Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Nikon - Záruka

maciakba
maciakba 2008-11-24 15:38:29+01
dnes som sa zaujimal ako je to so zarukou tovaru kupeneho v EU a reklamacii tu na SVK, odpoved ma prekvapila, preco je tam zaruka len jeden rok? nie je nahodou dvoj rocna zaruka v celej EU? tu je to co mi poslali z nikonu: Dobrý den, Níže Vám zasílám podmínky pro uznání záruky na techniu zakoupenou v zahraničí. TECHNIKA ZAKOUPENA MIMO ČR a SK - ZAKOUPENO V EVROPĚ: Po předložení potvrzeného záručního listu Nikon European Service Warranty ( razítko + podpis prodejce + datum prodeje ) společně s předložením faktury o koupi, je záruční lhůta jeden rok od data prodeje. TECHNIKA ZAKOUPENA MIMO ČR A EVROPU: Po předložení potvrzeného záručního listu Nikon WorldWide Service Warranty ( razítko + podpis prodejce + datum prodej ) společně s předložením faktury o koupi je záruční lhůta jeden rok od data prodej. S pozdravem a přáním krásného dne ....
 
Ultra TXF
2008-11-25 13:46:50+01
To nie ,je jasné,že nemáte 100% rabat,ceny dávate podľa nákupu a tam jasne že postupne klesajú.Ale máte výrobky,ktoré ste nakúpili za určitú cenu,predávali ste ich dajme tomu za 30.000,- ,nepredali, a potom dáte zľavu napr.na 25,000- a aj tak ste ziskový.Teraz nemyslím vás, ale všeobecne obchody.
To znamená ,že pri tej cene 30.000,- ste mali zisk dajme tomu 4.000,- a o zlacnení už len 1.000,-.
Druhá vec je,že teraz tú D300 aj nakupujete na nižšiu cenu.
Situácia u vás je asi iná ako u bežného spotr ebného tovaru.
Nejaké Rossignoly lyže sú teraz na 24.000,- a v januári budú tie isté ,ktoré tam stoja od novembra nepredané , za 12.000,- .A stále majú zisk.
Takže to v úvode sezóny enormne predražujú.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-11-25 14:02:39+01
Na sportovych potrebach a obleceni su rabaty aj cez 100%, potom sa im robia tie januarove vypredaje. By si sa divil, kolko veci musim predavat zo stratou.
 
2008-11-25 14:09:29+01
príspevok od: Karol Srnec
Na sportovych potrebach a obleceni su rabaty aj cez 100%, potom sa im robia tie januarove vypredaje. By si sa divil, kolko veci musim predavat zo stratou.
oblecenie ide do obchodov so standardnou marzou 100-200% nad nakupne ceny. prirovnavat oblecenie k elektronike nie je adekvatne, lebo malo kto si nakupi oblecenie cez internet, kdezto elektroniku si kupuje velmi vela ludi.
 
Ultra TXF
2008-11-25 14:12:15+01
príspevok od: Karol Srnec
Na sportovych potrebach a obleceni su rabaty aj cez 100%, potom sa im robia tie januarove vypredaje. By si sa divil, kolko veci musim predavat zo stratou.
Ja som nechcel rýpať do teba,ale je fakt,že aj vy niekedy zbytočne držíte ceny,ktoré sú už všade inde nižšie.Možno by ste predali ešte viac,pokiaľ by ste pružnejšie reagovali.Ale to je len môj dojem,môžem sa mýliť,fakt netuším aké rabaty máte na fototechniku.Len niekedy mi nejdú do hlavy tie 20-30% rozdiely v cenách.
Ale je úplne normálne ,ľudia sa dnes snažia nakúpiť čo najvýhodnejšie.
To nemôžeš nikomu zazlievať.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-11-25 14:25:39+01
No fotakoch dnes nikto nezarobi, dokonca aj megaobchody typu Nay, Datart su uz velmi opatrne v tom, co zoberu na sklad. Dnes sa da zarobit len na prislusenstve, tyka sa to fototechniky aj pocitacov. Ak nebudes mat slusnu marzu na filtroch, mysiach a pod., mozes zatvorit kamenny obchod a otvorit si internetovy z diomu alebo garaze. Budes mat rovnaky zisk pri nizej marzi, ale uplne vymizne moznost nakupu v specializovanom obchode so vsetkym, co k tomu patri. Raz mozno vsetci budu nakupovat cez internet. Nebude nikto, kto by poriadne poradil, lebo budu len recenzie a ziade predavac s osobnymi skusenostami. Niekomu nerobi problem si objednat z internetu, vie co chce. Ale je mnoho ludi, ktori cez internet nakupovat nechcu a radi si priplatia za sluzby spojene s priamym predajom. Precvo sa divite, ze su rozne ceny v obchodoch a na internete. Ved aj v amerike je bezne uvadzat dve ceny: normalnu a street price a rozdiel je aj 15%. Ak nedas obchodnikovi zarobit, tak sa mu neoplati viest obchod a radsej priestor niekomu prenajme alebo si urobi kaviaren.
 
