Hore
Fórum » Návrhy a pripomienky
 

Zaciatocnici na Ephoto

PeterSA11
PeterSA11 2010-02-10 18:55:45+01
Dobrý deň. S portalom ephoto som velmi spokojny. Jedina vec ktora mi tu trichu chyba je mozno nieco ako sekcia pre zaciatocníkov. Fotočkola a články pre začiatočníkov sú síce dobré, čo som mal na myli je skôr to že fotky pridané uzaciatocnikmi sa zvacsa stratia medzi fotkami pokrocilích (samozrejme pre ich nizsiu kvalitu a nedostatky) a tak sa obidu bez alebo len s malo kometarmi. Tak ma zaciatocnik ako napr ja len malo spatnej väzby, ktora by pomohla pri zdokonalovani. dakujem
 
PeterSA11
2010-02-10 23:26:54+01
príspevok od: kapurka
Ahoj Peter. Chápem o čo ti ide a vo svojich začiatkoch na fotostránkach som pachtila po radách a názoroch taktiež. Fotím asi rok a rovnaký čas navštevujem fotostránky. Nie som však toho názoru, že je potreba nás začiatočníkov separovať.Myslím si, že človek aby napredoval musí sledovať tých lepších a učiť sa od nich. Takže budem radšej outsaider v spoločnosti výborných, než jednooký medzi slepými. Zistila som, že je dobré nájsť si niekoho vo svojom okolí, kto ti bude vedieť poradiť, tiež sa skús popozerat po nejakých fotokluboch a nie sú na škodu aj nejaké WS, tieto veci ťa vedia dostať dosť dopredu a hlavne je dobre sledovať komenty už u spomínaných dobre hodnotených fotografií. Hlavne vydrž, ak ťa to baví a výsledky sa určite dostavia! ... mimochodom si myslím, že je tu fakt kopec fajn ľudí, ktorí sa snažia poradiť ako fotku vylepšiť...to si ešte nezažil iné stránky, kde ti rádoby znalci okomentujú akurát chyby a aké je to strašné ale žiadna konkrétna rada...:)))
:-D plne súhlasím a zároveň odvolávam návrh, ktorým som začínal toto vlákno. Uz prvy príspevok ma presvedcil ze je to hlúposť :-D.
 
kapurka
2010-02-10 23:33:32+01
príspevok od: PeterSA11
:-D plne súhlasím a zároveň odvolávam návrh, ktorým som začínal toto vlákno. Uz prvy príspevok ma presvedcil ze je to hlúposť :-D.
:D ozvať sa to chce odvahu. Je to tvoj názor a snáď ti tu pomohol nájsť odpovede, ktoré si potreboval.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2010-02-11 07:29:52+01
príspevok od: dodo_bb
Peter, pokús sa dostať do nejakého fotokolektívu. To je určite najlepšia cesta ako napredovať. Komentáre od neznámych sú síce cenné, ale väčšinou je tá odozva hlavne u začiatočníka slabá. Hlavne na začiatku pomáha skúsený kamarát. Pridaj sa k niekomu, hoci len aby si mu nosil statív, robil asistenta, pokiaľ to bude slušný fotograf, rýchlo sa od neho veľa naučíš. Starý systém fotoklubov bol veľmi účinný...
Asistent na nosenie statívu a prisvetľovanie odraznou fóliou pri fotení makra by sa mi veru zišiel... :-)
 
zelovoc
2010-02-11 08:02:29+01
príspevok od: Stratený Stano
Asistent na nosenie statívu a prisvetľovanie odraznou fóliou pri fotení makra by sa mi veru zišiel... :-)
len to by sa chudak s tebou nanosil po tych kopcoch. clovek by cakal rady a dostal by 20 km hore dolu s plnou polnou :D
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2010-02-11 08:09:35+01
príspevok od: zelovoc
len to by sa chudak s tebou nanosil po tych kopcoch. clovek by cakal rady a dostal by 20 km hore dolu s plnou polnou :D
Pečené holuby z neba nepadajú... :-)
Ale však občas aj sadli by sme, klobásku opiekli, pivko v družnej debate vypili... :-)
 
Palso
2010-02-11 09:56:15+01
http://i.imgur.com/b2feF.png =DDD
 
spam82
2010-02-11 11:21:16+01
príspevok od: Palso
http://i.imgur.com/b2feF.png =DDD
dakujem, mam hned krajsi den :o) hdr hole = zonovy system? ci nie?
 
