Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Výber fotoaparátu

denisas
denisas 2009-07-17 12:38:07+02
Dobrý deň, som tu nová a ani poriadne neviem, kam mám zaradiť túto moju tému. Ale snáď som ju zaradila dobre :-) Teraz k veci: Doteraz som fotila starým kompaktom Kodakom EasyShare DX6340 (fotila som intenzívne 6 rokov, nebolo to také fotenie na sviatky, príležitosti). Rozhodujem sa medzi zrkadlovkou a ultrazoomom. Vo fotení zrkadlovkou som však úplny amatér. Na jednej strane ma to láka, učiť sa nové veci, na druhej sa toho ale aj trošku obávam. Čo teda od foťáka očakávam, je: - na prvom mieste zakladám na ostrosti a jasnosti fotiek (jednoducho, aby boli na prvý pohľad pekné aj bez úpravy v PC), - aby foťák zvládal fotenie v pohybe, - fotenie na blízku vzdialenosť, makro (napr. zachytenie drobného hmyzu), - fotenie za tmy, za šera, v interiéri (s čo najmenšou šumivosťou obrazu), - zaostrovanie objektu. Väčšinou chcem fotiť prírodu, krajinky, zvieratá. Samozrejmosťou je, že ho budem vláčiť všade so sebou. Takže ten záber fotiek je veľmi široký pojem. A ešte som sa chcela spýtať, či je pri foťákoch aj nejaká funkcia ako odolnosť voči vlhkosti? Lebo, ako som písala, foťák stále berem sebou - či už idem do jaskyne, alebo k moru. Zaujali ma aj ultrazoomy. Zvládol by tieto moje požiadavky splniť aj taký UZ?
 
javelin
2009-07-17 17:46:05+02
príspevok od: dodo_bb
Denisa, ešte je jeden rozdiel medzi zrkadlovkou a ultrazoomom. Pokiaľ si kúpiš dobrý a kvalitný ultrazoom, v tej cene máš všetko !!!! Umožní ti takmer všetko, čo chceš v primeranej kvalite. Dá sa s ním fotiť makro, príroda, pohyb, trochu obmedzene za tmy, je ľahký, pomerne odolný, obrázky nebude treba nejak extra upravovať a zmestíš sa do svojho rozpočtu (kvalita môže byť celkom dobrá, ak sa s ním naučíš robiť). Pokiaľ by si chcela podobné parametre a možnosti so zrkadlovkou, bohužiaľ má pravdu javelin (ako ostatne takmer vždy :-)))) a treba dodať, že tá výbavička bude vážiť medzi 12 - 16 kilogramami. A či používaš automatiku alebo manuál, to sú keci. Manuál sa používa veľmi málo, určite najviac sa fotí na poloautomat (priorita clony alebo času) a hodne aj na automat. To všetko môžeš aj s UZ. Podstatný je len výsledok...
Ďakujéééém.....:)))))))
 
Strhak
2009-07-17 17:46:38+02
Inak ja som ti našiel krajšie stádo, pozri jak sa pekne pozerá na nás ;-DD
 
dodo_bb
2009-07-17 17:48:56+02
príspevok od: javelin
Ďakujéééém.....:)))))))
Niéééééét za čo :-)))
 
javelin
2009-07-17 17:49:52+02
Inak trafil si....stavím sa že väčšina z nás funguje na priorite clony a +- EV korekcie .........
Manual iba pri použití manuálneho blesku...ale to je už o inom...
 
javelin
2009-07-17 17:52:34+02
príspevok od: Strhak
Inak ja som ti našiel krajšie stádo, pozri jak sa pekne pozerá na nás ;-DD
Stiahol som si ich...tieto sú neskutočné....tolko tupých očičiek pohromade ...:))))
 
