Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Aku sumu za fotenie?

skyso
2009-05-08 13:42:32+02
Ahojte. Chcem sa poradit, kolko brat za fotenie pre jednu reklamnu spolocnost. Dostal som ponuku na fotenie pre reklamnu spolocnost, a kedze som len ako sa hovori profesionalny amater, tak neviem kolko sa za take nieco plati, resp. kolko mam pytat. Jedna vec je platit za fotky, cize material a druha za cas straveny fotenim. Poradte mi kolko mam brat v oboch situaciach. Najpravdepobonejsia je ta druha situacia, a to platit za cas straveny fotenim. Samozrejme zalezi aj na kvalite fotiek, a naco konkretne sa budu pouzivat. Chcem len vediet pribliznu sumu. Dik za rady.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-05-08 14:23:44+02
To je teda blba formulacia. Budest to fotit s tymom 12 asistentov, zeriavom, topmodelku a Ferrari k tomu? Alebo len tak doma nieco na kuchynskom stole?
 
vlados
2009-05-08 14:36:09+02
Hm, dalsia vec je zistit preco chcu Teba, ked si este evidentne zaciatocnik v profesionalnej brandzi.
 
slavmiro
2009-05-08 14:43:59+02
uctuj si 30 EUR/hodinu prace ci uz s DSLR alebo PC.
 
skyso
2009-05-08 16:08:03+02
príspevok od: Karol Srnec
To je teda blba formulacia. Budest to fotit s tymom 12 asistentov, zeriavom, topmodelku a Ferrari k tomu? Alebo len tak doma nieco na kuchynskom stole?
srnec nie som zvedavy na priblbe reci..ak nemas co na to povedat tak sa zdrz takychto komentarov. pokial si nerozumel otazke, tak sa to spytaj normalne ako kazdy iny clovek a nie takymto ubohym povyseneckym tonom..
 
skyso
2009-05-08 16:11:54+02
príspevok od: vlados
Hm, dalsia vec je zistit preco chcu Teba, ked si este evidentne zaciatocnik v profesionalnej brandzi.
Pravdepobone reagovali na moje fotky, a mozno prave takeho potrebuju. To ze som zaciatocnik, ako ty hovoris v prof. brandzi, som spominal.
 
skyso
2009-05-08 16:14:43+02
príspevok od: slavmiro
uctuj si 30 EUR/hodinu prace ci uz s DSLR alebo PC.
..dik za reakciu..
 
Tibo
2009-05-08 16:25:51+02
Tých 30 EUR/hodina je iba pre Teba. Dohodni si náhradu ďalších nákladov napr. ako písal Srnec: asistent, prenájom plošiny, resp. iných zariadení aby si mohol odovzdať kvalitnú prácu. Vo svojej otázke si neformuloval aké objekty ideš fotiť, kde či v interiéry alebo v exteriéry, za akých svetelných podmienok. Či predmet fotenia Ti dodá objednávateľ, alebo ho kúpiš za svoje
 
2009-05-08 16:26:26+02
príspevok od: skyso
srnec nie som zvedavy na priblbe reci..ak nemas co na to povedat tak sa zdrz takychto komentarov. pokial si nerozumel otazke, tak sa to spytaj normalne ako kazdy iny clovek a nie takymto ubohym povyseneckym tonom..
priblbla bola formulacia tvojej otazky...sam uznas, ze cena je ina, pokial to fotis sam a s pomockami, ktore mas alebo mas este dodatocne naklady, ktore ti nikto nepreplati...takze sa hned neurazaj a nabuduce daj blizsie info...dalsia vec je, ze nepoznas svoju cenu, nevies si ocenit svoju vlastnu robotu a namahu ale chces byt platovo na urovni inych...je otazka, ci tvoja robota stoji za 30€/hodinu po takejto reakcii a ci to nie su vyhodene peniaze za niekoho, kto chce stat proti vetru ako ostatni...takze klidek a trocha sebakritiky na sposob tvojej polozenej otazky by ti urcite nezaskodil...
 