2008-11-25 14:47:19+01
príspevok od: Karol Srnec
No fotakoch dnes nikto nezarobi, dokonca aj megaobchody typu Nay, Datart su uz velmi opatrne v tom, co zoberu na sklad. Dnes sa da zarobit len na prislusenstve, tyka sa to fototechniky aj pocitacov. Ak nebudes mat slusnu marzu na filtroch, mysiach a pod., mozes zatvorit kamenny obchod a otvorit si internetovy z diomu alebo garaze. Budes mat rovnaky zisk pri nizej marzi, ale uplne vymizne moznost nakupu v specializovanom obchode so vsetkym, co k tomu patri. Raz mozno vsetci budu nakupovat cez internet. Nebude nikto, kto by poriadne poradil, lebo budu len recenzie a ziade predavac s osobnymi skusenostami. Niekomu nerobi problem si objednat z internetu, vie co chce. Ale je mnoho ludi, ktori cez internet nakupovat nechcu a radi si priplatia za sluzby spojene s priamym predajom. Precvo sa divite, ze su rozne ceny v obchodoch a na internete. Ved aj v amerike je bezne uvadzat dve ceny: normalnu a street price a rozdiel je aj 15%. Ak nedas obchodnikovi zarobit, tak sa mu neoplati viest obchod a radsej priestor niekomu prenajme alebo si urobi kaviaren.
Karol, budme uprimni. Vasa poloha je prehnane exkluzivna. Ano, je to ´prestiz´, ale za aku cenu? ;) Trh fotakov je uplne iny, nez pocitacov, takze ani k tomu ho neprirovnavajme ;) Pocitace su tahane narokmi hier a programov. Fotaky netaha nic. Penetracia fotakov je v dnesnej dobe vacsia, nez 100% a ludia nepotrebuju menit fotaky. Pri pocitacoch je to ine. Predavaju sa denne na tisice a sklady poskytuju vysoke zlavy na nakup pre velkoodberatelov. Preto moze mat S.... ceny podobne cenam volne zobrazenym velkoskladu A... . Pri fotakoch asi tazko dnes niekto preda 100 zrkadloviek za den. Segment nic netaha, navyse fotomobily zacinaju prenikat aj sem a ako si kazdy vsimol, kompakty sa predavaju omnoho horsie, nez v minulych rokoch.

Akou cestou sa moze uberat trh? Predajne sa zmenia na volne dostupne ateliery s 1-2 ludmi, ktori budu radit a ucit a predaj pojde len cez internet. Nema zmysel dnes mat velku predajnu plnu tovaru, ktory sa nepreda.

PS: len taka perlicka, ako sa chovaju velke koncerny v dnesnej dobe. Jedna automobilka na SK ma niekolko tisic diskov a pneumatik, ktore budu zosrotovane, lebo su na nich male skrabance. Namiesto odpredaja za nakupne ceny radsej riskuju stratu. Ano, niekto moze namietat, ze by sa takto mohli obohacovat interni zamestnanci, ktori by naschval poskodzovali vyrobky, ale to sa da lahko odsledovat kamerovym systemom...
 
