Hore
Fórum » Ankety
 

Názor...

jdvorsky
jdvorsky 2015-03-13 20:06:12+01
Zdravím vás,
fotografovaniu sa venujem aktívnejšie len pár (možno 3 roky) rokov, a len nedávno som si povedal: nerob tie fotky len pre ten harddisk , každému sa páčia, tak to zdieľaj s ostatnými... A tak som si vytvoril Fb stránku, kde pridávam tie lepšie zábery (snáď). Budem rád za každý feedback, like... Ďakujem.
Viem, nemám pri fotkách metadáta... Čoskoro aj to bude... Každopádne mám len DSLRku na začiatok: D3100vku, a v podstate základné objektívy, tj: Nikkor 18-55mm, Nikkor 50-200mm. Do budúcnosti by som veľmi rád ešte určite dokúpil niečo lepšie (hlavne čo sa svetelnosti týka...), a aj zrkadlovku nejakú kvalitnejšiu snáď časom...
Ďakujem

https://www.facebook.com/PhotographyByJaruel

Veľa zdaru pri fotení
 
kralik_j
2015-03-14 15:04:32+01


dnes na ephote vladne dobra nalada, same dobre supky
 
jdvorsky
2015-03-14 16:08:50+01
VĎAKA za názor. Pravdu povediac, rozhodoval som sa o pridaní témy "názor" na zahraničné, a slovenské fórum. Ale zatiaľ vždy viac kritiky som videl na slovenských. V tom sú slovenské fóra top no .
Neviem či som to nespomenul, no ja sa za skutočného fotografa nepokladám... Preto neviem prečo sa tu niektorí chytáte ako utopený slamky toho, že tam pridávam fotky ktoré nemajú hodnotu, že kde som vzal tú odvahu, to sebavedomie... No viete, iné je pomenovať stránku na facebooku Photography.... a iné je založiť stránku s názvom trebarz Fotoateliér.... Tú stránku som založil preto, že chcem zdieľať fotografie okolia, to čo vidím ja, možno časom progres, a byť v kontakte s priateľmi, ktorí tú stránku každý deň navštevujú, a keď nepridám tak sa ma pýtajú prečo.... Nie nechválim sa , ani to nechcem aby tak vyznelo. Nemám sa čím. Pred mnohými z vás mám rešpekt, čo sa odvedenej práce týka. Ohľadom tej spätnej väzby nie prostredníctvom facebooku, ale nejakej "profi-foto galérie"... Mám profil aj na flickri, kde pridávam fotky tiež, a tam "lajky", povzbudzujúce komentáre, a pozývania do skupín dostávam.
Čakal som všetko to čo ste sem napísali, čítal som si už veľa podobných "názorov"... Čakal som že sa nájde aj prípevok typu: toto by si mal zlepšiť, takto by sa to dalo lepšie, toto robíš zle... Ale na to sú asi lepšie zahraničné fóra, tam s tým problém nie je.

Trochu sa občas nezaškodilo zamyslieť nad tým, že by ste si tu mohli namiesto -nepriateľov, odhánania, a ponižovania, vytvárať radšej svojich "kolegov", či nástupcov, ako tomu je všade inde, len paradoxne na Slovensku nie ( a bohužiaľ tak tomu je vo všetkom).

Ďakujem každému za neviem "kritiku"?! Možno v niekoho ponímaní áno.
Fotografovať však neprestanem (pre tých ktorým vadí to že používam slovo fotografovať, tak sa opravujem: "používať fotoaparát neprestanem") , pretože ma to baví, a robí mi to radosť. Nikto učený z neba nepadol, a raz možno sa sem vrátim, a spýtam sa na "názor" opäť.


 
kralik_j
2015-03-14 16:24:41+01
V kazdom pripade neber vsetko uplne vazne. Nenechaj sa odradit, fot co sa ti paci, co ta zaujme. Zo zaciatku sa budes tesit vsetkemu, casom zacnes byt narocnejsi a mozno i kritickejsi.

Ja povazujem tvoju galeriu za nie uplne zle, avsak zaciatok tvojho konicka.
Vela citat, pozeraj weby a skus sa podielat o nazory k fotografiam, citaj vela komentov. Skus premyslat nad fotkami, ako by si to urobil ty, klad si otazky k tvojim fotkam a skus si na ne odpovedat. Napriklad co ta viedlo k odfoteniu, co ta zaujalo, alebo cim by mala foto zaujat tvoju komunitu.

u mna si najskor vyvolal usmev zalozenim tejto temy, ale v konecnom dosledku tieto nazory kolegov ta mozno viac posunu dalej a taktiez si tu zanechal akysi tvoj fotograficky uvod.

