Hore
Fórum » Monitory a kalibrácia
 

Eizo EV2333W vs. NEC multisync P221W

dobresvetlo
2012-11-11 21:35:58+01
Zdravim...nejaka rada ktory z tycho dvoch monitor je pre mna ako vasniveho amatera je lepsia? Oba monitory maju velmi dobre recenzie, Nec ponuka farebny priestor AdobeRGB a le zas ma mensie rozlisenie a je aj drahsi. Ma niekto skusenosti s tymito monitormi? Dakujem
 
maraou
2012-11-11 23:21:41+01
príspevok od: dobresvetlo
Zdravim...nejaka rada ktory z tycho dvoch monitor je pre mna ako vasniveho amatera je lepsia? Oba monitory maju velmi dobre recenzie, Nec ponuka farebny priestor AdobeRGB a le zas ma mensie rozlisenie a je aj drahsi. Ma niekto skusenosti s tymito monitormi? Dakujem
Ahoj, mam uvadeny NEC asi 3 roky a jsem s nim spokojen, ovsem dnes bych se asi dival zase po nejakem vetsim kousku s pomerem 16:10, jsou zase cenove dostupnejsi. Zvazil bych, jak casto posilam foto do tisku a jestli je pro mne ma vyznam investovat do moznosti HW kalibrace ke ktere je potreba prikoupit jeste sondu. Co se tyka AdobeRGB, tak osobne to nepovazuji za nejakou zasadni vyhodu, protoze ta se projevi az pri spravnem zvladnuti color managmentu. V opacnem pripade hrozi, ze ja uvidim sve fotky super brilantne, ale ostatni internetovi divaci (vetsina) uvidi o tridu horsi barvy.
 
lacikam
2012-11-11 23:31:46+01
"maraou" - like, za názor o uhlopriečkach.
"dobresvetlo" - ako vášnivý amatér sa vyhni 16:9 a začínaj aspoň pri 24"..
 
Rofo
2012-11-12 00:14:20+01
Ja pouzivam skoro dva roky Eizo EV2333W-H. Asi po roku som ho skalibroval kalibracnou sondou. Farebny profil sa len nepatrne lisil od toho ako bol nastaveny od vyroby. Pre gamut sRGB je dost presny uz od vyroby. Dalsia silna stranka tohto monitoru podla mna je cierno-biele zobrazenie. Ak budes robit cierno-biele fotky, tak aj na to sa hodi. Pre niekoho mozu byt slabe stranky ze nema AdobeRGB a velkost je 23".
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()