Hore
Fórum » Ankety
 

Komicka pracovna ponuka.

norulakp
2012-10-02 13:34:53+02
Je to uplne mimo misu tento moj postreh. Ale mi to nedalo. Jedna sa o inzerat na jednom pracovnom portali. Hladaju majstra odbornej vychovy. Potial je to OK.

Podmienky na zamestnanca:
Photoshop - expert
Ilustrator - expert
InDesign - expert
XHTML - expert
PHP - expert
CSS - expert
administrácia MySQL - expert
fotografovanie a spracovanie fotografie - expert

A teraz ceresnicka na torte: plat = podľa platových tabuliek pre pedagogických zamestnancov. Cize ak sa nemylim, je to niekde v rozmedzi 400 az 550 eur zhruba v cistom. Jedna sa o Kosice.

A teraz mi povedzte vas nazor, ci najde taky dobrodruh, ktory to pojde robit za danych podmienok. Osobne si myslim, ze kto toto vsetko ovlada na urovni expert, tak nemusi hladat pracu na Profesii, ale praca si ho najde sama a predpokladam, ze uz teraz cashuje zhruba 2000 tisic a viac. Alebo...?
 
edomir
2012-10-02 13:42:09+02
Otázka znie ako je myslený ten expert. Napr. vo vláde sa striedajú experti už 22 rokov a všetci vieme čo doteraz dokázali. Možno hľadajú niekoho takého.
 
momasko
2012-10-02 13:47:34+02
ten inzerat urcite podaval kuchar ktory je asi jediny z personalu expert z uzivania PC.
 
salves
2012-10-02 13:47:42+02
príspevok od: edomir
Otázka znie ako je myslený ten expert. Napr. vo vláde sa striedajú experti už 22 rokov a všetci vieme čo doteraz dokázali. Možno hľadajú niekoho takého.
vynikajúco napísané, nie len že sa striedajú ale si o sebe myslia, že nad nich niet, čiže skutoční experti, škoda, že ich úsilie tomu nezodpovedá
 
markus
2012-10-02 13:51:06+02
príspevok od: edomir
Otázka znie ako je myslený ten expert. Napr. vo vláde sa striedajú experti už 22 rokov a všetci vieme čo doteraz dokázali. Možno hľadajú niekoho takého.
keby nasli niekoho ktory je aspon pokrocili nemyslim si ze dosiahne vobec plat ucitela lebo musi naplnit aj odpracovany poce hodin takze to vidim na poluvezok alebo na dohodu teda cez prazdniny si pojde piskat.
 
bonifacko
2012-10-02 13:53:12+02
príspevok od: norulakp
Je to uplne mimo misu tento moj postreh. Ale mi to nedalo. Jedna sa o inzerat na jednom pracovnom portali. Hladaju majstra odbornej vychovy. Potial je to OK.

Podmienky na zamestnanca:
Photoshop - expert
Ilustrator - expert
InDesign - expert
XHTML - expert
PHP - expert
CSS - expert
administrácia MySQL - expert
fotografovanie a spracovanie fotografie - expert

A teraz ceresnicka na torte: plat = podľa platových tabuliek pre pedagogických zamestnancov. Cize ak sa nemylim, je to niekde v rozmedzi 400 az 550 eur zhruba v cistom. Jedna sa o Kosice.

A teraz mi povedzte vas nazor, ci najde taky dobrodruh, ktory to pojde robit za danych podmienok. Osobne si myslim, ze kto toto vsetko ovlada na urovni expert, tak nemusi hladat pracu na Profesii, ale praca si ho najde sama a predpokladam, ze uz teraz cashuje zhruba 2000 tisic a viac. Alebo...?
Ja som kedysi robil majtra OV. V rokoch 1988-1993. Pri začiatku to bola celkom dobre ohodnotena praca a potom, po tych zmenach (od 1990) to išlo dolu vodou. Zhruba fakt maju take platy majtri OV.
 
slavmiro
2012-10-02 13:59:27+02
zvlastne, predsa vzdy platilo, ze ten kto to neovlada, ten to vyucuje. Tak naco expert?
 
norulakp
2012-10-02 14:05:21+02
ale su humoristi. Posledna veta v inzerate je: uchádzač musí spĺňať všetky požiadavky! Podla mna budu radi, ak za ten plat zozenu niekoho, kto ovlada len polovicu z toho na urovni samouk amater. Ale odvaznym stastie praje. Mozno niekoho najdu
 
Marcel Rebro
2012-10-02 14:16:48+02
príspevok od: norulakp
Je to uplne mimo misu tento moj postreh. Ale mi to nedalo. Jedna sa o inzerat na jednom pracovnom portali. Hladaju majstra odbornej vychovy. Potial je to OK.

