Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Obchodne centrum

repli
2008-11-01 12:54:23+01
Po vcerajsej nie velmi peknej sjusenosti som znova oprasil clanok ktoru sa nachadza tu http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/pravna-poradna/fotografovanie-v-sulade-so-zakonom/ a poprosim by som niekoho aby mi trosku helfom z ozrejmenim jednej veci pise sa tam Zákaz fotografovať (symbol s prečiarknutým fotoaparátom) možno nájsť aj na iných budovách a na miestach, kde nemôže byť dôvodom na zákaz záujem zabezpečenia obrany a bezpečnosti štátu (napr. v nákupných centrách). Návštevou nákupného centra vstupujeme do priestoru ..... Porušenie tohto zákazu nemôže byť ani dôvodom na vykázanie človeka z predajne alebo dôvodom na príkaz vymazať fotografie. Vlastník predajne alebo SBS má jediné právo - požiadať zákazníka, aby prestal fotografovať, prípadne ho požiadať, aby priestor predajne opustil. Ak zákaz nie je výslovne stanovený pri vstupe do objektu, nemožno zakázať fotografovanie a zákaz fotografovať tam neplatí (napr. v mestskej hromadnej doprave či na kúpalisku). takze ked je pred vstupom do obchodenho centra nalepka kde je symbol s prečiarknutým fotoaparátom plati to co sa tam pise ze fotit sa moze alebo plati to ze sa fotit tam nemoze daako som z tej poslednej vety na konci dopleteny moze ci nemoze
 
2008-11-01 14:06:53+01
si na súkromnom pozemku a v súkromnej budove. Tak ako môže na koncerte poriadanom súkromným usporiadaťeľom byť vydaný zákaz fotenia, môže si súkromný majiteľ určiť za akých podmienok môžeš vstúpiť na jeho súkromný majetok ... Teda pokiaľ majiťeľ povie NIE tak TY máš dve možnosti - rešpektovať a vojsť, alebo nerešpektovať a nesúhlasiť a zostať vonku. To máš ako s lotériou, so zakúpením žrebu automaticky súhlasíš s podmienkami usporiadateľa lotérie.
 
fotomape
2008-11-01 15:49:31+01
ja skusim vytiahnut nieco z tej stranky z diskusie pod tym

O stadionoch alebo koncertoch plati to iste ako o nakupnych centrach. Majiteľ
alebo organizator, s ktorym kupenim listka uzatvarame sukromnopravny vztah, moze v ramci
tohto vztahu stanovit podmienku zakazu fotografovania
V
pripade porusenia tohto zakazu mozete byt vykazany zo stadiona. Avsak, kedze nejde o
spachanie ziadneho priestupku alebo trestneho cinu, mali by Vas najprv upozornit a az
potom Vas mozu poziadat o opustenie stadiona. V ziadnom pripade Vas nemozu napr. nasilne
vyviesť alebo Vam nasilne vymazať fotografie.

podla toho to vychadza ze sa asi fotit moze neviem zisiel by sa koment niekoho od fachu
 
Slavo Jancisin
2008-11-01 20:07:53+01
Pracujem v budove, kde je zakázané fotiť, nie je to obcodné centrum v pravom slova zmysle, je to skôr o poskytovaní služieb ... a fotenie je tam zakázané z bezpečnostných dôvodov (nie fotením by si žiadnej osobe neuškodil). Ide skôr o prezradenie rozmiestnenia ochranných prvkov ako sú zvukové a pohybové senzory, bezpečnostné kamery (tie viditeľné aj tie menej nápadné), nátlakové tlačidlá a pod. Nikto netvrdí, že práve ty to zneužiješ, ale ako sa vraví ... čert nikdy nespí ... je to v záujme ochrany osôb a majetku ...

Ďaľšia možnosť zneužitia fotenia je (pritiahnem to za vlasy) ´priemyselná špionáž´ ... kopírovanie výrobkov a pod.

No a v tých predajňách sú aj nejaké tie pokladne s finančným obnosom a nejaké tie malé trezoriky a nejaké tie bezpečnostné prvky ... a dôvod prečo sa tam nemá fotiť Ti už asi netreba ďalej vysvetľovať ...

V obchodných centrách nefoť v blízkosti pokladní, bankomatov a vo vnútri predajní a myslím, že si Ťa veľmi všímať nebudú. Ak si nafotíš v komunikačných priestoroch (chodby, schodiská, ...) svoju priateľku, rodinu a pod. tiež asi nikomu veľmi neuškodíš.

Toľko asi z mojej osobnej skúsenosti ...

Ak ma niekto ešte viac skúseností nech to tu tiež hodí ...

PS.: v práci sa niekedy cítim ako v nejakej reality show ... celý deň pod kamerami ... ešte aj keď si otvorim www.ephoto.sk, tak kľudne bezpečák si to môže prezerať so mnou ....
 
katty
2008-11-01 20:25:09+01
no dobre, tak teda nefotiť na OC...ale zakázať aj používať mobilné telefony - ved aj tie maju tuto funkciu a dokonca aj video.ja to berem trošku ako diskrimináciu, jasne telefon nieje taký nápadný ako zrkadlovka, ale predsa....

raz som nabehla do jedneho OC , chcela som nefotiť jeden pár...to ste mali vidieť ako sa hned okolo mňa zbehli ochrankári s vysielačkami pri uchu.
kameru kázali vypnuť hned, ja som ich na pár foto popri káve ukecala....Ked toto číta canon400d vie o čom hovorím:-)))
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()