ako o život a bolo super fitko a večer mi dáva peniaze a ja že čo ti šibe veď ja som u teba relaxoval :) že zober ma večer na pivo a je to ok :) a on že tu máš peniaze alebo teda po novom € a mám to lacnejšie .:)
 
conan7
2010-07-11 11:45:38+02
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
ja viem rolo ale nie som zlodej ani chrapúň :) a keď sa jedná o tu 135 možno je to sklo ktoré nikdy nebudem mať ale viem že keď pôjdem okolo toho jura tak mi ho na chvíľu požičiaš :)
všimol som si :)))))))))))
požičiam ti hocičo (z výbavy) aj na dlhšiu dobu, ked aspoň cestu preplatíš :)))))))))
 
javelin
2010-07-11 12:22:52+02
Aj ja som dnes nejako nafúknutý....idem to vyplávať....:)))
 
b.a.f.o.a.r.t.
2010-07-11 12:32:43+02
príspevok od: javelin
Aj ja som dnes nejako nafúknutý....idem to vyplávať....:)))
Dúfam že ti nevá že som si dal do profilu to čo mám keďže viem že na foto tohto druhu máš copyrajt :)
 
b.a.f.o.a.r.t.
2010-07-11 12:35:38+02
príspevok od: conan7
všimol som si :)))))))))))
požičiam ti hocičo (z výbavy) aj na dlhšiu dobu, ked aspoň cestu preplatíš :)))))))))
Jasné :-)
 
titinius
2010-07-11 13:46:09+02
príspevok od: conan7
tu také prkotiny sa na dedine neriešia :) len by ťa vysmiali :))))))))))))))
no ja byvam na dedine 21 rokov a cca 9 mesiacov :) a riesim to dost casto :)
 
conan7
2010-07-11 13:51:52+02
príspevok od: titinius
no ja byvam na dedine 21 rokov a cca 9 mesiacov :) a riesim to dost casto :)
ty si už moderný fičúr :DDDDDDDDDd
 
Strana 20 z 21
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()