Podmienky na zamestnanca:
Photoshop - expert
Ilustrator - expert
InDesign - expert
XHTML - expert
PHP - expert
CSS - expert
administrácia MySQL - expert
fotografovanie a spracovanie fotografie - expert

A teraz ceresnicka na torte: plat = podľa platových tabuliek pre pedagogických zamestnancov. Cize ak sa nemylim, je to niekde v rozmedzi 400 az 550 eur zhruba v cistom. Jedna sa o Kosice.

A teraz mi povedzte vas nazor, ci najde taky dobrodruh, ktory to pojde robit za danych podmienok. Osobne si myslim, ze kto toto vsetko ovlada na urovni expert, tak nemusi hladat pracu na Profesii, ale praca si ho najde sama a predpokladam, ze uz teraz cashuje zhruba 2000 tisic a viac. Alebo...?
Nuz vesely je niekedy aj pohlad z opacnej strany ... stalo sa nam ze na poziciu "Programator PHP" sa nam prihlasil clovek co mal na svojom profile zaskrntute "PHP - expert" (okrem inych "expertov"). CV celkom jedle, cez telefonicke interview presiel, tak ho kolega pozval na osobny pohovor.

Na otazku "A co konkretne ste v PHP programovali?" odpovedal "Zatial nic, ale mam v plane sa PHP naucit". Po predychani sa kolega pyta "Tak preco ste si zadali ze ste v PHP expert?" zabil "No PHP je predsa popularne a ja som ucenlivy ..."
 
norulakp
2012-10-02 14:22:12+02
príspevok od: Marcel Rebro
Nuz vesely je niekedy aj pohlad z opacnej strany ... stalo sa nam ze na poziciu "Programator PHP" sa nam prihlasil clovek co mal na svojom profile zaskrntute "PHP - expert" (okrem inych "expertov"). CV celkom jedle, cez telefonicke interview presiel, tak ho kolega pozval na osobny pohovor.

Na otazku "A co konkretne ste v PHP programovali?" odpovedal "Zatial nic, ale mam v plane sa PHP naucit". Po predychani sa kolega pyta "Tak preco ste si zadali ze ste v PHP expert?" zabil "No PHP je predsa popularne a ja som ucenlivy ..."
Mat tak jeho odvahu...
 
sachmo
2012-10-02 14:34:38+02
príspevok od: Marcel Rebro
Nuz vesely je niekedy aj pohlad z opacnej strany ... stalo sa nam ze na poziciu "Programator PHP" sa nam prihlasil clovek co mal na svojom profile zaskrntute "PHP - expert" (okrem inych "expertov"). CV celkom jedle, cez telefonicke interview presiel, tak ho kolega pozval na osobny pohovor.

Na otazku "A co konkretne ste v PHP programovali?" odpovedal "Zatial nic, ale mam v plane sa PHP naucit". Po predychani sa kolega pyta "Tak preco ste si zadali ze ste v PHP expert?" zabil "No PHP je predsa popularne a ja som ucenlivy ..."
http://www.youtube.com/watch?v=eeVP_W1LR_s
 
markus
2012-10-02 14:36:41+02
Este ze na fyziku a chemiu nepotrebuju jadroveho fyzika alebo na slovencinu profesora z jazykovedneho ustavu. Ktovie nova doba asi ide.
 
kovacmj
2012-10-02 14:39:16+02
http://www.profesia.sk/praca/stredna-odborna-skola/O1343140?utm_source=facebook&utm_medium=social_media&utm_campaign=offer_detail
 
Marcel Rebro
2012-10-02 14:45:46+02
príspevok od: kovacmj
http://www.profesia.sk/praca/stredna-odborna-skola/O1343140?utm_source=facebook&utm_medium=social_media&utm_campaign=offer_detail
LOL

