Hore
Fórum » Monitory a kalibrácia
 

Dilema CCFL alebo LED ?

NIKON D666
2011-12-03 22:20:44+01
Mam co lepsie zobrazuje farby ?

Viem LEDka setri energiu ale je naozaj taka dobrá ?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-12-03 22:26:18+01
príspevok od: NIKON D666
Mam co lepsie zobrazuje farby ?

Viem LEDka setri energiu ale je naozaj taka dobrá ?
No setri energiu. Dobre pre nasu planetu. ALe ma uzke vyzarovacie spektrum, co nie je az take dobre pre profesionalny monitor. To je ale ten mensi problem. Bezne LED monitory su podsvietene len zo stran, takze su podsvietene nerovnomerne. Preto NEC a EIZO radsej vyuzivaju trubice.

Patricius, ako vzdy riesis dost zvlastne veci. Podsvietenie je len jeden zo 100 parametrov monitora. Takze omnoho rozumnejsie je sa pytat na konkretny monitor (y). A hlavne sa prosim nepytaj, ktory monitor za 200€ je lepsi. Bavit sa o kvalite ma zmysel nad 500€.
 
Bobo2sk
2011-12-03 22:28:12+01
pozor na led... niektory vyrobcova pri snahe usetrit naklady davaju led len na jednu stranu displeja (hornu). Inac, podla mna je to udri ako uhod Keby bol hned rozdiel v spotrebe 30W, co nebude, tak pri beznom pouzivani 10hod*30dni *30W /1000w = 9kW tj. rozdiel nieco cez jedno euro mesacne.
 
bear
- moderator
2011-12-03 22:40:46+01
príspevok od: Bobo2sk
pozor na led... niektory vyrobcova pri snahe usetrit naklady davaju led len na jednu stranu displeja (hornu). Inac, podla mna je to udri ako uhod Keby bol hned rozdiel v spotrebe 30W, co nebude, tak pri beznom pouzivani 10hod*30dni *30W /1000w = 9kW tj. rozdiel nieco cez jedno euro mesacne.
Moj 30" monitor ma spotrebu 130W s LED by mal podla mna cca polovicu. Ja osobne sa snazim spravat ekologicky a vyberam vsetky zariadenia aj podla spotreby a je to jeden z najdolezitejsich parametrov, len pri monitore a notebooku som spavil vynimku, prave pre kvalitu zobrazenia.
 
NIKON D666
2011-12-03 22:49:26+01
príspevok od: Karol Srnec
No setri energiu. Dobre pre nasu planetu. ALe ma uzke vyzarovacie spektrum, co nie je az take dobre pre profesionalny monitor. To je ale ten mensi problem. Bezne LED monitory su podsvietene len zo stran, takze su podsvietene nerovnomerne. Preto NEC a EIZO radsej vyuzivaju trubice.

Patricius, ako vzdy riesis dost zvlastne veci. Podsvietenie je len jeden zo 100 parametrov monitora. Takze omnoho rozumnejsie je sa pytat na konkretny monitor (y). A hlavne sa prosim nepytaj, ktory monitor za 200€ je lepsi. Bavit sa o kvalite ma zmysel nad 500€.
Jasne Karol ale kedze som bol na EPHOTO DAY tak mam celkom dilemu kedze NEC pouziva stale CCFL vo vecsine panelov

P.S. O kompozicii bola prezentacia velmi dobra
 
Daniel.U
2011-12-04 00:00:15+01
podla mna sa len nudis a spekulujes ako zlatnicky ucen lebo toto neni prva otazka bizardneho typu
Ani led neni ako led. Su aj take LED, s ktorymi monitor dosahuje viac ako 100% gamut.
 
WildSammy
2011-12-04 01:22:38+01
Najlepsia je aj tak elektronka
 
Marek Vančo
2012-09-29 22:19:42+02
Myslím že postupne sa trubice nahradia LEDkami na monitoroch.
Vlastnosti LED:
+ majú o niečo menšiu spotrebu
+ sú menšie a monitor býva spravidla užší
+ novšia technológia
- podsvietenie je riadené PWM a pri nastavení monitora na nízku svietivosť blikajú (hlavne u lacných monitoroch) - (LED má menší dosvit)
- studenšie podanie (asi kôli menšiemu spektru)
- staršie sondy nepočítajú s LED podsvietením na kalibráciu.

Výrobcovia sa zatiaľ bránia LED na monitory pre grafické spracovanie, a nájdeš ich hlavne pre monitory pre kanceláriu. Neviem aké majú na to dôvody (technické).
Napríklad porovnaj ASUS 248Q a ASUS 246Q:
248Q - LED podsvietenie a "len" sRGB gammut
246Q - CCFL podsvietnie a AdobeRGB gammut (starší model).
 
fofoja
2012-09-29 22:55:40+02
príspevok od: Daniel.U
podla mna sa len nudis a spekulujes ako zlatnicky ucen lebo toto neni prva otazka bizardneho typu
Ani led neni ako led. Su aj take LED, s ktorymi monitor dosahuje viac ako 100% gamut.
ja som myslel že viac na viac ako 100% sa robilo len za komunistov
 
Cerberus
2012-09-30 09:02:16+02
Zrejme má LED technológia budúcnosť, keďže ju použil aj EIZO vo svojich dvoch nových modeloch z triedy ColorGrafic CX240 a CG246. Čas ukáže či je to správny krok v tejto triede monitorov. Ale asi vedia čo robia.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()