Hore
Fórum » FUJIFILM fórum
 

Fuji x100f - problém s nastavením clony

Hanigal
2020-09-02 21:53:59+02
Dobrý deň,
budem veľmi vďačný, ak mi niekto pomôže s mojím problémom s FUJI x100f. Obvykle fotím v režime priorita clony. T. j. manuálne si nastavím clonu a čas mi dopočíta fotoaparát. Zistil som, že nedá sa mi nastaviť clony medzi 2 a 3.6. To znamená, ak manuálne nastavím clonu na f 2.8 preskočí mi to na f2. Zaujímavé je, že tie čísla, ktoré nastavujem sú svetlo modré a f2, na ktorú ma automaticky prepne je biela. Myslel som si, že mám niečo zle nastavené, tak som dal zresetovať nastavenia, a stále mi to robí... Zaujímavé je aj to, že ak pritlačím jemne na zaostrovací prstenec prstami, tak mi preskočí na správu clonu a keď pustím, vráti sa opäť na f 2.
Ak by mi s t ým niekto vedel poradiť, budem mu veľmi, veľmi vďačný.
Dobrú noc prajem.

Tomáš
 
belco
2020-09-03 07:12:46+02
Vysvetlenie farieb u f čisla u fuji je:

Biela . . - clona zvolená automaticky fotakom
Modrá . . . - vybrata manualne uzivatelom
červená . . . - mimo rozsah, ked sa foti na priorite času
žltá - v podstate ekivalent rezimu program (in Program AE mode)

Nemáš nahodou zapnuty vstavany NDfilter?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-09-03 08:44:56+02
Ak mechanicky zatlacis na prsteneca potom to mide, zak to mozu byt len nejake kontaky a fotak by si mal poslat do servisu.
 
Hanigal
2020-09-03 08:53:45+02
Karol, tiež mi to napadlo, takže zisťujem, kde sa dá reklamovať FUJI - vraj na Rybničnej. Len som pre istotu chcel zistiť, či nerobím niečo ja nesprávne. Či práve tým zatlačením neuvoľňujem nejaký kontakt a on ma prehodí do iného režimu...
Som z toho nešťastný, lebo predĺžená záruka mi uplynula pred 4 mesiacmi...


 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()