Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Je to kradez???

Duny
Duny 2009-03-31 12:07:06+02
Prave som s kolegom nasiel stranku fotografa, ktory odfoti to, co moj kolega pracne naaranzuje a pripravy. Ide o to, ze sa okolo neho obsmieta s fotakom ked kolega foti svadbu a chlapik si len cvakne naaranzovany, pripraveny zaber. Nevymisla ziadne pozy fotografovanych osob, vlastne ani nieje pozvany ako fotograf, je to typek, ktory videl prilezitost nafotit dobre foto bez namahy. Len caka kym ich kolega nastavy a potom cvakne. Tieto nim nepripravene foto prezentuje na svojej stranke ako svoju tvorbu. Je to protipravne, je to kradez? Mozme na nasej firemnej stranke upozornit na toho chlapika?
 
Duny
2009-04-01 12:36:26+02
príspevok od: jake
a skusal si mu dohovorit kladivom do hlavy? to je dost padny argument na zmenu nazoru ... hadam by to mohlo pomoct (ak mas teda dobreho pravnika)
Pozri, ak bude chciet kolega tak to bude riesit ja som mu tu nieco zistil dalej je to na nom. Ja som pritom nebol, svadby nefotim :) Ak nieco riesit bude tak dam vediet.
 
kukina78
2009-04-01 13:15:09+02
Duny, budte opatrny, lebo ak fotil niekoho zo svojej rodiny, mohol by tvojho kamosa zazalovat za poskodzovanie dobreho mena. Navyse by samozrejme mal aj suhlas
svadobcanov. Celkom mi nejde do hlavy, ze by tvoj kamos len tak pozeral, ako mu niekto spoza chrbta foti. Ved je predsa profik, ci nie? Mal by sa podla toho spravat.
 
kukina78
2009-04-01 13:48:40+02
ak sa totizto tvoj kamos pozeral, ako on foti, tak mu udelil suhlas konkludentne (nevyslovne).
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()