Hore
Fórum » Monitory a kalibrácia
 

Zmena teploty farieb na notebooku

Posterusak
2012-05-23 19:03:38+02
Nazdar potrebujem zmenit teplotu farieb na notebooku ma stym niekto skusenosti ? na monitore mam 6500 K a na notebooku 9300 K ako moc mi to nevadi ale aj tak monitor nemam vzdy po ruke ma stym nietko skusenosti presiel som vsetky nastavenia a nci som nenasiel :/, existuje na to nejaky soft? dakujem
 
Anup9
2012-05-23 20:11:11+02
A podporu na tvoj notebook si pozeral? Vela znaciek ma vseliake utilitky, len kazda sa vola inac.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-05-23 20:31:24+02
Model notebooku, graficka karta, OS...?
 
total empty
2012-05-24 00:20:21+02
A zmena far.profilu v správe farieb by ti nepomohla ?
 
Posterusak
2012-05-25 09:31:51+02
Takze ASUS k50, grafika: Nvidia geforce 310M, Windows 7 32bit
 
total empty
2012-05-25 10:45:16+02
príspevok od: Posterusak
Takze ASUS k50, grafika: Nvidia geforce 310M, Windows 7 32bit
Daj si tam farebný profil adobe 1998 z z fotošopu,nič lepšie asi nevymyslíš.
Neni to náhodou s tých notbučikov čo T-com dávalo za par šupov k zriadeniu internetu?
Lebo ak áno, tak tam viac neurobíš,mne to tieš ťahalo do modra a nič sa stým nedalo spraviť až ten zmenený profil to nejak spravil, ale vzhľadom na rozlišenie a kvalitu obrazovky už to ani lepšie nemôže byť.
 
inkubbus
2012-05-25 11:00:39+02
príspevok od: total empty
Daj si tam farebný profil adobe 1998 z z fotošopu,nič lepšie asi nevymyslíš.
Neni to náhodou s tých notbučikov čo T-com dávalo za par šupov k zriadeniu internetu?
Lebo ak áno, tak tam viac neurobíš,mne to tieš ťahalo do modra a nič sa stým nedalo spraviť až ten zmenený profil to nejak spravil, ale vzhľadom na rozlišenie a kvalitu obrazovky už to ani lepšie nemôže byť.
a ty si myslíš že ten monitor bude vedieť zobraziť všetky farby v Adobe1998?

dobrá rada nad zlato!
 
total empty
2012-05-25 11:10:16+02
príspevok od: inkubbus
a ty si myslíš že ten monitor bude vedieť zobraziť všetky farby v Adobe1998?

dobrá rada nad zlato!
Skušal som manuálne nastavenie na tých notbučikoch,šedu,farby atď,nikam to neviedlo.
Najlepšie výsledky som dosiahol zmenaním profilu,monitori su len HD, v nižšej kvalite,tam ani lepšie výsledky nedosiahneš,pozorovací uhol je tiež slabý.
Ide o to priblížiť sa čo najviac zobrazeniu tomu čo mám doma na stolovým pc, a viac z toho nevytiahneš.
Kalibrácia nejakou sondou je podľa mňa zbytočná. To je akokeby si chcel kompaktom fotiť super makro.
 
inkubbus
2012-05-25 11:12:55+02
príspevok od: total empty
Skušal som manuálne nastavenie na tých notbučikoch,šedu,farby atď,nikam to neviedlo.
Najlepšie výsledky som dosiahol zmenaním profilu,monitori su len HD, v nižšej kvalite,tam ani lepšie výsledky nedosiahneš,pozorovací uhol je tiež slabý.
Ide o to priblížiť sa čo najviac zobrazeniu tomu čo mám doma na stolovým pc, a viac z toho nevytiahneš.
Kalibrácia nejakou sondou je podľa mňa zbytočná. To je akokeby si chcel kompaktom fotiť super makro.
úplne naopak... ako tak obstojný výsledok na týchto notebookoch ti môže zaručiť len kalibrovanie pomocou sondy. keby som to niekoľko krát neskúšal, tak nič nehovorím.
 
total empty
2012-05-25 11:22:22+02
príspevok od: inkubbus
úplne naopak... ako tak obstojný výsledok na týchto notebookoch ti môže zaručiť len kalibrovanie pomocou sondy. keby som to niekoľko krát neskúšal, tak nič nehovorím.
Možno máš pravdu,ale oplatí sa to ? Ja som hľadal najednoduchšie riešenie a vzhľadom na zobrazovacie možnosti a kvalitu tých monitorou som dosť znechuteny,takže najednoduchšia a najlacnejšia cesta je zmeniť profil,lepšie to už nebude, a čo už dokáže zobraziť a čo nie, je už o tech.stránke.
A pochybujem,žeby my stálo zato investovať lové a nervy do lepšej kalibrácie, alebo z hovna bič neupletieš. Jednoznačne je lepšie pichnúť tam externý a kvalitnejší monitor.
 
