Hore
Fórum » Návrhy a pripomienky
 

cistenie snimaca

8martin5
8martin5 2010-07-03 17:53:42+02
Musim sa foru pochvalit. Prezrel som si vsetky tutorialy, navody, videa a rady, ako si doma vycistit snimac. Takmer sa to skoncilo katastrofou. Po odkryti zrkadla sa na mna diva klenot {takmer} kazdej zrkadlovky, sama spina, vlakna a tmave body. Vybehol som do najblizsieho obchodu s fototechnikou {najblizsi znamena 60 km} a kupil si rozne pomocky, handricky, vodicky, tycinky. Obrovska chyba. Uz to nebudem robit, radsej si cestu predlzim o dalsich 60 km a dam vo Viedni profesionalom nie najlahsiu ulohu- vycistit snimac. Ked na tych videach to vyzeralo taak jednoducho...
 
javelin
2010-07-04 12:39:48+02
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
Dnes ti už stačí aj blok a netreba ani pôvodnú škatuľu :)
Au...:)
 
8martin5
2010-07-04 13:36:32+02
príspevok od: javelin
Au...:)
hmm, skatula sa hodi vzdy....
 
b.a.f.o.a.r.t.
2010-07-04 15:46:09+02
príspevok od: javelin
Au...:)
..park :)
 
Xader
2011-03-19 13:51:40+01
Neviete mi niekto poradit ? Uz som kupil aj sadu na cistenie ... vycistil som filter, objektiv, aj zrkadlovku, ale stale mam na fotkach "cierne body" a nie a nie sa ich zbavit poradte prosim !
 
lubotu
2011-03-19 15:37:32+01
ja som si na cistenie snimaca vyrobil taku pomocku na vysavac ... redukcia z velkej rury na malu hadicku asi 7mm priemer, a dlhu asi pol metra, na konci je hadicka pekne kolmo odrezana a na nej je par vrstiev obväzu a prilepekne na hadicke (ten obvaz je tam preto aby bol prechod hadicky po senzore jemny a nesposobil nijakje problemy)... lahko si snimac vycistim sam ked potrebujem a nepouzivam nijake ofukovace ktory by mi prach rozfukali po vnutri pripadne do tela pristroja.
 
Flodur
2011-03-19 16:56:11+01
príspevok od: lubotu
ja som si na cistenie snimaca vyrobil taku pomocku na vysavac ... redukcia z velkej rury na malu hadicku asi 7mm priemer, a dlhu asi pol metra, na konci je hadicka pekne kolmo odrezana a na nej je par vrstiev obväzu a prilepekne na hadicke (ten obvaz je tam preto aby bol prechod hadicky po senzore jemny a nesposobil nijakje problemy)... lahko si snimac vycistim sam ked potrebujem a nepouzivam nijake ofukovace ktory by mi prach rozfukali po vnutri pripadne do tela pristroja.
Ale si ich ponasával s okolia!!! Podla mňa najbezpečnejšie čistenie snímača: http://www.csfotoobchod.cz/eshop/fotoprislusenstvi/cisteni-a-udrzba/cisteni-senzoru-cipu/eyelead-adhesive-sensor-cleaner-sck-1-2.html, len škoda, že ho nemajú e Ephotoshope.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()