Hore
Fórum » Návrhy a pripomienky
 

Počasie

AReYco
2010-08-12 08:30:49+02
Ahoj. Celkom rád by som mal počasie aj pre iné mestá. Teda konkrétne mi ide o Žilinu:) Neviem odkiaľ máte zdroje na počasie a či je možné pridať nejaké mestá. Ale ak je tam Ivánka pri Dunaji tak Žilina ako zastúpenie severu by tam mala byť.
 
bonifacko
2010-08-12 08:40:13+02
Pozri si aladina na shmu.sk tam je dost presny model na 3 dni, vsetky mesta v SR.
 
Cako
ocenenie redakciou 2010-08-12 08:44:57+02
príspevok od: bonifacko
Pozri si aladina na shmu.sk tam je dost presny model na 3 dni, vsetky mesta v SR.
niekedy su ale pekne nepresni... Ja na shmu inak chodim pozerat stale. Pozriem predpoved na dnes, na zajtra. Na zajtra ma byt slnecno. Pridem este raz neskorsie vecer a uz ma byt zajtra dazd. Uz poriadne nevedia predpovedat ani jeden den dopredu
 
AReYco
2010-08-12 08:46:30+02
príspevok od: bonifacko
Pozri si aladina na shmu.sk tam je dost presny model na 3 dni, vsetky mesta v SR.
veď áno, keď ideš niekde na turistiku fotiť, jasné, že sa nebudeš držať na počasie, kde je jedno slniečko a teplota. Chcel som si len pozrieť približne, že ako asi bude priamo tu na stránke (aby som nemusel pozerať iné, keď túto mám otvorenú stále). Bol to len návrh
 
bonifacko
2010-08-12 08:48:15+02
príspevok od: Cako
niekedy su ale pekne nepresni... Ja na shmu inak chodim pozerat stale. Pozriem predpoved na dnes, na zajtra. Na zajtra ma byt slnecno. Pridem este raz neskorsie vecer a uz ma byt zajtra dazd. Uz poriadne nevedia predpovedat ani jeden den dopredu
No to je fenomen poslednych rokov, tie vyrazne nepresnosti. Aj tento tyžden oznamovali opäť lejaky od štvrtka. V BA je obloha ako vymetena.
Už to priznali odbornici, že sa im predpoveda čoraz horšie. Príroda sa zbláznila.
 
bonifacko
2010-08-12 08:54:27+02
Ja inak pozeram www.wetterzentrale.de, len treba vedieť čítať z tych predpovednych map. To je iny model, tzv.americky.
Volba: ´Weitere GFS karten´ a potom ´M-Europa´ a potom v tych šedych poliach napr. ´500 hPa Geopot...´ to je rozlozenia tlakovych utaraov vo vyske asi 5 km, to je v časti atmosfery, kde sa to pačie a varí. A potom volba ´3h Niederschlag´ to je odhad uhrnu zrážok za 3 hodiny, to by ti pomohlo. Da sa to posuvat po 3 hodinach.
 
Granko
2010-08-12 09:00:08+02
wettercentrale je jeden z troch najlepších predpovedných portálov v Európe a čítať družicové snímky je jednoduché, čiže aj obyčajný človek si vie zistiť dosť presnú predpoveď...
 
maTTo_corp
2010-08-12 09:02:57+02
to je ako vo filme, že nezávezný ničím zaujímavý rozhovor o počasí...práca tu už bola, prečo nie počasie :) ktovie, možno chalan neskôr aj pochváli nejakej miestnej slečne náušnice :))))))...alebo sa to zvrhne na šport ak žiadna miesta slečna nezablúdi :)))...no dosť bolo offtopicu, hlboko sa ospravedlňujem všetkým, ktorých som mohol vyviesť z rovnováhy :)
 
Bpali
2010-08-12 09:10:14+02
ja pozeram pocasie na www.accuweather.com, je tam aj plugin,co si das do firefoxu
 
bonifacko
2010-08-12 09:10:14+02
príspevok od: Granko
wettercentrale je jeden z troch najlepších predpovedných portálov v Európe a čítať družicové snímky je jednoduché, čiže aj obyčajný človek si vie zistiť dosť presnú predpoveď...
Družicove snimky zobrazuju bud aktualne dianie, alebo dianie, čo už bolo. Čo vieš z toho vyzistiť? Okrem toho, družica zobrazuje oblačnosť (tie biele miesta), no z oblačnosti nie vždy prší. Lepšie su potom radarove informacie, ktore monituju intenzitu zrášok.
 
Imiy
2010-08-12 09:14:42+02
Okamzitý vývoj pocasia mas aj na Google earth ,,, zaskrtni Weather a mas pocasie .
 
