Hore
Fórum » Ankety
 

Názor...

jdvorsky
2015-03-13 20:06:12+01
Zdravím vás,
fotografovaniu sa venujem aktívnejšie len pár (možno 3 roky) rokov, a len nedávno som si povedal: nerob tie fotky len pre ten harddisk , každému sa páčia, tak to zdieľaj s ostatnými... A tak som si vytvoril Fb stránku, kde pridávam tie lepšie zábery (snáď). Budem rád za každý feedback, like... Ďakujem.
Viem, nemám pri fotkách metadáta... Čoskoro aj to bude... Každopádne mám len DSLRku na začiatok: D3100vku, a v podstate základné objektívy, tj: Nikkor 18-55mm, Nikkor 50-200mm. Do budúcnosti by som veľmi rád ešte určite dokúpil niečo lepšie (hlavne čo sa svetelnosti týka...), a aj zrkadlovku nejakú kvalitnejšiu snáď časom...
Ďakujem

https://www.facebook.com/PhotographyByJaruel

Veľa zdaru pri fotení
 
Marcel Rebro
2015-03-13 20:39:03+01
príspevok od: jdvorsky
Zdravím vás,
fotografovaniu sa venujem aktívnejšie len pár (možno 3 roky) rokov, a len nedávno som si povedal: nerob tie fotky len pre ten harddisk , každému sa páčia, tak to zdieľaj s ostatnými... A tak som si vytvoril Fb stránku, kde pridávam tie lepšie zábery (snáď). Budem rád za každý feedback, like... Ďakujem.
Viem, nemám pri fotkách metadáta... Čoskoro aj to bude... Každopádne mám len DSLRku na začiatok: D3100vku, a v podstate základné objektívy, tj: Nikkor 18-55mm, Nikkor 50-200mm. Do budúcnosti by som veľmi rád ešte určite dokúpil niečo lepšie (hlavne čo sa svetelnosti týka...), a aj zrkadlovku nejakú kvalitnejšiu snáď časom...
Ďakujem

https://www.facebook.com/PhotographyByJaruel

Veľa zdaru pri fotení
A co tak pridat nieco sem na kritiku?

PS1 : aj na fb su skupiny kde sa ti k fotkam niekto snad vyjadri. Namatkovo :
https://www.facebook.com/groups/fotograf.roku/
https://www.facebook.com/groups/topfotonominace/

PS2 : neber nazor "kazdeho" smrtelne vazne. Uprimne. Mas tam par (ale naozaj len par) fotiek co maju potencial. Ostatne nechaj na harddisku. Alebo Shift+DEL. Sorry za mozno tvrde slova, ale chcel si feedback ...
 
kralik_j
 
jdvorsky
2015-03-13 20:47:22+01
príspevok od: Marcel Rebro
A co tak pridat nieco sem na kritiku?

PS1 : aj na fb su skupiny kde sa ti k fotkam niekto snad vyjadri. Namatkovo :
https://www.facebook.com/groups/fotograf.roku/
https://www.facebook.com/groups/topfotonominace/

PS2 : neber nazor "kazdeho" smrtelne vazne. Uprimne. Mas tam par (ale naozaj len par) fotiek co maju potencial. Ostatne nechaj na harddisku. Alebo Shift+DEL. Sorry za mozno tvrde slova, ale chcel si feedback ...
Ďakujem, ja som si toho vedomí . Ešte mám čo zlepšovať určite
 
Tibor78
2015-03-13 20:57:25+01
Ta foto s kolajnicami je v pohode...
 
psykora2
2015-03-13 21:09:20+01
profilovu fotku mas vymakanu, ta je asi jedina kreativna, inak bieda
 
jdvorsky
2015-03-13 21:11:24+01
Dík za kritiku
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2015-03-14 09:42:55+01
Ja len nerozumiem, prečo si takmer každý začínajúci fotograf okamžite po zakúpení a vybalení foťáku z krabice priradí k menu termíny Photography a Photographer...
Veď je predsa jasné, že sa jedná o výtvor, ktorým je fotografia a že to odfotil niekto, kto je fotograf a nie kovorytec...

Príde mi to, ako keď si hosť v reštaurácii pýta: Prosím si hemendex so šunkou a vajcom...
 
psykora2
2015-03-14 10:26:27+01
príspevok od: Stratený Stano
Ja len nerozumiem, prečo si takmer každý začínajúci fotograf okamžite po zakúpení a vybalení foťáku z krabice priradí k menu termíny Photography a Photographer...
Veď je predsa jasné, že sa jedná o výtvor, ktorým je fotografia a že to odfotil niekto, kto je fotograf a nie kovorytec...

