Hore
Fórum » Ankety
 

Dotazník

Robert Simeg
Robert Simeg 2012-04-09 21:06:57+02
Ahojte ephotaci

Chcem Vás poprosiť o vyplnenie krátkeho dotazníka, ktorý súvisí s mojou diplomovou prácou a ktorý sa týka dokumentárnej fotografie.

www.iankety.sk/dotaznik/268068151/

Ďakujem pekne
 
bonifacko
2012-04-10 10:02:29+02
príspevok od: ferofekete
treba si pozriet film the bang bang club je to pecka
fero, maš link?

Hlavne treba pozrieť tento film: http://eclipsis12.webnode.cz/news/thrive-cz-titulky-/#.T4GjjNHE5w4.facebook
 
istvic
ocenenie redakciou 2012-04-10 10:16:19+02
príspevok od: Blackman
Problem je ze evolucia s nami spravila svoje a vacsina ludstva sa prisposobila, vybudovala si mesta,zaobstarala obzivu, prisposobila si okolie k obrazu svojmu, atd. Kam sa oni pohli za poslednych 10tis. rokov? Nikam! Co vlasne robili okrem toho ze tancovali, dupali po zemi a vyvolavali duchov??? Mozno to znie tvrdo, ale ja im hovorim neprisposobili. Co sa teraz budeme v ramci solidarity o nich starat ako o domace zvieratka?
pekny,zdravy nazor ..ignoranta
 
istvic
ocenenie redakciou 2012-04-10 10:17:29+02
príspevok od: Robert Simeg
Mimochodom, zaujimalo by ma, akych poznate dokumentarnych fotografov, pripadne ktory su podla Vas vyznamni, známi, v obdobi od 1945 - sucasnost. Viem ze ich je vela ale nejake Vase tipy. Zahranicnych aj Slovenskych. Dakujem : )
teraz nevim ci potrebujes informacie,ci nas skusas alebo je to len take rozvinutie debaty a v podstate taka mala osveta
 
istvic
ocenenie redakciou 2012-04-10 10:24:46+02
http://www.agencevu.com/index.php

http://www.magnumphotos.com/C.aspx?VP=XSpecific_MAG.StaticPage_VPage&SP=photographers_list&l1=0&XXAPXX=SubPanel10

http://www.viiphoto.com/

noorimages.com


atd
 
Robert Simeg
2012-04-10 10:38:47+02
príspevok od: istvic
http://www.agencevu.com/index.php

http://www.magnumphotos.com/C.aspx?VP=XSpecific_MAG.StaticPage_VPage&SP=photographers_list&l1=0&XXAPXX=SubPanel10

http://www.viiphoto.com/

noorimages.com


atd
diky : )
 
Robert Simeg
2012-04-10 10:40:09+02
príspevok od: istvic
teraz nevim ci potrebujes informacie,ci nas skusas alebo je to len take rozvinutie debaty a v podstate taka mala osveta
je to z kazdeho rozku trosku : ), ale skusat Vas neskusam, potrebujem aj info trochu : )
 
istvic
ocenenie redakciou 2012-04-10 10:55:23+02
inak Noorimages.je pre mna momentalne absolutna svetova spicka, co sa tyka dokumentu..Pep Bonet,Franceskco Zizola ci Jan Grarup a Yuri Kozyrev.vsetkomena ,co sa podpisuju pod fotkami pravidelne ocenovanymi na World press photo v kazdom z poslednych rocnikov
 
planco
2012-04-10 13:11:05+02
príspevok od: Robert Simeg
Mimochodom, zaujimalo by ma, akych poznate dokumentarnych fotografov, pripadne ktory su podla Vas vyznamni, známi, v obdobi od 1945 - sucasnost. Viem ze ich je vela ale nejake Vase tipy. Zahranicnych aj Slovenskych. Dakujem : )
Hmm premna urcite kompletna 4rica bangbang clubu a james nachtway. Co sa tyka slovenska poslednu dobu sa dost zaujmam o tvorbu borisa nemetha
 
Blackman
2012-04-10 13:16:31+02
príspevok od: istvic
pekny,zdravy nazor ..ignoranta
Kazdy mame zjavne iny uhol pohladu. Nie som ignorant ani si nemyslim zeby som trpel nedostatkom empatie. Som len realista.
 
