Hore
Fórum » Právna poradňa
 

fotenie na akciach

scooti
2010-02-08 09:39:53+01
Zdravim, chcem sa opytat, ako je to s pravami na vyhotovovanie fotiek na akciach na ktorych je fotograf plateny organizatorom akcie? Napr. su niektore bary ci diskoteky, ktore maju prenajatych fotografov.. ako je to v ich pripade? Musia si od kazdeho vyfotografovaneho vyziadat povolenie na zverejnenie? Nie je to napr. automaticke, ze ak majitel, organizator povolil/poziadal o fotenie, tak je fotograf tymto kryty a moze fotit bez vyziadania povolenia o pouzitie fotky? Neviem si napr. predstavit ze na fotkach z tanecnych parketov, po odfoteni ide fotograf do davu a ziada si povolenie na zverejnenie. Samozrejme, ak si vyfotografovany nepraje pouzitie fotky, pripadne jej zmazanie, to je ina vec. Vopred vdaka za odpoved
 
valec86
2010-02-08 10:07:27+01
ja fotim 8 rokov party a stale ak niekoho odfotis musis mu fotku ukazat. Ak to neurobis riskujes zalobu. Par ich uz bolo. Ak tak aj o zverejneni niekto poziada o stiahnutie fotky odporucam ju stiahnut. Diskoteky si uz dnes vlastnych fotografov neplati, zbytocne vyhodene peniaze nakolko je party portalov min 8
 
2010-02-08 10:11:45+01
tak toto je reklama ako delo :o) nedalo sa bez toho obrazku?
 
scooti
2010-02-08 10:45:24+01
ja praveze fotim pre jednu diskoteku, maju to ako propagaciu a reklamu na web stranke a doteraz som to robil tak, ze ked sa dalo, tak som fotku ukazal, pripadne sa opytal ci moze byt na webe. V dave tancujucich sa nepytam, ked sa niekto pozrie ze ho fotim tak len gestom naznacim ze som fotil.. povacsinou ludia zareaguju zdvihnutym palcom, co pre mna znamena ze suhlasia s fotenim. Ak ma niekto poziada o zmazanie, hned mazem a aj mu to ukazujem, aby bola istota. Len som chcel vediet, ci to ze organizator ci vlastnik objektu kde sa akcia kona nema nejake prava na to aby si to tam fotil a tym ze ludia tam pridu vpodstate beru na vedomie a suhlasia s tym ze mozu byt odfoteni.
 
valec86
2010-02-08 12:13:01+01
tak kludne zmazte iked velmi nechapem tej reklame szene reklamu nepotrebuje
 
philips
2010-02-08 12:24:18+01
par krat som fotil na akciach a nebol problem,ak hej radsej zmazat ako riskovat:)
p.s. szene? prvykrat pocujem o tom
 
valec86
2010-02-08 12:29:05+01
odpoved mojho sefa s szene1:

2 moznosti:
1- podnik ma na vstupenke, pred vchodom alebo pod. takyto text:
Kúpou vstupenky beriete na vedomie, že sa na našich podujatiach pripravujú fotografie a videonahrávky, na ktorých sa môžu nachádzať aj hostia. V súvislosti s týmito nahrávkami si hostia nemôžu uplatňovať žiadne práva voči režisérom, autorom nahrávok ani užívateľom nahrávok.Vtedy ma fotograf pokoj
2-takyto text tam nieje, a teda fotograf ma tarchu na vlastnych pleciach to znamena ze sice fotit je jedna vec to neni problem ale ak to uverejni bez suhlasu tak vtedy to problem zacina byt a masivny preto sa aj my VZDY PRED odfotenim spytame a nasledne ukazame na odsuhlasenie ak aj napriek tomu ze by bol problem resp zaloba vieme ukazat, ze hen, osoba pozovala, zjavne videla ze je fotena a pod
 