Príde mi to, ako keď si hosť v reštaurácii pýta: Prosím si hemendex so šunkou a vajcom...
ja na zaklade toho rozlisujem zacinajucich amaterov od pokrocilych, cize je to svojim sposobom spravne
 
Iygor
2015-03-14 10:43:24+01
Mám len jednu radu: facebook neber príliš vážne. Spätná väzba získaná na FB môže viesť do slepej uličky... Pre osobnostný rozvoj odporúčam fotoservre, kde dostaneš občas aj poriadnu kritiku. Tej prisudzuj väčšiu váhu ako pochvalným wooow príspevkom. Pomôže aj čítať kritiku iných fotografií a analyzovať kritické komentáre.
 
vrak01
2015-03-14 11:25:00+01
príspevok od: jdvorsky
Zdravím vás,
fotografovaniu sa venujem aktívnejšie len pár (možno 3 roky) rokov, a len nedávno som si povedal: nerob tie fotky len pre ten harddisk , každému sa páčia, tak to zdieľaj s ostatnými... A tak som si vytvoril Fb stránku, kde pridávam tie lepšie zábery (snáď). Budem rád za každý feedback, like... Ďakujem.
Viem, nemám pri fotkách metadáta... Čoskoro aj to bude... Každopádne mám len DSLRku na začiatok: D3100vku, a v podstate základné objektívy, tj: Nikkor 18-55mm, Nikkor 50-200mm. Do budúcnosti by som veľmi rád ešte určite dokúpil niečo lepšie (hlavne čo sa svetelnosti týka...), a aj zrkadlovku nejakú kvalitnejšiu snáď časom...
Ďakujem

https://www.facebook.com/PhotographyByJaruel

Veľa zdaru pri fotení
clovece kde si kupil to sebavedomie ? Daj mi kusok, to je sila.

Obcas rozmyslam kde sa to v ludoch berie, ci ta rodiacia tak chvalili cele detstvo, alebo to je tym ze sa ti nikdy nic zle nestalo. Ci preto, ze mas okolo seba ludi co ti nepovedia tvrdsie pravdu.
Alebo si vychodniar ? Neviem, ale to co mas na tom tvojom fb tak prepac, ale taketo som vcera vecer vymazal z disku a neukazal som to ani zene, ze zo srandy.

Fakt no neviem, asi by som sa mal zamysliet, ci to neprehanam s tou sebakritikou, lebo takto ma hocijaky gadzo z dediny za par rokov predbehne vo vsetkom len preto, ze ma velku hubu a sebavedomie az za roh.


 
JohnNewton
2015-03-14 12:39:08+01
príspevok od: vrak01
clovece kde si kupil to sebavedomie ? Daj mi kusok, to je sila.

Obcas rozmyslam kde sa to v ludoch berie, ci ta rodiacia tak chvalili cele detstvo, alebo to je tym ze sa ti nikdy nic zle nestalo. Ci preto, ze mas okolo seba ludi co ti nepovedia tvrdsie pravdu.
Alebo si vychodniar ? Neviem, ale to co mas na tom tvojom fb tak prepac, ale taketo som vcera vecer vymazal z disku a neukazal som to ani zene, ze zo srandy.

Fakt no neviem, asi by som sa mal zamysliet, ci to neprehanam s tou sebakritikou, lebo takto ma hocijaky gadzo z dediny za par rokov predbehne vo vsetkom len preto, ze ma velku hubu a sebavedomie az za roh.


Otázku svojho sebavedomia alebo komplexov musíš riešiť u iných odborníkov. Keď otvoríš ambulanciu, začni vetou " žene to neukazujem ani zo srandy"
 
JohnNewton
2015-03-14 12:45:19+01
príspevok od: jdvorsky
Zdravím vás,
fotografovaniu sa venujem aktívnejšie len pár (možno 3 roky) rokov, a len nedávno som si povedal: nerob tie fotky len pre ten harddisk , každému sa páčia, tak to zdieľaj s ostatnými... A tak som si vytvoril Fb stránku, kde pridávam tie lepšie zábery (snáď). Budem rád za každý feedback, like... Ďakujem.
Viem, nemám pri fotkách metadáta... Čoskoro aj to bude... Každopádne mám len DSLRku na začiatok: D3100vku, a v podstate základné objektívy, tj: Nikkor 18-55mm, Nikkor 50-200mm. Do budúcnosti by som veľmi rád ešte určite dokúpil niečo lepšie (hlavne čo sa svetelnosti týka...), a aj zrkadlovku nejakú kvalitnejšiu snáď časom...
Ďakujem

https://www.facebook.com/PhotographyByJaruel

Veľa zdaru pri fotení
No vidíš, bolo Ti to treba ? S neistou dušičkou si sa opýtal, či sem smieš a čoho sa Ti dostalo ? Miesto nápisu Photographer si dáš biely rámik s menom a názvom fotografie (mne to príde celkom jedno) a doma sa v žiadnom prípade neboj žene ukazovať ... Nenechaj sa odradiť a kľudne to tu vyskúšaj. Mimochodom, v strachu o vlastné palčeky nahor sa tu s kritikou tiež nestretneš...
 