dedo Milan
2009-05-08 17:04:31+02
príspevok od: skyso
srnec nie som zvedavy na priblbe reci..ak nemas co na to povedat tak sa zdrz takychto komentarov. pokial si nerozumel otazke, tak sa to spytaj normalne ako kazdy iny clovek a nie takymto ubohym povyseneckym tonom..
mám pocit, že priblblé reči tu má niekto iný. a Srnec to nebude. keď sa pýtaš, tak sa pýtaj s infom čo všetko bude ku tomu treba, prípadne čo budeš fotiť. potom sa nečuduj, že ti niekto napíše, že je blbá otázka, to nie je povýšenecké, to ti naznačuje ako a čo písať ak sa budeš pýtať nabudúce. keby chcel byť povýšenecký tak ti to napíše tak, že sa nezmôžeš na slovo. ale to by určite nebol Karol
 
shoki
2009-05-08 17:30:09+02
skyso > tiez som toho nazoru ze otazka je blbo formulovana ale ked sa nevies sam ocenit a chces sila mocou nejaku tabulku -ktora mi mimochodom tiez pripada trochu hlupa prilis zjednodusena a mimo realitu- tak...
http://fotomonitor.info/www/hon/af.asp
 
skyso
2009-05-08 17:44:37+02
to all: uznavam, trosku som na srneca vyskocil, mam trosku blby den a odskakal si to srnec, sory..
Ok, takze upresnim podmienky: reklamna firma, vyraba brozurky ala historia dediny, atd., cize nafotit dedinku v trosku umeleckejsej podobe, nie reportazne fotky. Odo mna chcu len surove fotky. To je asi tak vsetko co viem k tomu povedat.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-05-08 17:50:29+02
Ja uznavam, ze som to mohol trosku obrusit :-)
 
skyso
2009-05-08 17:50:32+02
príspevok od: shoki
skyso > tiez som toho nazoru ze otazka je blbo formulovana ale ked sa nevies sam ocenit a chces sila mocou nejaku tabulku -ktora mi mimochodom tiez pripada trochu hlupa prilis zjednodusena a mimo realitu- tak...
http://fotomonitor.info/www/hon/af.asp
dik, presne take nieco som potreboval.
 
skyso
2009-05-08 17:50:55+02
príspevok od: Karol Srnec
Ja uznavam, ze som to mohol trosku obrusit :-)
hlavne, ze sme vsetci zdravi :)..
 
skyso
2009-05-08 17:52:15+02
Som novacik v prof. brandzi, a teda si urcite nebudem pytat kto vie aky velky honorar za fotky, len som chcel vediet ako to v tomto biznise chodi.
Este jedna vec k podmienkam: firma chce aby to co nafotim bolo ich majetkom so vsetkymi pravami :(..toto sa mi moc nepaci..
 
dedo Milan
2009-05-08 17:57:09+02
skombinuj tých 30E/hod. a počet foto, aby si sa zahojil. a ak to ešte chcú za vlastné duševné právo, tak nefotiť za darmo.
 
javelin
2009-05-08 18:16:42+02
Dnes tu bolo zaujímavo......
 
kralik_j
2009-05-09 11:24:55+02
Ako chces stanovit cenu, ked neberies do ohladu naklady?
Ved najskor si zrataj co ta stala technika(fix), cestovne atd(variabilne polozky). Stanov si nejaky hodinovy naklad na techniku a napr. i na cas ktory stravis fotenim(ci v ramci volneho casu, alebo si beries volno v praci, alebo je to sviatok a ostatni oddychuju, atd).
Podobne i na post processing, alikvotna cast obstaravacich nakladov na pc, software, a tvoja hodinova sadzba prace
A k tomu si priloz este nejaku % marzu ktora moze zohladnovat tvoj profesny stav a skusenosti ale i dopyt po tvojej praci.
To by bola podla mna objektivna cena.Samozrejme mozes to robit za nizsiu cenu ktora to nezohladni ale robis to v ramci toho ze si neskor uplatnis svoje prace na dalsie svoje zviditelnenie a tento tvoj zakaznik ti moze poskytnut referencie..
V kazdom pripade jednoznacnu odpoved tu asi nenajdes a treba si poriadne za tym sadnut a zobrat kalkulacku. ;)
 
SHoDaN
2009-05-09 12:18:30+02
Ja si myslim, ze pokial si ta niekto zavola fotit a dostanes za to peniaze, tak kludne moze pozadovat, aby to bol ich (dusevny) majetok. Ved ty si to mozes zohladnit v cene.

 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()