Požadované vzdelanie
stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

... to iny rozsah ... aj by som sa prihlasil, ale vyssie odborne vzdelanie nemam
 
dmedia
2012-10-02 15:18:44+02
Mozno nato pozerate z nedobreho uhlu...velmi casto sa davaju take prehnane poziadavky papierovo, aby to nikto nesplnil a aby presiel konkurzom na miesto ten "spravny clovek"...
 
norulakp
2012-10-02 15:21:53+02
príspevok od: dmedia
Mozno nato pozerate z nedobreho uhlu...velmi casto sa davaju take prehnane poziadavky papierovo, aby to nikto nesplnil a aby presiel konkurzom na miesto ten "spravny clovek"...
tak toto ti mi nenapadlo. Ale moze byt prisam veru. Zvlast ked sa jedna o miesto v statnej organizacii. Asi mas recht. Vidno, ze som este mlady a neovladam taketo zakulisne tahy
 
Midzi
2012-10-02 15:23:59+02
príspevok od: Marcel Rebro
Nuz vesely je niekedy aj pohlad z opacnej strany ... stalo sa nam ze na poziciu "Programator PHP" sa nam prihlasil clovek co mal na svojom profile zaskrntute "PHP - expert" (okrem inych "expertov"). CV celkom jedle, cez telefonicke interview presiel, tak ho kolega pozval na osobny pohovor.

Na otazku "A co konkretne ste v PHP programovali?" odpovedal "Zatial nic, ale mam v plane sa PHP naucit". Po predychani sa kolega pyta "Tak preco ste si zadali ze ste v PHP expert?" zabil "No PHP je predsa popularne a ja som ucenlivy ..."
tak na toto ti odpoviem aj z druhej strany. Raz som bol na pohovore na obchodaka. Ja som ich nekontaktoval, ale oni si nasli mna. Boli tam popisane vsetky mozne zrucnosti od acadu, catiu, pohodu, powerpoint, photoshop a dalsie. Vsetko expert. Vzdelanie tiez od strednej az po vs. Ked sme sa bavili o produkte a celom systeme ako funguju tak mi nedalo sa opytat koli comu chceli catiu, acad, photoshop(ten jediny neovladam a neuvadzam ani v zivotopise), kedze sa s tym vobec v danej sfere a pozicii nepracuje. Na to som dostal odpoved ktora i stacila aby som si utvoril nazor na podobne ponuky. Vraj je to len tak, aby vedenie malo dobry pocit koho vyberaju.

Takze niekedy aj firmy riadne prehanaju svoje poziadavky a tak niektori uchadzaci klamu.
 
dmedia
2012-10-02 15:26:40+02
príspevok od: norulakp
tak toto ti mi nenapadlo. Ale moze byt prisam veru. Zvlast ked sa jedna o miesto v statnej organizacii. Asi mas recht. Vidno, ze som este mlady a neovladam taketo zakulisne tahy
Bezna prax...v statnej sprave a statnych instituciach je casto podmienka chodit pravidelne 1 rocne, 2 rocne, 5 rocne na konkurz, lebo maju zmluvy na dobu urcitu, to je take male sikanovanie a zaroven overovanie sposobilosti ludi. Teda sa to takto spravi-usije sa na cloveka co tam funguje, ale nemusi to byt tento pripad.
Pravdepodobne ide o majstar OV na umelecku skolu kde sa take uci.
 
norulakp
2012-10-02 15:27:24+02
príspevok od: Midzi
tak na toto ti odpoviem aj z druhej strany. Raz som bol na pohovore na obchodaka. Ja som ich nekontaktoval, ale oni si nasli mna. Boli tam popisane vsetky mozne zrucnosti od acadu, catiu, pohodu, powerpoint, photoshop a dalsie. Vsetko expert. Vzdelanie tiez od strednej az po vs. Ked sme sa bavili o produkte a celom systeme ako funguju tak mi nedalo sa opytat koli comu chceli catiu, acad, photoshop(ten jediny neovladam a neuvadzam ani v zivotopise), kedze sa s tym vobec v danej sfere a pozicii nepracuje. Na to som dostal odpoved ktora i stacila aby som si utvoril nazor na podobne ponuky. Vraj je to len tak, aby vedenie malo dobry pocit koho vyberaju.

