Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Odpalenie externeho blesku....

Chesterik77
2010-02-17 22:53:42+01
Zdravím. Rád by som odpalil moj canon EX430 z zakladnym bleskom na tele canon eos 20d. Niekde som cital ze sa to da.. ale nie ako. Nehcem vyhadzovat peniaze za radiove odpalovace ani prijmace. Za odpovede dakujem.
 
Daniel.U
2010-02-17 23:05:27+01
ked pustis interny blesk na manual, mohlo by to fungovat so synchrokockou. Ta stoji tak cez 500 korun
 
jrfoto
2010-02-17 23:07:13+01
nerozumiem ako vyhadzovat peniaze za odpalovace? a ako inak by si ho chcel odpalit, mozno este tak podpalit ale odpalit urcite nie, jedine 7dcka dokaze odpalovat priamo z tela, su len dve moznosti, bud radiove odpalovace,bez ttlka alebo drahe ale kvalitne pocket wizard, a druha je kupit riadiacu jednotku canon st-e2 za cca 185 eur ale ten zas funguje na infra principe, ine normalne gungujuce alternativy neexzituju, mozno este kabel k blesku, ale o je velmi obmedzujuce
 
Chesterik77
2010-02-17 23:12:33+01
tak vyhadzovat ze nemam moc fynancii. na jednej stranke oo macro fotografii mal recenziu a nej pouzival 20d a zakladny blesk spolu z externym ...hladal som skusal som... ale neide to nejak. preto to pisem sem. on tvrdil v tej recenzii ze to funguje.
 
radoo
2010-02-18 00:01:37+01
http://www.mini-max.sk/product.php?id=898
 
radoo
2010-02-18 00:04:27+01
http://sk.vffoto.com/sk-detail-261100-radiovy-odpalovac-blesku-phottix-pt-04-ii.html
 
Chesterik77
2010-02-18 11:20:10+01
Dik moc. ;)
 
miki33
2010-02-18 12:43:11+01
aj ja dakujem, aj mne ste pomohli.
 
tris
2011-09-17 21:04:23+02
príspevok od: jrfoto
nerozumiem ako vyhadzovat peniaze za odpalovace? a ako inak by si ho chcel odpalit, mozno este tak podpalit ale odpalit urcite nie, jedine 7dcka dokaze odpalovat priamo z tela, su len dve moznosti, bud radiove odpalovace,bez ttlka alebo drahe ale kvalitne pocket wizard, a druha je kupit riadiacu jednotku canon st-e2 za cca 185 eur ale ten zas funguje na infra principe, ine normalne gungujuce alternativy neexzituju, mozno este kabel k blesku, ale o je velmi obmedzujuce
na 7D sa dá odpaľovať priamo z tela a na 60D iež? V recenzii na e photo o tomto fotoaparáte píše toto: Ďalším prínosom je master funkcia pre systémové blesky schopné pracovať v režime wireless E-TTL2 (430 EXII a 580 EXII). Z menu fotoaparátu je možné riadiť 2 skupiny bleskov (7D umožňuje riadiť 3 skupiny). Výkon je možné nastaviť pomerom, alebo manuálne. Interný blesk tak dokáže vo veľa prípadoch nahradiť riadiacu jednotku ST-E2. Má dokonca navrch pri manuálnom riadení bleskov, ale ST-E2 má stále výhodu v asistenčnom svetle pre zaostrovací systém (interný blesk vie tiež pomôcť, ale len sériou nepríjemných zábleskov) a schopnosti riadiť blesky v high speed sync režime. Tuto sa píše o internom blesku ktorý dokáže nahradiť riadiacu jednotku, ale 60D neobsahuje v sebe riadiacu jednotku na odpaľovanie Speedlightu 430 EX II, a teda aj bez interného blesku? vďaka za odpoveď.
 
superoman
2011-09-17 22:55:36+02
v case ked vzniklo toto vlakno (zaciatok roka 2010) to bola pravda, co sa pise vyssie, ale dnes po roku a pol to dokaze aj 60D a aj 600D, ktore vtedy este na trhu neboli (aspon 600-ka urcite nie)
 
jrfoto
2011-09-17 23:05:17+02
príspevok od: tris
na 7D sa dá odpaľovať priamo z tela a na 60D iež? V recenzii na e photo o tomto fotoaparáte píše toto: Ďalším prínosom je master funkcia pre systémové blesky schopné pracovať v režime wireless E-TTL2 (430 EXII a 580 EXII). Z menu fotoaparátu je možné riadiť 2 skupiny bleskov (7D umožňuje riadiť 3 skupiny). Výkon je možné nastaviť pomerom, alebo manuálne. Interný blesk tak dokáže vo veľa prípadoch nahradiť riadiacu jednotku ST-E2. Má dokonca navrch pri manuálnom riadení bleskov, ale ST-E2 má stále výhodu v asistenčnom svetle pre zaostrovací systém (interný blesk vie tiež pomôcť, ale len sériou nepríjemných zábleskov) a schopnosti riadiť blesky v high speed sync režime. Tuto sa píše o internom blesku ktorý dokáže nahradiť riadiacu jednotku, ale 60D neobsahuje v sebe riadiacu jednotku na odpaľovanie Speedlightu 430 EX II, a teda aj bez interného blesku? vďaka za odpoveď.
ja som to vytiesil pixel knight a nestazujem sa
 