planco
2012-04-10 13:24:30+02
príspevok od: Blackman
Problem je ze evolucia s nami spravila svoje a vacsina ludstva sa prisposobila, vybudovala si mesta,zaobstarala obzivu, prisposobila si okolie k obrazu svojmu, atd. Kam sa oni pohli za poslednych 10tis. rokov? Nikam! Co vlasne robili okrem toho ze tancovali, dupali po zemi a vyvolavali duchov??? Mozno to znie tvrdo, ale ja im hovorim neprisposobili. Co sa teraz budeme v ramci solidarity o nich starat ako o domace zvieratka?
Okej skusim ti vniest troska svetla na ten tvoj nazor: oni si zili a tancovali a dupali po zemi, LEbo im to stacilo, ONI BOLI PRISPOSOBENI. To az MY ,,prisposobeny inteligentny,, lud, uplne v p*ci z konzumneho zivota sme sa tam dotrepali naucili ich pracovat za 50centov na tyzden, aby sme my mali cerstve ovocicko,ropu,plyn,papier,zelezo atd. zopar tych mudrejsich z nich sa potom naucilo, ze ked maju peniaze maju moc-vznikla kriminalita, ludia su tam ovladani, pracuju pre niekho kto im aj berie jedlo co dostanu a podobne. Potom vznikaju obcianske a ine vojny, ludia umieraju, ochorievaju atd. CIZE MY SA NEJDEME V RAMCI SOLIDARITY O NICH STARAT, ALE SNAZIT SA ZACHRANIT, ALEBO NAPRAVIT TEN BORDEL CO SME NAROBILI V DOKONALE VYVAZENOM SYSTEME ZIVOTA CLOVEKA S PRIRODOU. A VYRIESENIE PROBLEMOV, KTORE SME TAM NAROBILI JE PRIORITNE NA TO ABY SME MOHLI OD NICH BRAT NADALEJ SUROVINY. takze skus si prehodnotit svoj pohlad na vec.
 
Blackman
2012-04-10 13:37:20+02
príspevok od: planco
Okej skusim ti vniest troska svetla na ten tvoj nazor: oni si zili a tancovali a dupali po zemi, LEbo im to stacilo, ONI BOLI PRISPOSOBENI. To az MY ,,prisposobeny inteligentny,, lud, uplne v p*ci z konzumneho zivota sme sa tam dotrepali naucili ich pracovat za 50centov na tyzden, aby sme my mali cerstve ovocicko,ropu,plyn,papier,zelezo atd. zopar tych mudrejsich z nich sa potom naucilo, ze ked maju peniaze maju moc-vznikla kriminalita, ludia su tam ovladani, pracuju pre niekho kto im aj berie jedlo co dostanu a podobne. Potom vznikaju obcianske a ine vojny, ludia umieraju, ochorievaju atd. CIZE MY SA NEJDEME V RAMCI SOLIDARITY O NICH STARAT, ALE SNAZIT SA ZACHRANIT, ALEBO NAPRAVIT TEN BORDEL CO SME NAROBILI V DOKONALE VYVAZENOM SYSTEME ZIVOTA CLOVEKA S PRIRODOU. A VYRIESENIE PROBLEMOV, KTORE SME TAM NAROBILI JE PRIORITNE NA TO ABY SME MOHLI OD NICH BRAT NADALEJ SUROVINY. takze skus si prehodnotit svoj pohlad na vec.
OK, beriem. Nazor mas, aj ja mam ten svoj, ktory zatial prehodnocovat neplanujem.
 
ferofekete
2012-04-10 15:50:55+02
príspevok od: planco
ale rovno 30krat nevies kde sa da zohnat the death of kevin carter? kludne aj sukromnu spravu napis
fuuu netusim ale pozrel by som si to
 
brki
2012-04-10 16:11:54+02
príspevok od: b0baz
Máš to tam. Okrem iného, tá foto toho malého dieťaťa so supom v pozadí je brutus. Silná fotka. O to viac naserie, keď sa dočítaš, že potravinová pomoc nekončí tam kde by mala, ale nejaký idiot si z toho spravil kšeft a mordujú svojich ľudí...
presne si to pomenoval, žiaľ taký je dnešný svet, ten sup na fotke, to nie je len zviera čakajúce na koniec svojej koristi, u mňa symbolizuje oveľa viac a z toho je smutno
 
brki
2012-04-10 16:26:04+02
čítam si príspevky k téme dokumentárna fotografia, v ankete sa vyskytla jedna silne negatívne emotívna fotka, a ja z diskusie rád vidím, že takéto fotografie majú zmysel...konečne nie je debata o čistote 238 pixla zprava v 43 stĺpci zhora, ale o obsahu fotografie...škoda, že na tomto portáli je málo fotiek, pod ktorými by sa viac debatovalo o ich obsahu ako o ich technickej čistote. Kubrak, možno aj nad tým by si sa mohol zamyslieť v diplomovke
 
