Hore
Fórum » Návrhy a pripomienky
 

Mám právo hodnotiť fotky?

apple
apple 2010-10-31 14:49:43+01
Už dlhšie mám dilemu, či ako úplný začiatočník, mám právo hodnotiť fotky iných po technickej kvalite, ktorej sám dobre ešte nerozumiem. Pridať slovné hodnotenie "páči" je iná vec, ako hodnotiť ich technickú kvalitu. Neviem či mi presne rozumiete, lebo dať 3x7 fotke ktorá sa mi páči, nie som si istý, či je to to pravé orechové.
 
Pixxel
2010-11-01 07:41:25+01
´ K skvelej fotke, ktorej autor nie je kazdodennym elitnym prispievatelom a vysmievacom na fore a zaroven nebola pridana vo vhodny cas, sa nemusi vyjadrit nikto a predsa je to skvely zaber... ´
... skvele si to vystihol, lepsie sa ani neda ...
 
maTTo_corp
2010-11-01 10:51:36+01
príspevok od: javelin
Smelo hodnoť....výsledok nenechá na seba dlho čakať....hlavne opatrne v oblasti chrobáčikov...:)))
:))))
 
maTTo_corp
2010-11-01 11:16:18+01
tiež súhlasím s tým, že každý má právo sa k fotke vyjadriť...ide len o to aby si rozmýšľal nad tým, čo píšeš...sú tu totiž jedinci, ktorí sa naučia zopár fráz a tie vkuse dookola omieľajú v komentároch....často bez nejakého logického základu...

i keď celej tejto problematike úplne nerozumieš, názor na fotku predsa môžeš mať a ak sa na ňu pozrieš a niečo sa ti tam nepáči, tak to napíš...je to o tvojom dojme z fotky...je tu viacero ľudí, čo hodnotia čiste pocitovo a technickú stránku neriešia - resp. aspoň zo začiatku neriešili no časom sa to na človeka nalepí a dosť sa toho naučí aj z komentárov iných...

..takže môj názor - neboj sa prejaviť...a nenechaj sa odradiť...
 
maTTo_corp
2010-11-01 11:27:04+01
príspevok od: Artpraktik
Čísla sú dobré možno pre štatistiku. Komentár však vysvetľuje, zjemňuje dopady nízkeho bodovania, povzbudzuje alebo odraďuje...
Taká perlička: Dostal som dnes od kamaráta požiadavku zhodnotenia jeho práce v muzikáli Báthoryčka. Nepýta sa čo som nafotil ja, ale komentár ho zaujíma. Je vynikajúcim fotografom ktorému nesiaham ani po kotníky a predsa chce zhodnotenie. Minulý týždeň mi žiačka maturitného ročníka pre zmenu v smere kde som ako ryba vo vode povedala, že ju môj názor nezaujíma vôbec... Takže kritika môže byť chápaná ako vec žiadaná aj odmietaná. A niekomu ide len o body.
ide aj o to, že ľudia ktorí niesú v určitej oblasti úplne doma sa na to môžu pozerať ináč, často viac triezvo a s nadhľadom...môžu si všimnúť veci, nad ktorými sa iní nezamyslia...takže aj preto je dobré niekedy počuť názor od niekoho nezainteresovaného a podobne...aspoň ja mám také skúsenosti :)
 
staleusmiaty
2010-11-01 12:24:43+01
Zaujímavá debata.. Osobne mám za to, že slovný komentár je omnoho dôležitejší a osožnejší ako bodovanie - to sa tu aj tak hýbe v intervaloch 5-7 :) A zmysluplný názor je podľa mňa dobrý od kohokoľvek - začiatočníka i pokročilého.
 
apple
2010-11-01 12:31:05+01
ďakujem za vaše názory... je zaujímavé, že skoro každá hodnotená fotka má buť 6 alebo 7, pritom podľa môjho názoru by to mali mať iba fotky najlepšie, lebo ako začiatočník, si potom neviem vyselektovať podľa hodnotení kvalitnú fotku od tej ´ľúbivej´... väčšinou stačí holá žena alebo zaujímavé miesto a je to tam...
 
atiart
2010-11-01 13:49:34+01
príspevok od: maTTo_corp
ide aj o to, že ľudia ktorí niesú v určitej oblasti úplne doma sa na to môžu pozerať ináč, často viac triezvo a s nadhľadom...môžu si všimnúť veci, nad ktorými sa iní nezamyslia...takže aj preto je dobré niekedy počuť názor od niekoho nezainteresovaného a podobne...aspoň ja mám také skúsenosti :)
..... zas najdu sa jedinci, ktorým to najviac ide pod vplyvom alkoholu :))))
 
maTTo_corp
2010-11-01 14:18:55+01
príspevok od: atiart
..... zas najdu sa jedinci, ktorým to najviac ide pod vplyvom alkoholu :))))
tomu budem s kľudným svedomím veriť :))))
 
atiart
2010-11-01 14:21:13+01
príspevok od: maTTo_corp
tomu budem s kľudným svedomím veriť :))))
..... tak už potom nepi :))))
 
maTTo_corp
2010-11-01 14:27:08+01
príspevok od: atiart
..... tak už potom nepi :))))
bez toho tu ani nejdem, povedz ty ;))))
 
