Hore
Fórum » Právna poradňa
 

špina v objektíve

SKreyn
2010-04-06 17:49:53+02
čaute, objavila sa mi nejaká špina v objektíve, nečistota (Canon EF 50mm f/1.8 II). čo sa s tým dá robiť? dá sa to rozobrať a vyčistiť alebo je na to nejaký fígeľ? vopred vám ďakujem za rady.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-04-06 17:52:19+02
Vyskusaj figel pobuchat bokom o dlan ruky. Mozno to zapadne do utrob objektivu.
 
javelin
2010-04-06 17:54:58+02
Ak by bola kovová dá sa presunúť magnetom......pardón pane, Canon 50/1,8.....tak nič....
 
SKreyn
2010-04-06 18:04:39+02
príspevok od: Karol Srnec
Vyskusaj figel pobuchat bokom o dlan ruky. Mozno to zapadne do utrob objektivu.
to som skúšal ako prvé a nič, nepomohlo...
ale našiel som na ňom nejaké maličké šróbiky, tak je možné, že sa to dá rozobrať, asi inak to nepôjde... :(
 
viking81
2010-04-06 19:06:38+02
skusit vyfuknut alebo vysat...inak na fotkach ju nebude vidno :-)
 
SKreyn
2010-04-06 19:51:57+02
príspevok od: viking81
skusit vyfuknut alebo vysat...inak na fotkach ju nebude vidno :-)
dobry napad, skusil som vysat - zostalo to tam...
je mozne, ze to je nieco ine ako necistota? poskriabane sklo? ale ako by sa mohlo poskriabat ked mi objektiv nepadol a ta spina ako keby bola hned za prvou cockou odpredu...
skusal som to aj rozobrat - neuspesne, dal som dole tie dva srobiky co tam boli a nic som tym nedokazal... :(
ako to, ze to na fotkach nebude vidno? urcite to bude ´kazit´ fotky...
 
ywen
2010-04-06 20:16:37+02
je to uz sice dost velke ale nemyslim si ze by to bolo vidno na foto Vsak vyskusaj odfotit nieco, napr bielu stenu a si tam bude nejaka anomalia, ja mam sice trochu mensiu v teleobjektive za zadnym clenom na fotkach to nevidno absolutne a bol som z toho dost nestastny ale uz som sa s tym zmieril a uspokojil. Ma to dlhsie drzalo ale uz ma to preslo je to len esteticka zalezitost (u mna).Ak to nevidno tak to neries
 
SKreyn
2010-04-06 20:35:10+02
príspevok od: ywen
je to uz sice dost velke ale nemyslim si ze by to bolo vidno na foto Vsak vyskusaj odfotit nieco, napr bielu stenu a si tam bude nejaka anomalia, ja mam sice trochu mensiu v teleobjektive za zadnym clenom na fotkach to nevidno absolutne a bol som z toho dost nestastny ale uz som sa s tym zmieril a uspokojil. Ma to dlhsie drzalo ale uz ma to preslo je to len esteticka zalezitost (u mna).Ak to nevidno tak to neries
dakujem, skusal som s tym fotit a na fotkach nevidim nic, netesi ma to ale bud sa s tym zmierim alebo sa spytam v servise, ci by to nevedeli vycistit...
 
falco.tinnunculus
2010-04-06 20:49:15+02
Este som tu cital taku radu,ze dat to blizko pred stary televizor-do jeho elektromagnetickeho pola,mozno ta spina odskoci od sosovky.
 
flanker
2010-04-06 22:29:24+02
Mna napadlo napr. zelektrizovat nieco ako ebenovu tyc - staticka elektrina - a skusit to stym. Len neviem, ci by to nemohlo urobit nieco elektronike nahodou ...
 
ywen
2010-04-07 11:59:56+02
príspevok od: SKreyn
dakujem, skusal som s tym fotit a na fotkach nevidim nic, netesi ma to ale bud sa s tym zmierim alebo sa spytam v servise, ci by to nevedeli vycistit...
Je to absolutne mimo roviny ostrosti takze pravdepodobnost ze by to bolo vidlo bola mala. Ak mas moznost si to dat vycistit tak si mozes. Ale myslim ze casom sa s tym zmieris a usetris peniaze:)
 
SKreyn
2010-04-07 15:49:03+02
myslim, ze ak by to bola spina, tak tym vysavacom by to muselo ist, vsak ten ma tah dost silny, fakt sa cudujem, ze to tym neslo...
pisal som do servisu v BA - prolaika, odpisali mi:
Pokial spina pojde vycistit cena je okolo 20 eur, zalezi od mnozstva znecistenia a jeho polohy v objektive.
 
ywen
2010-04-07 20:26:01+02
Nemusi to ist vysavacom aj ked je to spina ma sice dobry tah ale pokial to neprudi za tou sosovkou tak to nevytiahne..Vadi ti to tam velmi ?Este je nejaky odbornik v novych zamkoch tusim. Niekto mi hovoril ze je dobry v opravach foto hardware. Davnejsie som nasiel aj na webe kontakt ale uz si nespominam kde- Mozno ti tu niekto poradi kto daval nieco opravovat
 
SKreyn
2010-04-07 22:02:22+02
nuz je to mozne, hej vadi mi to dost, je to akoby si mal nove auto a niekto by ti poskriabal lak, sice auto ide stale tak ako islo aj predtym ale mas poskriabany lak, komu by to nevadilo? no tak mne to je lepsie dat do bratislavy alebo okolie, kedze som z okresu pezinok, ale aj tak dik
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2010-04-08 08:01:00+02
príspevok od: SKreyn
nuz je to mozne, hej vadi mi to dost, je to akoby si mal nove auto a niekto by ti poskriabal lak, sice auto ide stale tak ako islo aj predtym ale mas poskriabany lak, komu by to nevadilo? no tak mne to je lepsie dat do bratislavy alebo okolie, kedze som z okresu pezinok, ale aj tak dik
no pri totmo type objektívu neviem či sa to oplatí čistiť, nový stojí 100vku a rozobratie vyčistenie by mohlo byť kľudne za 25-30 Eur. Realne je to tak že na fotkách to nebude ani v silnomprotisvetel ti to nebude kaziť fotky. Určite by som počkal nech sa zapráši poriadne a potom šup sním na prečistenie.

autorizovaní su prolaika.sk,
ten zo Zámkov je asi tento:
http://www.matunak.sk/ mám sním dobré súsensoti čo sa týka opravy starej techniky, naposledy opravoval AF EF 50mmF1,4 k spokojnosti, za 32 Eur vyčistil Nikkor 18-70 napríklad, za 35 mi opravil pokazená P-six

(vycistenie Lkoveho skla stoji napr. 75-100 Eur)
 
ywen
2010-04-08 08:42:46+02
príspevok od: SKreyn
nuz je to mozne, hej vadi mi to dost, je to akoby si mal nove auto a niekto by ti poskriabal lak, sice auto ide stale tak ako islo aj predtym ale mas poskriabany lak, komu by to nevadilo? no tak mne to je lepsie dat do bratislavy alebo okolie, kedze som z okresu pezinok, ale aj tak dik
No a ak je fakt novy tak to skus reklamovat
 
javelin
2010-04-08 09:02:19+02
neskutočná diskusia.....zas raz treba usmerniť....vyčistiť-nevyčistiť....je na čase......možno poradia....
 
keko
2010-04-08 13:39:55+02
Najst dva srobicky a rozoberat objektiv = nakup noveho objektivu.
Vadi ta spinka pri foteni? Asi nie. Preco potom riesit nieco, co problemom nie je?
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()