Robert Simeg
2012-04-10 17:20:29+02
príspevok od: brki
čítam si príspevky k téme dokumentárna fotografia, v ankete sa vyskytla jedna silne negatívne emotívna fotka, a ja z diskusie rád vidím, že takéto fotografie majú zmysel...konečne nie je debata o čistote 238 pixla zprava v 43 stĺpci zhora, ale o obsahu fotografie...škoda, že na tomto portáli je málo fotiek, pod ktorými by sa viac debatovalo o ich obsahu ako o ich technickej čistote. Kubrak, možno aj nad tým by si sa mohol zamyslieť v diplomovke
dakujem za postreh, schvalne som dal do dotaznika taku silnu fotografiu. Popri pisani mojej prace som sa nad tym tiez zamyslel, ze ta technika v tomto pripade nikoho nezaujma a nie je ani podstatna, ale obsah je to co ludi pri takychto fotografiach zaujme. Teda fotka je sama o sebe dobra aj technicky ale neriesime to ci je kresba v rohoch a podobne : ))
 
seifi
2012-04-10 17:42:41+02
príspevok od: Blackman
Problem je ze evolucia s nami spravila svoje a vacsina ludstva sa prisposobila, vybudovala si mesta,zaobstarala obzivu, prisposobila si okolie k obrazu svojmu, atd. Kam sa oni pohli za poslednych 10tis. rokov? Nikam! Co vlasne robili okrem toho ze tancovali, dupali po zemi a vyvolavali duchov??? Mozno to znie tvrdo, ale ja im hovorim neprisposobili. Co sa teraz budeme v ramci solidarity o nich starat ako o domace zvieratka?
čo myslíš, kedy tým národom splatíme koloniálne vykorisťovanie, ktoré trvalo Britmi, Španielmi, Portugalcami, Talianmi, Francúzmi,...100-400 rokov ?
 
Blackman
2012-04-10 21:08:01+02
príspevok od: seifi
čo myslíš, kedy tým národom splatíme koloniálne vykorisťovanie, ktoré trvalo Britmi, Španielmi, Portugalcami, Talianmi, Francúzmi,...100-400 rokov ?
Nemam s tym ziaden problem, kludne splacaj.
 
seifi
2012-04-10 21:11:59+02
príspevok od: Blackman
Nemam s tym ziaden problem, kludne splacaj.
budeš sám prekvapený, ale tak jasno v tom stále nebudeš mať;
všetko ti je akoby v živote vyvážené; ľachtikárenie v mladosti ti môže priniesť v zrelšom veku bolenie hlavy
 