atiart
2010-11-01 14:31:19+01
príspevok od: maTTo_corp
bez toho tu ani nejdem, povedz ty ;))))
no vieš jak to je : vo vine je pravda :) a potom sa ospravedlňuj :))))))
 
wayne
2010-11-01 14:35:11+01
príspevok od: atiart
no vieš jak to je : vo vine je pravda :) a potom sa ospravedlňuj :))))))
veru, tlacidlo edit/delete by sa zislo. clovek pod vplyvom alkoholu ma trosku ine kriteria a slovnik :) to sa potom hodnotia pociny v galerii jedna radost, akurat na druhy den pride zopar sprav o ignoracii :)
 
illusion
2010-11-01 14:56:23+01
príspevok od: apple
ďakujem za vaše názory... je zaujímavé, že skoro každá hodnotená fotka má buť 6 alebo 7, pritom podľa môjho názoru by to mali mať iba fotky najlepšie, lebo ako začiatočník, si potom neviem vyselektovať podľa hodnotení kvalitnú fotku od tej ´ľúbivej´... väčšinou stačí holá žena alebo zaujímavé miesto a je to tam...
´... väčšinou stačí holá žena alebo zaujímavé miesto a je to tam...´

ano, toto je jedna z vlastnosti tohto webu. plus na ludi tu plati este daco z azijskych bojovych umeni (len BW), foto pod vodou - vtedy na kompozicii nezalezi, hlavne je mat spravny nick
 
illusion
2010-11-01 15:11:56+01
príspevok od: apple
ďakujem za vaše názory... je zaujímavé, že skoro každá hodnotená fotka má buť 6 alebo 7, pritom podľa môjho názoru by to mali mať iba fotky najlepšie, lebo ako začiatočník, si potom neviem vyselektovať podľa hodnotení kvalitnú fotku od tej ´ľúbivej´... väčšinou stačí holá žena alebo zaujímavé miesto a je to tam...
ale pozor, nesmies elite hodnotit fotky nizsie ako 6, pretoze zrazu nie si kompetentny, lebo nerozumies umeniu :-)
 
javelin
2010-11-01 17:11:43+01
príspevok od: illusion
ale pozor, nesmies elite hodnotit fotky nizsie ako 6, pretoze zrazu nie si kompetentny, lebo nerozumies umeniu :-)
Nemusíš hodnotiť ani elite....tu som si dovolil kritiku k tejto nádhernej fotografii
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-galeria/?action=showPhoto&id=151639

a už mi jej autor napísal do sukromnej ,že mám sklenené oko....síce nemam ale dlabať na to...:)
Tak kvôli nemu a jemu podobným to tu z hodnotením vyzerá tak ako vyzerá....hodnotenim fotografii ktoré sa páčia , čiže 6-7 sa vyhneš obťažovaniu v súkromnej .....
(neplatí pre mňa , ja dám koment pod zakúto nádheru vždy a na súkromnú poštu podobného vieroviznania nereagujem)....:)))))
 
illusion
2010-11-01 17:53:23+01
Vidis, tam ani ceciky nepomohli. Ani ta rybka. ... Javelin to ty nerozumies fotografii, predsa nemozes kritizovat fotku co spraveu fotak s karlos zeissos sonnar bazmek ultra H7 svojho casu plno vela penazi stojaci!!!

Debilovi nevysvetlis ze je debil lebo je debil. A javelin paci sa mi tvoj pristup, tvoje komebtare aspon stoja za precitanie. Ale debil to nepochopi, lebo ... Preto
 
javelin
2010-11-01 19:38:56+01
No ja excelujem....:))) tróchen pospím poobede a jeje vieroviiiiiznanie a zzzzzhodnotením.... a zakúto....:)))))
 
Marcel Rebro
2010-11-01 19:48:54+01
Čo je celkom logické. Podľa téorie formálnych jazykov, ´systém nemôže popísať sám seba´ (vééľmi zjednodušene tzv. ´pre debila´ povedané).

Takže ´debil´ (diagnóza F70) má asi tiež problém samodiagnostikovať svoje ochorenie ...
 
javelin
2010-11-01 19:49:44+01
Vieš o tomto sme sa práve nedávno bavili....ludia sa dožadujú komentov , nadávajú na nezáujem a keď niekomu vytkneš katastrofálnu TK , uplne zvrzanú kompozíciu (ak sa vôbec dá v tomto prípade o kompozícii hovoriť) , tak ti pošle toto......

Od : laju
Predmet : Nic moc fotky
Text :
Mas asi sklenne oko

A to si podla mna jeho fotka zaslúžila 0,0,1.....a takto si tu žijeme a vôbec sa nenudíme...:)))

 
Cyril
2010-11-01 19:59:46+01
Ved tam islo len o ulovok. Panovi vobec nejde o fotografiu a vyzera (podla galerky), ze ani nema zaujem sa nieco ucit, ved staci pozriet exif (vsetko auto, staci len cvaknut). Asi si si nespravneho vybral, tam budes len stracat cas. Ked je vidiet ze nechce, tak nechce, co si stazujes :)
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()