Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Typy na dobre fotiace kompakty...?

erush
2009-01-21 00:13:42+01
Rozmyslam nad kupou kompakneho fotoaparatu (vyhoda-lahsia manipulacia,mensia velkost a uskladnitelnost s porovanani so zrkadlovkou, asi najvadcsi problem u mna je ten ze nie stale sa mi chce vlacit zrkadlovku.. ale aj cena)..ktory by avsak splnal aspon z casti kvalitu snimkov ako pri foteni so zrkadlovkou. Rozmyslam nad Cannon-om PowershoptG9 ale ak mate dobre skusenosti s inymy typmi tak budem vdacna ak sa s nimi podelite somnou.
 
peto94
2009-01-21 07:01:58+01
je to rozdielne(podla toho co fotis) uz je aj g10 alebo ultrazoom
sx1/sx10 toto su tiez vyborne fotaciky...
 
wayne
2009-01-21 07:05:23+01
ak nepotrebujes velky zoom obzri sa po panasonicu lx3, ak ti staci pevne ohnisko tak sigma dp1 :) nemoznost zoomu je vsak vynahradena obrovskym snimacom a vybornou obrazovou kvalitou
 
b_and_y
2009-01-21 08:14:28+01
alebo skus panasonic fz50. Mozem odporucit. Skus nejake recenzie.
 
Fotograf77
2009-01-21 08:33:57+01
canon G9 a G10 :-)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-01-21 09:11:31+01
Ak sa chces priblizit kvalite zrkadloviek, potrebujes kompakt fotiaci do RAWu a fotit na nizke ISO.
U mna prichadzaju do uvahy dva modely: Canon PS G10 a v tesnom zavese Panasonic DMC-LX3.
 
miroslavkormos.com
2009-01-21 09:25:09+01
ja mam Konicu 35 EF ...celkom spokojnost
 
slavik74
2009-01-21 21:31:35+01
chcelo by to podrobnejsie opisat zelany kompakt - rozmery, cena. A potom este co prevazne sa s nim bude fotit. S tym suvisi ohniskova vzdialenost a zoom, pripadne predsadky, moznost pouzitia filtrov, externeho blesku atd. Ci ma mat aj relativne kvalitne video. RAW, sum, snimac sa odrazaju v cene. Cize cena je prvorade kriterium. Ma byt minimalne velky alebo moze byt aj trochu vacsi? To je druhe kriterium. Kde sa s nim bude fotit - iny je do prirody, na turistiku, podvodne fotenie, iny na interierove fotenie - dalsie kriterium. Ak sa trochu rozpises urcite ti ludia budu vediet optimalnejsie poradit.
 
vavrik
2009-01-22 00:39:47+01
Nuž pre jemné ženské ručičky je skutočne výborný spomínaný G9(dnes už je na svete i G10- odporúčam), ale keď budeme vážnejšie uvažovať o kvalite fotografií, potom jednoznačne by som jkúpil Panasonic FZ50. Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že objektív Leica - Leitz, ktorý je v ňom použitý je o triedu lepší od Canon obj. na G9 resp. G10. Je ale v porovnaní s G10 asi o 5 tis.drahší a tiež rozmernejší i ťažší. Cítim ale, že sa prikloníte k G9 alebo G10.
 
bear
- moderator
2009-01-22 07:21:35+01
fz50 ma vyborne ovladanie a optiku, ale silny sum. Podobnu velkost ako FZ50 ma panasonic G1, ale cena je vyssia (obrazova kvalita ako pri zrkadlovke).
 
erush
2009-01-23 01:08:51+01
Okey, priznavam ze som sa v predchadzajucom prispevku az tak velmi podrobne sa nerozpisala.. tak na vyzvu slavika74 sa to teraz snazim napravit...Takze najvacsiu rolu pri mojom rozhodovani je velkost.. nehladam ultra tenky ani stylovy fotoaparat.. cize farba ani touch screen pre mna nie su prioritne... hladam fotak mensich rozmerov ako su zrkadlovky.. nato aby som ho v hociaku dobu mohla si dat do vacku a ist.. aj ked nemozem dopustit nad moju zrkadlovku nikona.. no ako som spominala som leniva ho vsade so sebou brat.. myslim si ze velkost zrkadloviek je dost limitujuca... na turistiku a taketo zalezitosti su zrkadlovky okey.. no zvadca sa mi naskytuje mnoho prilezitosti na skvelu fotografiu hlavne ked to necakam... pri dennodennych situaciach.. take momentky.. a preto si myslim ze maly kompakt by bol ako stvoreny.. mat ho vzdy poruke..keby nahodou =) hmm cena primerana.. no tym sa netrapte piste typy a ja si uz len nieco rozhodne vyberiem =) Posladna vec..co sa s nim bude fotit... pri mojich aktivitach a zaujimoch tak vazne asi vsetko =D aj to pod vodou znie lakavo ale nie je to podmienka..

