Hore
Fórum » Právna poradňa
 

pomoc pri rozlíšení

tomas_kiebel
2010-04-26 12:48:34+02
POzdravujem vás :) chcel by som od vás ešte radu ohľadom fotenia :) Zvyčajne fotím v maximálnom rozlíšení. Je to nutné ? Obrázky tak majú cez dva,tri mega. Je to zbytočné ? Čítal som jeden článok kd autor poukazoval na to, že fotky sú rovnaké aj pri nižšom rozlíšení a dokonca aj krajšie. Čo je na tom pravdy ? Ušetrím miesto na karte, ale stojí mi to za to ? Jedná sa o fotenie kompaktom :) Ďakujem vopred za každú odpoveď.
 
TermiT
2010-04-26 13:01:21+02
Pokial fotky planujes pozerat iba na monitore, staci ti aj nizsie rozlisenie, nakolko, ako sam pises, setris tym meisto na karte.. Ak planujes fotky aj tlacit, vyssie rozlisenie moze byt vyhodou.. zalezi od rozmerov vytlacenej fotografie..
 
viking81
2010-04-26 13:19:20+02
tak ako pise termit...ak len doma na pozeranie...daj si aj mensie...ak by si planoval tlaci....pouzivaj maximalne...jednak koli dpi pri tlaci a pripadne aj moznost spravit orez a ostane ti este kvalita...a pockaj ked si kupis niekedy zrkadlo a budu ti vychadzat 18megove jpegecka :D
 
tomas_kiebel
2010-04-26 13:20:01+02
príspevok od: TermiT
Pokial fotky planujes pozerat iba na monitore, staci ti aj nizsie rozlisenie, nakolko, ako sam pises, setris tym meisto na karte.. Ak planujes fotky aj tlacit, vyssie rozlisenie moze byt vyhodou.. zalezi od rozmerov vytlacenej fotografie..
Díky, ale ja som to myslel skôr tým štýlom že pri vyššom rozlíšení je fotka menej kvalitnejšia. Aspoň tak som to pochopil z článku, ktorý som čítal. Tak ma to trošku zarazilo.
 
TermiT
2010-04-26 13:34:56+02
V nizsom rozliseni mozu byt kvalitnejsie len v tom zmysle, ze na nich nevidno tak velmi chyby optiky, ale inak znizovanim rozlisenia skor prichadzas o detaily.
 
tomas_kiebel
2010-04-26 13:37:37+02
príspevok od: TermiT
V nizsom rozliseni mozu byt kvalitnejsie len v tom zmysle, ze na nich nevidno tak velmi chyby optiky, ale inak znizovanim rozlisenia skor prichadzas o detaily.
Aha takže odporúčanie z vaše strany je fotiť stále v čo najvyššom rozlíšení aké fotoaparát ponúka, ano ?
 
maraou
2010-04-26 13:41:43+02
Kdyz fotis do maximalniho rozliseni, zachytis na fotce vic detailu. Kdyz si pak fotku zvetsis na monitoru uvidis tam i ruzne vady, jako nepresne zaostreni, aberace, mekkou kresbu atd... zalezi, jak mas kvalitni nadobicko.
Kdyz fotku zmensis, tak se zacnou ztracet i nedokonalosti a tak fotka muze vypadat cistsim dojmem. Fotak ale poridi fotku vzdy stejne, nasledne ji zmensi podle toho, co mas nastaveno a ulozi na kartu. To same si muzes udelat dodatecne v pocitaci, ale zpatky uz to nefunguje, ztracene detaily uz zpet neziskas ;)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-04-26 13:45:35+02
V nizsom rozliseni sa neda fotit do RAWu a hlavne ak sa mi podari fotografia, asi by ma slak trafil, keby mala nizke rozlisenie. Radsej vsetko nafotim v maximalnej kvalite a potom to, co nepotrebujem archivovat na 100%, mozem zmensit a ulozit ako JPG.
Pri dnesnych kapacitach diskov ale toto neriesim. Vsetko do RAWu!
 
tomas_kiebel
2010-04-26 13:54:30+02
Ďakujem za reakcie :) je mi to jasné :)
 
bear
- moderator
2010-04-26 13:54:52+02
Vzdy snimat do najvyssieho rozlisenia a miesto na disku setrit tvrdsim triedenim fotografii. Dnes by mozno stacilo menej, ale o 10-20 rokov budu vyssie rozlisenia TV, monitorov. Ak budes mat na zobrazovacej stene premietat starsie fotky, tak budes lutovat, ze si znizovala rozlisenie.
 
RapCica19
2011-05-21 14:28:05+02
príspevok od: maraou
Kdyz fotis do maximalniho rozliseni, zachytis na fotce vic detailu. Kdyz si pak fotku zvetsis na monitoru uvidis tam i ruzne vady, jako nepresne zaostreni, aberace, mekkou kresbu atd... zalezi, jak mas kvalitni nadobicko.
Kdyz fotku zmensis, tak se zacnou ztracet i nedokonalosti a tak fotka muze vypadat cistsim dojmem. Fotak ale poridi fotku vzdy stejne, nasledne ji zmensi podle toho, co mas nastaveno a ulozi na kartu. To same si muzes udelat dodatecne v pocitaci, ale zpatky uz to nefunguje, ztracene detaily uz zpet neziskas ;)
ahoj prosím ťa nevieš mi pomoct s rozithanutim fotky?ja už nevie mako to mám urobiť (
 
maraou
2011-05-21 18:37:04+02
príspevok od: RapCica19
ahoj prosím ťa nevieš mi pomoct s rozithanutim fotky?ja už nevie mako to mám urobiť (
Nevim co chces dosahnout, ale bud ti bude stacit zmacknout a drzet CTRL a potocit koleckem na mysi.

Nebo ti pomuze tento navod http://www.youtube.com/watch?v=HC6OPZAFDcs&feature=related
picasa je zadarmo, staci ztahnout z googlu.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()