Posterusak
2012-05-25 11:33:59+02
príspevok od: total empty
Daj si tam farebný profil adobe 1998 z z fotošopu,nič lepšie asi nevymyslíš.
Neni to náhodou s tých notbučikov čo T-com dávalo za par šupov k zriadeniu internetu?
Lebo ak áno, tak tam viac neurobíš,mne to tieš ťahalo do modra a nič sa stým nedalo spraviť až ten zmenený profil to nejak spravil, ale vzhľadom na rozlišenie a kvalitu obrazovky už to ani lepšie nemôže byť.
ale ja potrebujem monitor !!!! vo PS som dal adobe RGB 1988. a kupoval som ho v obchode 800€
 
Posterusak
2012-05-25 11:36:34+02
ale ja nepotrebujem kaliborovat ! mam aj externy monitor LG na monitore mam nastavene 9300K a farby otiene su rovnake ako na notebooku aj dam monitor do 6500K tak ciernu mam ciernu ale na notebooku ciernu mi taha do modra :/ cize ja potrebujem v notebooku prepnut s 9300K na 6500K nic viac nic menej ak sa to neda no tak nevadi
 
NANAO
2012-05-25 11:37:46+02
príspevok od: total empty
Skušal som manuálne nastavenie na tých notbučikoch,šedu,farby atď,nikam to neviedlo.
Najlepšie výsledky som dosiahol zmenaním profilu,monitori su len HD, v nižšej kvalite,tam ani lepšie výsledky nedosiahneš,pozorovací uhol je tiež slabý.
Ide o to priblížiť sa čo najviac zobrazeniu tomu čo mám doma na stolovým pc, a viac z toho nevytiahneš.
Kalibrácia nejakou sondou je podľa mňa zbytočná. To je akokeby si chcel kompaktom fotiť super makro.
Súhlasím s vami.
Naviac displaye v NB majú tieto neduhy pre ktoré je zbytočné sa pokúšať o zmysluplnú kalibráciu
- sRGB gamut s pokrytím iba 67% (CRT 97%)
- u niektorých NB som sa stretol, že vrcholy RGB gamutu su posadené mimo sRGB priestor.
- nestabilné obrazové parametre jas, farebná teplota po 1-2 dňoch (v tom lepšm případe) sa natoľko zmenia, že kalibráciu musíte zopakovať
- absencia ovládacich prvkov na zmenu obrazových parametrov.
"Z h***a bič neušúľaš, tak aby ešte na konci plieskal" sorry za výraz

EizoKlika
 
total empty
2012-05-25 11:53:00+02
príspevok od: Posterusak
ale ja potrebujem monitor !!!! vo PS som dal adobe RGB 1988. a kupoval som ho v obchode 800€
Ale to nie v PS, ale v správe farieb monitora,farebné profily-pridať.
 
Posterusak
2012-05-25 12:14:14+02
príspevok od: total empty
Ale to nie v PS, ale v správe farieb monitora,farebné profily-pridať.
ano aj tam to mam
 
Posterusak
2012-05-25 12:15:27+02
takze uzavrime to tak ak ma niekto nejaky soft alebo vie ako zmenit teplotu farieb s 9300K na 6500K nech napise ja potrebujem to
 
calven
2012-05-25 12:19:34+02
Ja do toho síce nejako extra nevidím, ale to že na oboch monitoroch nastavíš rovnakú teplotu ešte neznamená, že obraz bude rovnaký. Podľa mňa jediný spôsob ako dostať rovnaké podanie obrazu na dvoch diametrálne odlišných monitoroch je kalibrácia sondou. Druhá otázka je, či sa to u NTB vôbec oplatí - tak ako písal NANAO.
Ak sa mýlim, opravte ma niekto.
 
Posterusak
2012-05-25 16:23:34+02
men ide len o to ze ako vam ukazuju moje fotky ? co tu davam lebo mne ukazuju pekne na monitore 6500K na p***
 
keko
2012-05-25 16:41:25+02
príspevok od: Posterusak
men ide len o to ze ako vam ukazuju moje fotky ? co tu davam lebo mne ukazuju pekne na monitore 6500K na p***
Cele hodne cervene, bielka oci su po p*** modrozelene
 
total empty
2012-05-25 17:04:12+02
príspevok od: Posterusak
men ide len o to ze ako vam ukazuju moje fotky ? co tu davam lebo mne ukazuju pekne na monitore 6500K na p***
Je to všetko v teplej tonalite-ten tvoj portrét,ťažko povedať,či je to ok, či je to zámer, jediná čisto biela je odraz blesku v očiach.Tu neni ani taká kvalita,žeby sa pri zvätšení s tým dalo niečo riešiť.
A tie bielka......to musíš riešiť aj nejakým nasvetlením a tak.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()