Hore
Fórum » Právna poradňa
 

D90 a hot pixel...alebo ako nieco podobne

Bruti
Bruti 2010-03-02 23:11:53+01
ahojte :( dnes som si vsimol, ze cca na kazdej fotky cca tyzden dozadu sa mi hore v lavom rohu objavuje asi dokopy 6pixelova bodka... je biela, okolie tmave.... dalo by sa to vyreklamovat? viem, je to bezná vec, no... mna to stve.. nema to ani pol roka a uz to tam je :( skoda, ze softvérovo sa to nedá odstránit ako napriklad maju kompakty... odfoti fotak 2 snimky a ked sa objavi mrtvy bod, tak softverovo to vymaze uz pri nasnimani fotky... neviem o tom ze by zrkadlovky mali takuto moznost.. teda... moja otazka znie... je to dovod na reklamaciu? kupoval som ho v septembri minuleho roka...
 
2010-03-03 15:07:47+01
príspevok od: ivalko
tak vela stastia... a daj potom pls vediet, ak nezabudnes, ako si tam pochodil...
oki, dam vediet. teda ak nezabudnem :-)
 
aTOMMIk
2010-03-03 16:26:23+01
príspevok od: AnnoMally13
mam rovnaky problem s D50, mozes poradit ten soft prosim ta?
najdem to na nete petoze to je uz nejaky ten rocik dozadu a pisnem ti
 
Bruti
2010-03-04 23:07:08+01
nasiel som nieco na nete... oddelim to bodkami...................................Pixel defect (black spots) compensation:
Set the color viewer luminance to LV13 equiv.
Provide the power for the camera via AC adapter.
Reset “Custom setting”.
Set “PTP” mode by Setup menu.
Set the focus mode to M, exposure mode to M, and the exposure compensation to “0″ of the camera.
Connect the camera and PC via USB cable.
Click “CCD BLACK POINT DEFECT COMPENSATION” of the menu on screen.
Attach the tool lens (Aperture F5.6) to the camera (without filter).
Get the camera closest to the center of the illuminated surface of the color viewer.
When the adjustment starts, pixel defects are detected, displaying the number of pixels and addresses.
After confirming the above, click “X” button.
When it is completed, “OK” is displayed........................................... Toto je ale na D70, okrem toho, polovici nerozumiem co tam napisali :) LV13 atd.. vie to niekto rozlustit?
 
2010-03-22 17:41:15+01
nezabudol som, len som hodinu hladal tuto temu :-))) uz mam premapovany snimac, dnes rano som tam niesol telo, poobede to bolo hotove a platil som 366CZK. a fotky su ciste aj pri 1600ASA a 8s s vypnutym NR. som spokojny
 
Tomáš Machara
2010-03-22 18:06:17+01
na to zabudni.....D90 nepremapujes sam, bud nebudes ´pixel peeper´ a ten jeden vypaleny bod ozelies, alebo to posli na kodansku a mas to do dvoch tyzdnov spravene.....ja som to tam posielal na premapovanie, pretoze som mal vypaleny, na cerveno svietiaci, pixel v strede hned po kupe zkradlovky a uz pri ISO 400ke
 
2010-03-22 21:54:13+01
ja som mal zelene :-)
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()