Granko
2010-08-12 09:17:29+02
príspevok od: bonifacko
Družicove snimky zobrazuju bud aktualne dianie, alebo dianie, čo už bolo. Čo vieš z toho vyzistiť? Okrem toho, družica zobrazuje oblačnosť (tie biele miesta), no z oblačnosti nie vždy prší. Lepšie su potom radarove informacie, ktore monituju intenzitu zrášok.
no zatiaľ nie sú družice, ktoré by ukazovali, čo sa stane - bohužiaľ ani na počasie :o)
prúdenie vzduchu, tlak, oblačnosť a ako píšeš v spojení s radarovými podkladmi sa to celkom dá...
 
Granko
2010-08-12 09:21:00+02
príspevok od: maTTo_corp
to je ako vo filme, že nezávezný ničím zaujímavý rozhovor o počasí...práca tu už bola, prečo nie počasie :) ktovie, možno chalan neskôr aj pochváli nejakej miestnej slečne náušnice :))))))...alebo sa to zvrhne na šport ak žiadna miesta slečna nezablúdi :)))...no dosť bolo offtopicu, hlboko sa ospravedlňujem všetkým, ktorých som mohol vyviesť z rovnováhy :)
to budú potom čítaníčka - že sa tu tolerujú témy typu offtopic či počasie...však odbornosť nadovšetko ;o)
 
maTTo_corp
2010-08-12 09:23:02+02
príspevok od: Granko
to budú potom čítaníčka - že sa tu tolerujú témy typu offtopic či počasie...však odbornosť nadovšetko ;o)
ale aby som sa aj k téme vyjadril....ja pozerám počasie najčastejšie z okna, je to vcelku jednoduché, vidím ešte celkom dobre (hlavne cez deň), okno sa tiež dá otvoriť a trvá to vcelku krátko...neviem čo lepšie by som poradil :)
 
Granko
2010-08-12 09:28:38+02
príspevok od: maTTo_corp
ale aby som sa aj k téme vyjadril....ja pozerám počasie najčastejšie z okna, je to vcelku jednoduché, vidím ešte celkom dobre (hlavne cez deň), okno sa tiež dá otvoriť a trvá to vcelku krátko...neviem čo lepšie by som poradil :)
a to okno je akože portable? lebo ak áno, kúpim, cenu si povedz :o) zíde sa mi, keď chodím po rodnej hrudi slovenskej - otvorím to tvoje okno a budem vedieť, ako je vonku :o)
 
rbr69
2010-08-12 11:43:00+02
príspevok od: maTTo_corp
ale aby som sa aj k téme vyjadril....ja pozerám počasie najčastejšie z okna, je to vcelku jednoduché, vidím ešte celkom dobre (hlavne cez deň), okno sa tiež dá otvoriť a trvá to vcelku krátko...neviem čo lepšie by som poradil :)
ak fotis len ziarovku doma v interieri, tak nazretie cez okno je dostacujuce, avsak na fotenie krajiny a niekolkokilometrovy trek je potrebnejsia fundovana meteo informacia
 
maTTo_corp
2010-08-12 11:44:48+02
príspevok od: rbr69
ak fotis len ziarovku doma v interieri, tak nazretie cez okno je dostacujuce, avsak na fotenie krajiny a niekolkokilometrovy trek je potrebnejsia fundovana meteo informacia
čakal som, kto to zoberie vážne :)....ale rozumiem, odbočujeme tu od témy, zamorujeme to tu, dokonca si dovolíme vtipkovať...všetkému rozumiem :)...
 
rbr69
2010-08-12 11:45:55+02
príspevok od: AReYco
veď áno, keď ideš niekde na turistiku fotiť, jasné, že sa nebudeš držať na počasie, kde je jedno slniečko a teplota. Chcel som si len pozrieť približne, že ako asi bude priamo tu na stránke (aby som nemusel pozerať iné, keď túto mám otvorenú stále). Bol to len návrh
aj keby ephoto dalo na stranku nejaku sekciu o pocasi, bude to len zakladna info, ktora nenahradi specializovane meteo weby, kde je pravdepodobnost predpovede lepsia ... napr. http://www.windguru.cz/cz/index.php?switchlang=1
 
rbr69
2010-08-12 11:48:49+02
príspevok od: maTTo_corp
čakal som, kto to zoberie vážne :)....ale rozumiem, odbočujeme tu od témy, zamorujeme to tu, dokonca si dovolíme vtipkovať...všetkému rozumiem :)...
a co si cakal, ze nikto nezareaguje, ked si obcas nevies zahryznut do jazyka alebo klepnut radsej po prstoch? ... ale velmi potesujuce, ze si pochopil
 
maTTo_corp
2010-08-12 11:54:50+02
príspevok od: rbr69
a co si cakal, ze nikto nezareaguje, ked si obcas nevies zahryznut do jazyka alebo klepnut radsej po prstoch? ... ale velmi potesujuce, ze si pochopil
:)...ty zjavne nie :)...nevadí...

...už som ticho...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()