Domino
2015-03-14 12:58:22+01
príspevok od: Stratený Stano
Ja len nerozumiem, prečo si takmer každý začínajúci fotograf okamžite po zakúpení a vybalení foťáku z krabice priradí k menu termíny Photography a Photographer...
Veď je predsa jasné, že sa jedná o výtvor, ktorým je fotografia a že to odfotil niekto, kto je fotograf a nie kovorytec...

Príde mi to, ako keď si hosť v reštaurácii pýta: Prosím si hemendex so šunkou a vajcom...
Dôvod je prostý.Keby to nenapísal museli by ostatní tuho ťozmýšľať akú činnosť to dotyčný vykonáva.
 
JohnNewton
2015-03-14 13:19:06+01
príspevok od: psykora2
ja na zaklade toho rozlisujem zacinajucich amaterov od pokrocilych, cize je to svojim sposobom spravne
Dobre robíš:
amatér - photographer
pokročilý amatér - biely rámik, meno a názov foto
profík - foto bez rámika, iba názov
profík umelec - foto bez rámika názvu i mena a bez farby

A že som to trochu pritiahol za vlasy ? O to práve išlo





 
psykora2
2015-03-14 14:14:16+01
príspevok od: JohnNewton
Dobre robíš:
amatér - photographer
pokročilý amatér - biely rámik, meno a názov foto
profík - foto bez rámika, iba názov
profík umelec - foto bez rámika názvu i mena a bez farby

A že som to trochu pritiahol za vlasy ? O to práve išlo





vyborne si to vystihol, si skratka profik umelec
 
Roman Point
2015-03-14 14:18:47+01
Ja tiež dávam na fB fotky tiež tam mam na to vytvorenú stránku a tiež mám v názve photography
Vytvoril som to kvôli tomu aby moji priatelia a hlavne rodina videli rôzne fotky a aby som si svoj profil a svoju stránku tiež nezahlcoval. Pridám tam pomaly každú schopnejsiu fotku ale tiež si tam nedovolím vela fotiek dať.
S tými s ktorými to myslím vážne idem sem na ephoto. FB profil určený pre fotky preto neberiem nejak extra vážne.
Ale aj kvôli tomu pre koho je určená je tá skupina uzatvorená. Dávam tam len toho koho chcem nie je to verejná skupina na prezentovanie fotiek. A hlavne som ju zakladal vtedy keď som si myslel že dobré svetlo znamená: 13:30 , 35 stupňov teplota vzduchu a opar nad mestom
Neviem či vám ju zobrazí ale pozrieť sa môžete

https://www.facebook.com/groups/532555173528261/
 
kralik_j
2015-03-14 14:36:17+01
príspevok od: Roman Point
Ja tiež dávam na fB fotky tiež tam mam na to vytvorenú stránku a tiež mám v názve photography
Vytvoril som to kvôli tomu aby moji priatelia a hlavne rodina videli rôzne fotky a aby som si svoj profil a svoju stránku tiež nezahlcoval. Pridám tam pomaly každú schopnejsiu fotku ale tiež si tam nedovolím vela fotiek dať.
S tými s ktorými to myslím vážne idem sem na ephoto. FB profil určený pre fotky preto neberiem nejak extra vážne.
Ale aj kvôli tomu pre koho je určená je tá skupina uzatvorená. Dávam tam len toho koho chcem nie je to verejná skupina na prezentovanie fotiek. A hlavne som ju zakladal vtedy keď som si myslel že dobré svetlo znamená: 13:30 , 35 stupňov teplota vzduchu a opar nad mestom
Neviem či vám ju zobrazí ale pozrieť sa môžete

https://www.facebook.com/groups/532555173528261/
nezobrazi
 
Roman Point
2015-03-14 14:40:48+01
príspevok od: kralik_j
nezobrazi
No ved vravím ani sám neviem ako som tu skupinu nastavil pri zakladaní. Ale ja som jediný admin a len ja môžem pridať fotky, príspevok, členov. Inak písané je že otvorená skupina..
 
blahoslav J B Art
2015-03-14 14:43:30+01
príspevok od: JohnNewton
Dobre robíš:
amatér - photographer
pokročilý amatér - biely rámik, meno a názov foto
profík - foto bez rámika, iba názov
profík umelec - foto bez rámika názvu i mena a bez farby

A že som to trochu pritiahol za vlasy ? O to práve išlo





Podla tohto ja prave prechadzam z 1. kategorie do 2., zacal som skusat biele ramiky a la Polaroid
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()