tomis.ales
2012-04-11 11:44:25+02
príspevok od: planco
Okej skusim ti vniest troska svetla na ten tvoj nazor: oni si zili a tancovali a dupali po zemi, LEbo im to stacilo, ONI BOLI PRISPOSOBENI. To az MY ,,prisposobeny inteligentny,, lud, uplne v p*ci z konzumneho zivota sme sa tam dotrepali naucili ich pracovat za 50centov na tyzden, aby sme my mali cerstve ovocicko,ropu,plyn,papier,zelezo atd. zopar tych mudrejsich z nich sa potom naucilo, ze ked maju peniaze maju moc-vznikla kriminalita, ludia su tam ovladani, pracuju pre niekho kto im aj berie jedlo co dostanu a podobne. Potom vznikaju obcianske a ine vojny, ludia umieraju, ochorievaju atd. CIZE MY SA NEJDEME V RAMCI SOLIDARITY O NICH STARAT, ALE SNAZIT SA ZACHRANIT, ALEBO NAPRAVIT TEN BORDEL CO SME NAROBILI V DOKONALE VYVAZENOM SYSTEME ZIVOTA CLOVEKA S PRIRODOU. A VYRIESENIE PROBLEMOV, KTORE SME TAM NAROBILI JE PRIORITNE NA TO ABY SME MOHLI OD NICH BRAT NADALEJ SUROVINY. takze skus si prehodnotit svoj pohlad na vec.
Vela africkych krajin nebolo a ani neni pripravena prijat tak rychlo modernu civilizaciu. Preto polovica hladuje a ta druha tych hladnych zabija. Nejaky Mbuko Ngung, general, co si este vcera bez hanby šťal na svoje nohy, je dnes velavazeny clovek a naraba sa s nim ako s nejakym skutocnym vodcom. Pritom je to iba vrah svojich vlastnych ludi a brani im pomoci z vonku. A takych je (bolo a bude) v Afrike vela. Afrika nema nam moc co ponuknut a aj tak ta pomoc im je velmi mala. Moj otec bol namornik a vela mi rozpraval o africkych cernochoch s vylozkami. Mal na nich tie najhorsie spomienky. Ci policajt alebo vojak, ci colnik. Vsetoko ko..ti. Kopec cernochov ani nechce pracovat a ked ano, su pomali a nekvalitny. Castokrat je ich treba dvakrat viac ako normalnych robotnikov. To mam zase od ineho namornika a tiez som toto zazil v UK. Iny obyvatelia zase hladuju, lebo nevedia obrabat zem a nekontrolovane sa mnozia. Ja to vidim tak, ze ostatny svet by bol radsej, keby ziadna Afrika nebola. Pomoc je iba tak na oko a vobec neriesi priciny. Kazdy nech si z toho zoberie co chce. O tom to by sa dalo pisat hodiny. Pravdu tu maju prakticky vsetci.
 
istvic
ocenenie redakciou 2012-04-11 12:39:50+02
príspevok od: tomis.ales
Vela africkych krajin nebolo a ani neni pripravena prijat tak rychlo modernu civilizaciu. Preto polovica hladuje a ta druha tych hladnych zabija. Nejaky Mbuko Ngung, general, co si este vcera bez hanby šťal na svoje nohy, je dnes velavazeny clovek a naraba sa s nim ako s nejakym skutocnym vodcom. Pritom je to iba vrah svojich vlastnych ludi a brani im pomoci z vonku. A takych je (bolo a bude) v Afrike vela. Afrika nema nam moc co ponuknut a aj tak ta pomoc im je velmi mala. Moj otec bol namornik a vela mi rozpraval o africkych cernochoch s vylozkami. Mal na nich tie najhorsie spomienky. Ci policajt alebo vojak, ci colnik. Vsetoko ko..ti. Kopec cernochov ani nechce pracovat a ked ano, su pomali a nekvalitny. Castokrat je ich treba dvakrat viac ako normalnych robotnikov. To mam zase od ineho namornika a tiez som toto zazil v UK. Iny obyvatelia zase hladuju, lebo nevedia obrabat zem a nekontrolovane sa mnozia. Ja to vidim tak, ze ostatny svet by bol radsej, keby ziadna Afrika nebola. Pomoc je iba tak na oko a vobec neriesi priciny. Kazdy nech si z toho zoberie co chce. O tom to by sa dalo pisat hodiny. Pravdu tu maju prakticky vsetci.
ty si toho v zivote moc nepocestoval,vsak?teda okrem UK..pekny clovek ,keby a
Afrika nebolanebolo by ani cloveka..Lucy pochadza priuamo z rovnikovej Afriky a teda nase korene siahaju prave tam.Takto smahom prsta po klavesnici by si zatratil vsetky tie nadherne rozmanite zivocisne formy,co maju domov prave v Afrike,Egyptska civilizavia by sa zrutila ako domcek z karat z zmizla by z pamate ludi jednym uderom na klavesu delete.Dazdove pralesy by sa rozpadli na drobne pismenka,Sahara ci Dracie vrchy,Kilimandzaro,Atlas by sa rozomleli na prach,rozfukane nechutou ludi riesit problemy..Nil ,Niger,Kongo,Okavango ,Zambezi,vsetky tieto toky by vyschli,stratili sa v utrobach nasich pamati,nic by nikdy neexistovao,Vasco de Gama.by nemusel nic oboplavavat,Indiu by ovladli Portugalci uplne,,dr Livingstone by sedel doma na prdeli,Stanley by ho nemusel namahavo hladat,Britske imperium by nevyrastlo do takych rozmerov a bohatstva a teraz mi odpovedz na otazku..kde by si to vlastne pracoval za hranicami Slovenska,keby bola Britania chudobnym europskym statom?
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()