Ja sa tesim osobne na nejaku tvoju dalsiu tvorbu s obhajobov pre kritikov.

 
kralik_j
2015-03-14 16:28:42+01
Sory za tu gramatiku, nechapem preco sa tu nedaju editovat prispevky, ide. To hned supnut do pripomienok :-o
 
bonifacko
2015-03-14 18:12:59+01
príspevok od: jdvorsky
VĎAKA za názor. Pravdu povediac, rozhodoval som sa o pridaní témy "názor" na zahraničné, a slovenské fórum. Ale zatiaľ vždy viac kritiky som videl na slovenských. V tom sú slovenské fóra top no .
Neviem či som to nespomenul, no ja sa za skutočného fotografa nepokladám... Preto neviem prečo sa tu niektorí chytáte ako utopený slamky toho, že tam pridávam fotky ktoré nemajú hodnotu, že kde som vzal tú odvahu, to sebavedomie... No viete, iné je pomenovať stránku na facebooku Photography.... a iné je založiť stránku s názvom trebarz Fotoateliér.... Tú stránku som založil preto, že chcem zdieľať fotografie okolia, to čo vidím ja, možno časom progres, a byť v kontakte s priateľmi, ktorí tú stránku každý deň navštevujú, a keď nepridám tak sa ma pýtajú prečo.... Nie nechválim sa , ani to nechcem aby tak vyznelo. Nemám sa čím. Pred mnohými z vás mám rešpekt, čo sa odvedenej práce týka. Ohľadom tej spätnej väzby nie prostredníctvom facebooku, ale nejakej "profi-foto galérie"... Mám profil aj na flickri, kde pridávam fotky tiež, a tam "lajky", povzbudzujúce komentáre, a pozývania do skupín dostávam.
Čakal som všetko to čo ste sem napísali, čítal som si už veľa podobných "názorov"... Čakal som že sa nájde aj prípevok typu: toto by si mal zlepšiť, takto by sa to dalo lepšie, toto robíš zle... Ale na to sú asi lepšie zahraničné fóra, tam s tým problém nie je.

Trochu sa občas nezaškodilo zamyslieť nad tým, že by ste si tu mohli namiesto -nepriateľov, odhánania, a ponižovania, vytvárať radšej svojich "kolegov", či nástupcov, ako tomu je všade inde, len paradoxne na Slovensku nie ( a bohužiaľ tak tomu je vo všetkom).

Ďakujem každému za neviem "kritiku"?! Možno v niekoho ponímaní áno.
Fotografovať však neprestanem (pre tých ktorým vadí to že používam slovo fotografovať, tak sa opravujem: "používať fotoaparát neprestanem") , pretože ma to baví, a robí mi to radosť. Nikto učený z neba nepadol, a raz možno sa sem vrátim, a spýtam sa na "názor" opäť.


Nič si z toho nerob, ja tiež neviem fotografovať. No a čo, mám sa kôli tomu zblázniť?
 
Paladin25
2015-03-14 18:27:14+01
príspevok od: jdvorsky
VĎAKA za názor. Pravdu povediac, rozhodoval som sa o pridaní témy "názor" na zahraničné, a slovenské fórum. Ale zatiaľ vždy viac kritiky som videl na slovenských. V tom sú slovenské fóra top no .
Neviem či som to nespomenul, no ja sa za skutočného fotografa nepokladám... Preto neviem prečo sa tu niektorí chytáte ako utopený slamky toho, že tam pridávam fotky ktoré nemajú hodnotu, že kde som vzal tú odvahu, to sebavedomie... No viete, iné je pomenovať stránku na facebooku Photography.... a iné je založiť stránku s názvom trebarz Fotoateliér.... Tú stránku som založil preto, že chcem zdieľať fotografie okolia, to čo vidím ja, možno časom progres, a byť v kontakte s priateľmi, ktorí tú stránku každý deň navštevujú, a keď nepridám tak sa ma pýtajú prečo.... Nie nechválim sa , ani to nechcem aby tak vyznelo. Nemám sa čím. Pred mnohými z vás mám rešpekt, čo sa odvedenej práce týka. Ohľadom tej spätnej väzby nie prostredníctvom facebooku, ale nejakej "profi-foto galérie"... Mám profil aj na flickri, kde pridávam fotky tiež, a tam "lajky", povzbudzujúce komentáre, a pozývania do skupín dostávam.
Čakal som všetko to čo ste sem napísali, čítal som si už veľa podobných "názorov"... Čakal som že sa nájde aj prípevok typu: toto by si mal zlepšiť, takto by sa to dalo lepšie, toto robíš zle... Ale na to sú asi lepšie zahraničné fóra, tam s tým problém nie je.

