Hore
Fórum » Monitory a kalibrácia
 

monitor do 250€

miky265
2014-12-09 18:43:15+01
ahoj

potreboval by som poradiť ohľadom výberu monitora, ten čo mam momentálne má už niekolko rokov a ma len 19"

rozpočet nemám veľký ale fotím len pre seba, rodinné výlety a hlavne pre potešenie
čo chcem je 24" monitor v cene maximálne do 250€
síce by som mohol dat aj viac ale račej prihodím eura na filter alebo statív ku fotaku.

tak ak by mal niekto návrh tak nech prosím poradí, budem rád za každý tip a radu
 
Martin8101
2014-12-10 06:19:36+01
hmmm... mam vlastne podobnu poziadavku. Pokukoval som po Dell U2412M - ale uprednostnil som inu vybavu a mozno uz je teraz do 250€ aj nieco lepsie. Aj ja by som privital nejake rady. Recenzii som cital neurekom, ale vela z nich je na moj vkus velmi odborne pisanych. Jednoducho chcem mat na hobby upravu fotografii lepsi monitor (hry nehram, videa na tom tiez nebudem pozerat, mozno sem-tam grafika v Illustratore)
 
fatality
2014-12-10 10:31:57+01
myslim ze za tie peniaze asi naj..podla mnohych recenzii asi najlepsie tovarenske nastavenie sRGB..
http://www.cnews.cz/recenze/benq-bl2411pt-ips-bomba-ktera-konecne-znici-blikajici-dell-u2412m
 
Martin8101
2014-12-10 11:49:39+01
veru super... mal som ho poznaceny, ba dokonca aj ten link na recenziu. Mozno este niekto pripoji aj osobne skusenosti. Diky moc
 
Antonin.Charvat
2014-12-10 21:48:22+01
pokud je kritériem jen ta cena (do 250,- EUR včetně DPH), pak "google" strojový vyhledávač neomylně našel, že s papírově nejlepšími parametry je v zadané ceně jednoznačně nejlepší ten BenQ 2411PT.

Ve zmiňované recenzi je zmíněno, že min. jas monitoru nelze nastavit pod 83 cd/m2. Pokud tedy pracujete převážně ve dne, pak tento min. jas bude zřejmě většinou vyhovovat.
Pokud však pracujete převážně večer při slabším umělém osvětlení (při lampičce), pak Vás může po čase takto rozsvícený monitor začít pálit do očí.
Dell U2412M na tom v tomto ohledu není o moc lépe a jiné monitory v požadované cenové relaci také ne ...
 
miky265
2014-12-10 23:43:41+01
pôvodne čo som ja googlil a pozeral rôzne forka tak radely ten Dell U2412M ale pokial je ten benq lepšia voľba tak určite kúpim skôr ten

ešte skúsim okolo toho čosi pozrieť ale ten benq to asi vyhrá
 
Martin8101
2014-12-11 06:05:41+01
príspevok od: Antonin.Charvat
pokud je kritériem jen ta cena (do 250,- EUR včetně DPH), pak "google" strojový vyhledávač neomylně našel, že s papírově nejlepšími parametry je v zadané ceně jednoznačně nejlepší ten BenQ 2411PT.

Ve zmiňované recenzi je zmíněno, že min. jas monitoru nelze nastavit pod 83 cd/m2. Pokud tedy pracujete převážně ve dne, pak tento min. jas bude zřejmě většinou vyhovovat.
Pokud však pracujete převážně večer při slabším umělém osvětlení (při lampičce), pak Vás může po čase takto rozsvícený monitor začít pálit do očí.
Dell U2412M na tom v tomto ohledu není o moc lépe a jiné monitory v požadované cenové relaci také ne ...
A co NEC EA244WMi? Nechcem zneuzivat Vas cas na veci, ktore si viem samozrejme dohladat aj sam, ale predsa len nazor fundovaneho cloveka na fore potesi niekedy viac ako recenzie. Cena je uz trochu vyssia, ale ak by bol v niektorych veciach skutocne lepsi, tak uz tych par eur naskrabem...
 