Strhak
2009-07-17 17:56:07+02
príspevok od: javelin
Stiahol som si ich...tieto sú neskutočné....tolko tupých očičiek pohromade ...:))))
A jak sa na nás všetky pekné dívajú, bohvie čo sa im honí hlavou :-DDD
 
javelin
2009-07-17 18:00:06+02
príspevok od: Strhak
A jak sa na nás všetky pekné dívajú, bohvie čo sa im honí hlavou :-DDD
Asi že čo sú tie čisla na mojej novej zrkadlovke , kolko mi to priblíži a či sa dá odšróbovat objektív s fotoaparátu....aha zabudol som na to najdvôležitejšie........KOLKO CVAKNUTÍ MI VYDRŽÍ ZÁVIERKA...:)))))
 
javelin
2009-07-17 18:00:57+02
ZZZZZ koho ZZZZ čoho ja drnco negramotnééé
 
Gino
2009-07-17 19:00:02+02
Predal som konecne FZ 28, a cakam na Olympus E420 + setak 14-42 + 10-150 som zvedavy na vykon bo 1. zrkadlovka ... Prechod ma stoji len 150EURO... :-) dufam, ze sa budem smiat aj ked bude doma ...
 
denisas
2009-07-28 13:07:51+02
Poprosím vás ešte o jednu radu. Aký je váš názor na tieto dva UZ?
Canon Powershot SX1 IS
Canon Powershot XS10 IS
Ďakujem
 
wayne
2009-07-28 13:22:30+02
príspevok od: Gino
Predal som konecne FZ 28, a cakam na Olympus E420 + setak 14-42 + 10-150 som zvedavy na vykon bo 1. zrkadlovka ... Prechod ma stoji len 150EURO... :-) dufam, ze sa budem smiat aj ked bude doma ...
urcite sa nedaj odradit ak sa ti zaciatky nebudu pozdavat..chce to cvik zvladnut zrkadlovku
 
wayne
2009-07-28 13:26:19+02
zazoomujes s nimi dalej ako s ´mydlovou krabickou´ a budu sa lepsie drzat, kvalita vystupu sa vsak velmi lisit nebude, ak tak minimalne, za cenu SX1 IS kupis 1000D co uz je zrkadlovka a da ti ovela vacsie moznosti, hoci ma rozsah ´len cca 28-85´ so zakladnym objektivom...
 
denisas
2009-07-30 10:17:48+02
nakoniec som sa rozhodla pre ultrazoom. Ale rátam s tým, že neskôr zrkadlovka bude. Aj keď sa to zdá možno nie zrovna najrozumnejšie rozhodnutie. Najviac ma zaujal už spomínaný Canon Powershot SX1 IS. Snáď to je dobrá voľba.
 
Daniel.U
2009-07-30 11:08:12+02
príspevok od: denisas
nakoniec som sa rozhodla pre ultrazoom. Ale rátam s tým, že neskôr zrkadlovka bude. Aj keď sa to zdá možno nie zrovna najrozumnejšie rozhodnutie. Najviac ma zaujal už spomínaný Canon Powershot SX1 IS. Snáď to je dobrá voľba.
na co si rozbehla taku burlivu diskusiu, ked si na konec kupila vacsi kompakt?
 
wayne
2009-07-30 11:14:55+02
príspevok od: denisas
nakoniec som sa rozhodla pre ultrazoom. Ale rátam s tým, že neskôr zrkadlovka bude. Aj keď sa to zdá možno nie zrovna najrozumnejšie rozhodnutie. Najviac ma zaujal už spomínaný Canon Powershot SX1 IS. Snáď to je dobrá voľba.
ja by som si SX1 IS nekupil, ked uz tak skor SX10 IS, alebo ked uz tak bazarovu S6500fd kebyze chcem silou mocou kompakt.. UZ s cenou nad 300e pri dnesnej rozmanitosti ponukanych pristrojov je podla mna zbytocne vyhodeny peniaz.. (ak sa nepocita elita LX3, G10).. no ale ty vies, tvoja volba, ak ta tie peniaze nebudu po case hnevat tak nie je co riesit
 
kuniku16
2011-05-22 19:37:16+02
Ahojte potrebujem vedieť či mam mať na fotak nejaky špecialny filter k mori či netreba na fotenie pri mori?dakujem
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()