Ultra TXF
2008-11-25 16:00:44+01
Súhlasím,penetráciou internetu medzi obyvateľstvo sa bude zvyšovať podiel tovaru nakúpeného cez net.Z jednoduchého dôvodu .... poskytuje vo všeobecnosti nižšie ceny a ľudia si na to postupne budú zbykať.Zatiaľ je ešte sutuácia na Slovensku pomerne dobrá aj pre kameňáky,ale sám vidíš na fóre ,že ľudia sa denno denne zaujímajú o ceny a stránky na nete.
Netvrdím,že kamenné obchody ako vy zaniknú ,ale prežijú len vtedy ak nebudú musieť platiť nájom,napr.ak ten dom kde je obchod bude patriť majiteľovy obchodu a zamestnaná tam bude celá jeho rodina. Tak ako je to v rodinných obchodoch a firmách v Nemecku alebo Rakúsku.Tam potom môže dávať ceny,ktoré budú ako tak konkurovať internetovým s tým,že zostane zachované poradenstvo.
Aj u človeka ,ktorý netrie biedu ,je rozdiel či dá za fototechniku v kameňáku
80.000,- alebo cez net za 60.000,-. Aj keby mi tie peniaze nechýbali,tak si poviem prečo by som mal vyhadzovať už z princípu.
Počítače sú niečo iné,tam nie sú cenové rozdiely veľké a ak kupuješ PC už zložené,tak platiš navyše v podstate za zloženie kompu a nainštalovanie softu.
Ja som si všetko objednal v Alze,doma zložil a nainštaloval.Ani nie tak pre cenový rozdiel,ale skôr preto,že nedôverujem tým ´skladačom´ vo firmách.Sám som sa v jednej takej často nachádzal nakoľko mi tam robil priateľ,ale keď som videl ako sa tam zaobchádza s hardverom,tak som si povedal,že už nikdy více.
Ale to je našťastie oblasť na hony vzdialená bežnému spotrebiteľovi....veľa ľudí,ktorí si sami poskladajú PC nie je a nebude.
U foťákov je to iné,fototechniku neupgraduješ ako PC každé 3-4 roky,takže ten obrat nie je taký veľký,bežný user si kúpi kompakt a ide mu o to aby bol čo najlacnejší a máho kým totálne nevypovie.
Takých je asi 90% populácie a ten zvyšok čo si kupuje zrkadlovky a teda musí vyvaliť balík peňazí,si potom hľadá cestičky ako ušetriť ....
Ja sa priznám obdivujem ľudí,ktorí si kľudne v kameňáku kúpia polar.filter za 4400,-Sk ,ked ho môžu mať na 2400,- Sk za tri dni doma z čiech.I keď chápem,že sú ľudia,ktorím je to jedno.....keby som mal 100 melónov,možno by ma to nesralo :)
 
2008-11-25 16:17:29+01
ak mas miesto ako prolaika, tak za prenajom dokazu dostat v pohode 20 a viac tisic rocne za meter stvorcovy, ak by to prenajimali (mam pocit, ze to majitelovi patri). to tiez musis dat na vahu, ci to radsej neprenajat a mat peniaze z prenajmu, ako sa trapit. ekonomia hovori jasne - do podnikania chod len v pripade, ze tvoje odhadovane zisky budu vyssie, nez z prenajmu priestorov, alebo uroku financnej ciastky, ktoru chces investovat ;)

ale kamenne fotoobchody maju velmi temnu buducnost pred sebou :(((
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-11-25 16:34:57+01
Poprosim o minutu ticha. 60, 59, 58, 57, 56.....



....5, 4, 3, 2, 1. Dakujem
 
Ultra TXF
2008-11-25 16:36:26+01
Problém Slvonska a asi aj všetkých postkom.krajín je mentalita a kultúra podnikania.
Zatiaľ čo v nemecku vlastní obchod s fototechnikou jedna rodina 4-5 generácií a poskytuje je im príjem na slušný život bez excesov,slovenský podnikateľ si založí firmu alebo obchod a vytĺka maximálne čo sa dá,pretože k tomu čo robí nemá žiadny vzťah.Potrebuje len prísť k peniazom...to nakoniec vidíš denno denne,nejaký magor si otvorí obchod a za mesiac už má mercedes na 3 melóny.
To bolo aj jeho jediným cieľom.Podľa toho aj vyzerajú tie obchody a služny.
 
Ultra TXF
2008-11-25 17:08:45+01
Neboj sa ešte chvíľu prežijete :)
 
JamesBond
2008-11-25 20:06:46+01
Trošku budem obhajovať kamenné obchody. Kamarát si objednal na megafoto.cz objektív Canon (na firmu bez DPH) a už ho reklamoval 4x a až po 4 reklamácií mu idú poslať (zatiaľ neposlali) peniaze späť a samozrejme cena už klesla tak že už je lacnejší na Slovensku v kamennom obchode.
Ja som si kupoval objektívy v kamennom obchode (PRO.Laika) a tu mi poradili že nech nekupujem mnou vytypovaný model, že ten už vypredávajú a neoplatí sa. Vybrali mi iný, mali ho skladom (v megafote.cz čakal kamarát 5 týždňov na prvý kus) všetko sme odskúšali a odišiel som z objektívom až keď som bol presvedčený že to je to čo som od toho očakával.
Ďalšia skúsenosť s tou istou kamennou predajňou. Kupoval som monitor EIZO (kludne som ho mohol kúpiť lacnejšie cez net), a oni ponúkajú aj zapožičanie kalibračnej sondy a nakoľko sa mi to nedarilo nakalibrovať tak ako by som chcel ponúkli mi možnosť že mi to prídu nakalibrovať domov. To Vám z internetového obchodu nikto neponúkne. Tam sa pre nich starosť o zákazníka skončí odoslaním balíka.
Myslím že net obchody sú fajn ale techniku si veľa ľudí chce najskôr „ohmatať“ hlavne keď sú to relatívne drahé veci a v kamennom obchode som si 100% istý zárukou a obsahom balenia (nie tým čo mi príde balíkom a neviem čím ma prekvapia)
 