fair_play
2014-12-11 13:04:45+01
Ja riešim aktuálne niečo podobné na úpravu fotiek, pretože mám 6-ročný LG 19" TN LCD monitor s rozlíšením 1440x900 s jedným VGA vstupom. Ale do 250€ to bude pri novom 24" IPS zrejme len o kompromise a dosť natesno. Tiež málo monitorov má pomer strán 16:10. Buď niečo prihodiť, alebo pozrieť 23", ktoré vychádzajú lacnejšie. Ten hore spomínaný BenQ s 5 ročnou zárukou (alza) nevyzerá zle.
 
Marián Kuric
2014-12-11 13:25:26+01
príspevok od: Martin8101
A co NEC EA244WMi? Nechcem zneuzivat Vas cas na veci, ktore si viem samozrejme dohladat aj sam, ale predsa len nazor fundovaneho cloveka na fore potesi niekedy viac ako recenzie. Cena je uz trochu vyssia, ale ak by bol v niektorych veciach skutocne lepsi, tak uz tych par eur naskrabem...
Ahoj, ja ho mam, pre mna je vyborny, co netvrdim ze je vyborny pre vsetkych. Fundovany nie som, preto skor ako som ho kupil som napisal rovno Karolovi, ktory mi velmi dobre a strucne opisal cosi o troch modeloch. Z toho mi vyslo ze ten NEC. Dobra rada nad zlat
 
Marián Kuric
2014-12-11 13:30:36+01
príspevok od: Martin8101
A co NEC EA244WMi? Nechcem zneuzivat Vas cas na veci, ktore si viem samozrejme dohladat aj sam, ale predsa len nazor fundovaneho cloveka na fore potesi niekedy viac ako recenzie. Cena je uz trochu vyssia, ale ak by bol v niektorych veciach skutocne lepsi, tak uz tych par eur naskrabem...
Ahoj, ja ho mam, pre mna je vyborny, co netvrdim ze je vyborny pre vsetkych. Fundovany nie som, preto skor ako som ho kupil som napisal rovno Karolovi, ktory mi velmi dobre a strucne opisal cosi o troch modeloch. Z toho mi vyslo ze ten NEC. Dobra rada
 
miky265
2014-12-11 17:41:42+01
v podobnej cene ako je BenQ BL2411PT som našiel ešte jeden dell presnejšie Dell U2414H Ultrasharp

vie mi niekto povedat aky je tam významnejší rozdiel ???
 
Marián Kuric
2014-12-11 18:44:23+01
Neviem preco, ale ani bohovi mi pridat komentar, komplet cely, tak pisem este raz, snad to uz bude v poriadku.

Dobra rada nad zlato, a bol som usetreny kadejakych zbytocnych rad. A dve stare TN sunky pouzivam po krajoch toho NECu, kde mam paletu z PS, alebo nieco ine, na dobre sa rychlo zvyka.
 
kasko
2014-12-11 18:50:52+01
ja si rad precitam vzdy nieco tu:
http://www.svethardware.cz/recenze-benq-bl2411pt-nadejny-vseumel/38162
Ten dell by som radsej nebral - aj ked mam iny dell, ale ten co si nasiel sa mi velmi nepozdava...
A este zaujimavost ohladne percent: http://www.svethardware.cz/hledame-idealni-lcd-monitor/38386
 
miky265
2014-12-12 01:01:07+01
tu prvú receznziu som čítal no podla záveru ho treba nastavit načo ja nemam kalibračnú sondu
 
fatality
2014-12-12 09:55:02+01
príspevok od: miky265
tu prvú receznziu som čítal no podla záveru ho treba nastavit načo ja nemam kalibračnú sondu
podla tohto serveru(by me jeden z najpreciznejsich) je to jeden z naj tovarensky nastavenych lacnych monitorov (sRGB)..
http://www.prad.de/new/monitore/test/2013/test-benq-bl2411pt.html
 