2010-02-08 12:29:59+01
príspevok od: valec86
tak kludne zmazte iked velmi nechapem tej reklame szene reklamu nepotrebuje
pozri sa, valec, mne je to jedno, no akasi ucta k portalu by mala byt...spominas, ze ju nepotrebuje, no potom sa mi natiska otazka, kvoli comu si ten obrazok daval...jedna vec je spomenutie stranky v texte v ramci normalnej diskusie, druha vec byt v nej osobne angazovany, mat na nu link v profile a tretia vec prikladat este i prezentacny obrazok...asi tak som to myslel...
 
valec86
2010-02-08 12:50:33+01
Pozri sa pan DJ, vsade na kazdom portali si davam tuto fotku no toto forum ani avatary ani podpisy nema, takisto som uz napisal pardon mile rad to zmazem no akosi samotny autor zmazat nemoze. Mal by si radsej viac hrat a fotit ako pisat. ja som mu len xel poradit. Hawk dohovoril som. poprosim Admina zmazat moj prispevok s obrazkom.
 
2010-02-08 13:02:20+01
valec, mohol si si odpustit toho pana, taktiez to poucovanie o hrani, foteni a pisani...neobul som sa do teba, aby si robil viac toto alebo hento, tak to nerob ani ty voci mne...zrejme som trafil klinec po hlavicke, ked si to napisal v takom sarkastickom tone...pokoj tvojej dusi a mier do krajin tretieho sveta...pekny den zelam...
 
valec86
2010-02-08 13:09:02+01
mas pravdu ty rozdavas poznamky ale neprijmas ich. treti svet to je ako pozdrav na vychodne slovensko?
 
valec86
2010-02-08 13:12:44+01
prosim admina premazat kompletne odpovede s offtopicom
 
2010-02-08 13:49:31+01
príspevok od: valec86
mas pravdu ty rozdavas poznamky ale neprijmas ich. treti svet to je ako pozdrav na vychodne slovensko?
nenapisal som ti, ze by si mal radsej fotit ako pisat a nepouzil som ani sarkasticke oslovenie, ako si tomu urobil ty...to je rozdiel...
dakujem za blokovanie, ja to neurobim, lebo by som sa musel pozerat na tvoj nick v profile...kedze sa nevyjadrujem ku fotkam, tak ti to blokovanie bude aj tak houby platne...
nie, krajiny tretieho sveta maju inu definiciu...ak si myslel, ze som to napisal v style niektorych ludi z hlavneho mesta, tak sa sklamem, nie som odtial a sam som podla nich z vychodu...
 
scooti
2010-02-08 14:21:16+01
ok, vdaka za odpovede a fajn napad.. ten text skusim navrhnut majitelovy, mohlo by to prejst a ja budem mat po starostiach :)
 
Linda Von Bergeraque
2010-04-07 13:04:56+02
Ahojte, ako ide zivot? Ja som robila kvazy party fotografku na techno parties, bez odmeny, z cisteho zaujmu sa vyjasit s fotakom a kde tu ziskat volnu vstupenku. Myslim ze ludia idu do klubov uz s tym ze rataju ze tam budu aj fotografovia, niektori mam pocit ze sa tam idu doslova pretrcat do objektivov. Ja sama si pamatam svoje pubertalne casy kedy som na druhy den po party sla vyhladavat fotky na ktorych som zachytena. Za cely cas som nemala skusenost ze by mi niekto vynadal ze ho fotim alebo ze by nesuhlasil s fotenim. Fotila som vzdy transparentne aby ludia videli ze su foteny. Myslim ze VIP kluby maju svoje oznacenia v pripade ak sa tam nesmie fotit. A ak aj napriek tomu fotis, upozorni ta na to velmi velky svalnaty zamestnanec. Co sa mi raz stalo v jednom gay klube (kde mimochodom nechodim na lov, lebo som heteracka, len aby bolo jasne:)
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()