Trochu sa občas nezaškodilo zamyslieť nad tým, že by ste si tu mohli namiesto -nepriateľov, odhánania, a ponižovania, vytvárať radšej svojich "kolegov", či nástupcov, ako tomu je všade inde, len paradoxne na Slovensku nie ( a bohužiaľ tak tomu je vo všetkom).

Ďakujem každému za neviem "kritiku"?! Možno v niekoho ponímaní áno.
Fotografovať však neprestanem (pre tých ktorým vadí to že používam slovo fotografovať, tak sa opravujem: "používať fotoaparát neprestanem") , pretože ma to baví, a robí mi to radosť. Nikto učený z neba nepadol, a raz možno sa sem vrátim, a spýtam sa na "názor" opäť.


A čo si vlastne čakal? Že ti tu všetci budú tlieskať?

Prezrel som si tvoju stránku a z môjho amatérskeho pohľadu máš talent lebo som tam našiel dosť fotiek ktoré ma zaujali a ktoré sa mi páčili. Na druhú stranu aj fotky ktoré mi pripadali horšie ako bežné cvaky.

Píšeš že si čakal príspevky typu toto zlepšiť, takto to spraviť lepšie... tu by som poradil teda skôr hodiť nejakú tú fotku priamo na kritiku a buď ti niekto napíše na ňu svoj názor a ak nie skús osloviť pár fotografov či by sa ti k nej nevyjadrili.

Nikto ťa tu nechce znechutiť a všetky príspevky treba brať s rezervou (aj ten môj). Hlavne treba fotiť tak aby sa to páčilo zákazníkovi a v našom amatérskom svete tak aby sa to páčilo nám. To je predsa na tom to najdôležitejšie.... aby nás tento koníček bavil a robil nám radosť...

Prajem ti dobré svetlo a veľa pekných fotiek...
 
JohnNewton
2015-03-14 18:32:41+01
príspevok od: psykora2
vyborne si to vystihol, si skratka profik umelec
Bodaj by Tvoje slová sväté boli, ale to by som sem nechodil , nemal by som pre čo
 
JohnNewton
2015-03-14 18:37:49+01
príspevok od: jdvorsky
VĎAKA za názor. Pravdu povediac, rozhodoval som sa o pridaní témy "názor" na zahraničné, a slovenské fórum. Ale zatiaľ vždy viac kritiky som videl na slovenských. V tom sú slovenské fóra top no .
Neviem či som to nespomenul, no ja sa za skutočného fotografa nepokladám... Preto neviem prečo sa tu niektorí chytáte ako utopený slamky toho, že tam pridávam fotky ktoré nemajú hodnotu, že kde som vzal tú odvahu, to sebavedomie... No viete, iné je pomenovať stránku na facebooku Photography.... a iné je založiť stránku s názvom trebarz Fotoateliér.... Tú stránku som založil preto, že chcem zdieľať fotografie okolia, to čo vidím ja, možno časom progres, a byť v kontakte s priateľmi, ktorí tú stránku každý deň navštevujú, a keď nepridám tak sa ma pýtajú prečo.... Nie nechválim sa , ani to nechcem aby tak vyznelo. Nemám sa čím. Pred mnohými z vás mám rešpekt, čo sa odvedenej práce týka. Ohľadom tej spätnej väzby nie prostredníctvom facebooku, ale nejakej "profi-foto galérie"... Mám profil aj na flickri, kde pridávam fotky tiež, a tam "lajky", povzbudzujúce komentáre, a pozývania do skupín dostávam.
Čakal som všetko to čo ste sem napísali, čítal som si už veľa podobných "názorov"... Čakal som že sa nájde aj prípevok typu: toto by si mal zlepšiť, takto by sa to dalo lepšie, toto robíš zle... Ale na to sú asi lepšie zahraničné fóra, tam s tým problém nie je.