Takze niekedy aj firmy riadne prehanaju svoje poziadavky a tak niektori uchadzaci klamu.
no tiez som pocul taku teoriu od jedneho chlapika. Ze v inzeratoch naschval uvadzaju nadsadene naroky, aby odstrasili slabych kandidatov a aby ostali len taki, co si skutocne veria. Pochopim taku teoriu v sukromnej firme, ale v skolstve? Kde maju problem zohnat obycajneho ucitela?
 
Marcel Rebro
2012-10-02 15:34:20+02
príspevok od: Midzi
tak na toto ti odpoviem aj z druhej strany. Raz som bol na pohovore na obchodaka. Ja som ich nekontaktoval, ale oni si nasli mna. Boli tam popisane vsetky mozne zrucnosti od acadu, catiu, pohodu, powerpoint, photoshop a dalsie. Vsetko expert. Vzdelanie tiez od strednej az po vs. Ked sme sa bavili o produkte a celom systeme ako funguju tak mi nedalo sa opytat koli comu chceli catiu, acad, photoshop(ten jediny neovladam a neuvadzam ani v zivotopise), kedze sa s tym vobec v danej sfere a pozicii nepracuje. Na to som dostal odpoved ktora i stacila aby som si utvoril nazor na podobne ponuky. Vraj je to len tak, aby vedenie malo dobry pocit koho vyberaju.

Takze niekedy aj firmy riadne prehanaju svoje poziadavky a tak niektori uchadzaci klamu.
... len detail - ta pozicia mala nazov "Programator PHP"

Nuz ale ked sa chces pobavit, siahnem do priecinku Dorucena posta - Intern - Staff - Junk ... a toto nam naozaj doslo (osobne udaje som poupravil) :

Vazeny pan veduci/riaditel

Chcel by som sa na vas obratit na ziadost o prijatie do pracovneho pomeru.
Vasa firma sa nachadza v internete v rubrike pocitace/pocitacove systemi, preto som si vas vybral, lebo sa odmalicka zujimam pocitacom a stale sa im ca sto venujem.
Moje meno je Jozef Olajos a 10.10.2002 budem mat 20 rokov

Mam ukoncenu: 9.rokov zakladnej skoly a 3.roky SOU stavebneho v Bbratislave a mam tiez vyucny list. Medzi moje zaluby patria hlavne pocitace a hry a internet. okrem toho viem aj montovat jednoduchsie pocitacove casti (video karta, klavesnica, mis, monitor, tlaciaren,
dzojstyk........)
Dobre poznam programi windovs, word a internet dalej ovladam programi:
windovs word internet email netscape tlaciarne prieskumnik kalkulacka poznamkovy blok prehravac cd skicar wordpad translator
trochu viem aj ekscel t602, qvatro, photosop
dalej ovladam pisanie meilou a roznych textov, viem vselico opravit aj vselija ko poradit.
Mam preto zaujem u vas pracovat
Ak nieco neviem alebo neovladam mam dobru schopnost sa vsetko naucit za kratky cas. Viem pracovat v time aj samostatne a som aj zviknuty na tazku pracu ak mate o mna zaujem mozte mi zaemailovat na email zuzna_olajosova@post.sk
a poslite mi aj aky by som mal u vas plat, a napiste aj ci hrubeho alebo cisteho a odkedy dokedy sa robi a kedy by som mohol nastupit aj kde a co by som robil.
Je to email sesternice s ktoreho vam aj teraz pisem a ona mi da potom vediet.
Mozem vam dat aj cislo na orange prima 0907XXXXXX ale momentalne je zablokovane
lebo nemam dobyty kredit.

Mozte ale zavolat aj na cislo 4488XXXX a pytajte si Jozefa Olajosa alebo napisat na adresu Jozef Olajos, Majernikova 14 Bratislava

Na koniec chcem este dodat ze mam aj vodicak na motorku. A tiez nie som alkoholik ani necestny clovek a mam dobry zdravotny stav a som slobodny.

Jozef Olajos - urcite sa dohodneme.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()