Slavo Jancisin
2008-11-25 20:20:46+01
môžem iba súhlasiť, tiež najradšej kupujem v kamennej predajni ... aj pred mesiacom som si takto kúpil novú zrkadlovku a neľutujem to ... dokonca aj na cene sme sa dohodli ... do pro.Laiky to mám 400km, takže to bol iný obchod. A ak je obchodník rozumný a chce predávať, tak sa dá dohodnúť ... samozrejme to nebolo za cenu ako z USA, ale bolo to dokonca lacnejšie ako z internetového obchodu ... a neostalo iba pri tele, ale aj objektív, filter, pamäťová karta. Samozrejme som bol spokojný a už sme s obchodníkom dohodnutý na blesku, pevnom skle na portrét ... a znovu to nie je za cenu aká je v predajni na pulte.
Jednoducho kúpa foťáku nekončí odchodom z obchodu ... a ak sa čosi stane viem, kde mám ísť
 
Ultra TXF
2008-11-25 20:28:43+01
Ja súhlasím,že pokiaľ nevieš čo chceš,resp.nevieš si vybrať,tak ti napr.v prolaike poradia.Zato,že ty si si vytypoval model,ktorý už bol výbehový možeš ty sám,zrejme si si sám nedal tú námahu vyhľadať si dostatok informácií.
Ja som monitor Eizo tak isto kupoval v proliake,ale preto,že tam mali dobrú cenu,inak by som ho tam nekúpil.Ale mal som ho už predtým presne vytypovaný.
Na ohmatanie sú kamenné obhcody dobré,to je fakt,niekdy tam majú aj dobré akciové ceny,ja sám som u nich kúpil dva objektívy. Ale inak sa cenami nechytajú a pokiaľ presne viem čo chcem a objednal som si to,tak potom neviem čo by ma v balíku malo prekvapiť.Ak si presne objednám nejaký objektív,tak neviem,čo bude na ňom iné ako na objektíve z kameňáku :)Ide o originálne objektívy,može sa prihodiť raz za rok nejaký vadný,ale to nie je podstatné.
Vadný kus ti rovnako môžu predať aj v kameňáku ako aj na nete.To sa môže stať hocikde.
Reklamácia nie je problém ani tam, ani tam.Pokiaľ presne viem,čo chcem ,tak je pre mňa cca 25% úspora pri nakupovaní cez net dosť podstatná pri sume okolo 80-100.000,-
 
JamesBond
2008-11-25 20:48:13+01
Máš pravdu ale ako som už písal tomu kamošovi došiel 4x vadný kus a to v Pro Laike keď mi niečo nejde tak to nekúpim (a myslím že oni by ani vadný nepredávali, prip. keď zistia že je vadný tak ho stiahnu)..... a ak si myslíš že ta v balíku nemôže nič prekvapiť tak ti len prajem veľa šťastia (alebo sa kvalita net obchodov tak zlepšila že fakt posielajú čo si objednáš), ..... poznám pár prípadov keď došiel iný tovar (ale len z počutia)..... ja cez net nakupujem len CD a DVD – čka a aj tam mi občas pošlú peknú koninu (napíšu napr. že DVD má český dabing a keď to dojde tak je tam len poľský.....a šak čo slovenčina a poľština nie je až taký rozdiel)..............cez aké net obchody nakupuješ? ...... prajem ti nech máš len dobre skúsenosti.
 