Trochu sa občas nezaškodilo zamyslieť nad tým, že by ste si tu mohli namiesto -nepriateľov, odhánania, a ponižovania, vytvárať radšej svojich "kolegov", či nástupcov, ako tomu je všade inde, len paradoxne na Slovensku nie ( a bohužiaľ tak tomu je vo všetkom).

Ďakujem každému za neviem "kritiku"?! Možno v niekoho ponímaní áno.
Fotografovať však neprestanem (pre tých ktorým vadí to že používam slovo fotografovať, tak sa opravujem: "používať fotoaparát neprestanem") , pretože ma to baví, a robí mi to radosť. Nikto učený z neba nepadol, a raz možno sa sem vrátim, a spýtam sa na "názor" opäť.


To ponižovanie pochádza od ľudí, ktorých ambície predčia ich schopnosti, skrátka nedocenený umelec. Z toho si nič nerob, fotografiu na priemernej úrovni zvládne skoro každý a géniovia sem nechodia. Hlavne nech Ti to prináša radosť a uspokojenie.
 
JohnNewton
2015-03-14 18:41:43+01
príspevok od: blahoslav J B Art
Podla tohto ja prave prechadzam z 1. kategorie do 2., zacal som skusat biele ramiky a la Polaroid
Tiež to robím, keď ma nikto nevidí
 
kralik_j
2015-03-14 18:45:34+01
príspevok od: JohnNewton
Tiež to robím, keď ma nikto nevidí
Co ramik? ci prechod z tych kategorii?

Dnes to tu frci humorom
 
JohnNewton
2015-03-14 18:51:21+01
príspevok od: kralik_j
Co ramik? ci prechod z tych kategorii?

Dnes to tu frci humorom
Rámik od polaroidu a aj tie polaroid farby, ako dieťa som sníval o polaroide , ale tie farby už dnes nemusím ....
 
Fatty
2015-03-15 14:53:26+01
príspevok od: JohnNewton
Dobre robíš:
amatér - photographer
pokročilý amatér - biely rámik, meno a názov foto
profík - foto bez rámika, iba názov
profík umelec - foto bez rámika názvu i mena a bez farby

A že som to trochu pritiahol za vlasy ? O to práve išlo





kusok pravdy na tom bude, aj ked u naozaj kvalitnych fotiek mi je lautr jedno ak sa autor tituluje aj ako generalissimus fotografie - da sa to prepacit...
ale u vikendovych chrobacikarov a kvietkarov je toto samotitulovanie proste trapne a smiesne.

okrem toho je mi strasne luto, ze slovo amater sa tak zdevalvovalo a vacsina ludi ho chape v zmysle zaciatocnik, co je uplne zle - amater je jednoducho osoba ktora nerobi cinnost pre zarobok.
aj amater sa moze dokonale vyznat v obore svojho zaujmu a produkovat kvalitne veci.
 
jiskerka
2015-03-16 11:39:45+01
príspevok od: jdvorsky
Zdravím vás,
fotografovaniu sa venujem aktívnejšie len pár (možno 3 roky) rokov, a len nedávno som si povedal: nerob tie fotky len pre ten harddisk , každému sa páčia, tak to zdieľaj s ostatnými... A tak som si vytvoril Fb stránku, kde pridávam tie lepšie zábery (snáď). Budem rád za každý feedback, like... Ďakujem.
Viem, nemám pri fotkách metadáta... Čoskoro aj to bude... Každopádne mám len DSLRku na začiatok: D3100vku, a v podstate základné objektívy, tj: Nikkor 18-55mm, Nikkor 50-200mm. Do budúcnosti by som veľmi rád ešte určite dokúpil niečo lepšie (hlavne čo sa svetelnosti týka...), a aj zrkadlovku nejakú kvalitnejšiu snáď časom...
Ďakujem

https://www.facebook.com/PhotographyByJaruel

Veľa zdaru pri fotení
Odporúčam študovať, fotiť, fotiť, fotiť... A skús niekedy vložiť nejakú fotografiu na eohote na kritiku, určite sa dozvieš nejaké rady... Všetko dobré...
 
zlate.slnko
2015-03-16 16:48:03+01
zvedavosť ma sem dostala .... že aký názor .... opäť zvedavosť, že aké fotky .... a .... bez názoru - prepáč, takých je naozaj plný fejsbúk, ak sa odstránia mená autorov, tak do radu vyzerajú, ako by ich jedna mater mala - skús sa odlíšiť.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()