Btw dakujem vsetkym za doterajsie reakcie =)

xxx
 
peto94
2009-01-23 04:48:38+01
príspevok od: erush
Okey, priznavam ze som sa v predchadzajucom prispevku az tak velmi podrobne sa nerozpisala.. tak na vyzvu slavika74 sa to teraz snazim napravit...Takze najvacsiu rolu pri mojom rozhodovani je velkost.. nehladam ultra tenky ani stylovy fotoaparat.. cize farba ani touch screen pre mna nie su prioritne... hladam fotak mensich rozmerov ako su zrkadlovky.. nato aby som ho v hociaku dobu mohla si dat do vacku a ist.. aj ked nemozem dopustit nad moju zrkadlovku nikona.. no ako som spominala som leniva ho vsade so sebou brat.. myslim si ze velkost zrkadloviek je dost limitujuca... na turistiku a taketo zalezitosti su zrkadlovky okey.. no zvadca sa mi naskytuje mnoho prilezitosti na skvelu fotografiu hlavne ked to necakam... pri dennodennych situaciach.. take momentky.. a preto si myslim ze maly kompakt by bol ako stvoreny.. mat ho vzdy poruke..keby nahodou =) hmm cena primerana.. no tym sa netrapte piste typy a ja si uz len nieco rozhodne vyberiem =) Posladna vec..co sa s nim bude fotit... pri mojich aktivitach a zaujimoch tak vazne asi vsetko =D aj to pod vodou znie lakavo ale nie je to podmienka..

Btw dakujem vsetkym za doterajsie reakcie =)

xxx
podla tohoto by som bral canon G 9/10 co vy na to???
super kvalita,opticky hladacik,maly rozmer,super snimac...
co viac dodat:)
 
wayne
2009-01-23 06:05:47+01
co tak casio exilim ex-z300? plne manualny maly kompakt s kvalitou zodpovedajucou svojej triede, nedavno boli predstavene novsie modely ex-z400 tie vsak prinasaju zvysenie MPx a tak starsi model by mohol byt vhodna volba
 
denisas
2009-07-31 13:21:23+02
a čo hovoríte na taký Panasonic Lumix DMC-FZ28??
 
borris
2009-08-02 10:35:35+02
Potrebujem si kupit novy fotak. Stary uz zial po nehode dosluzil. Ktory z uvedenych digitalov by som mal uprednostit, ak mam taku podmienku, aby vcelku slusne zvladal fotenie za zhorsenych svetelnych podmienok a pri sportovych aktivitach? Cena nie je podstatna.
 
Strhak
2009-08-02 10:48:43+02
príspevok od: borris
Potrebujem si kupit novy fotak. Stary uz zial po nehode dosluzil. Ktory z uvedenych digitalov by som mal uprednostit, ak mam taku podmienku, aby vcelku slusne zvladal fotenie za zhorsenych svetelnych podmienok a pri sportovych aktivitach? Cena nie je podstatna.
Ak ti cena nieje podstatná a s tích podmienok čo tu píšeš tak jednoznačne mi vychádza najlepšie Canon EOS 1D mark III. Slušne zvláda fotenie za zhoršených svetelných podmienok, je to snáď najrýchlejší fotoaparát na svete, takže ideálni pre šport, v prípade potreby ho môžeš použiť na sebaobranu alebo zatĺkanie klincov ;-)))
 
borris
2009-08-02 11:12:07+02
príspevok od: Strhak
Ak ti cena nieje podstatná a s tích podmienok čo tu píšeš tak jednoznačne mi vychádza najlepšie Canon EOS 1D mark III. Slušne zvláda fotenie za zhoršených svetelných podmienok, je to snáď najrýchlejší fotoaparát na svete, takže ideálni pre šport, v prípade potreby ho môžeš použiť na sebaobranu alebo zatĺkanie klincov ;-)))
myslel som z digitalnych kompaktov, nie DSLR. Nepotrebujem profi fota, chcem len kvalitnejsi kompakt do vrecka k mojmu Canonu Eos 500D.
 
wayne
2009-08-02 11:24:57+02
príspevok od: borris
myslel som z digitalnych kompaktov, nie DSLR. Nepotrebujem profi fota, chcem len kvalitnejsi kompakt do vrecka k mojmu Canonu Eos 500D.
na tvojom mieste by som bral urcite G10 alebo LX3 alebo starsi A590IS od canonu, tieto maju vsetky manual, ktory by ti urcite chybal ak by si bral automat ako napr TZ7, F200EXR, ... v podstate akykolvek IXUS od canonu alebo G10 to spravia :)
 
Strhak
2009-08-02 11:26:51+02
príspevok od: borris
myslel som z digitalnych kompaktov, nie DSLR. Nepotrebujem profi fota, chcem len kvalitnejsi kompakt do vrecka k mojmu Canonu Eos 500D.
Tak keď si napísal že na cene nezáleží tak som sa trochu odviazal :-DD
ak kompakt tak Panasonic dmc-lx3 alebo Canon G10
 
2009-08-02 11:49:28+02
Ja by som si podla toho vybral Panasonic LX3, je maly a vyborny /mam ho/. G10 ti odtrhne vacok :-)
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()