Ultra TXF
2008-11-25 21:02:34+01
príspevok od: JamesBond
Máš pravdu ale ako som už písal tomu kamošovi došiel 4x vadný kus a to v Pro Laike keď mi niečo nejde tak to nekúpim (a myslím že oni by ani vadný nepredávali, prip. keď zistia že je vadný tak ho stiahnu)..... a ak si myslíš že ta v balíku nemôže nič prekvapiť tak ti len prajem veľa šťastia (alebo sa kvalita net obchodov tak zlepšila že fakt posielajú čo si objednáš), ..... poznám pár prípadov keď došiel iný tovar (ale len z počutia)..... ja cez net nakupujem len CD a DVD – čka a aj tam mi občas pošlú peknú koninu (napíšu napr. že DVD má český dabing a keď to dojde tak je tam len poľský.....a šak čo slovenčina a poľština nie je až taký rozdiel)..............cez aké net obchody nakupuješ? ...... prajem ti nech máš len dobre skúsenosti.
Ja neviem ,čo sa rozčuľuješ...šak ja ti to nevyvraciam,máš pravdu - kamenné obchody sú ok,ale tak isto sa ti môže pokaziť blesk z kameňáku ako z netového obchodu . Tu si väčšina ľudí objednáva veci bežne cez net,dokonca cez eBay a nikto nemá žiadne problémy.Však keď si objednám Canon 100/2,8 Macro,tak mi hádam nepošlú Sigmu 70-200/2,8...kde žiješ, prosím ťa.
Nehovor mi ,že niekomu poslali 4x po sebe zlý objektív...to nie je ani štatisticky možné :)Ak mám byť úprimný,ja neverím žiadnemu slovenskému obchodu...kamennému ani internetovému....pre mentalitu slováka a snahu každého odrbať.Choď do čiech,nemecka alebo rakúska a tam uvidíš ako sa k tebe budú v obchode správať .Tam poznajú aj niečo také ako prestíž a česť a úctu k zákazníkovi......na slovensku to nikdy nebolo ani nebude a môžme byť v únii ,mať euro a neviem akú ekonomiku.Povaha zostáva...to je problém kámo.
 
JamesBond
2008-11-25 21:15:09+01
Absolútne sa narozčuľujem... a fakt mu poslali 4x vadný kus (a je zaujímavé že odvtedy ho mali skladom, a predtým bola dodacia lehota cca 2 týždne, teda evidentne ponúkali znovu ten jeho), inak on nie je úplné vadný ale mal nejaké problémy s ostrením (možno keby to poslali niekomu inému tak tomu to tak nevadí a ten si to nechá) a keďže mu chcú poslať späť peniaze tak asi reklamácia bola opodstatnená (alebo im už tak lezie na nervy).... inak nechcem nikomu robiť reklamu (PRO.Laika) ale kedykoľvek k nim dojdem tak ma obsluhujú podľa mňa na vysokej úrovni a je jedno či kupujem objektív za 100 litrov alebo len chcem nejaké info. Skús si k nim zájsť a uvidíš že im fakt nejde len o to ako „ošklbať“ zákazníka. Veď ako sa hovorí výnimka potvrdzuje tvoje pravidlo
 
maciakba
2008-11-25 21:40:35+01
jamesbond su take firmy, napr aj jedna speci foto firma v poluse aj tam vedia dobre poradit, ja si tam aj vzdy pokecam o fotakoch :)
ale tychto obchodov uz vela nie je skor maju sancu prezit velke retazce kde ponukaju vsetko mozne ale poradit nevedia...

....inak sme total offtopic....
 
Ultra TXF
2008-11-25 22:53:02+01
príspevok od: JamesBond
Absolútne sa narozčuľujem... a fakt mu poslali 4x vadný kus (a je zaujímavé že odvtedy ho mali skladom, a predtým bola dodacia lehota cca 2 týždne, teda evidentne ponúkali znovu ten jeho), inak on nie je úplné vadný ale mal nejaké problémy s ostrením (možno keby to poslali niekomu inému tak tomu to tak nevadí a ten si to nechá) a keďže mu chcú poslať späť peniaze tak asi reklamácia bola opodstatnená (alebo im už tak lezie na nervy).... inak nechcem nikomu robiť reklamu (PRO.Laika) ale kedykoľvek k nim dojdem tak ma obsluhujú podľa mňa na vysokej úrovni a je jedno či kupujem objektív za 100 litrov alebo len chcem nejaké info. Skús si k nim zájsť a uvidíš že im fakt nejde len o to ako „ošklbať“ zákazníka. Veď ako sa hovorí výnimka potvrdzuje tvoje pravidlo
Ja som ich aj spomínal a je to jediný obchod kam chodím,nakoľko taký výber,resp.toľko tovaru nikde inde nemajú,teda okrem čiech.
 
dmedia
2008-11-25 23:42:30+01
Toto je typicky nazor kazdeho 1-ho slovaka na podnikatela a podnikanie, si uplne mimo, treba skusit priatelu a mozno budes mat iny nazor, nastastie su tony serioznych ludi, ktory podnikaju v roznych oblastiach, a si ich urcite viac vazim ako takych mudrlantov co pridu vycicat vedomosti a skusenosti a potom si objednavaju z e-shopov a este maju tu drzost ked im to tak nefunguje ako si predstavovali, ze sa pridu poradit k tebe, to len tak na margo veci.
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()