Palso
2010-02-11 13:03:46+01
príspevok od: spam82
dakujem, mam hned krajsi den :o) hdr hole = zonovy system? ci nie?
čo je to zónový systém? :) hdr hole = prepad kvality na grafe po vytváraní fotiek hdr fotiek ako technického a módneho hitu mnohých užívateľov :)
 
Sandal
2010-02-13 06:26:23+01
príspevok od: PeterSA11
Samozrejme máte pravdu. Mam pred sebou ešte veľmi dlhu cestu (dúfam), aby sa moja fotka zaujala apon niekho musi sa mi vydari aj s velkou dávkou stastia. napadlo ma to len pre to ze ked existuje prva druha a tretia liga v sportoch tak by mozno mohlo existovat nieco take i tu
To prirovnanie so športom je dobré v tom smere,že za športovca nikdo nemôže trénovať a rovnako ani za nás nikto nemôže fotiť a zbierať skúsenosti.
Na druhej strane,ak by sem zavítal nový ephoťak s vynikajúcimi dielami,tak bude mať úspech hneď a nemusí prestupovať z nižšej ligy do vyššiej.
Si myslím ja .... čo poviete ?!?
 
Marcel Rebro
2010-02-13 08:21:09+01
To kecas! Vcera na pan Kvietik rozpraval pribehy zo ´starych dobrych´ Ta3ov a ´vtedy´ zjavne na kazdej chate minimalne klobasky padali ... a aj nieco ostrejsie
 
b.a.f.o.a.r.t.
2010-02-13 08:45:15+01
Orlie pierko či medená veža
 
Marcel Rebro
2010-02-13 09:02:11+01
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
Orlie pierko či medená veža
medenka ... posledny veteran
 
delfinmsvk
2010-02-13 09:21:36+01
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
Orlie pierko či medená veža
takže 60tka to istý snád nedostane nik pokutu :-D
 
Dodo PO
2010-02-13 09:54:58+01
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
Orlie pierko či medená veža
Hej, hej, to boli časy, keď páni Majstri na medvede chodili. To boli chlapi, dnes je to akési feminizované.
 
seifi
2010-02-13 10:14:44+01
Zdravím. Nemyslím si, že je treba pre začiatočníkov nejakú sekciu, pretože ich to zbytočne a umelo oddiaľuje sa zaradiť do života na serveri. Predsa nikto nemá záujem sa citiť akoby na kraji spoločnosti a mať nejakú opateru. Na jednom fotoserveri boli fotky označené v zmysle absolvent fotoakademie, poviem vám, keby to označenie nemali, prehliadol by si ich dvojnásobný počet ľudí.
Čo sa týka komentov vo všeobecnosti, skôr ako o ich počet ide o ich obsah. Komenty u normálnych fotiek (podľa mňa) typu pekné, páči, super, nikoho neposúvajú vpred. Nie som odborník, fotím menej, môj koment je riadený citom. Keď u fotky uvediem, že to vidím inak, niečo mi chýba, je reagované slovami, ak sa ti nepáči nechaj to tak, nepozeraj, nemáš galériu a kecáš. Čítam debaty a komenty a vidím, že sa tu reaguje akosi výbušne a neprimerane útočne.
Čo sa týka bodovania, to je ďalšie téma ale asi do iného fóra.
 
meetU
2010-02-13 10:46:16+01
zaujimave :)paci sa mi to :)
 
PeterSA11
2010-02-13 10:57:43+01
príspevok od: meetU
zaujimave :)paci sa mi to :)
Aj mne ceľkom len neviem či by to fungovalo.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()