phoenix-9
2016-06-14 18:41:00+02
Zdravim, nechcel som zakladat novu temu kedze mam podobny problem. mozte mi niekto poradit prosim? Nikon D750 + externy blesk nikon sb-700 a odpalenie blesku pomocou TrigMaster II Strobo. mam nasadeny prijimac na tele a vysielac mam na blesku ako je v navode ale nefunguje to. aky moze byt problem? dakujem.
 
duroslav
2016-06-14 19:22:05+02
príspevok od: phoenix-9
Zdravim, nechcel som zakladat novu temu kedze mam podobny problem. mozte mi niekto poradit prosim? Nikon D750 + externy blesk nikon sb-700 a odpalenie blesku pomocou TrigMaster II Strobo. mam nasadeny prijimac na tele a vysielac mam na blesku ako je v navode ale nefunguje to. aky moze byt problem? dakujem.
tak snáď keď chceš blesk odpalovať z foťáku a nie naopak, tak by si mal mať vysielač na tele foťáku a prijímač na blesku a nie naopak ako píšeš
 
phoenix-9
2016-06-14 19:27:58+02
príspevok od: duroslav
tak snáď keď chceš blesk odpalovať z foťáku a nie naopak, tak by si mal mať vysielač na tele foťáku a prijímač na blesku a nie naopak ako píšeš
externý blesk bude mimo fotoaparát na malom softboxe a chcem ho odpalit tak aby vstavaný blesk nebol zapnutý. mám to nasadené spravne aspon podla tých čo som sa pýtal...? a dakujem
 
duroslav
2016-06-14 19:30:40+02
príspevok od: phoenix-9
externý blesk bude mimo fotoaparát na malom softboxe a chcem ho odpalit tak aby vstavaný blesk nebol zapnutý. mám to nasadené spravne aspon podla tých čo som sa pýtal...? a dakujem
Napísal si, že prijímač máš nasadený na foťáku. Ale prijímač by mal byť nasadený na zariadení ktoré má prijímať povel na odpálenie a tým je blesk. Ja tie konkrétne odpalovače nepoznám, ale ak je pravda čo si napísal, tak si niečo spravil celkom naopak.
 
phoenix-9
2016-06-14 19:34:13+02
príspevok od: duroslav
Napísal si, že prijímač máš nasadený na foťáku. Ale prijímač by mal byť nasadený na zariadení ktoré má prijímať povel na odpálenie a tým je blesk. Ja tie konkrétne odpalovače nepoznám, ale ak je pravda čo si napísal, tak si niečo spravil celkom naopak.
tak vyzerá to nejak takto....neviem už čo mám robit ale idem podla návodu a tam je to takto napisané ale aj ten návod nie je celkom kvalitne vytlačený nejaké je to celé pochybné
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-06-14 19:36:16+02
1. Kontrola baterii
2. Zapnuty je prijimac aj vysielac?
3. Je vsetko poriadne nasadene?
4. KOmunikuju zariadenia na rovnakom kanale?
 
duroslav
2016-06-14 19:38:38+02
príspevok od: phoenix-9
tak vyzerá to nejak takto....neviem už čo mám robit ale idem podla návodu a tam je to takto napisané ale aj ten návod nie je celkom kvalitne vytlačený nejaké je to celé pochybné
Na tom odpalovači (ktorý má byť na foťáku), nie je nejaké tlačítko "test", ktorým by sa dal blesk odpáliť ručne a tým si odskúšať, či zariadenia spolu komunikujú?
 
phoenix-9
2016-06-14 19:46:29+02
ked stlačim kontrolné tlačidlo na vysielači tak na prijimači ktoré je už na blesku zasvieti červené tlačidlo. ked však stlačim spušt fotaku svieti vždy len zelená len blesk neodpaluje.
 
phoenix-9
2016-06-14 19:47:32+02
príspevok od: Karol Srnec
1. Kontrola baterii
2. Zapnuty je prijimac aj vysielac?
3. Je vsetko poriadne nasadene?
4. KOmunikuju zariadenia na rovnakom kanale?
áno vyskušal som to všetko je ako má byť, len dnes som to dostal baterky by mali byť ok boli nové. a dakujem
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()