miky265
2014-12-12 17:34:02+01
osobne skúšam ešte nájsť nejaký test/recenziu na ten dell U2414H no zatial márne. Príde mi to ako jediný konkurent toho Benq ak teda nebudem pozerať rozlišenie
 
pufko
2014-12-12 18:12:01+01
V tej cene je to +- jedno, čísla v recenziach síce ukazujú rozdiel, ale reálne je rozdiel skoro nula.
Kolko sa popísalo o tom ako U2412M bliká a ja problém nemám, lebo ani nevidím dôvod ťahať jas nadol, lebo razom z bielej ostáva šedá a už vôbec ma nenapadá šachovať jasom podla toho či pracujem cez den, alebo v noci. Mám ho nastavený stále na 75

Pre mna je priorita pomer 16:10 (1920x1200) a kludne by som zobral to najlacnejšie
 
fatality
2014-12-12 19:39:34+01
príspevok od: pufko
V tej cene je to +- jedno, čísla v recenziach síce ukazujú rozdiel, ale reálne je rozdiel skoro nula.
Kolko sa popísalo o tom ako U2412M bliká a ja problém nemám, lebo ani nevidím dôvod ťahať jas nadol, lebo razom z bielej ostáva šedá a už vôbec ma nenapadá šachovať jasom podla toho či pracujem cez den, alebo v noci. Mám ho nastavený stále na 75

Pre mna je priorita pomer 16:10 (1920x1200) a kludne by som zobral to najlacnejšie
no jedno to urcite nieje..je rozdiel,ci mas z tovarne dobre nastavene sRGB,co je pre amaterske ucely a web prezentaciu uplne postacujuce alebo mas monitor rozhodeny a musis ho (nechat) nakalibrovat..nehovoriac o tom,ze niektore z tych lacnych sa poriadne ani nakalibrovat nedaju..takisto nieje jedno ci ma monitor PWM regulaciu,alebo nie..ty na to nemusis byt citlivy,niekto druhy hej..
btw. pri U2412M blikala(nizsou frekvenciou) len prva revizia A00..tie dalsie maju frekvenciu vyssiu,takze by nemala vadit ani citlivejsim ludom..dnes sa predava uz 4ta revizia..A04..
 
pufko
2014-12-12 20:40:50+01
Ja to beriem tak že toto už patrí medzi lowcost profi LCD, kde jednoducho to zobrazenie je z výroby na velmi slušnej úrovni, samozrejme novší model môže vyniknúť, ale nehladal by som tam priepastný rozdiel, teda taký ako ho prezentujú testy, priepastný rozdiel môže byť medzi hobby LCD za 120€ vs lowcost profi za 250€

Ja ten U2412M mám od 7/2013 a mám revíziu práve A00 , ale ako som písal jas mám nastavený na 75 a nemám problém. Na začiatku som trochu laboroval, lebo na forach sa vyzdvihoval minimálny jas u LCD aby to akože "nevypalovalo" oči, len že ak ten jas človek ťaha nadol, tak si práve robí problém s očami (to síce neplatí pre každý LCD) ale hlavne si mení farebné podanie, ja už ked stiahnem jas na 50 tak vidím že biela má od bielej daleko a toto jednoducho platí pre každý LCD, aj pre ten čo stojí 1000€
 
kasko
2014-12-12 20:41:32+01
príspevok od: miky265
tu prvú receznziu som čítal no podla záveru ho treba nastavit načo ja nemam kalibračnú sondu
kasli na to, je to len recenzia. Ten monitor podla parametrov a hlavne v tej cene vyzera vazne schopne. Farby a jas si nastavis aj sam tak ako vyhovuju tebe, kym to nebudes kalibrovat s nejakou talciarnou a nakupovat drahe farby do nej. Urcite je to urovnou uplne inde ako stara 20rocna sunka, ktora mi donedavna stala doma a zas troska inde ako monitor, co stoji 4x viac
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()